لاغری موضعی با دستگاه rf; عوارض و هزینه

ws1

داشتن یک هیکل موزون و خوش‌فرم چیزی است که اکثر مردن آرزوی داشتن آن را دارند و امروزه دست‌یابی به این هدف با معرفی روش ساده و بدون درد آر اف یا رادیو فرکانسی برای لاغری امکان‌پذیر شده است. لاغری موضعی با لیزر یک روش کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل مردم به صورت روزافزونی انجام این فرایند درمانی را به جای انجام عمل‌های جراحی ترجیح می‌دهند. اثرات حاصل از انجام این فرایند مدت طولانی باقی مانده که یکی از دلایل آن این است که با این روش سلول‌های چربی که در عمق پوست نشسته‌اند هدف قرار می‌گیرند. این روش به طور همزمان هم به از بین رفتن چربی‌ها کمک می‌کند و هم باعث سفت شدن پوست و رفع شلی آن می‌شود.

اگر شما تمایل به برداشتی چربی‌های موضعی در بدن خود دارید، یک گزینه درمانی اثربخش و مقرون‌به‌صرفه انجام فرایند rf(رادیو فرکانسی) است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی سایز چربی‌های موضعی شما را ارزیابی کرده و تعداد و تناوب جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را تعیین می‌کنند. برداشت چربی با استفاده از آر اف یک عمل سرپایی محسوب می‌شود که ناراحتی به دنبال نداشته و نتایج لاغری طبیعی و ظریفی را به همراه دارد.
در خصوص دریافت مشاوره در زمینه لاغری موضعی با rf یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

آر اف چگونه کار می‌کند؟


ws6

با استفاده از روش آر اف، سلول‌های چربی در بافت‌های چرب گرم می‌شود. گرما باعث می‌شود که چربی‌ها اسیدهای چرب را در غدد لنفاوی و عروق خونی ترشح کرده که توسط بدن فیلتر می‌شود. زمانی که اسیدهای چربی ترشح می‌شوند، چربی‌ها جمع شده و بدن لاغرتر می‌شود. لاغری با روش آر اف (رادیو فرکانسی) یک روش مناسب برای افرادی است که تمایل به ایجاد تغییرات زیر در بدن خود دارند:

 • کاهش افتادگی و شل شدگی پوست برای بهبود ظاهر پوست اضافی یا پوست شل شده. معمولاً این فرایند برای دست‌یابی به این هدف در قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، ران‌ها، باسن، بازوها و اصلاح زوایای صورت انجام می‌شود.
 • لاغر کردن، سفت کردن و بهبود رنگ پوست
 • افزایش متابولیزم سلولی، تخلیه یا درناژ لنفاوی و بهبود گردش جریان خون
 • ساده و دلپذیر تر شدن ظاهر بدن
 • افزایش لطافت و سفتی بافت پوست
 • تقویت تولید کلاژن
 • کاهش سایز و حجم ناحیه تحت درمان قرار گرفته
 • کاهش ظاهر سلولیتی پوست (برآمدگی‌های ناخوشایند پوست)
 • کاهش چربی‌های موضعی سرسخت و مقاوم

مزایا


 • نتایج تقریباً آنی
 • مطمئن، اثربخش و غیرتهاجمی بودن
 • بدون نیاز به بستری شدن و حصول نتایج بلند مدت
 • کاهش سلولیت
 • بهبودی ظاهر و ترکیب بدن
 • از بین رفتن چربی‌های عمقی
 • سفت شدن و جوان‌سازی پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست
 • کاهش سایز در کمر، شکم، ران‌ها و باسن

متقاضیان انجام فرایند rf


افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این فرایند دارند می‌توانند تحت این فرایند درمانی قرار گیرند. درمان به روش رادیو فرکانسی یک روش برای کاهش وزن نیست اما می‌تواند به میزان چشمگیری شکل بدن و رنگ پوست شما را بهبود بخشد. موارد منع انجام کمی برای به کار بردن این روش درمانی وجود دارد. فقط افرادی که از پیس میکر و دریچه‌های قلب مصنوعی یا فلزی استفاده می‌کنند نمی‌توانند روش لاغری با آر اف را به کار گیرند زیرا ممکن است در عملکرد این وسایل اختلال ایجاد کند. زنان باردار نیز نمی‌توانند قبل از وضع حمل از مزایای فرایند آر اف بهره‌مند شوند.

قسمت‌هایی که می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد


قسمت‌هایی از بدن که در زیر به آنها اشاره شده است را می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد:

نحوه انجام فرایند


قبل از این که شما تحت درمان رادیو فرکانسی قرار گیرید، باید با یک متخصص زیبایی مشورت کرده تا وی تعیین کند که چه نوع درمانی برای شما مناسب است. در خلال جلسه مشاوره، متخصص زیبایی فرایند را به طور کامل برای شما شرح می‌دهد و از شما در مورد سابق پزشکیتان سؤالاتی می‌پرسد سپس یک رضایت‌نامه به شما داده می‌شود که باید آن را به دقت مطالعه کرده و امضا نمایید.

این که فرایند برای شما چگونه انجام می‌شود به نوع دستگاه لاغری rf مورد استفاده توسط پزشکتان بستگی دارد. درمان با آر اف معمولاً دردناک نیست ولی به هر حال، در برخی موارد قبل از انجام فرایند rf از بیحس کننده‌های موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی بیمار در حین انجام فرایند استفاده می‌شود. در برخی موارد ممکن است پزشک قسمت‌هایی که باید تحت درمان قرار گیرند را علامت‌گذاری کند. یک ژل یا کرم روی ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد مالیده می‌شود. ابزار دستی دستگاه آر اف روی ناحیه تحت درمان به چرخش درآورده می‌شود و انرژی را به بافت‌های عمیق ارسال کرده تا سلول‌های چربی تجزیه شده و تولید کلاژن تحریک شود. یک ژل خنک‌کننده پس از انجام فرایند روی ناحیه درمان شده قرار داده می‌شود.

در هنگام انجام این فرایند بیمار چه احساسی را تجربه می‌کند؟


در هنگام انجام فرایند، پوست بیمار گرم می‌شود. با این که انجام این فرایند باعث گرم شدن پوست می‌شود اما این گرما غیرقابل‌تحمل یا دردناک نیست و باعث سوختگی شما نمی‌شود. پزشک با شما صحبت می‌کند تا از راحت بودن شما در حین انجام عمل اطمینان حاصل کند. برای درمان بدن، اپلیکاتور، یک سر خنک‌کننده برای افزایش راحتی بیمار در حین انجام فرایند دارد.

انجام فرایند آر اف چقدر طول می‌کشد؟


زمان انجام فرایند آر اف به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و بین 30 تا 120 دقیقه متغیر است. پزشک در مورد مدت زمان انجام فرایند پس از برنامه‌ریزی برای درمان و پس از جلسه مشاوره با شما صحبت می‌کند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟


معمولاً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب انجام یک دوره درمانی توصیه می‌شود. تعداد جلسات درمانی به ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد اما معمولاً انتظار می‌رود که بین 8 تا 10 جلسه با فواصل دو هفته‌ای نیاز باشد.

نتایج پس از چه مدتی ملموس می‌شود؟


سرعت دست‌یابی به نتایج به نوع بدن، ناحیه تحت درمان و میزان مطلوبیت نتایج بستگی دارد. بیشتر مردم می‌توانند نتایج را پس از انجام 2 جلسه درمانی مشاهده کنند.

نتایج حاصل از فرایند rf چه مدت باقی می‌ماند؟


پس از انجام فرایند rf، نتایج حاصله به طور متوسط از 12 تا 18 ماه روی بدن باقی می‌ماند. به هر حال، این مدت به نوع سبک زندگی شما و عوامل دیگری مانند رژیم غذایی، سن و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. شما باید برای حفظ نتایج این فرایند را دوباره انجام دهید. اگر فکر می‌کنید که به ادامه انجام این فرایند نیاز دارید ما توصیه می‌کنیم که قبل از رزرو نوبت برای شروع دوره درمانی جدید حداقل به مدت 3 ماه صبر کنید.

بهبودی و نقاهت


ممکن است شما پس از انجام این فرایند نیاز بیشتری به دفع ادرار داشته باشید زیرا با به کار بردن این روش، درناژ لنفاوی تحریک شده و سلول‌های تجزیه شده چربی از طریق کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. حتماً مقادیر زیادی مایعات بنوشید تا به شما در شستشوی این مواد و دفع آنها از بدن کمک کند.

خطرت احتمالی و عوارض جانبی


خطرات احتمالی و عوارض جانبی رادیو فرکانسی برای بدن بسیار نادر است. ممکن است پوست شما کمی قرمز شده و ناحیه درمان شده کمی متورم شود همچنین ممکن است کبودی در ناحیه درمان شده ایجاد شود که البته تمام این عوارض موقتی هستند. مهم‌ترین خطر ناشی از انجام درمان به روش رادیو فرکانسی سوختگی است که ممکن است به وسیله دستگاه ایجاد شود اما این اتفاق واقعاً به ندرت رخ می‌دهد و در صورتی که یک پزشک مجرب این فرایند را انجام دهد چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد.

هزینه


هزینه درمان به روش رادیو فرکانسی (آر اف) متغیر بوده و به نوع دستگاه rf مورد استفاده، تعداد قسمت‌هایی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرند، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، دستمزد پزشک و محل جغرافیای مطب وی بستگی دارد.