آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

تزریق ژل برای صورت لاغر: حجم دادن صورت لاغر با تزریق فیلر

با پیشروی سن، تغییراتی در ساختار استخوانی، چربی، کلاژن و الیاف الاستینی صورت اتفاق می‌افتد که باعث کاهش حجم و تغییر شکل صورت می‌شود. برای مقابله با این تغییرات، افراد معمولا از روش‌های جایگزینی حجم مانند تزریق ژل و فیلرهای پوستی استفاده می‌کنند. این روش‌ها می‌توانند به ترمیم چین و چروک‌ها، بازگرداندن جوانی و صفا و صفایی به ظاهر فرد کمک کنند.

تزریق ژل یک روش موثر در زمینه زیبایی است که به افراد کمک می‌کند تا کشیدگی و جوانی صورت خود را بازیابند. خوشبختانه، در بازار گزینه‌های متنوعی از ژل‌های پوستی موجود است که به افراد امکان می‌دهد فرایند جوان‌سازی را بر اساس نیازهای خود شخصی‌سازی کنند. بر اساس نیازهای هر فرد، می‌توان از تزریقات مختلف برای حجم دهی و ترمیم خطوط خنده، خطوط ماریونت، ناحیه‌ی میانی صورت، خط فک، لب، شقیقه و یا گودی زیر چشم استفاده کرد.

علت لاغر شدن صورت


علت لاغر شدن صورت

با پیشروی سن، چربی‌های صورت کاهش می‌یابند و این باعث می‌شود صورت به شکلی لاغر و “اسکلتی مانند” تبدیل شود. اگرچه کاهش چربی در بدن به طور کلی ممکن است مفید باشد، اما این موضوع در صورت به دلیل پیری مطلوب نیست. در عمق پوست، چهار لایه مجزا از چربی وجود دارد که در طی روند پیری تجزیه و کاهش می‌یابند. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، صورت مانند یک بادکنک است که هوا را از دست می‌دهد و حجم خود را از دست می‌دهد. هر چه بیشتر هوا (یا چربی) خارج می‌شود، بادکنک شل می‌شود و چروک می‌شود. این مسئله نیز در مورد چهره صدق می‌کند. با تنزل “ساختار” و چربی زیر پوست صورت، پوست تدریجاً افتاده می‌شود و خطوط ثابتی در حالت بی‌حرکت و بی‌حالت صورت ایجاد می‌شوند. همچنین، گونه‌ها کاهش حجم می‌یابند و باعث می‌شوند ناحیه میانی صورت صاف و بی‌لیفت به نظر برسد.

انواع ژل برای صورت‌های لاغر


انواع ژل برای صورت‌های لاغر

در حال حاضر دو نوع فیلر برای صورت وجود دارد. نوع اول فیلرهای حجمی مانند اسکالپترا، بلافیل و والیوما هستند که ذرات بزرگ‌تر و ماندگارتری دارند. نوع دوم فیلرهای “خطی ” مانند ژوویدرم، رستیلن و ژل بلوترو هستند که از ذرات کوچک‌تری تشکیل شده و سوخت و سازی کمی سریع‌تری دارند.

فیلرهای خطی به عنوان بهترین روش برای درمان چین و چروک‌های استاتیک (باقیمانده) شناخته می‌شوند. این فیلرها از اسید هیالورونیک به عنوان ماده اصلی استفاده می‌کنند که یک مولکول طبیعی در بدن انسان است. به عنوان مثال، استفاده از فیلرهای پوستی برای پر کردن خطوط ماریونت بسیار معمول است. خطوط ماریونت خطوطی هستند که از گوشه دهان تقریباً به سمت پایین چانه‌ها کشیده می‌شوند. همچنین، خطوط خنده که از گوشه‌های بینی به سمت گوشه‌های دهان کشیده می‌شوند، نیز به خوبی به تزریق فیلرهای خطی پاسخ می‌دهند. بسیاری از افراد تمایل دارند لب‌های خود را با فیلرهای خطی تقویت کنند. در این صورت، هنگام جوان‌سازی لب‌ها باید نسبت صحیح لب‌ها حفظ شود و نتیجه آن لب‌ها به فرمی زیبا و طبیعی درمی‌آیند. به‌طورمعمول پس از تزریق فیلرهای خطی، خط‌های استاتیک و لب‌ها تقریباً ۶ تا ۹ ماه پرشده و بالا کشیده باقی می‌مانند.

برای بازگرداندن حجم از دست رفته در صورت، فیلرهای حجمی به‌صورت ماهرانه تزریق می‌شوند. این فیلرها بیشتر برای بازگرداندن کشیدگی و لیفت، فرم دهی و جوان‌سازی چهره استفاده می‌شوند. آن‌ها به‌صورت دقیق و در نقاط مختلف صورت، به بازگرداندن حجم کمک می‌کنند، به عنوان مثال در جلوی گوش، در امتداد خط فک و زیر دهان. یکی از مزایای این فیلرها این است که ترمیم حجم برای ۳ تا ۶ ماه پس از تزریق ادامه خواهد داشت. همچنین، كلاژن موجود در بدن، در اطراف ذرات فیلر پیچیده شده و باعث بهبود بیشتر در حجم و لیفت کردن و برجستگی کمتر خطوط می‌شود. در طول مشاوره، پزشک می‌تواند روش جوان‌سازی مناسب برای هر بیمار را مشخص کند. انتخاب صحیح فیلرها و تزریق درست آن‌ها برای دستیابی به نتایج طبیعی و جوانی بسیار مهم است.

سؤالات متداول


آیا با تزریق ژل، جای زخمی روی پوست باقی می‌ماند؟ 

در اکثر موارد، بیماران بعد از دریافت تزریق فیلرهای موقت یا دائمی، تقریباً هیچ زخم و جای زخمی را مشاهده نخواهند کرد.

آیا می‌توانم در زمان انجام تزریقم، دارویی مصرف کنم؟ 

لازم است که در هنگام مشاوره با پزشک، درباره هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید صحبت کنید تا پزشک بتواند در مورد یک برنامه درمانی مناسب توصیه‌هایی به شما کند. گذشته از هرگونه داروی تجویز شده، قبل از تزریق و به مدت سه روز بعد از تزریق، از مصرف داروهای بدون نسخه یا داروهای گیاهی خودداری کنید، خصوصاً مصرف قرص‌های آسپیرین، ایبوپروفن و ویتارول.

آیا مصرف دخانیات بر درمان من اثر خواهد گذاشت؟ 

مانند سایر انواع درمان‌های زیبایی، سیگار کشیدن می‌تواند خطر بروز عوارض را افزایش دهد؛ بنابراین، اکیداً توصیه می‌شود مقدار که سیگاری که می‌کشید را در طول زمان تزریق فیلر متوقف کرده یا حداقل کاهش دهید.

دوره بهبودی چه قدر طول می‌کشد؟

پس از انجام تزریق فیلر، ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است تا حدود ۲۴ ساعت کمی قرمز و متورم خواهد بود. تورم ممکن است در لب‌ها کمی بیشتر ادامه داشته باشد که این به خاطر حساس بودن ماهیت آن‌ها است و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا به حالت عادی درآیند. گاهی اوقات بیماران ممکن است دچار کبودی موضعی شوند اما این عارضه به طور عادی محو می‌شود.

آیا باید برای مدت زمانی از کارم مرخصی بگیرم؟

خیر، نیازی نیست که پس از تزریق فیلرهای موقت، مدتی از کار خود مرخصی بگیرید، اگرچه به احتمال زیاد به مدت ۲۴ ساعت دچار تورم خواهید بود. بهبودی و بازیابی از فیلرهای دائمی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد زیرا این نوع تزریق، به یک عمل جدی‌تر نیاز دارد. شما می‌توانید در طول جلسه‌ی مشاوره خود با پزشک، در مورد زمان بهبودی مورد انتظار بعد از این درمان‌ها صحبت کنید.

آیا بعد از تزریق فیلر می‌توانم ورزش کنم؟ 

توصیه می‌شود که در همان روز درمان، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. البته حال بیمار باید کاملاً خوب باشد که بتواند کلیه فعالیت‌های طبیعی را در روزهای بعد از تزریق از سر بگیرد.

آیا بعد از تزریق فیلر می‌توانم رانندگی کنم؟ 

هنگامی‌که بیمار احساس کند که هیچ درد و ناراحتی ندارد، هیچ محدودیتی در حرکت و انجام کارها نخواهد داشت و کاملاً قادر به راندن خودرو می‌باشد و رانندگی کردن در این شرایط موردی ندارد.

چه زمانی نتایج تزریق فیلرها را مشاهده خواهم کرد؟ 

چه زمانی نتایج تزریق فیلرها را مشاهده خواهم کرد؟

بیماران قادر خواهند بود نتایج درمان را فوراً مشاهده کنند، اگرچه در ابتدا اثر آن به دلیل تورم، کمی برجسته‌تر از حد انتظار است. این تورم اضافی برطرف می‌شود و نتیجه پس از ۲۴ الی ۷۲ ساعت قابل مشاهده می‌شود.

عمل تزریق فیلر چه قدر طول می‌کشد؟ 

تزریق فیلر موقت تقریباً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا باید یک شب در بیمارستان بمانم؟ 

خیر تزریق فیلر، موقت و دائم، به عنوان یک درمان سرپایی انجام می‌شوند.

دوام و ماندگاری فیلرها تا چه مدت خواهد بود؟ 

ماندگاری و دوام فیلرها معمولاً بین ۳ تا ۱۲ ماه است. این مقدار زمان ممکن است بین افراد مختلف متفاوت باشد و همچنین به نوع فیلر و منطقه‌ای که در آن استفاده می‌شود وابسته است. به عنوان مثال، ماندگاری فیلرها در مناطق بسیار پویا مانند لب کمتر از سایر مناطق است و نتایج فیلر نوع پرلن (Perlane) به طور عمومی بیشتر از رستیلن (Restylane) باقی خواهد ماند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان