آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

آر اف ونوس ویوا: مزایای جوانسازی پوست با کمک امواج RF

استفاده از لیزر CO2 جهت جوانسازی پوست باعث بروز درد بسیاری شده و دوره بهبودی پس از درمان ممکن است چندین هفته طول بکشد (با توجه به این که این روش سبب برداشته شدن لایه فوقانی پوست می‌شود امکان دارد دوره بهبودی بیشتر نیز طول بکشد). جوانسازی پوست با استفاده از روش آر اف ونوس ویوا باعث دستیابی به نتیجه مشابهی می‌شود ولی درد ناشی از درمان در این روش بسیار کم می‌باشد و زمان بهبودی نیز بسیار کوتاه‌تر است. بر خلاف لیزردرمانی که تنها برای پوست‌های روشن کاربرد دارد، آر اف ونوس ویوا برای تمامی انواع  رنگ پوست قابل استفاده است. همچنین نتایج حاصل از روش آر اف ونوس ویوا نسبت به روش‌هایی مانند پیلینگ شیمیایی و میکرودرم ابریژن بسیار رضایت‌بخش‌تر هستند.

نحوه عملکرد روش آر اف ونوس ویوا


نحوه عملکرد روش آر اف ونوس ویوا

در روش جدید جوانسازی آر اف فرکشنال، از سوزن‌های کوچک ونوس ویوا برای انتقال حرارت به سطح پوست استفاده می‌شود. این حرارت از طریق فرکانس رادیویی نانو فرکشنال به پوست منتقل می‌شود. این روش با ایجاد زخم‌های بسیار کوچک در پوست، به ترمیم نشانه‌های آسیب‌دیدگی پوستی که قابل مشاهده هستند، کمک می‌کند. با توجه به اینکه زخم‌ها بسیار کوچک هستند، این روش درمانی در مقایسه با لیزر CO2 کمترین درد را ایجاد می‌کند و در عین حال نتایج قابل قبولی را به ارمغان می‌آورد.

همچنین، پزشک ممکن است در زمان درمان از دستگاه دیاموند پولار برای کاهش خطوط و چین و چروک استفاده کند. این دستگاه از فرکانس رادیویی چند قطبی و میدان الکترومغناطیسی پالسی برای تولید حرارت در زیر سطح پوست استفاده می‌کند. این فرایند به افزایش طبیعی کلاژن و الاستین کمک کرده و منجر به صاف و سفت‌تر شدن پوست می‌شود و در نهایت باعث جوانسازی پوست می‌شود.

مناسب برای تمامی انواع پوست 

بر خلاف بیشتر روش‌های جوانسازی پوست که برای پوست‌های تیره مناسب نمی‌باشند، جوانسازی با استفاده از دستگاه آر اف ونوس ویوا برای تمامی انواع رنگ پوست و حتی برای پوست‌های تیره نیز مناسب می‌باشد.

کوتاه بودن زمان بهبودی

افراد می‌توانند ۲۴ ساعت پس از روش آر اف فرکشنال ونوس ویوا، فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهند. درمان جهت کاهش چین و چروک‌های پوست به هیچ زمان بهبودی نیاز ندارد.

سرعت بالای درمان 

جلسات درمانی آر اف ونوس ویوا تنها به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

چه افرادی کاندیدای مناسب جهت استفاده از روش آر اف ونوس ویوا هستند؟ 


کاندیدای مناسب جهت استفاده از روش آر اف ونوس ویوا

کاندیدای مناسب جهت استفاده از آر اف فرکشنال ونوس ویوا کسانی هستند که دارای علائم آسیب‌دیدگی پوستی شامل چروک‌های عمیق، جای زخم، منافذ قابل مشاهده، ترک‌های پوستی و یا هر مورد دیگری که بر بافت پوست اثر منفی گذاشته است باشند.

در صورت وجود موارد زیر شخص کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه آر اف ونوس ویوا نمی‌باشد:

 • استفاده از الکتروشوک داخلی/ ضربان‌ساز قلب یا هر ایمپلنت فعال الکتریکی دیگری در بدن
 • هر گونه ایمپلنت دائمی یا ماده تزریقی در اطراف ناحیه درمان
 • وجود هر گونه عارضه فعال در ناحیه درمان (مانند راش پوستی)
 • سابقه وجود اختلال‌های پوستی یا داشتن پوست بسیار خشک
 • ابتلا به سرطان یا سابقه ابتلا به این عارضه ( شامل وجود خال‌های پیش بدخیم)
 • وجود عارضه‌های وخیم (مانند اختلال‌های قلبی عروقی)
 • قرار داشتن در دوره بارداری یا شیردهی
 • وجود نقص در دستگاه ایمنی
 • سابقه وجود بیماری در اطراف ناحیه درمان که توسط حرارت تحریک شود (مانند تبخال)
 • اختلال‌های غدد درون‌ریز که به خوبی کنترل نشده باشند (مانند دیابت)
 • مصرف داروهای رقیق‌کننده خون
 • انجام لیفت صورت یا جراحی پلک چشم در مدت سه ماه پیش از استفاده از آر اف ونوس ویوا
 • استفاده از روش‌های جوانسازی یا پیلینگ شیمیایی در مدت سه ماه گذشته
 • انجام هر گونه تزریق (به منظور بهبود زیبایی ظاهری) در مدت ۲ هفته گذشته
 • مصرف ادویل، تایلنول یا دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی در مدت یک هفته گذشته
 • انجام جراحی در مدت ۶ ماه گذشته
 • پاک کردن و رفع تاتو یا هر گونه آرایش دائمی
 • برنزه کردن بیش از حد

اقدامات مورد نیاز پیش از استفاده از آر اف فرکشنال ونوس ویوا 


پیش از درمان پوست بایستی تمیز باشد. از مصرف هر گونه لوسیون، کرم، عطر، پودر، آرایش یا برنزه کردن پیش از درمان بایستی خودداری شود. تمامی جواهرات در اطراف ناحیه درمان بایستی خارج شوند. در صورت وجود موی بیش از حد در ناحیه درمان، این موها بایستی تراشیده شوند. سابقه پزشکی متقاضی نیز بایستی به پزشک ارائه شود.

اقدامت مورد نیاز پس از آر اف ونوس ویوا 


اقدامات مورد نیاز پس از آر اف ونوس ویوا

پوست پس از درمان قرمز و گرم می‌شود. استفاده از جران هوای خنک بر روی پوست سبب تسکین این حالت می‌شود. در مدت ۲۴ ساعت پس از درمان، تنها بایستی از داروهای موضعی طبق تجویز پزشک استفاده شود. احساس گرمی پوست بایستی پس از ۲۴ ساعت رفع شود.

دوره بهبودی پس از آر اف ونوس ویوا


بر خلاف روش‌های دیگر مانند لیزردرمانی که نیازمند دوره بهبودی ۱۰ روزه هستند، استفاده از آر اف ونوس ویوا تنها ۲۴ ساعت زمان می‌برد (در صورت استفاده از درمان تهاجمی‌تر، دوره بهبودی تا ۵ روز طول می‌کشد). پوست پس از درمان به مدت ۲۴ ساعت حساس و قرمز می‌شود. اما پس از گذشت این مدت، استفاده از مواد آرایشی و اقدامات مراقبت از پوست ممکن است.

برای حفظ نتایج و جلوگیری از آسیب‌دیدگی ناشی از تابش آفتاب، باید از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده شود. همچنین، برای مدت ۲ روز پس از درمان، باید از انجام ورزش سنگین، حمام آب داغ یا ماساژ در ناحیه درمان خودداری کرد. همچنین از هر نوع برنزه کردن پوست نیز باید خودداری شود.

نتیجه درمان با دستگاه آر اف ونوس ویوا چقدر ماندگار می‌باشد؟ 


پس از پایان درمان، روند بهبود نتایج ادامه خواهد داشت. بسته به واکنش پوست به درمان، امکان دارد هر ۶ ماه یک بار به جلسه اضافی درمانی نیاز باشد.

سؤالات رایج در مورد روش آر اف ونوس ویوا 


سؤالات رایج در مورد روش آر اف ونوس ویوا

آیا افراد دارای پوست تیره نیز می‌توانند از روش آر اف فرکشنال ونوس ویوا استفاده کنند؟ 

بله. این روش برای تمامی انواع رنگ پوست حتی پوست‌های تیره‌تر نیز قابل استفاده است.

جهت مشاهده نتیجه به چند جلسه درمان با دستگاه آر اف ونوس ویوا نیاز می‌باشد؟ 

در بیشتر موارد به ۳ تا ۴ جلسه درمانی در ناحیه مورد نظر نیاز می‌باشد. تعداد جلسات در مورد هر شخص و با توجه به ناحیه تحت درمان متفاوت می‌باشد.

بین هر جلسه درمانی چقدر بایستی فاصله باشد؟ 

بین هر جلسه درمانی بایستی ۴ هفته فاصله زمانی وجود داشته باشد.

هر جلسه درمان با آر اف ونوس ویوا چقدر طول می‌کشد؟ 

 هر جلسه درمانی بسته به ناحیه تحت درمان بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

در طی جلسه درمان با آر اف ونوس ویوا چه احساسی در پوست ایجاد خواهد شد؟ 

در طی جلسه درمانی متقاضی برخورد سوزن‌های کوچک را بر پوست خود احساس کرده و در پوست صورت احساس گرما شبیه آفتاب‌سوختگی ایجاد خواهد شد.

آیا استفاده از دستگاه آر اف ونوس ویوا دردناک می‌باشد؟ 

دستگاه آر اف ونوس ویوا باعث ایجاد درد نمی‌شود. در پوست ناحیه درمان احساسی شبیه آفتاب‌سوختگی ایجاد می‌شود و پوست صورت پس از درمان قرمز خواهد شد. در مورد درمان‌های تهاجمی‌تر امکان دارد جهت کاهش درد از کرم بی‌حسی موضعی استفاده شود.

اقدامات مراقبتی پس از جلسات درمانی شامل  چه مواردی می‌باشند؟ 

در صورتی که فرد احساس گرمای پوست خود را دارد، می‌تواند از جریان هوای خنک برای کاهش این حالت استفاده کند. در هنگام درمان، باید از لمس یا خارش ناحیه درمان خودداری کرد.

در مدت ۲۴ ساعت پس از درمان، باید فقط از محصولاتی که توسط پزشک تجویز شده است استفاده شود، زیرا برخی از محصولات موضعی ممکن است باعث حساسیت شدید شوند. پس از گذشت ۲۴ ساعت، باید از یک کرم ضد آفتاب با حداقل عامل SPF 30 (بهتر است بدون مواد شیمیایی) استفاده شود.

در طول ۲ روز پس از پایان درمان، باید از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین، استفاده از حمام آب داغ یا ماساژ در ناحیه درمان خودداری شود. پوست باید تمیز نگه داشته شده و از تماس با نور خورشید خودداری شود. همچنین، فرد باید از برنزه کردن پوست خود اجتناب کند.

آیا استفاده از محصولات آرایشی یا لوسیون بلافاصله پس از درمان با آر اف ونوس ویوا امکان‌پذیر است؟ 

خیر. برای استفاده از هر گونه محصولات آرایشی یا لوسیون افراد بایستی ۲۴ ساعت پس از پایان درمان منتظر بمانند. امکان دارد پزشک مصرف برخی از داروهای موضعی را به شخص توصیه کند. استفاده از این داروها بایستی در مطب پزشک یا طبق تجویز پزشک انجام شود.

آیا استفاده از آر اف ونوس ویوا خطرناک می‌باشد؟ 

خیر. این روش برای مدت زمان سال‌ها جهت جوانسازی پوست به کار رفته است و از فن‌آوری ایمن و بی‌خطر استفاده می‌کند. در مقایسه با لیزر فرکشنال CO2 ، احتمال بروز عوارض در آر اف ونوس ویوا کمتر است و به مدت زمان بهبودی کمتری نیاز دارد. پزشک جهت اطمینان از مناسب بودن این روش درمانی، سابقه پزشکی و هدف متقاضی جهت استفاده از این روش را ارزیابی می‌کند.

آخرین مقالات

فهرست مطالب

مشاوره رایگان