آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس

 

لبخند یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده صورت اشخاص است اما زمانی که باعث نمایان شده جنبه‌های ناخوشایند صورت فرد می‌شود می‌تواند مانعی برای حضور اجتماعی وی باشد.

اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس

نمایان بودن لثه در هنگام لبخند یا “لبخند لثه‌ای” یک مشکلی زیبایی است و زمانی اتفاق می‌افتد که لثه در هنگام لبخند جلو می‌آید. افرادی که دچار این مشکل هستند ممکن است از لبخند زدن خود خجالت‌زده شوند. خوشبختانه لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس به راحتی اصلاح شده و فعالیت عضلاتی که لب را بالا می‌برند کاهش می‌یابد.

آیا شما به دلیل پیدا شدن بیش از حد دندان‌ها و لثه در هنگام لبخند زدن خجالت می‌کشید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش مثبت است به عارضه “لبخند لثه‌ای” یا لبخند لثه نما مبتلا هستید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را بررسی کرده تا از مناسب بودن این روش درمانی برای شما اطمینان حاصل کرده و به شما دیدی کلی در مورد انجام این فرایند بدهند. تزریق بوتاکس یک روش درمانی کافی و مؤثر برای افرادی است که تمایل دارند در هنگام خنده مقدار کمتری از لثه آنها در معرض دید قرار گیرد و لبخند لثه‌ای آنها کاهش یابد. شواهد نشان می‌دهد که تزریق بوتاکس در درمان ظاهر لبخند لثه‌ای مؤثر بوده و یک روش قابل مدیریت‌تر نسبت به عمل‌های جراحی است.برای مطرح کردن سؤالات خود در خصوص اصلاح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید

لبخند لثه‌ای چیست؟


لبخند لثه‌ای چیست؟

وقتی که فرد می‌خندد به طور معمول مقداری از لثه بالای دندان‌های وی در معرض دید قرار گرفته و نمایان می‌شود. به هر حال، مقدار بیشتری از لثه در هنگام خندیدن افراد مبتلا به “لبخند لثه‌ای” پیدا می‌شود که در برخی از موارد این مقدار به بیش از 3 سانتی‌متر می‌رسد. با این که این حالت از نظر پزشکی مشکل یا بیماری محسوب نمی‌شود اما بسیاری از افراد از داشتن لبخند لثه‌ای خجالت می‌کشند. در گذشته، لبخند لثه‌ای به شدت بر شخصیت فردی، اجتماعی و حتی زندگی حرفه‌ای فرد تأثیر داشت. لبخند لثه‌ای ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • بیش فعالی عضلات لب بالا که لب را بیش از حد معمول بالا می‌کشند.
 • نازک بودن لب که باعث کوچک بودن لب شده و در نتیجه در هنگام خندیدن باعث می‌شود که مقدار بیشتری از لثه نمایان شود.

لبخند لثه‌ای با برخی از عضلات صورت ارتباط دارد. زمانی که این عضلات بیش از حد نیاز منقبض می‌شوند، لبخند لثه‌ای به وجود می‌آید. تزریق بوتاکس عضلات را آرام کرده تا نتوانند بیش از حد ضرورت کار کنند.

علل


عوامل متعددی وجود دارند که باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شوند اما می‌توان به طور کلی این علل را در چند دسته اصلی تقسیم کرد:

 • فک و دندان: زمانی که فک بالایی بیش از حد بزرگ باشد باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود. این یک مسئله مرتبط با اسکلت فک است. دندان یا دندان‌های پوسیده که بسیار بلند هستند نیز ممکن است تناسب بین لثه و دندان را به هم بزنند.
 • لب‌ها: لب‌های نقش عمده‌ای در نمایان شدن لثه بازی می‌کنند. زمانی که لب بالایی بسیار کوتاه است ممکن است نتواند به طور مؤثر روی لثه‌ها را بپوشاند و در نتیجه لثه بیشتر نمایان می‌شود. این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که طول لب بالایی در حالت عادی، نرمال باشد اما در هنگام خندیدن بیش از حد بالا رفته و باعث نمایان شدن بافت لثه شود.
 • لثه‌ها: این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که لثه‌های بلند یا بسیار بزرگ باشند (هایپرتروفی لثه). در صورتی که بافت لثه بیش از حد رشد کرده و روی تاج دندان‌ها را پوشانده باشد این گونه به نظر می‌رسد که دندان‌ها به طور کامل رشد نکرده و کوتاه‌تر هستند.

 مزایای درمان


در ادامه تعدادی از مزایای درمان لبخند لثه ای با بوتاکس آورده شده است:

 • جلسات درمانی بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد
 • تزریق کم تهاجمی بوده و دردناک نیست
 • نتایج حاصل از تزریق نسبت به سایر روش‌های درمانی سریع‌تر قابل مشاهده هستند
 • هر واحد بوتاکس بسیار مقرون به صرفه‌تر از عمل‌های جراحی است
 • تزریق را می‌توان بر اساس اهداف درمانی تنظیم کرد
 • نتایج حاصل از تزریق کاملاً طبیعی بوده و با ظاهر صورت تناسب دارد.
 • پس از انجام تزریق نیازی به بستری شدن نیست.

متقاضیان اصلاح لبخند لثه‌ای


افرادی که تمایل به اصلاح لبخند لثه‌ای خود با استفاده از روش تزریق بوتاکس دارند باید لثه‌ها و دندان‌های سالم داشته باشند و از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.

فرآیند تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ای


تزریق بوتاکس کم تهاجمی‌ترین روش برای درمان لبخند لثه‌ای است. تزریق بوتاکس یک روش مؤثر و کافی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر لبخند لثه‌ای خود را اصلاح کنند. بوتاکس در بالای لب تزریق می‌شود تا عضلات لب‌ها را از کار بیندازد. با این کار، عضلات در هنگام خندیدن نمی‌توانند لب را بالا بکشند و به همین دلیل دندان‌ها و لثه کمتر از قبل در معرض دید قرار گرفته و نمایان می‌شوند. فقط با دو بار تزریق کوچک (یک تزریق در هر طرف سوراخ‌های بینی) فعالیت عضلات به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد. کل این فرایند به سرعت انجام شده و در بیشتر موارد کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر نازک بودن لب بالا باعث به وجود آمدن لبخند لثه‌ای باشد، ترکیب تزریق بوتاکس و تزریق ژل یا فیلر می‌تواند نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد. این روش ارزان‌ترین روش برای درمان لبخند لثه‌ای است با این که برای حفظ نتایج باید تزریق‌ها تجدید شوند.

پس از انجام فرآیند

اثرات ناشی از تزریق پس از 2 تا 3 روز خود را نشان داده و اثرات کامل درمان 10 تا 14 روز پس از تزریق حاصل می‌شود اما این زمان‌ها ممکن است برای افراد متفاوت باشد.

نتایج و اثر حاصل از تزریق چه مدت دوام دارد؟


اثر تزریق بوتاکس معمولاً 3 تا 6 ماه دوام دارد.

دوران بهبود و نقاهت


ممکن است 1 تا 2 ساعت پس از تزریق شما دچار قرمزی و تورم شوید. به هر حال، شما می‌توانید به فعالیت‌های معمول خود بپردازید. البته توصیه می‌شود که تا 24 ساعت پس از تزریق از انجام فعالیت‌های شدید بپرهیزید.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


 • کبودی
 • تورم
 • بیحسی

روش‌های درمانی جایگزین


عمل جراحی کاهش لب بالایی (برش بافت عضلانی): جراح زیبایی عضلات لب بالایی که بین لثه و لب بالا قرار دارند را تضعیف می‌کنند. این فرایند تحت بیهوشی موضعی انجام شده و حدود نیم ساعت طول می‌کشد. در این عمل یک شکاف داخل دهان ایجاد می‌شود تا اسکارهای ناشی از آن دیده نشوند. هر گونه تورم و کبودی پس از حدود دو هفته از بین می‌روند. ممکن است در اثر انجام این عمل برخی اختلالات حسی به وجود آیند. حرکات گوشه‌های دهان برای دست‌یابی به لبخندی زیبا و طبیعی دست‌نخورده باقی می‌مانند.

 هزینه


هزینه کاهش لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس به میزان تزریق، دستمزد پزشک و محل زندگی شما بستگی دارد.

 

مشاوره رایگان