آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

بزرگ کردن و حجیم کردن باسن با تزریق چربی: مزایا و هزینه

باسن پهن و مسطح می‌تواند به دلیل کاهش وزن، حاملگی و یا بالا رفتن سن به وجود آید. بسیاری از زنان و مردان تمایل دارند که یک باسن توپر و برآمده داشته باشند و جهت رسیدن به این منظور از عملهای جراحی زیبایی استفاده می‌کنند.

بزرگ کردن و حجیم کردن باسن

با کمک تزریق چربی به باسن ، اندازه و توپری آن افزایش پیدا کرده و یک فرم طبیعی و توپر پیدا می‌کند. در این روش ابتکاری، تزریق چربی به باسن بیمار با استفاده از چربی‌های وی انجام می‌گیرد. زنان و مردانی که می‌خواهند بالاتنه و پایین تنه متناسب‌تری داشته باشند می‌توانند از این روش تزریق چربی جهت بزرگ و حجیم کردن باسن خود بهره گیرند.

 


یکی از شاخص‌های زیبایی و جوانی، باسن گرد و خوش‌فرم است. با بالا رفتن سن، باسن کوچکتر و مسطحتر شده و افتادگی پیدا می‌کند. مسطح بودن باسن در جوانان باعث مسن به نظر رسیدن و کاهش جذابیت آنان می‌شود. ناراضی بودن فرد از شکل و اندازه باسن می‌تواند تعمیم یافته و بر روی احساسی که از کل بدن دارد مؤثر باشد. اگر باسن شما در کنار سایر اندامهای بدنتان از تناسب خوبی برخوردار نیست راه حل استفاده از تزریق چربی است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با برگزاری جلساتی با بیماران به مشاوره و بررسی انتظارات بیماران از عمل پرداخته و اطلاعات کلی در مورد نحوه عمل و نتایج آن به بیماران خواهند داد. عمل تزریق چربی به باسن، با افزایش اندازه و دادن فرم گرد و توپر به باسن باعث بهبود تناسب اندام شما شده و در نتیجه باعث بالاتر بردن اعتماد به نفس، بهتر نشستن لباسها بر اندام شما و همچنین احساس زیبایی در پوشیدن تمامی لباسها خواهد شد. برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سؤالات خود در خصوص بزرگ کردن باسن با تزریق چربی با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

تزریق چربی به باسن چیست؟

بزرگ کردن باسن توسط پیوند چربی و لیپوساکشن قابل انجام است. عمل تزریق چربی نوعی از عمل برجسته کردن باسن است که باعث افزایش اندازه و فرم دهی مناسب باسن شده و در نتیجه باعث زیباتر شدن اندام‌ها و باسن جذاب می‌شود. اولین مرحله در این عمل برداشتن چربی از بدن بیمار است. معمولاً چربی از شکم و یا قسمت بالایی ران برداشته می‌شود. سپس چربی‌های برداشته شده، تصفیه شده و جهت بزرگ کردن قسمتهای سرینی به باسن بیمار تزریق می‌گردد. عمل فوق از جمله عملهای امن زیبایی است که با توجه به تزریق چربی از نوع بافتهای خود بیمار خطری برای وی نخواهد داشت. این عمل به عنوان یک عمل زیبایی امن و مؤثر و با نتایج طولانی مدت می‌باشد.

مزایای تزریق چربی


  • خطر پایین عفونت
  • با توجه به اینکه این جراحی شامل لیپوساکشن به همراه عمل فرم دهی به اندام است باعث ایجاد تغییرات زیاد و چشمگیری در ظاهر و نمای بدن می‌شود.
  • استفاده از بافتهای چربی بدن بیمار در عمل
  • باعث شکل دهی ماهرانه و طبیعی به اندام شخص می‌شود.
  • روش عمل کمترین میزان جراحی را دارد.

داوطلبان مناسب جهت انجام عمل جراحی تزریق چربی


داوطلبان مناسب جهت انجام این عمل می بایست در چند نقطه بدن دارای چربی‌های کافی باشند تا از آنها بتوان جهت پروتز و فرم دهی به باسن استفاده کرد. همچنین این بیماران باید از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی باشند. این عمل جراحی زیبایی برای افرادی که می‌خواهند انحنا و یا مسطح بودن باسن را بهبود ببخشند مناسب است. این عمل همچنین به افرادی که به‌تازگی وزن کم کرده‌اند و می‌خواهند اندام جدیدشان انحناهای مناسب داشته باشد توصیه می‌شود. افرادی که می‌خواهند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند می‌بایست به وزن ایده آل مناسبشان نزدیک باشند، دخانیات استعمال نکرده و بین 25 تا 55 سال سن داشته باشند.

مشاوره


در جلسات برگزار شده با پزشک، ابتدا تاریخچه وضعیت سلامتی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس پزشک در مورد انتظارات شما از این عمل جراحی سؤالاتی می‌پرسد. شما پزشک جراح و دستیاران او را در این جلسات ملاقات خواهید کرد. ممکن است گفتگوهایی در مورد جزئیات عمل نیز در این جلسات صورت پذیرد. پزشک یک سری آزمایش‌های قبل از عمل مانند تست خون و نوار قلب برای شما تجویز خواهد کرد. تنها در صورتیکه نتیجه آزمایشات شما نرمال باشد اجازه عمل جراحی داده می‌شود. پزشک به شما در مورد شیوه عمل جراحی، درمان و زمان رسیدن به نتیجه دلخواه توضیحاتی ارائه خواهد داد.

طریقه انجام عمل جراحی تزریق چربی


طریقه انجام عمل جراحی تزریق چربی

عمل تزریق چربی در باسن یک عمل جراحی سرپایی بوده که تحت بیهوشی کلی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌گردد. این عمل ممکن است از 90 دقیقه تا 4 ساعت طول بکشد. این زمان بستگی به بیمار و میزان کاری که لازم است بر روی او انجام گیرد دارد. عواملی نظیر مقدار چربی‌ای که لازم است از بدن بیمار خارج شود، نواحی تحت درمان، اندازه و فرمی که بیمار می‌خواهد پس از عمل شاهد باشد در زمان عمل جراحی مؤثر است. چربی توسط عمل لیپوساکشن از قسمتهای مختلف بدن مانند رانها، شکم، پشت و یا کفل‌ها برداشته می‌شود. ما به‌طور کامل چربی‌های بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا هرگونه چربی و روغن اضافه را از آن بزداییم. وقتی بالاترین کیفیت چربی حاصل شد، می‌توان چربی مربوطه را به بیمار تزریق کرد. جراح در این زمان برای به دست آمدن حجم و فرم دلخواه، چربی به دست آمده را در اعماق مختلفی از باسن بیمار تزریق خواهد کرد. چربی حاوی سلولهایی است که می‌توانند به بافتهای جدیدی تبدیل شوند که با تولید کالوژن باعث بهبودی بافت پوست و ضخامت آن می‌شوند.  این سلولها باعث می‌شوند پوست نرم‌تر شده و باسن بهتر و سفت‌تر به نظر برسد. شکافهایی که در این عمل جراحی بر روی بدن ایجاد می‌شود بسیار کوچک بوده و با گذشت زمان به سختی قابل دیدن هستند.

بهبودی


بیماران بلافاصله بعد از عمل شاهد کبودی و تورم در قسمتهایی که از آنها بافت چربی برداشته شده، خواهند بود. درد حاصل از عمل معمولاً با مسکنها کنترل می‌شود. دوره بهبودی هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است ولی معمولاً پس از یک یا دو روز بعد از عمل می‌توانند برخاسته و راه بروند. لازم است یک نوع جامه مخصوص حداقل برای سه هفته پوشیده شود. نکته قابل توجه اینست که برای مدت حداقل یک هفته بیمار نباید بر روی باسن خود بنشیند. در طول این مدت مسکن و آنتی‌بیوتیک برای بیمار تجویز می‌شود. نواحی تحت درمان در طول زمان تغییر می‌کند و پس از یک سال می‌توان نتیجه نهایی عمل را مشاهده کرد. بعد از عمل یک لباس فشرده کننده مخصوص به شما داده می‌شود که باید حداقل برای مدت دو هفته بپوشید. همچنین به شما توصیه می‌شود جهت جلوگیری از وارد آمدن فشار بر روی باسن تا جایی که برایتان مقدور است در طول ماه اول بعد از عمل، بر روی باسن خود ننشینید یا بر روی بالش بنشینید.بسیاری از بیماران بعد از یک هفته قادر خواند بود به محل کار خود بازگردند اما زمان دقیق بهبودی به ظرفیت بدن بیمار جهت درمان و وضعیت عمومی سلامت وی وابسته است.

نتیجه بعد از عمل چقدر ماندگار است؟


به طور معمول نتیجه عمل جراحی تزریق چربی تا بیست سال بعد از عمل ماندگار است. تا زمانی که چربی تزریق شده به طور طبیعی جذب بدن شود، این چربی به صورت ماندگار در محل درمان شده باقی می‌ماند. بالا رفتن سن باعث تغییر فرم بدن افراد در هر سنی می‌شود. با تلاش در جهت داشتن وزن مناسب می‌توان اثرات بالا رفتن سن را در این زمینه کاهش داد. افزایش یا کاهش وزن ناگهانی می‌تواند بر روی فرم باسن و احساس شما در مورد نتیجه عمل تزریق چربی مؤثر باشد. بدن افرادی که دخانیات استعمال می‌کنند، به طور معمول بیشتر از افراد غیر سیگاری چربی جذب کرده و از دست می‌دهد.

هزینه انجام عمل


هزینه عمل جراحی فوق به عوامل زیر وابسته است:

  • تعداد قسمتهایی که با استفاده از عمل لیپوساکشن تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.
  • میزان تخصص و خبرگی جراح.
  • قسمتی از باسن که عمل تزریق چربی انجام می‌شود.
  • نوع بیهوشی یا بی‌حسی که در عمل اعمال می‌شود.
  • سلامت عمومی بدن و تاریخچه پزشکی بیمار.

 

مشاوره رایگان