آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

بادی جت چیست؟ پیکرتراشی و لاغر کردن با دستگاه بادی جت

نوآوری بادی جت که از نیروی ملایم چربی زدایی به کمک قدرت آب یا واتر جت (WAL) استفاده می‌کند، یک رویکرد جدید و اساسی در مورد لیپوپلاستی (چربی زدایی) است. بادی جت، بر خلاف روش‌های سنتی لیپوساکشن، از واتر جت ملایم برای جدا کردن و دفع چربی از بدن استفاده می‌کند، ضمن اینکه رگ‌های خونی، اعصاب و بافت اطراف را حفظ می‌کند. این روش ایمن، مؤثر و آسان است و نتایج قابل‌توجهی را با حداقل خطر، زمان انجام عمل بسیار کوتاه‌تر و ناراحتی و دوره‌ی بهبودی کمتر برای بیماران فراهم می‌کند.

لیپوساکشن چیست؟


لیپوساکشن یک روش ایمن و مؤثر برای پیکرتراشی و لاغر کردن نواحی از بدن است. این عمل را معمولاً افرادی انجام می‌دهند که می‌خواهند چربی‌های اضافی بدنشان را از بین ببرند و اندامی لاغرتر و تراشیده‌تر داشته باشند. لیپوساکشن بهترین روش جهت رفع چربی‌ها برای افرادی است که وزنی تقریباً ایدئال دارند و در وضعیت جسمانی خوبی هستند و دارای نواحی کوچکی از چربی سرسخت هستند که نیاز دارند برداشته شوند.

ابتدا یک محلول متورم کننده (تامسنت- (tumescent) به بدن تزریق می‌شود، این محلول برای به حداقل رساندن خونریزی و کاهش درد استفاده می‌شود. سلول‌های چربی سپس با یک کانولای (میله مخصوص) کوچک یا لوله کوچکی برداشته می‌شوند که از طریق برش‌های کوچک ساخته شده در محل درمان، وارد بدن می‌شوند.

قدرت متحول کننده‌ی آب


بادی جت چیست؟ پیکرتراشی و لاغر کردن با دستگاه بادی جت-compressed

همان‌طور که رودخانه‌ها و نهرها می‌توانند محیط طبیعی ما را تغییر دهند، می‌توان از قدرت آب برای پیکرتراشی و فرم دادن به بدن استفاده کرد. تکنیک بادی جت، با استفاده از یک جریان آب یکنواخت و ملایم پنکه ای شکل، هم‌زمان بافت چربی را شستشو کرده و آن را تکه‌تکه و بیرون می‌کشد. جداسازی ملایم سلول‌های چربی از بافت همبند، آسیب‌دیدگی بیمار را به حداقل می‌رساند. درعین‌حال، با روش WAL نسبت به روش‌های سنتی و متداول، میزان کمتری از مایع فیلتراسیون لازم است که این امر کمک می‌کند تا بدن کمتر در معرض مایع متورم کننده قرار گیرد و تورم را به حداقل می‌رساند و همچنین اجازه می‌دهد تا کانتورینگ (پیکرتراشی) دقیق آنی میسر شود و زمان عمل به‌طور چشمگیری کاهش یابد.

آیا بادی جت برای من مناسب است؟ 


به‌طورکلی، کاندیدای ایدئال برای لیپوساکشن به روش بادی جت (Body-Jet) باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشد و بیشتر از 10 تا 12 کیلوگرم اضافه وزن نداشته باشد. کسانی که دارای ذخایر چربی موضعی و مقاوم به ورزش هستند، بهترین نتایج را کسب می‌کنند. اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از چربی بدون نقاهت زیاد هستید، لطفاً با یک پزشک صحبت کنید تا مشخص شود که آیا روش بادی جت برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای استفاده از سیستم لیپوساکشن با کمک بادی جت 


 • در این روش بافت‌های مجاور ناحیه تحت درمان، دور نگه داشته می‌شوند (تا آسیبی به آن‌ها نرسد)
 • این روش آسیب و جراحت به بیمار را به حداقل می‌رساند
 • نیازی به بیهوشی عمومی نیست
 • خونریزی، کبودی و تورم، خطراتی تهدید کننده برای بیمار و قرار گرفتن در معرض مایعات تورمی (تامسنت) مضر را به حداقل می‌رساند
 • 70٪ كمتر از مایع فیلتراسیون TLA مورد نیاز است
 • بدون باد کردن- برای عملكرد دقیق دستگاه به طور آنی (بلادرنگ)، نمای خوبی در عمل نمایش داده می‌شود.
 • میزان اصلاح پایین
 • مدت کوتاه‌تر برای انجام عمل
 • رفع آسان چربی
 • رفع ملایم چربی‌ها کمک می‌کند تا چربی برای تزریق چربی به مناطقی دیگر از بدن، به‌خوبی محافظت می‌شود
 • حداقل میزان درد و ناراحتی بیمار
 • بهبودی سریع بیمار

با سیستم لیپوساکشن Body-Jet Water Assisted Water آسیب زیادی به بدن وارد نمی‌شود، زیرا آب سلول‌های چربی را به‌آرامی از بین می‌برد. در نتیجه تورم و کبودی کمتری دیده می‌شود، بنابراین بهبودی سریع‌تر صورت می‌گیرد. بیشتر بیماران قادرند طی 2 روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. در هنگام استفاده از لیپوساکشن سنتی، کانولا برای شکسته شدن سلول‌های چربی به جلو و عقب حرکت داده می‌شود و فشار ناشی از این کار باعث ایجاد تروما به میزان قابل توجهی می‌شود و در نتیجه نقاهت طولانی‌تر خواهد بود.

از بین بردن ملایم چربی با لیپوساکشن بادی جت یا قدرت جت آب، بدن از آسیب حفظ می‌کند و این امر باعث می‌شود که چربی برداشته شده، برای یک عمل تزریق چربی به نواحی دیگر بدن، مناسب‌تر باشد. برخی پزشکان بادی جت را با روش‌هایی مانند جوان‌سازی صورت با استفاده از انتقال یا همان تزریق چربی ترکیب می‌کنند. در روش لیپوساکشن بادی جت ریسک کمتری وجود دارد، زیرا معمولاً برخلاف لیپوساکشن سنتی که فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد، فرد تحت یک بیهوشی خیلی خفیف‌تری قرار خواهد گرفت.

این روش چه کمکی به من می‌کند؟ 


بادی جت به رفع حجم قابل‌توجهی از چربی کمک می‌کند، بنابراین راه‌حل مناسبی برای لاغری مناطقی از بدن می‌باشد که دارای چربی‌های اضافی از جمله شکم شل و افتاده، ران‌ها، بازوها، پا و باسن هستند. همچنین می‌تواند در مناطق ظریف‌تری مانند مچ پا و زانوها، فرم یا حالت بهتری ایجاد کند.

بادی جت روشی شگفت‌انگیزی است زیرا قادر است چربی‌ها را دقیقاً مورد هدف قرار دهد. دلیل این امر این است که آب به دفع چربی از بافت‌های اطراف خود کمک می‌کند و این امر روشی نوآورانه و بدون هیچ عارضه‌ای محسوب می‌شود.

همچنین این تکنیک، کاری به بافت همبند که مسئول سفت ماندن پوست است ندارد و هیچ آسیبی به آن وارد نمی‌کند، بنابراین بیماران اغلب شاهد محکم‌تر شدن و سفت‌تر شدن پوستشان خواهند بود. از روش بادی جت حتی می‌توان برای تهیه چربی مورد استفاده برای عمل‌های تزریق چربی استفاده کرد.

رویه‌ی کار چگونه است


 عمل بادی جت تحت بی‌حسی موضعی و آرام بخش (سدیشن) انجام می‌شود. این عمل در یک اتاق عمل ضدعفونی شده انجام می‌شود و توسط یک جراح کاملاً متخصص و باتجربه و با کمک یک متخصص بیهوشی معتبر انجام می‌گیرد. بسته به ناحیه مورد نظر، این عمل جراحی از 30 دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد. این عمل شامل یک برش کوچک در پوست است که جراح از طریق این سوراخ، میله یا کانولا را وارد بدن می‌کند. واتر جت که حاوی ماده‌ی بی‌حسی موضعی است، سلول‌های چربی را تجزیه می‌کند و اجازه می‌دهد تا چربی اضافی با ملایمت مکش داده شود. این روش بالاترین میزان ایمنی، راحتی و کارایی را برای بیمار تضمین می‌کند. در مقایسه با عمل لیپوساکشن کلاسیک، از مزایای اصلی روش WAL یا بادی جت می‌توان مقدار کمتری از بی‌حسی استفاده‌شده، آسیب بافت کمتر، به حداقل رسیدن خطر ابتلا به هماتوما، توانایی حذف مقادیر زیادی چربی اضافه و همچنین زمان درمان و ریکاوری کوتاه‌تر را برشمرد. پس از درمان به شما آنتی‌بیوتیک، مسکن و سایر داروهای مورد نیاز داده می‌شود. همچنین یک گن فشرده سازی بعد از عمل نیز به شما خواهند داد.

نتایج حاصل از این عمل تا چه مدت دوام خواهد داشت؟


نتایج حاصل از این عمل تا چه مدت دوام خواهد داشت-compressed

برای دستیابی به نتایج دائمی فقط به یک جلسه درمان بادی جت نیاز دارید. البته لازم به ذکر است که مقداری چربی وجود دارد که در بافت زیر پوستی قرار ندارد و بنابراین با استفاده از بادی جت (در واقع هر نوع لیپوساکشنی) قابل خارج کردن نیست. این چربی در لایه‌های احشایی و اطراف اندام‌های داخلی قرار دارد. در نتیجه‌ی این امر، بسیاری از بیماران حتی بعد از بادی جت، باید یک رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزش متناسبی را در پیش بگیرند.

این عمل چقدر طول می‌کشد؟


عمل بادی جت می‌تواند از 1 تا 3 ساعت طول بکشد. این مدت زمان تا حد زیادی به اندازه ناحیه تحت درمان و همچنین میزان برداشت چربی بستگی دارد. به طور معمول یک جلسه درمانی، برای اصلاح یک ناحیه موضعی چربی، خیلی زیاد خواهد بود، اما در برخی موارد، حجم بیشتر ممکن است به توجه و کار بیشتری نیاز داشته باشد.

آیا این عمل عوارض جانبی در پی دارد؟ 


از بین روش‌های حذف و کاهش چربی اضافی بدن، روش بادی جت در واقع به دلیل کاهش قابل توجهی در اثرات جانبی شهرت دارد. در حقیقت، شاید ساده‌ترین دوره‌ی نقاهت و بهبودی را این روش دارد.

ممکن است بعد از عمل کمی احساس درد و همچنین تورم و کبودی ناچیزی وجود داشته باشد، اما تا حداقل میزان هستند و به طور کلی مانع از سرگیری مجدد فعالیت‌های عادی فرد از روز دوم نمی‌شود. از این گذشته، بادی جت همچنین هیچ‌گونه عوارضی مربوط به بیهوشی عمومی را در بر نخواهد داشت.

بلافاصله بعد از درمان می‌توانید شاهد بهبودی چشمگیری باشید، اگرچه نتایج نهایی پس از حدود 2 یا 3 ماه آشکار می‌شود – در طی این مدت هر گونه تورم باقیمانده‌ای در بدن شما از بین برود.

مدت زمان بهبودی بعد از عمل چقدر طول می‌کشد؟ 


بسیاری از بیماران احساس می‌کنند که در طی چند روز بعد از بادی جت می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود برگردند زیرا این عمل حداقل میزان تهاجمی را دارد و فقط به ماده‌ی بی‌حسی موضعی نیاز دارد. این امر خود به تسریع زمان بهبودی و کاهش اثرات علائم پس از عمل مانند تورم و قرمزی کمک می‌کند. به طور معمول، فقط 1 تا 2 روز استراحت توصیه می‌شود. اگرچه کبودی می‌تواند چند هفته طول بکشد.

توصیه می‌شود برای چند هفته بعد از درمان از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و همچنین سونا و ماساژ بافت عمیق خودداری کنید. اگر نگران بازگشت به یک فعالیت خاصی هستید و مطمئن نیستید که آیا این فعالیت با نتایج بادی جت تان سازگار است یا خیر، می‌توانید به راحتی با پزشکتان صحبت کنید و از او مشاوره بگیرد.

چه زمانی می‌توانم به کارم برگردم؟ 


پزشکان معمولاً توصیه می‌کنند که 3 تا 7 روز بعد از عمل بادی جت، از کارتان دوری کنید، اگرچه احتمالاً می‌توانید قبل از این مدت به برخی فعالیت‌های سبکتان بازگردید. اینکه شما چه زمانی می‌توانید به کار و شغلتان برگردید بستگی به این دارد که چه مناطقی تحت درمان قرار گرفته‌اند و تا چه اندازه‌ای سعی در بهبودی‌تان کرده‌اید. در صورت داشتن هر گونه سؤال یا مسئله‌ای در رابطه‌ی با بازگشت به سرکارتان، می‌توانید با پزشکتان صحبت کنید و از او مشاوره بگیرد.

موارد منع و محدودیت‌ها 


افراد مبتلا به مشکلات و بیماری‌هایی (بیماری‌های قلبی و پوستی، مشکلات انعقاد خون، بیماری‌های کبدی، اختلالات روانی، اعتیاد به مواد مخدر یا الکل و غیره) یا کسانی که انتظارات غیرواقعی دارند، نمی‌توانند تحت این عمل قرار بگیرند.

هزینه‌ی بادی جت چقدر است؟


لیپوساکشن Body-Jet با هزینه لیپوساکشن متداول قابل مقایسه است. در مورد قیمت و هزینه‌های دقیق این عمل می‌توانید با توجه به وضعیت شخصی خود با پزشک صحبت کنید. بادی جت واقعاً جایگزین مقرون به صرفه‌ای برای عمل جراحی لیپوساکشن است.

آیا لیپوساکشن بادی جت به اندازه لیپوساکشن سنتی مؤثر است؟


لیپوساکشن بادی جت با لیپوساکشن معمولی و متداول فرق دارد، زیرا از یک جریان آب ظریف ولی پرقدرت برای از بین بردن چربی استفاده می‌کند. اثر ملایم آب، بافت همبند اطراف ناحیه‌ی چربی مورد نظر را دست نخورده و بدون آسیب نگه می‌دارد و بنابراین بهبودی با سرعت بسیار بیشتری صورت می‌گیرد.

علاوه بر این، در روش بادی جت، مایع کمتری به بدن تزریق می‌شود؛ بنابراین جراح می‌تواند در هنگام عمل، تصویر بهتری از کانتورها داشته باشد زیرا مایعات کمتری برای تحریف نتیجه نهایی وجود دارد.

برخی پزشکان معتقدند بادی جت لیپو بدن مؤثرترین شکل لیپوساکشن است، زیرا عوارض جانبی کمتری دارد و به بیهوشی و زمان بهبودی کمتری نیاز خواهد داشت.

کدام روش برای شما مناسب است؟


کدام روش برای شما مناسب است-compressed

اکنون دستگاه‌های پیکرتراشی و لاغری متنوعی برای بدن موجود است که رویکردهای متفاوتی نسبت به لیپوساکشن دارند. با این وجود بهترین روش برای شما بستگی پ به نیازهای خاص و اهداف زیبایی شناختی شما دارد. در حالی که بادی جت ممکن است بهترین انتخاب برای همه نباشد، اما می‌تواند نتایج بسیار خوبی را برای کاندیدای مناسب خود حاصل کند.

مشاوره رایگان