آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

تزریق ژل برای صورت لاغر: حجم دادن صورت لاغر با تزریق فیلر

با افزایش سن، چربی صورت، ساختار استخوانی، کلاژن و الیاف الاستینی صورتمان را تغییر کرده و کاهش می‌یابد. ژل‌ها و سایر فیلرهای پوستی یک روش درمانی معمول برای جایگزینی حجم از دست رفته هستند و به صاف و ترمیم چین و چروک‌ها و جوان‌تر شدن ظاهر فرد کمک می‌کنند.

تزریق ژل یک روش زیبایی عالی است که تاکنون توانسته است به افراد زیادی کمک کند تا کشیدگی و جوانی صورت خود را بازیابند. خوشبختانه، گزینه‌های متنوعی در بازار ژل‌های پوستی وجود دارد که به شخصی‌سازی فرایند جوان‌سازی برای بیماران کمک می‌کند. بر اساس آناتومی شما، از تزریقات مختلفی می‌توان برای حجم دهی خطوط خنده (دو خط پرانتزی شکل که از بینی تا گوشه‌های دهان کشیده می‌شود)، خطوط ماریونت (خطوطی که از گوشه‌های دهان به سمت چانه) ناحیه‌ی میانی صورت (گونه و لپ‌ها)، خط فک، لب، شقیقه و یا گودی زیر چشم استفاده کرد.

علت لاغر شدن صورت


علت لاغر شدن صورت

هرچه سنمان بالاتر می‌رود، چربی‌های صورت شروع به کاهش می‌کنند و صورتمان لاغر و به شکل “اسکلتی مانند” به نظر می‌رسد. اگرچه کاهش چربی در بدن معمولاً چیز خوبی است، اما کاهش و از بین رفتن چربی در صورتتان به دلیل پیری، خوب نیست. چهار لایه چربی مجزا در اعماق پوست وجود دارد که با شروع روند پیری شروع به تحلیل رفتن و کاهش یافتن می‌کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، درست شبیه به یک بادکنکی که هوای خود را از دست می‌دهد، صورت نیز حجم خود را از دست می‌دهد. هرچه هوا (یا چربی) بیشتر خارج می‌شود، بادکنک شروع به شل شدن و چروک شدن می‌کند. در مورد چهره نیز همین‌طور است. از آنجا که شروع به از دست دادن “ساختار ” یا چربی در زیر پوست می‌کنیم، وقتی که ساختار و چربی زیر پوست صورتمان شروع به کاهش می‌کنند، پوست صورت به تدریج افتاده شده د و خطوط ثابتی ایجاد می‌شوند که در هنگام بی‌حرکت بودن و بی‌حالت بودن صورت نیز همچنان باقی می‌مانند. علاوه بر این، گونه‌ها شروع به از دست دادن حجم می‌کنند و باعث می‌شود ناحیه‌ی میانی صورتمان “صاف و تخت ” به نظر برسد و لیفت نداشته باشد.

انواع ژل برای صورت‌های لاغر


انواع ژل برای صورت‌های لاغر

دو نوع فیلر صورت وجود دارد. فیلرهای حجمی (مانند اسکالپترا، بلافیل و والیوما) و فیلرهای “خطی ” (مانند ژوویدرم، رستیلن و ژل بلوترو). فیلرهای حجمی بیشتر ذرات بزرگ‌تر و ماندگارتری می‌باشند، درحالی‌که ژل‌های پرکننده و فیلرهای خطی از ذرات کوچک‌تری تشکیل می‌شوند که سوخت و سازی کمی سریع‌تر در بدن دارند.

فیلرهای خط بهترین راه‌حل برای درمان چین و چروک استاتیک (باقی ماندنی) هستند. ماده اصلی آن‌ها اسید هیالورونیک است که یک مولکول طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. به طور مثال، استفاده از فیلرهای پوستی برای پر کردن خطوط ماریونت بسیار متداول است. این خطوط، خطوطی هستند که از گوشه دهان شما تقریباً به سمت پایین چانه‌تان کشیده می‌شود. خطوط خنده (خطوطی که از گوشه‌های بینی به طرف گوشه‌های دهان کشیده می‌شوند) نیز به خوبی نسبت به تزریق فیلرهای خطی جواب می‌دهند. بسیاری از بیماران می‌خواهند لب‌های خود را با فیلرهای خطی تقویت کنند. در این صورت، هنگام جوان‌سازی لب‌ها باید نسبت صحیح لب‌ها حفظ شود و در نتیجه مطمئناً لب‌ها به فرمی زیبا و طبیعی درمی‌آیند. به‌طورمعمول پس از تزریق فیلرهای خطی، خط استاتیک و لب‌ها تقریباً 6 تا 9 ماه پرشده و بالا کشیده باقی می‌مانند.

برای بازگرداندن حجم از دست رفته صورت، فیلرهای حجمی به‌صورت ماهرانه‌ای به‌صورت شما تزریق می‌شوند. آن‌ها بیشتر برای بازگرداندن کشیدگی و لیفت، فرم دهی و جوان‌سازی چهره استفاده می‌شوند. مواد فیلرهای حجمی اغلب به گونه‌ها و شقیقه‌ها تزریق می‌شوند تا به بازگرداندن حجم در جایی که پدهای چربی دیگر موجود نیستند کمک کنند. علاوه بر این، از فیلرهای حجمی غالباً در جلوی گوش و در امتداد خط فک و همچنین در زیر دهان استفاده می‌شود. تزریق دقیق یک فیلر حجمی می‌تواند بلافاصله صورت را لیفت کند و ساختار بالا کشیده‌ای را به‌صورت بازگرداند. یکی دیگر از مزایای شگفت‌انگیز فیلرهای حجمی و خطی این است که ترمیم حجم برای 3 تا 6 ماه پس از تزریق ژل یا فیلر ادامه خواهد داشت. كلاژن موجود در بدن خود فرد، در اطراف ذرات فیلر پیچیده شده و باعث بهبود بيشتر در حجم و لیفت كردن و برجستگي كمتر خطوط می‌شود. چند ماه پس از تزریق عملی فیلر، بیمار همچنان متوجه پیشرفت‌های بیشتر در صورت خود می‌شود.

در طول مشاوره، پزشک می‌تواند یک روش جوان‌سازی متناسب برای شما را مشخص کند. هر بیمار از نظر کاهش حجم و خطوط استاتیک نیازهای مختلفی دارد و تهیه یک “دستورالعمل ” منحصربه‌فرد برای درمان هر بیمار حائز اهمیت است. انتخاب انواع صحیح فیلرها و اطمینان از تزریق درست آن‌ها برای دستیابی به نتیجه طبیعی و جوانی، امری ضروری است.

سؤالات متداول


آیا با تزریق ژل، جای زخمی روی پوست باقی می‌ماند؟ 

در اکثر موارد، بیماران بعد از دریافت تزریق فیلرهای موقت یا دائمی، تقریباً هیچ زخم و جای زخمی را مشاهده نخواهند کرد.

آیا می‌توانم در زمان انجام تزریقم، دارویی مصرف کنم؟ 

لازم است که در هنگام مشاوره با پزشک، درباره هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید صحبت کنید تا پزشک بتواند در مورد یک برنامه درمانی مناسب توصیه‌هایی به شما کند. گذشته از هرگونه داروی تجویز شده، قبل از تزریق و به مدت سه روز بعد از تزریق، از مصرف داروهای بدون نسخه یا داروهای گیاهی خودداری کنید، خصوصاً مصرف قرص‌های آسپیرین، ایبوپروفن و ویتارول.

آیا مصرف دخانیات بر درمان من اثر خواهد گذاشت؟ 

مانند سایر انواع درمان‌های زیبایی، سیگار کشیدن می‌تواند خطر بروز عوارض را افزایش دهد؛ بنابراین، اکیداً توصیه می‌شود مقدار که سیگاری که می‌کشید را در طول زمان تزریق فیلر متوقف کرده یا حداقل کاهش دهید.

دوره بهبودی چه قدر طول می‌کشد؟

پس از انجام تزریق فیلر، ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است تا حدود 24 ساعت کمی قرمز و متورم خواهد بود. تورم ممکن است در لب‌ها کمی بیشتر ادامه داشته باشد که این به خاطر حساس بودن ماهیت آن‌ها است و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا به حالت عادی درآیند. گاهی اوقات بیماران ممکن است دچار کبودی موضعی شوند اما این عارضه به طور عادی محو می‌شود.

آیا باید برای مدت زمانی از کارم مرخصی بگیرم؟

خیر، نیازی نیست که پس از تزریق فیلرهای موقت، مدتی از کار خود مرخصی بگیرید، اگرچه به احتمال زیاد به مدت 24 ساعت دچار تورم خواهید بود. بهبودی و بازیابی از فیلرهای دائمی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد زیرا این نوع تزریق، به یک عمل جدی‌تر نیاز دارد. شما می‌توانید در طول جلسه‌ی مشاوره خود با پزشک، در مورد زمان بهبودی مورد انتظار بعد از این درمان‌ها صحبت کنید.

آیا بعد از تزریق فیلر می‌توانم ورزش کنم؟ 

توصیه می‌شود که در همان روز درمان، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. البته حال بیمار باید کاملاً خوب باشد که بتواند کلیه فعالیت‌های طبیعی را در روزهای بعد از تزریق از سر بگیرد.

آیا بعد از تزریق فیلر می‌توانم رانندگی کنم؟ 

هنگامی‌که بیمار احساس کند که هیچ درد و ناراحتی ندارد، هیچ محدودیتی در حرکت و انجام کارها نخواهد داشت و کاملاً قادر به راندن خودرو می‌باشد و رانندگی کردن در این شرایط موردی ندارد.

چه زمانی نتایج تزریق فیلرها را مشاهده خواهم کرد؟ 

چه زمانی نتایج تزریق فیلرها را مشاهده خواهم کرد؟

بیماران قادر خواهند بود نتایج درمان را فوراً مشاهده کنند، اگرچه در ابتدا اثر آن به دلیل تورم، کمی برجسته‌تر از حد انتظار است. این تورم اضافی برطرف می‌شود و نتیجه پس از 24 الی 72 ساعت قابل مشاهده می‌شود.

عمل تزریق فیلر چه قدر طول می‌کشد؟ 

تزریق فیلر موقت تقریباً 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

آیا باید یک شب در بیمارستان بمانم؟ 

خیر تزریق فیلر، موقت و دائم، به عنوان یک درمان سرپایی انجام می‌شوند.

دوام و ماندگاری فیلرها تا چه مدت خواهد بود؟ 

دوام و ماندگاری فیلرها از 3 تا 12 ماه طول می‌کشد. مقیاس زمانی دقیق ممکن است بین بیماران متفاوت باشد و همچنین می‌تواند به نوع درمان و محل انجام این درمان بستگی داشته باشد. به طور مثال، ماندگاری فیلرها در نواحی بسیار متحرک مانند لب نسبت به سایر مناطق کمتر است و نتایج حاصل از فیلر نوع پرلن (Perlane) بیشتر از رستیلن (Restylane) باقی خواهد ماند.

مشاوره رایگان