کاشت ابرو با موی طبیعی : روش وهزینه

sfsdf

ابروها نقش مهمی در ظاهر کلی و زیبایی صورت دارند و همانند قابی هستند که چشمان شما را در برمی‌گیرند. با این حال برداشتن موی ابروها و همچنین روند طبیعی پیری به تدریج باعث نازکی و کم پشتی آنها شده و در نتیجه از زیبایی صورت و اعتماد به نفس شما می‌کاهد. عمل کاشت ابروی طبیعی محبوبیت روز افزونی در میان زنان و مردان یافته است و به خوبی می‌تواند نیازهای افرادی که دچار ریزش موی ابرو هستند و همچنین کسانی که موی ابروی آنها تراکم و ضخامت کافی و حالت مشخصی ندارد، برآورده سازد.

اگر به دنبال ترمیم ابرو و افزایش تراکم و ضخامت آن هستید و می‌خواهید ابروهای طبیعی و زیبایی داشته باشید، عمل کاشت ابرو گزینه مناسبی برای شما است. برای این منظور می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به منظور تعیین وضعیت ابروهایتان و بیان اهداف خود از کاشت ابرو مشورت کنید. متخصصین ما از موهای شما برای کاشت ابرویتان استفاده کرده و نتایج دائمی و طبیعی را به شما ارائه خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ابرو با موی طبیعی  یا تعیین وقت قبلی در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

ریزش کل ابرو یا بخشی از آن به دلایل متعددی رخ می‌دهد، از جمله:

• برداشتن بیش از حد ابرو: اولین دلیل ریزش موی ابروی شما ممکن است زیاده روی در اصلاح ابرویتان باشد. کندن بیش از حد موی ابرو به دلیل آسیب رساندن به فولیکول مو می‌تواند منجر به ریزش دائمی ابرو گردد.

• پیری و افزایش سن: موهای ابرو نیز مانند هر جای دیگر بدن می‌تواند تحت تأثیر افزایش سن قرار بگیرد.

• کمبود مواد مغذی: به طور کلی رژیم غذایی نامناسب می‌تواند موجب ریزش مو گردد. عدم وجود پروتئین‌، مواد معدنی و ویتامین کافی در رژیم غذایی ممکن است رشد موها را تحت تأثیر قرار داده و منجر به ریزش ابرو گردد.

• بیماری‌های پوستی: برخی از افراد مبتلا به اگزما یا درماتیت آتوپیک (اگزمای مادرزادی) ممکن است دچار خارش و ریزش موی ابرو شوند. پسوریازیس و شوره (سبوره) در صورتی که ناحیه ابروها را نیز درگیر کند، می‌تواند منجر به ریزش ابرو و خالی شدن خط ابرو گردد. همچنین اگر ابروها جزو مناطق اگزما باشد، دچار ریزش مو خواهد شد.

• اختلالات خود ایمنی: برخی از اختلالات خود ایمنی ممکن است علت از دست دادن موهای ابروی شما باشد.

• بارداری و زایمان

• استرس بیش از حد

• عوارض جانبی داروها

• بیماری جذام: بیماری جذام می‌تواند باعث از دست دادن ابروها شود.

• زخم و اسکار: سوانح و سوختگی صورت می‌تواند منجر به زخم شدن ابرو و از دست رفتن دائمی موهای ابرو شود.

چه افرادی می‌توانند عمل کاشت ابرو را انجام دهند؟


بیشتر افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی کاشت ابرو طبیعی هستند. اما همانند اکثر روش‌های جراحی، این افراد باید از سلامت کافی برخوردار باشند تا عوارض احتمالی کاشت ابرو به حداقل برسد. افرادی که موهای ابروی خود را به دلایل ژنتیک، برداشتن بیش از حد ابرو یا زخم و صدمات ابرو از دست داده‌اند، بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند.

مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی


 • ترمیم ابروهایی که به دلایل ژنتیک، بیماری و یا صدمات از دست رفته‌اند.
 • بهبود شکل و ضخامت ابروهای فعلی
 • کمک به بهبود فرم ابروها در سنین بالا
 • ایجاد نتایج دائمی در ابروها
 • روشی ایمن و مؤثر

تکنیک‌های کاشت (پیوند) ابرو


ترمیم کامل ابرو

ifofff

این روش برای کسانی انجام می‌شود که فاقد ابرو یا دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند و یا کسانی که به علت ژنتیک، بیماری، صدمات یا سوختگی دارای مناطق بدون مو در ابروهای خود هستند. ترمیم کامل ابرو شامل پیوند 200+ گرافت می‌باشد.

افزایش ضخامت ابرو

klgdf

این روش برای کسانی که از تراکم ابروهای خود راضی نیستند و می‌خواهند ابروهای ضخیم‌تری داشته باشند، مناسب است. همچنین زنانی که موهای ابروی آنها به علت اصلاح بیش از حد ابرو رشد نکرده است، می‌توانند این روش را انجام دهند. در این روش 101-199 گرافت مو در ابروها کاشته می‌شود.

اصلاح جزئی خط ابرو

sdfsafsa

برخی از زنان برای کامل شدن شکل ابروی خود فقط نیاز به ترمیم جزئی دارند. اگر چه مداد ابرو بهترین وسلیه برای این نوع ترمیم است، اما اثر آن موقتی است. در حالی که در این روش شکل ابرو با کاشت 50 تا 100 گرافت مو به طور دائمی تکمیل می‌شود.

تعیین شکل ابروی نهایی


قبل از عمل، جراح مدل کاشت ابرو را با توجه به سلیقه و نیازهای بیمار مشخص می‌کند. پس از تعیین شکل نهایی ابرو و تصمیم قطعی بیمار، زمان عمل کاشت (پیوند) ابرو مشخص می‌شود. اغلب ضخامت نهایی ابرو کمی بیشتر از ابروی اولیه در نظر گرفته می‌شود تا بیمار بتواند ابروی خود را به راحتی اصلاح کرده و فرم زیبا و دلخواه خود را اِعمال کند.

مراحل عمل کاشت ابرو


svdsjsijvs

کاشت ابرو یک عمل جراحی ساده است که به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این جراحی به طور متوسط 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد. مراحل کاشت ابرو در ادامه آورده شده است:

 • ترسیم طرح کلی ابرو- جراح خطوط بیرونی ابرو را با توجه به شکل و تراکم مورد نظر و همچنین تقارن صورت بیمار ترسیم می‌کند.
 • آماده‌سازی ناحیه اهداء پیوند مو- پس از ترسیم ابرو، جراح ناحیه‌ای را که قرار است موی پیوندی از آن برداشته شود، آماده می‌سازد. برای این منظور، قسمتی از پشت سر بیمار را در نظر گرفته و موهای آن قسمت را تراشیده یا کوتاه می‌کند. جراح سپس نقاط استخراج فولیکول‌های مو را علامت گذاری می‌کند.
 • بی‌حسی موضعی- جراح ابتدا با بی‌حسی موضعی، منطقه اهداء کننده مو را بی‌حس کرده و سپس فولیکول‌های مو را بدون درد و ناراحتی بیمار استخراج می‌کند.
 • استخراج موی پیوندی- جراح با استفاده از روش فولیکولار (استخراج یک به یک فولیکول‌های مو) تعداد گرافت مورد نظر را برای پیوند ابرو استخراج می‌کند. ناحیه پشت سر برای برداشت موی پیوندی مناسب است، زیرا موهای آن قسمت بیشترین تطابق را با موهای ابرو دارد.
 • آماده سازی منطقه ابرو- پس از استخراج موهای پیوندی، جراح منطقه ابرو را با ایجاد برش‌های کوچکی در جهات خاص و در زاویه صحیح آماده می‌کند. ایجاد قوس یا افزایش قوس ابرو دقت زیادی لازم دارد. جراح قبل از کاشت موی ابرو از بی‌حسی موضعی در منطقه ابرو استفاده می‌کند.
 • کاشت گرافت مو- آخرین مرحله از عمل پیوند مو ابرو وارد کردن فولیکول‌های مو در داخل برش‌هایی است که در داخل ابرو ایجاد شده است. جراح با دقت گرافت‌های فولیکولی را در این برش‌ها وارد می‌کند. دقت جراح در این مرحله برای ایجاد یک ابروی زیبا و طبیعی حیاتی است. معمولاً در هر ابرو 400 گرافت و در حدود 600-800 در کل ابروها کاشته می‌شود. اِعمال هنر و دقت در زاویه کاشت هر تار مو برای دستیابی به ابروی طبیعی و ایده‌آل بسیار مهم است.

بهبودی پس از کاشت ابرو


پس از عمل کاشت ابرو زخم‌های ابرو معمولاً در حدود 7 تا 10 روز به طور کامل التیام می‌یابد. در این مدت پوسته‌های زخم در منطقه ابرو تشکیل شده و پس از پوسته‌ریزی، پوست ناحیه ابرو ظاهر طبیعی خود را باز می‌‌یابد. بروز کبودی و تورم نادر است و در صورت وقوع، پس از چند روز برطرف خواهد شد. بیماران معمولاً بدون هیچ گونه مشکلی می‌توانند روز بعد از عمل به کار و فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. بیماران باید برای به حداقل رساندن تورم به مدت چند روز از ورزش شدید اجتناب کنند.

نتایج کاشت ابرو


فولیکول‌های کاشته شده در ابرو در ابتدای رشد خود مانند ته ریش به نظر می‌رسند، اما در طی 6 تا 12 هفته بعد بلندتر و پرپشت‌تر خواهند شد. نتیجه نهایی پیوند ابرو 8-10 ماه بعد از عمل مشخص خواهد شد. موهای ابروی تازه باید به طور منظم کوتاه و آراسته شوند. پس از جراحی کاشت ابرو، موهای دائمی و طبیعی در ناحیه ابروها رشد خواهد کرد.

آیا برداشت مو از پشت سر باعث طاسی آن منطقه می‌شود؟


خیر. جراح برای عمل پیوند موی ابرو، از هر 3 یا 4 تار مو، یک گرافت را استخراج می‌کند. این عمل، تغییری در تراکم موهای آن قسمت ایجاد نمی‌کند، حتی اگر موهای سر بسیار کوتاه باشد.

هزینه کاشت ابرو


هزینه این جراحی بستگی به نوع روش کاشت ابرو، تعداد گرافت و همچنین حق‌العمل جراح دارد.