برای یافتن بهترین کلینیک کاشت مو در تهران به چه نکاتی باید توجه کنید؟

روش‌های کاشت مو یکی از اصلی ترین اقدامات زیبایی پزشکی است که در سال‌های اخیر توسط مردان مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به پویایی دوره اپتیک فعلی، طبیعی است که در مواردی که اعتماد به نفس، تغییر سبک و تغییر شکل ظاهری مهم و دستیابی به آن راحت باشد، توسط مردان ترجیح داده می‌شود. از آنجا که افرادی که چنین تصوری نداشته اند و فکر می‌کنند این یک روش ساده و آسان است، لازم است بر اهمیت انتخاب صحیح برای به دست آوردن ظاهری که برای بقیه عمر خود خواهید داشت تأکید کنیم.

رشد چشمگیر و افزایش تقاضا راه را برای عناوین و اطلاعات غلطی فراهم می‌کند که در محیط اینترنت توسط پرسنلی که برای استفاده از این تقاضا آماده اند، به بیماران ارائه می‌شود. برخی از این افراد خود را به عنوان پزشکانی با عناوینی مانند متخصص کاشت مو معرفی می‌کنند که مجاز به انجام این فرآیند نیستند و آنها تحت نظارت و مسئولیت پزشک به عنوان دستیار کار می‌کنند.

چرا انتخاب مرکز کاشت مو مهم است؟ 


کاشت مو روشی است که باید در یک محیط سالم و با تجهیزات مدرن و توسط یک متخصص مجرب انجام شود. بنابراین، کاشت مو، که موفقیت آن به این شرایط بستگی دارد، باید در یک مرکز بهداشتی انجام شود که تمام این شرایط را داشته باشد.

چرا انتخاب متخصص کاشت مو در روند کاشت مو مهم است؟


متخصص کاشت مو مهمترین عامل موثر در موفقیت فرآیند از ابتدا تا انتها است. علاوه بر اهمیت شرایط فیزیکی و فنی، همه این ابزارها باید توسط یک متخصص باتجربه مورد استفاده قرار گیرند. متخصص کاشت مو سرنوشت فرایند را در چندین مرحله تعیین می‌کند، از طراحی خط مو، تعیین روش کاشت مو، روش کار، تا نکات پس از مراقبت از روند. بنابراین، انتخاب افراد متخصص در روند کاشت مو از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه این مقاله، ما می‌خواهیم شما را در مورد معیارهای اصلی انتخاب مرکز کاشت مو برای راهنمایی بیشتر آگاه کنیم.

10  معیار برای انتخاب کلینیک کاشت مو 


بدانید پزشک شما چه کسی است 

باید پزشک کاشت موی خود را بشناسید

آیا اطلاعات پزشک (جراح کاشت مو) که این روش را انجام می‌دهد در صفحه وب کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید درج شده است؟ اطمینان حاصل کنید که وی از دانشکده پزشکی که در رزومه خود ادعا می‌کند فارغ التحصیل شده است. اگر هیچ اطلاعاتی در مورد پزشکان در وب سایت موجود نیست، به این مراکز اعتماد نکنید. شما حق دارید بدانید که چه کسی درمان شما را که تا آخر عمر بر ظاهر شما تأثیر می‌گذارد انجام می‌دهد. شما همچنین باید بدانید که کدام پزشک در مراحل شما دخیل خواهد شد و این عمل را به طور کامل انجام می‌دهد و چند بیمار را در روز می‌بیند. فراموش نکنید که یک عمل کاشت مو یک روش طولانی است (6-8 ساعت)، به این معنی که اگر یک پزشک زمان مناسب را برای بررسی، برنامه ریزی، اجرای خط مو و عمل به شما اختصاص دهد، نمی‌تواند بیش از 1 تا 2 ببیند بیمار در روز را تحت درمان قرار دهد.

درباره مرکز پزشکی سوال کنید 

این روش را می‌توانید فقط در بیمارستان، مرکز پزشکی یا کلینیک پزشکی انجام دهید. اول از همه، آدرس مکانی را که در آن عمل انجام می‌شود، پیدا کنید. اگر آدرس مربوط به آپارتمان، اقامتگاه یا ویلا است، در مورد اسناد مجوز این آدرس سوال کنید. اگر شرایط تحقق نیافته و مجوز کسب نشده باشد، این بدان معناست که در صورت بروز شرایط اضطراری، تجهیزات، مهارت و تیم‌هایی برای مداخله وجود نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید، مهم این نیست که همه چیز خوب پیش می‌رود، بلکه توانایی مداخله حرفه ای در صورت بروز مشکل در این نوع روش‌های جراحی حایز اهمیت است.

درباره جزئیات برنامه ریزی شده مخصوص خود بپرسید 

نکته اصلی در کاشت مو برنامه ریزی صحیح است. برای داشتن ظاهری مناسب و طبیعی، باید هنگام مشاوره با کلینیک، یک برنامه درمانی دقیق به شما ارائه دهند. نکاتی که باید در این برنامه‌های درمانی در نظر گرفته شود این است که با توجه به وضعیت ظرفیت ناحیه اهدا کننده، خط مو، ناحیه فرونتال، ناحیه موی مرکزی و تعداد گرافتی که می‌توان کاشت با توجه به برنامه‌های پزشک در هر سانتی متر مربع تصمیم گرفت. با توجه به اینکه به طور کلی می‌توان از بیمار طبق فرضیات مطلع شد، یک محاسبه ساده هندسی نشان می‌دهد که میزان موی کاشته شده در هر سانتی متر مربع با آن منطقه مستقیماً متناسب است که نشان می‌دهد مرکز مو از این نظر حساس است. علاوه بر این، مراقبت‌هایی که کلینیک کاشت مو در مورد سلامتی شما، سابقه بیماری شما و داروهایی که استفاده می‌کنید انجام می‌دهد، به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که این عمل چقدر اهمیت دارد.

عکس‌های قبل و بعد از عمل 

اگرچه توسعه رسانه‌های اجتماعی و اینترنت، کلینیک‌ها را قادر می‌سازد عکس‌های بیماران خود را به راحتی ارائه دهند، اما آنها می‌توانند با استفاده از محصولات تقویت کننده مو، نتایج بهتری از بیماران را نشان دهند و یا نتایج را به صورت دیجیتالی از طریق برنامه‌های مختلف اصلاح کنند. یک کلینیک مناسب عکس‌های قابل انتخاب و با کیفیت متناسب را ارائه می‌دهد.

 نظرات و فالوورهای شبکه‌های اجتماعی 

از آنجایی که تعداد فالوورهای موجود در شبکه‌های اجتماعی اعداد مجازی است که می‌توان با پول آنها را خرید، تعداد فالوورهای بالاتر به معنای بهتر بودن نیست. اجازه ندهید این مسئله شما را گمراه کند. همچنین ممکن است در شبکه‌های مختلف نظراتی برای قانع کردن شما نوشته شده باشد. تجربیات یا شکایات بیمار را در زمینه‌های مختلف در اینترنت بررسی کنید.

روش مورد استفاده و میزان درد 

فقط 2 روش برداشت مو وجود دارد (FUE و FUT)، و2  روش مختلف کاشت (دستی یا DHI) در جهان پذیرفته شده است. این فرایند فرایندی است که بسته به تحمل بیمار می‌تواند باعث درد و ناراحتی شود. روش‌هایی برای کاهش این درد وجود دارد، اما این عمل نمی‌تواند کاملاً بدون درد باشد، در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، هیچ پزشکی نمی‌خواهد بیمار رنج ببرد. به هر حال، پوست سر تحت درمان است و این به معنای حداقل درد است. کلینیک‌هایی که بیمار محور نیستند روش‌های بدون درد از جمله ICE FUE و Golden FUE را ارائه می‌دهند که در دنیا ارائه نمی‌شوند و در ادبیات جایی برای فریب بیماران ندارند. چنین ادعاهایی کافی است که نشان دهد یک کلینیک بیمار محور نیست.

آموزش مداوم 

از پزشک خود در مورد آموزش‌هایی که دیده است، گواهینامه‌ها و مدارک لازم سوال کنید. چنین گواهینامه‌هایی نشانگر این است که پزشک شما پیشرفت‌های این حوزه را دنبال می‌کند و خود را آپدیت می‌کند.

جزئیات فرآیند 

جزئیات فرآیند کاشت مو

آیا عمل کاشت مو به درستی انجام می‌شود؟ بهترین راه برای درک این موضوع آگاهی از استانداردهای کیفیت مرکز کاشت مو، مراحل عمل، نحوه عملکرد مکانیسم‌های کنترل کیفیت است. جزئیاتی از قبیل چگونگی موفقیت برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، میزان شکست قابل قبول، ذخیره گرافت، انتخاب گرافت‌های ریشه موی منفرد و چندگانه برای یک نتیجه طبیعی در حین پیوند، نشان می‌دهد که کلینیک از نظر پزشکی چگونه روی عمل تسلط دارد.

داروهای قبل و بعد از عمل

آیا مرکز کاشت مو قبل و بعد از عمل به شما دارویی پیشنهاد کرده است؟ آیا آنها به جای جراحی صرف، شما را به عنوان یک بیمار برای درمان تکمیلی ارزیابی کرده اند؟ آیا علاوه بر روش جراحی، هیچ روش درمانی اثبات شده دیگری باعث بهبود نتایج شما خواهد شد؟ این یک مرحله مهم برای شماست تا نتایجی را که در آینده انتظار دارید را ببینید.

حق تجدید نظر و عمل کاشت مجدد مو در صورت ناموفق بودن عمل؟ 

اگرچه همه کلینیک‌ها فکر می‌کنند بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند، اما واقعیت این است که بروز نتایج تا 1 سال طول خواهد کشید، روند مراقبت بعد از عمل، گردش خون، ریزش‌های بعدی، دلایل چند فاکتوری مانند سیگار کشیدن، انتقال مو از نواحی غیر از منطقه اهدا کننده ممکن است نتایج ناموفق ایجاد کند که شما اغلب در مورد آنها شنیده اید. بنابراین اگر همه دستورالعمل‌ها را دنبال کردید و تمام مراحل توصیه شده کلینیک را انجام دادید و موهای شما رشد نکرد، مرکز کاشت مو چه پاسخی به شما می‌دهد؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان