آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

انواع روش های پروتز لب ؛عوارض و قیمت آن

در صورتی که به دنبال برخورداری از لب‌های برجسته و قلوه‌ای هستید، امکان دستیابی به این شرایط از طریق عمل جراحی زیبایی پروتز لب از طریق وارد کردن یک بافت نرم و انعطاف‌پذیر به لب‌ها وجود دارد. با وجودی که بسیاری افراد تمایل دارند از روش تزریق ژل و چربی برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود در ارتباط با وضعیت ظاهری لب‌ها استفاده کنند، پروتز لب می‌تواند یک روش دائمی‌تر و دارای نتایج قابل بازگشت برای برجسته کردن لب‌ها و ایجاد ظاهر جوان و جذاب برای آنها باشد. به این منظور پروتز لب از طریق یک شکاف کوچک به ناحیه مورد نظر وارد شده و نتایج ماندگار در ارتباط با ظاهر برجسته، قلوه‌ای و زیبا برای لب‌های فرد ایجاد خواهد کرد.

در صورتی که به دنبال لب‌های برجسته‌تر و زیباتر به صورت دائمی هستید، پروتز لب می‌تواند بهترین روش درمان قابل استفاده به این منظور باشد. پروتز لب می‌تواند نتایج نیمه ماندگار و ماندگار برای فرد ایجاد کرده و در صورت نیاز هنگامی که بیمار از نتایج درمان راضی نباشد، امکان خارج کردن پروتز از لب‌ها و بازگشت نتایج درمان به حالت عادی وجود خواهد داشت. به این منظور لازم است با جراح پلاستیک ملاقات و صحبت شده و مناسب بودن این درمان برای فرد مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید برجسته کردن لب‌ها با پروتز یک روش جراحی با حداقل سطح تهاجم است که برای بهبود ظاهر لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

پروتز لب چیست؟


عمل جراحی برجسته کردن لب با پروتز یک روش درمان دائمی برای قلوه‌ای و حجیم کردن لب‌ها و تغییر شکل آنها است. پروتز لب ظاهری شبیه به یک لوله پر شده با مواد مصنوعی داشته و این پروتز برای ایجاد ظاهر قلوه‌ای و برجسته به لب‌ها وارد می‌شود. به این ترتیب پروتز لب یک روش ایده آل برای دستیابی به ظاهر جذاب، برآمده، و زیبا برای لب‌ها می‌باشد. علاوه بر این امروزه امکان استفاده از این روش برای اصلاح اندازه، ظاهر، تقارن و تناسب لب‌ها نیز وجود دارد. بنابراین، پروتز لب می‌تواند به بهبود احساس و اعتماد به نفس فرد در ارتباط با شرایط ظاهری وی کمک کند. توجه داشته باشید با وجودی که نتایج این درمان دائمی است، در هر زمان لازم می‌توان این نتایج را با خروج پروتز از لب به حالت اولیه باز گرداند.

1

افراد مناسب برای استفاده از پروتز لب


افراد مناسب برای استفاده از پروتز لب مردان و زنانی هستند که به دنبال برخورداری از لب‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر هستند. با بالا رفتن سن، نازک شدن لب‌ها به خاطر از دست دادن سطح کلاژن مسئله‌ای عادی است. به همین خاطر افراد می‌توانند برای رفع این مشکل از پروتز استفاده کنند. پروتز انتخاب شده برای این درمان با توجه به اهداف بیمار و شرایط درمان وی مشخص می‌شود.
بهترین افراد برای استفاده از روش جراحی زیبایی پروتز لب می‌بایست از سطح سلامت مناسب برخوردار بوده و اهداف و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج درمان خود داشته باشند. علاوه بر این در صورتی که در لب‌ها عفونت (مثل تب‌خال) یا جوش فعال وجود داشته باشد، به خاطر افزایش احتمال مشاهده عفونت نباید از این درمان برای فرد استفاده شود. به این ترتیب پروتز لب یک روش درمان مناسب برای افرادی است که از استفاده ژل‌های موقت خسته شده و به دنبال روشی هستند که از طریق آن امکان دستیابی به نتایج دائمی وجود داشته باشد. در صورتی که فرد به بیماری لوپوس مبتلا بوده یا دارای نارسایی در ارتباط با لخته شدن خون و نیز مشکلات بافت پیوندی باشد، نباید از این روش برای وی استفاده شود.

انواع پروتزهای قابل استفاده برای برجسته کردن لب‌ها


آلودرم

آلودرم

آلودرم یک نوع پروتز گرفته شده از بافت پوست است که به دقت از پوست افراد مرده اهدا کننده گرفته می‌شود. به این منظور لایه ضخیم، غنی از فیبر، و عمیق پوست گرفته شده و برای خلاص شدن از دست سلول‌های اضافی با مواد شیمیایی شستشو داده می‌شود. به این ترتیب امکان انتقال بیماری از طریق پروتز به فرد دریافت کننده پروتز کاهش می‌یابد. بدن انسان به این نوع پروتز واکنش نشان نمی‌دهد و از آن به عنوان یک چارچوب برای رشد رگ‌ها خونی و سلول‌ها استفاده می‌کند. به هر حال با گذشت زمان، این نوع پروتز ممکن است توسط بدن جذب شده و بیش از نیمی از آن به تدریج از بین برود.

گورتکس

گورتکس

گورتکس یک نوع ماده جایگزین مصنوعی برای کلاژن است. این ماده یک نوع غشای طبیعی است که باعث می‌شود بدن واکنش آلرژیک به آن نشان نداده و برجسته کردن لب‌ها به صورت دائمی از طریق آن امکان‌پذیر گردد. ماده استفاده شده به این منظور متخلخل بوده و به این ترتیب امکان رشد بافت و جلوگیری از حرکت پروتز با استفاده از بافت متخلخل فراهم شده و نیز نفوذ سلول‌های سفید خون به آن امکان‌پذیر می‌شود.

قبل از جراحی


قبل از جراحی، لازم است مشاوره کامل با یک جراح پلاستیک انجام شده تا به این ترتیب درک مناسب از جزئیات درمان و نیز عوارض جانبی و خطرات آن ایجاد شود. در این زمان جراح سابقه درمان بیمار را بطور کامل بررسی می‌کند تا به این ترتیب مطمئن شود دلیلی برای منع استفاده از این درمان برای فرد وجود نداشته باشد. علاوه بر این در جلسه مشاوره از صورت بیمار عکس گرفته می‌شود تا در ادامه بتوان نتایج پس از درمان را با نتایج قبل آن مقایسه کرد.

در طول جراحی


عمل جراحی پروتز لب معمولاً ساده است و در طول مدت 30 دقیقه انجام می‌شود. به این منظور معمولاً از بی‌حسی موضعی برای بیمار استفاده شده، اما امکان استفاده داروی تسکین دهنده نیز به همراه این روش برای فرد وجود دارد. در طول عمل جراحی، پزشک متخصص جراح زیبایی چهار شکاف بسیار کوچک در چهار گوشه لب‌های فرد ایجاد کرده و به منظور وارد کردن پروتز از یک تونل در لب استفاده می‌کند. ظاهر و اندازه این تونل برای ایجاد نتایج متوازن و طبیعی برای لب‌ها از اهمیت خاص برخوردار است. به منظور تکمیل این درمان، پروتز لب به تونل وارد شده و در داخل لب‌ها قرار می‌گیرد. در نهایت شکاف‌های ایجاد شده با استفاده از نخ بخیه قابل جذب نازک بسته خواهد شد. در ادامه پروتز وارد شده به لب با بافت طبیعی لب آمیخته شده و به این ترتیب برجستگی و حجم لب‌ها افزایش یافته و نتایج دائمی برای فرد تا زمان باقی ماندن پروتز در لب‌ها ایجاد می‌گردد.

پس از جراحی

لب‌های فرد پس از درمان اندکی متورم و دردناک شده و به همین خاطر ممکن است ظاهر لب‌های فرد برای چند روز اول پس از درمان غیر عادی به نظر برسد. به هر حال این شرایط با گذشت زمان به تدریج برطرف شده و به این ترتیب نتایج نهایی درمان مشخص می‌شود. علاوه بر این ممکن است پس از درمان بی‌حسی موقتی در لب‌ها ایجاد شود، اما این وضعیت نیز نباید بیش از چند روز ادامه پیدا کند. برخی افراد پس از این درمان با مشکلات خاص در ارتباط با صحبت کردن خود مواجه شده و این شرایط تا زمان عادت کردن به پروتز لب ادامه خواهد داشت. همچنین در این زمان ممکن است غذا خوردن و مصرف مایعات برای فرد به صورت موقت با مشکل مواجه شود.
ترمیم کامل لب‌ها به چند هفته زمان نیاز داشته و پس از این مدت ورم ایجاد شده بطور کامل از بین خواهد رفت. در این زمان جراحت و جای زخم باقیمانده از درمان می‌بایست در سطح حداقل بوده و در گوشه‌های دهان پنهان باشد. توجه داشته باشید شکاف‌های ایجاد شده برای این درمان بسیار کوچک هستند و به همین خاطر نباید برای سایر افراد قابل تشخیص باشند.

ریکاوری


ریکاوری پس از این درمان به حدود 2 تا 6 هفته زمان نیاز دارد، اما بیمار می‌تواند در چند روز اول پس از درمان از آرایش کردن برای پنهان کردن عوارض جراحی استفاده کند. پس از این درمان بیمار ممکن است مقداری ناراحتی و درد داشته باشد. به هر حال کنترل این درد و ناراحتی به خوبی از طریق داورهای مسکن قابل تهیه از داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک وجود امکان‌پذیر می‌باشد. پس از جراحی معمولاً به فرد توصیه می‌شود در چند روز اول از نوشیدن مایعات گرم خودداری کرده و برای چند هفته از انجام فعالیت‌های شدید و نیز قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نماید.

خطرات پروتز لب


پس از این درمان بیمار ممکن است با عفونت لب مواجه شده یا پروتز در محل مناسب قرار نگیرد. در نتیجه این شرایط ممکن است خارج کردن پروتز از لب غیر قابل اجتناب شود. احتمال ایجاد عفونت، سفت شدن لب‌ها، ایجاد جای زخم و واکنش آلرژیک پس از این درمان در موارد نادر مشاهده شده و این مشکلات از طریق خارج کردن پروتز از لب قابل درمان می‌باشند. این شرایط معمولاً باعث قرمز شدن، احساس خارش، درد و ناراحتی برای لب‌ها شده و لب‌های فرد متورم و غیر متقارن خواهند شد.

هزینه پروتز لب


هزینه پروتز لب به محل انجام جراحی، نوع پروتز انتخاب شده برای بیمار و تجربه جراح پلاستیک بستگی دارد.

مشاوره رایگان