برجستگی گونه با ژل: مزایای تزریق فیلر برای برجسته کردن گونه

برجستگی گونه، بالا بودن استخوان‌های گونه و زاویه‌دار بودن فک جزء ویژگی‌های اصلی یک صورت جوان و شاداب است.

از این سه ویژگی غالباً با اصطلاح “مثلث جوانی” یاد می‌شود، قاعده این مثلث گونه‌ها و چانه نوک مثلث است. این مثلث به افزایش موازات سن معکوس می‌شود، به گونه‌ای که خط فک به پهن‌ترین بخش صورت تبدیل می‌شود. کیفیت پوست نیز در اثر کاهش کلاژن، اسید هیالورونیک و خاصیت انعطاف‌پذیری افت می‌کند. بازجذب استخوان اطراف چشم‌ها، گونه‌ها و خط فک نیز به مرور زمان رخ می‌دهد.

چربی زیرپوستی که صورت را چاق و خوش‌فرم نگه می‌دارد، نیز کاهش می‌یابد؛ در نتیجه زیر چشم‌ها گود می‌افتد، گونه‌ها صاف می‌شود و گوشه‌های دهان پایین می‌آید. به این ترتیب صورتی که گونه‌هایش صاف شده و چشم‌هایش فرو رفته است، همواره ناراحت، خسته و عصبانی به نظر می‌رسد. روش غیرجراحی ساده‌ای برای برجسته کردن گونه وجود دارد که فقط 15 ـ 20 دقیقه طول می‌کشد؛ پزشک مقدار کمی ژل یا فیلر را در گونه‌ها تزریق می‌کند تا گونه‌ها خوش‌فرم و برجسته شود.

برجستگی گونه با/بدون جراحی


صورت به مرور زمان لاغرتر می‌شود و پوست صورت، به ویژه پوست گونه‌ها نیز خاصیت انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. امروزه افراد بسیاری ترجیح می‌دهند که این نقص را با تزریق ژل یا جایگذاری پروتز اصلاح کنند تا صورتشان دوباره جوان و شاداب شود.

برای بزرگ و برجسته کردن گونه‌ها از روش‌های زیر استفاده می‌شود:

  • پروتز سیلیکونی جامد: پروتزهای گونه در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف در دسترس است. پروتز گونه برای بزرگتر کردن گونه به کار برده می‌شود. شکل زیرگونه‌ای برای خوش فرم کردن گونه‌ها در ناحیه زیر چشم‌ها به کار برده می‌شود. پروتز ترکیبی هر دو نتیجه را به دست می‌دهد. جراح پروتز را از راه برشی که داخل دهان ایجاد کرده است، جایگذاری می‌کند. ورم دو تا سه هفته بعد از جراحی برطرف می‌شود.
  • تزریق چربی: چربی گرفته شده از خود بیمار مستقیماً داخل گونه‌ها تزریق می‌شود تا گونه‌ها خوش‌فرم و برجسته شود. تزریق چربی روش کم‌تهاجمی‌تری نسبت به جراحی پروتز است، اما نتایج آن دائمی نیست.
  • تزریق ژل: ولوما و رستیلن پرکاربردترین ژل‌هایی هستند که برای برجسته کردن گونه‌ها تزریق می‌شوند؛ این ژل‌ها ماندگارترین اثر را در میان ژل‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک دارند، بااین حال تزریق آنها نیز باید هر دو سال یکبار تکرار شود. تزریق ژل کم‌تهاجمی‌ترین روش برجسته‌سازی گونه‌ها است.

اکنون که تاحدی با مزایا و معایب هر روش آشنا شدید، بهتر است برای انتخاب مناسب‌ترین روش برجسته کردن گونه‌ها با جراحی که در هر سه زمینه تبحر دارد، مشورت کنید.

  افزایش قطر آلت تناسلی مردان با کمک تزریق ژل و چربی

ژل یا فیلر تزریقی چیست؟


فیلر ژل یا ماده‌ای است که برای صاف کردن چین و چروک‌ها، برجسته‌سازی و خوش‌فرم کردن زیر سطح پوست تزریق می‌شود. این فرآورده‌ها از اسید هیالورونیک پایدار شده (HA) تشکیل می‌شوند، اسید هیالورونیک به طور طبیعی در سلول‌های پوست وجود دارد. این ماده با جذب کردن آب موجب پر شدن پوست می‌شود و به این ترتیب چین و چروک را از بین می‌برد. ژل ماده‌ای زیست‌تجزیه پذیر است و اثر آن دائمی نیست. ماندگاری نتایج بسته به نوع ژل تزریق شده یک تا دو سال است. تزریق ژل روشی کاملاً ایمن است و بیش از یک دهه است که بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود. تاکنون بیش از بیست میلیون سرنگ از پرطرفدارترین ژل تزریقی فروخته شده است.

کاربردهای تزریق ژل


هرچه سن بالاتر می‌رود، صورت لاغرتر می‌شود و انحناهای زیبای خود را از دست می‌دهد، استخوان‌ها و بافت نرم نیز تحلیل می‌رود و در نتیجه صورت شل و افتاده می‌شود. برای جایگزینی چربی تحلیل رفته می‌توان از ژل استفاده کرد و پشتیبانی ساختاری صورت را بازیابی کرد تا به این ترتیب صورت دوباره جوان و شاداب شود. تزریق ژل با هدف جوان‌تر و متناسب‌تر کردن صورت انجام می‌شود.

برای مثال با تزریق ژل در لب می‌توان شکل، اندازه، تقارن و تناسب لب‌ها را بهبود داد. برای جذاب‌تر و خوش‌فرم‌تر کردن صورت کافی است که ژل در گونه‌ها تزریق شود. اگر چانه به اندازه کافی بزرگ نباشد، می‌توان چانه را به کمک تزریق ژل برجسته‌تر و متناسب‌تر کرد. تزریق ژل برای بهبود شکل و فرم بینی نیز مفید است.

اثر هیالورونیک اسید بر برجستگی گونهها


اثر هیالورونیک اسید بر برجستگی گونه ها

چربی زیرپوستی به موازات افزایش سن تحلیل می‌رود، در نتیجه پوست شل و افتاده می‌شود و گونه‌ها صاف می‌شود. به علاوه توانایی حفظ و تولید طبیعی هیالورونیک اسید نیز به تدریج کمتر می‌شود، در نتیجه پوست حجم و ساختار خود را از دست می‌دهد و به این ترتیب رد پای چین و چروک‌ها نمایان می‌شود و گونه‌ها صاف می‌شود.

از آنجایی که گونه‌های پر و برجسته نماد زیبایی و جوانی است، تزریق ژل با هدف برجسته کردن گونه‌ها می‌شود. ژل هیالورونیک اسید به دلیل ظرفیت فوق‌العاده در بازیابی حجم، انتخاب ایده‌آلی برای برجسته‌سازی گونه‌ها محسوب می‌شود.

 تزریق ژل چگونه انجام میشود؟


تزریق ژل چگونه انجام میشود

اگر تزریق ژل توسط متخصص ماهر انجام نشود، ممکن است دردناک باشد. چون ژل حاوی داروی بی‌حسی موضعی است، تزریق ژل نیازی به بی‌حسی ندارد. تزریق ژل عملی ساده و راحت است، متخصص چند تزریق کوچک را مستقیماً داخل پوست انجام می‌دهد. تزریق ژل فقط 15 ـ 30 دقیقه زمان می‌برد. بلافاصله بعد از تزریق می‌توانید آرایش کنید و در محل کار حاضر شوید.

تعداد دفعات تزریق ژل برای دستیابی به نتایجی رضایتبخش


یکی از مزایای شاخص تزریق ژل هیالورونیک اسید، آنی بودن نتایج آن است. البته چند روز طول می‌کشد تا ژل در پوست جا بیفتد و بعد از این مدت می‌توان نتیجه نهایی را مشاهده کرد. ماندگاری نتایج تزریق ژل 24 ماه است. البته مدت زمان ماندگاری اثر ژل به عامل‌های متعددی از قبیل نوع پوست، شدت چین و چروک، نوع تزریق و حجم ژل تزریق شده بستگی دارد.

  زاویه سازی صورت مردان و زنان با جراحی، تزریق بوتاکس و ژل

 مراقبت های بعد از برجستگی گونه با ژل


پزشک معالج توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از تزریق ژل را اعلام می‌کند تا بهترین نتیجه ممکن با رعایت کردن این توصیه‌ها به دست بیاید و از بروز عوارض جانبی نیز پیشگیری شود.

بلافاصله بعد از تزریق ژل می‌توانید فعالیت‌های روزانه‌تان را ادامه بدهید، رانندگی کنید یا به محل کار بازگردید.

بلافاصله بعد از تزریق ژل نیز مانند هر تزریق دیگری احتمال قرمز شدن مختصر محل تزریق وجود دارد. برای پوشاندن سرخی محل تزریق می‌توانید آرایش کنید.

نتایجی که بلافاصله بعد از تزریق می‌بینید، نتایج نهایی نیست. نتایج ظرف دو هفته به تدریج بهتر می‌شود. توصیه می‌شود که به مدت دو هفته از قرار گرفتن در محیط‌های بسیار سرد یا گرم خودداری کنید، برای مثال از حمام آفتاب یا سونا استفاده نکنید.

ایمن بودن تزریق ژل


تزریق ژل درمانی کاملاً ایمن است. اکثر پزشکان فقط از فراورده‌هایی استفاده می‌کنند که ایمنی آنها مورد تایید است و خطری در طول استفاده از آنها گزارش نشده است. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در سلول‌های پوست وجود دارد، بنابراین تزریق آن باعث حساسیت نمی‌شود. حتی افراد دچار حساسیت‌های غذایی نیز می‌توانند ژل را بدون هیچ خطری تزریق کنند.

 عوارض جانبی تزریق ژل


ژل‌های امروزی نسبت به نخستین نسل کلاژن تزریقی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده‌اند. تکنیک‌های تزریق پیشرفته در کنار استفاده از میکروکانولا (سوزن کند) و افزایش ایمنی فرآورده‌ها عوارض جانبی تزریق ژل را به شدت کاهش داده است. درهر حال تزریق ژل ممکن است عوارض زیر را به دنبال داشته باشد:

  • واکنش به تزریق: سرخ شدن محل تزریق بلافاصله بعد از درمان یکی از واکنش‌های احتمالی به تزریق است.
  • کبودی: برخی بیماران با کبودی محل تزریق مواجه می‌شوند. البته استفاده از میکروکانولا خطر کبودی را تا حد قابل توجهی کم می‌کند.
  • نامنظم و بدفرم شدن ناحیه درمان گاهی اوقات مشاهده می‌شود. با ماساژ دادن معمولاً می‌توان توده‌های غیرعادی ایجاد شده را صاف کرد، حتی اگر توده از بین نرود، ژل را می‌توان به سرعت و به راحتی حل کرد.

هزینه تزریق ژل


هزینه تزریق ژل به نوع ژل تزریق شده، میزان ژل مورد نیاز و ناحیه‌های تحت درمان ـ مثلاً گودی زیر چشم و گونه ـ بستگی دارد. پزشک طرح درمان را در جلسه مشاوره تهیه می‌کند و هزینه دقیق درمان را اعلام می‌کند.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ