تزریق ژل و چربی به لب، مزایا و هزینه

tj

برجسته‌سازی لب یک درمان زیبایی است که در آن لب‌ها پرتر، گوشتی‌تر و جذاب‌تر می‌شد. برای این منظور از روش‌هایی مانند تزریق ژل و تزریق چربی برای برجسته‌سازی لب‌ها و بهبود ظاهر صورت استفاده می‌شود. این یک روش عالی برای افرادی است که لب‌های باریک و نازکی دارند و آرزو دارند که لب‌های بزرگتر و جذاب‌تری داشته باشند.

با استفاده از تزریق ژل و تزریق چربی می‌توان لب‌های پر و گوشتی داشت. شما می‌توانید با مراجعه به یک جراح زیبایی از او در مورد برجسته‌سازی لب‌های خود مشاوره گرفته و در مورد انتظارات خود از نتایج این درمان با صحبت کنید. جراح بهترین روش تزریق ژل یا تزریق چربی را به شما پیشنهاد کرده و در مورد دوام نتایج آن با شما گفتگو می‌کند. برجسته‌سازی لب با به کارگیری روش‌های تزریق ژل یا چربی یک روش کم‌تهاجمی و محبوب است که برای دست‌یابی به ظاهری زیبا و خوشایند انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات در خصوص برجسته‌سازی لب از طریق تزریق یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

برجسته‌سازی لب با روش‌های تزریقی


tj1

برجسته‌سازی لب با روش‌های تزریق ژل در لب است که در آن در نقاط مختلف لب و نواحی اطراف آن برای بهبود شکل و سایز لب و افزایش حجم آن، ژل تزریق می‌شود. با این روش حتی می‌توان چین و چروک‌های اطراف لب را رفع کرده و با کشیدن پوست اطراف آن، احتمال ایجاد چین و چروک را در اطراف لب‌ها کاهش داد. برجسته‌سازی لب همیشه با برجسته کردن قسمت ورمیلیون یا قسمت قرمزرنگ لب انجام نمی‌شود. پر کردن اطراف لب‌ها به اندازه حجیم کردن خود لب‌ها مهم است. کاهش حجم لب معمولاً به مرور زمان اتفاق می‌افتد و جایگزینی و بازسازی این حجم از دست رفته می‌تواند باعث جوان‌تر شدن ظاهر لب‌های شود.

افرادی که می‌توانند متقاضی تزریق در لب‌ها شوند


افراد مناسب برای انجام تزریق و برجسته‌سازی لب عبارتند از:

 • افرادی که به صورت ژنتیکی لب‌های آن‌ها نازک است.
 • افرادی که افزایش سن باعث کاهش حجم لب‌های آن‌ها شده است.
 • افرادی که تمایل دارند چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن در لب‌های آن‌ها پر شده و ظاهر خطوط مرزی لب‌های آن‌ها مشخص‌تر شود.

افرادی که به بیماری‌های زیر مبتلا هستند نباید تزریق را برای برجسته‌سازی لب‌های خود انجام دهند:

 • تبخال
 • مشکلات انعقاد خون
 • عفونت
 • زخم بودن بافت لب
 • دیابت
 • لوپوس
 • اختلالات عصبی در صورت
 • فشار خون بالا
 • زخم‌های مکرر و عود کننده ناشی از هرپس

قبل از انجام درمان


قبل از انجام باید با جراح مشورت کنید. این یک قرار ملاقات مهم بوده که در آن فرصت سؤال کردن در مورد درمان و نتیجه‌ای که انتظار دارید حاصل شود برای شما وجود دارد. جراح در مورد اهداف شما از انجام این روش با شما صحبت کرده و سوابق پزشکی و بیماری‌های فعلی شما را بررسی می‌کند. همچنین در این جلسه شما متوجه می‌شوید که کدام روش برای شما مناسب بوده و خطرات احتمالی و عوارض جانبی هر روش چیست.

روش‌های برجسته‌سازی لب


تزریق ژل

انواع و روش‌های مختلفی برای تزریق ژل‌های موقتی وجود دارد:

 • کلاژن: کلاژن زیر لب‌های شما تزریق می‌شود. کلاژنی که در لب‌ها تزریق می‌شود یک پروتئین طبیعی بوده که هم در بافت‌های انسانی و هم در بافت گاو وجود دارد. نتایج حاصل از تزریق کلاژن می‌تواند تا 8 ماه دوام داشته باشد.
 • رستالین: رستالین نیز یک جایگزین برای کلاژن است که برای برجسته‌سازی لب‌ها و مشخص‌تر کردن خطوط لب‌ها به کار برده می‌شود. رستالین از زیست تخریب‌پذیر غیر حیوانی ساخته شده است که با اسید هیالورانیک تثبیت می‌شود. اسید هیالورانیک به طور طبیعی در لب‌ها وجود دارد و باعث حجم‌دهی و پری لب‌ها می‌شود. رستالین می‌تواند خطوط مارینت را برطرف کند. نتایج حاصل از این روش 6 تا 12 ماه دوام دارد.
 • اسکالپترا: اسکالپترا حاول پلی آل لاکتیک اسید بوده که در میکروسفیرها به عنوان یک پلیمر مصنوعی استفاده می‌شود. میکروسفیرها باعث تحریک پوست شده که متعاقب آن فعالیت‌های فیبروبالاستیکی افزایش می‌یابد و سطح کلاژن به طور طبیعی افزایش یافته و به لب‌ها حجم داده می‌شود. نتیجه حاصل از به کار بردن این روش تا 2 سال دوام دارد.
 • رادیس یا رادیانس: هیدرکسی اپاتیت کلسیم میکروسفیرهای استخوانی را شکل داده که در ژل‌های کربوکسی متیل سلولوز وجود دارد. این مواد تولید کلاژن را در پوست تحریک می‌کنند. نتایج حاصل از این درمان 1 تا 2 سال دوام دارد.

فرایند تزریق ژل

tj2

نخست پزشک ناحیه تزریق را به وسیله مواد بیحس کننده به طور موضعی بیحس کرده تا درد ناشی از تزریق کاهش یابد. روش‌های مختلفی برای تزریق وجود دارد. غالباً با استفاده از کانولا (یک بلانت با ته سوزنی) به جای سوزن تیز استفاده می‌شود. با این کار تورم و کبودی به میزان چشم‌گیری کاهش می‌یابد و زمان و فرایند بهبودی تسریع می‌شود. ردیابی دقیق تزریق در خلال انجام درمان بسیار مهم است تا بتوان از متقارن بودن تزریق در لب اطمینان پیدا کرد.

تزریق چربی

انتقال چربی شامل تزریق چربی که قبلاً از قسمتی بدن برداشته شده، داخل لب‌ها است. نتایج حاصل از انجام این درمان تا 2 سال باقی می‌ماند.

نحوه انجام تزریق چربی

tj3

تزریق چربی نیز روشی است که برای برجسته‌سازی لب به کار برده می‌شود. در این درمان، چربی از قسمت‌هایی از بدن خود بیمار مانند چربی‌های اطراف شکم یا ران‌ها توسط لیپوساکشن برداشته شده و فراوری می‌شود سپس این چربی داخل لب‌ها تزریق می‌شود. یک شکاف کوچک در قسمتی که از آنجا چربی برداشته می‌شود ایجاد می‌شود و چربی به وسیله کانولا استخراج می‌شود. نتایج حاصل از تزریق چربی معمولاً نسبت به روش‌های دیگر دوام بیشتری دارد.

پس از درمان


بلافاصله پس از انجام درمان در ناحیه تحت درمان، تورم ایجاد می‌شود که به کمک بسته یخ می‌توان آن را کاهش داد. در 24 ساعت اول پس از تزریق نباید مقادیر زیاد آب بنوشید تا تورم سریع‌تر کاهش یابد. همچنین ممکن است لازم باشد برای پیشگیری از خشک شدن لب‌ها از بالم لب استفاده کنید. اگر هر گونه توده‌ای در لب‌های خود احساس کردید آن را دو مرتبه در روز ماساژ دهید تا برطرف شود. اگر این توده پس از ماساژ باقی ماند باید آن را به کمک پزشک یا پرستار اصلاح و ترمیم کنید.

دوران بهبودی و نقاهت


دوران نقاهت و بهبودی متفاوت بوده و به نوع تزریق انجام شده بستگی دارد و می‌تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. معمولاً در دوران بهبودی لب‌های شما کمی متورم و کبود می‌شود. اگر این تورم شدید شد یا تب کردید باید به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایا


 • بلافاصله می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.
 • درمانهای موقت مانند تزریق می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند لب‌های آنها برای مدتی پر شود ولی همیشگی نباشد مفید است.
 • تزریق سریع انجام می‌شود.
 • نتایج درمان بلافاصله قابل‌ مشاهده است.
 • برجسته‌سازی لب می‌تواند لب‌ها را دوباره جوان کرده و حجم آن‌ها را به طور طبیعی افزایش دهد.
 • برجسته‌سازی لب می‌تواند چین و چروک‌های لب و خطوط اطراف دهان را رفع کند.

هزینه


هزینه‌های درمان برجسته‌سازی لب بسیار متنوع بوده و به نیازهای هر بیمار بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل مؤثر در هزینه تزریق ژل برای برجسته‌سازی لب شامل تبحر و تخصص جراح، مقدار کمی و نوع ژل‌های مورد استفاده می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که تزریق چربی گران‌تر از تزریق ژل است.