برجسته سازی گونه (گونه گذاری) با جراحی و بدون جراحی

 

برجسته سازی گونه

گونه‌های پُر همواره یکی از خصوصیات مورد پسند صورت هستند و نشانه‌ی جوانی و زیبایی می‌باشند. با اینکه برخی از ما بصورت طبیعی دارای استخوان‌های گونه برآمده هستیم، اما در غیر این صورت روش‌های متعددی برای دستیابی به ظاهری خوش‌تراش و زیبا وجود دارد. امروزه راه‌های بسیار عالی برای برجسته سازی گونه وجود دارند. دغدغه‌های شما، نحوه‌ی بروزعلائم پیری بر روی گونه‌ها و نتایج مورد انتظار تعیین کننده بهترین روش درمان برای شما خواهد بود.هزینه پروتز گونه برای هر بیمار بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد.

هنگامی که با پزشک خود درباره برجسته‌سازی گونه‌های خود صحبت می‌کنید، می‌توانید درباره روش‌های جراحی و غیر جراحی با حداقل تهاجم جهت برجسته کردن گونه اطلاعاتی کسب کنید. روش‌های درمان برای هر بیمار متفاوت می‌باشند. گاهی اوقات گزینه جراحی مطلوب‌ترین نتایج را برای بیمار به همراه خواهد داشت در حالی که در برخی موارد یک راه حل غیر تهاجمی با توجه به نیازهای بیمار تاثیر بهتری دارد. در زمان مشاوره با پزشک، می‌توانید با مزایا و معایب هر روش اگاهی پیدا کنید و یک تصمیم آگاهانه را برای اهداف زیبایی خود اتخاذ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید. 

برجسته‌ سازی گونه چیست؟


گونه گذاری

برجسته سازی گونه به روش‌هایی اطلاق می‌شود که در آن پزشک می‌تواند ظاهر و برجستگی استخوان‌های گونه را بهبود بخشد. با انجام این عمل، بیمار بهبود اساسی را در زیبایی صورت خود مشاهوده خواهد کرد.

مشاوره برای برجسته کردن گونه


ما اعتقاد داریم که شما باید اطلاع کافی از روش برجسته سازی گونه داشته باشید بطوری که بتوانید یک تصمیم آگاهانه درباره روش درمانی خود بگیرید. این امر شامل نتایج مورد انتظار، فرایند آماده‌سازی و دوره بهبودی است. پزشک برای اطلاع از دغدغه‌های شما و اهداف شخصیتان با شما ملاقات خواهد کرد. پزشک شما را معاینه کرده و توصیه‌هایی را درباره بهترین روش جهت دستیابی به نتیجه مورد نظرتان ارائه می‌کند و توضیح خواهد داد که چه نتیجه‌ای برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین مواردی که یک عمل برجسته‌سازی گونه با توجه به نیازهای خاص شما دربر می‌گیرد را توضیح می‌دهد.

انتخاب یک جراح یک تصمیم کاملاً شخصی می‌باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که سوالاتی درباره‌ی پزشک و تیم درمانی خود بپرسید. ما می‌خواهیم که شما کاملاً از تصمیم خود برای انجام جراحی در کلینیک رازی رضایت داشته باشید.

روش‌های برجسته کردن گونه


تزریق ژل

تزریق ژل برای برجسته کردن گونه

در حالی که پروتزهای صورت یک روش عالی برای بهبود ظاهر چهره می‌باشند، یک گزینه دیگر استفاده از فیلرهای درم یا  تزریق ژل  است. این روش شامل تزریق‌هایی است که برای بهبود حجم و شکل ناحیه‌ی تحت درمان انجام می‌شوند. انواع مختلفی از ژل وجود دارند که می‌توانند نیازهای مختلف زیبایی را برآورده کنند. در حین تزریق ژل در گونه پزشک به منظور افزایش حجم با دقت فیلرها را در ناحیه گونه تزریق می‌کند. در اصل تنها فرایند درمان همین مرحله است.

تزریق چربی

تزریق چربی برای برجسته کردن گونه

تزریق چربی تکنیکی است که برای انتقال چربی از یک ناحیه از بدن به بخش دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش را می‌توان برای افزایش حجم از دست رفته گونه‌ها در طول زمان و برای برجسته کردن گونه استفاده کرد. این درمان تنها برای نواحی محدودی کاربرد دارد.

فرایند تزریق چربی شامل برداشتن سلول‌های چربی از ناحیه‌ای از بدن (معمولاً شکم یا ران) و تزریق آنها به گونه‌ها می‌باشد. سپس بدن جریان خون را به این سلول‌های چربی برقرار می‌سازد. معمولاً حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد از چربی انتقال یافته به صورت دائمی زنده می‌ماند. تزریق چربی یک روش بسیار تطبیق‌پذیر است که گاهی اوقات تنها با بی‌حسی موضعی قابل انجام است.

پروتز صورت

برجسته کردن گونه با پروتز

پروتزهای صورت بخشی از درمان‌های مختلف جراحی پلاستیک مانند برجسته کردن گونه، برجسته کردن چانه و برجسته کردن لب  می‌باشند. این پروتزهای صورت از مواد مختلفی ساخته شده و می‌توانند برای برآورده کردن اهداف زیبایی بیمار به شکل‌های مورد نظر در بیایند. برای انجام پروتز گونه، پزشک با دقت بهترین شکل پروتز را برای فرم دادن به صورت  تعیین می‌کند.

در حین عمل پروتز گونه، برش‌هایی در داخل دهان یا نواحی اطراف پلک پایین ایجاد می‌شوند. در صورتی که جراحی برجسته‌سازی گونه همراه با درمان دیگری مانند لیفت صورت انجام شود، برش‌های ایجاد شده در آن عمل‌ها ممکن است برای قرار دادن پروتز استفاده شوند. پروتزهای گونه به دقت از طریق این برش‌ها در محل خود قرار داده می‌شوند.

جزئیات جراحی برجسته‌سازی گونه

در جراحی برجسته‌سازی گونه از پروتزهای دائمی برای بالا بردن و پر کردن گونه‌ها و ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده می‌شود.

 • اندازه و شکل پروتز متغیر است. انتخاب اولیه در جلسه پیش از درمان و بر اساس اهداف درمان و تجربه و تبحر پزشک تعیین می‌گردد. شبیه‌سازی نتایج نهایی با استفاده از سایزهای پروتز به تصمیم‌گیری در این زمینه کمک می‌کند.
 • انتخاب نهایی پروتز در زمان جراحی و با در نظر گرفتن خواسته‌ها و با توجه به ظاهر پروتز در ناحیه مورد نظر انجام می‌شود.
 • پروتزهای Silastic یا Gortex برای قرار گرفتن بر روی استخوان‌های گونه انتخاب می‌شوند.
 • پزشک محل برش‌ها را با استفاده از بخیه‌های قابل جذب می‌بندد.
 • نواری بر روی گونه قرار می‌گیرد تا پروتزها را در محل صحیح نگه دارد.
 • جراحی بین ۱ تا ۲ ساعت بطول می‌انجامد.

تاثیرات زیبای لیفت ناشی از برجسته‌سازی گونه بصورت دائمی ماندگار خواهند بود.

برجسته‌سازی گونه در کلینیک رازی


اگر تحت درمان برجسته کردن گونه با تزریق ژل قرار بگیرید، درمان در کلینیک انجام شده و مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد. هر چند تزریق چربی شامل دو مرحله است: استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن سلول‌های چربی از یک بخش از بدن و تزریق چربی به ناحیه گونه. ژل‌ها برای یک دوره ۹ تا ۲۴ ماهه دوام دارند در حالی که چربی دارای ماندگاری بیشتری است. اگر تصمیم به انجام پروتز گونه دارید، نتایج آن برای سال‌ها ماندگار است و ظاهری جوان‌تر را در دو سوم میانی صورت ایجاد می‌کند.

 

بهبودی پس از برجسته‌سازی گونه


پس از تزریق ژل نیازی به دوره بهبودی نمی‌باشد، هر چند ممکن است مقداری تورم، کبودی و حساسیت خفیفی در نواحی تزریق وجود داشته باشد. دوره بهبودی پس از تزریق چربی یک تا دو هفته بوده و عوارض جانبی متعددی نیز ممکن است مشاهده شود.

از بیماران خواسته می‌شود که به مدت ۴ هفته پس از تزریق چربی از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنند. پزشک دستورالعمل‌های پس از عمل را در اختیار بیمار قرار خواهد داد. اگر نیاز به برداشتن بخیه‌ها باشد، در جلسه‌ی بعدی کشیده خواهند شد.

در جراحی پروتز گونه:

 • درد و ناراحتی پس از عمل جزئی است.
 • مانند هر جراحی دیگری وجود مقداری تورم و کبودی عادی بوده و ظرف ۳ تا ۷ روز برطرف می‌شوند.
 • نوار قرار داده شده روی گونه‌ها پس از جراحی باید به مدت ۵ روز باقی بمانند. بخیه‌های داخل دهان پس از ۵ تا ۸ روز جذب می‌شوند.
 • ظرف ۵ تا ۷ روز قادر خواهید بود که فعالیت‌هایی روزمره و سایر فعالیت‌های سبک را از سر بگیرید.
 • فعالیت‌های فیزیکی پر فشار را محتاطانه از سر بگیرید.
 • طی ۳ تا ۶ ماه بهبودی حاصل می‌شود.

ترکیب برجسته‌سازی گونه‌ها با سایر روش‌ها


برای دستیابی به نتایج مطلوب و طبیعی جوان‌سازی صورت، اغلب ترکیب این درمان با سایر روش‌های جراحی مفید خواهد بود. این امر معمولاً موجب دستیابی به مطلوب‌ترین اثرات جوان‌سازی می‌گردد. ممکن است به منظور جوانسازی پوست بخواهید اثر افزایش حجم ناشی از برجسته‌سازی گونه را با جراحی لیفت صورت ترکیب کنید.

به این پست امتیاز دهید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *