آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جراحی بزرگ کردن(افزایش طول)آلت تناسلی مردان:عوارض و هزینه

جراحی بزرگ کردن(افزایش طول)آلت تناسلی مردانبزرگ کردن آلت تناسلی

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی یا فالوپلاستی عملی است که به منظور بزرگ کردن دائمی آلت کوچک انجام می‌شود و نگرانی‌های جسمی و روانی آقایان را برطرف می‌کند. اکثر بیماران پس از این عمل اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند، دیگر هنگام نزدیکی نگران کوچک بودن آلت خود نیستند و با رفع مشکل آلت تناسلی لذت بیشتری از رابطه خود می‌برند.قبل از جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی نیز باید مانند هر عمل زیبایی دیگری به دقت درباره عوارض، نتایج و اثرهای جانبی عمل تحقیق کرد و جراح مجرب و ماهری را انتخاب کرد که در زمینه انجام این جراحی از تجربه و دانش بالایی برخوردار باشد.

بخش‌های مختلف جراحی برزگ کردن آلت تناسلی


کلفت کردن آلت تناسلی

 

افزایش طول آلت

تاکید می‌شود که عمل بلندتر کردن آلت جزئی از جراحی کامل بزرگ‌کردن آلت تناسلی است. در این جراحی، یک بخش از آلت که درون بدن پنهان است (حدود یک سوم طول کل آلت) بیرون آورده می‌شود.

طول آلت در حالت کشیده شده با دست (SPL) به طول نعوظ وابسته است، که واقعاً حداکثر طولی است که آلت هنگام نعوظ به آن می‌رسد. اما بلندی واقعی آلت رایجاً کمتر از SPL است. برخی جراحان بیان می‌کنند که بیشتر مردان فقط علاقه‌مند به افزایش طول آلت در حالت شل و نیمه شق هستند.

 افزایش قطر آلت

جراح چربی گرفته شده از شکم یا باسن را برای قطور کردن آلت تزریق می‌کند تا سیلندرهای نعوظ آلت در زیر پوست پهن‌تر شود. به این ترتیب قطر آلت در سراسر بدنه و پشت آن در داخل بافت‌های عمقی داخل ناحیه درون شرمگاهی بیشتر می‌شود. موفقیت عمل قطور کردن آلت با استفاده از بافت بدن خود بیمار بیشتر از تزریق گرفت‌های دیگر است و نتایج عمل نیز دائمی است.

 

 

متقاضیان جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی


عمل بزرگ کردن آلت تناسلی

 جراحی افزایش طول آلت باید در نهایت دقت و احتیاط انجام شود، به خاطر داشته باشید که این عمل آخرین روشی است که متخصصین پس از امتحان درمان‌های دیگری مانند مشاوره و روانکاوی و روش‌های غیرجراحی به آن روی می‌آورند.

عمل افزایش طول آلت


جراحی افزایش طول آلت تناسلی با قطع رباط‌های پایه آلت از طریق برش در پایین شکم انجام می‌شود. این رباط‌ها مانع از بلند شدن طبیعی آلت تناسلی می‌شوند. سپس بافت بین استخوان شرمگاهی و آلت برای افزایش طول آلت قرار داده می‌شود.

در این نوع جراحی، جراح برش‌های پیچیده‌ای مانند V-Y پلاستی، Z پلاستی، M پلاستی و حتی ZZ پلاستی ایجاد می‌کند که هرکدام بر اساس شکل برش نامگذاری شده‌اند. جراح ممکن است برای ایجاد برش از چاقوی جراحی یا روش‌های محاظفه کارانه استفاده کند. به عنوان مثال، یکی از این برش‌ها برشی عرضی به طول یک اینچ است که به صورت افقی دقیقاً بالای پایه آلت ایجاد می‌شود. اندازه‌ی زخم ناشی از این برش، به اندازه برش‌های ذکر شده نیست.

مدت زمان عمل بزرگ کردن آلت تناسلی به وضعیت خاص هر بیمار بستگی دارد و حدود چهار ساعت طول می‌کشد.

پس از جراحی


پس از عمل بزرگ کردن آلت تناسلی، بیمار به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت با سوندی در بدن قرار می‌گیرد تا داروی بی‌حسی را در ناحیه جراحی آزاد کند و بیمار راحت‌تر باشد. همچنین، بیمار دارویی برای جلوگیری از نعوظ دریافت می‌کند تا گرفت‌ها (پیوندها) و بخیه‌ها از جا در نیایند. بیمار نیز خواسته می‌شود که به مدت ۶ ماه پس از جراحی از سیگار کشیدن و استعمال دخانیات خودداری کند.

پس از عمل قطور کردن، آلت تناسلی بسیار قرمز و متورم می‌شود و دوران بهبود نیز بیش از ۶ هفته طول می‌کشد. یک زخم کوچک پس از عمل بلند کردن آلت روی پایه شکم باقی می‌ماند که تنها اثر انجام جراحی است. این زخم نیز به سرعت التیام می‌یابد. پس از عمل، آلت و کیسه بیضه به دلیل افزایش طول متورم می‌شوند و فرو نشستن ورم مدتی زمان می‌برد.

مراقبت پس از عمل


بعد از جراحی بزرگ‌کردن آلت تناسلی، بیماران خواسته می‌شود حداقل به مدت ۶ هفته رابطه جنسی نداشته باشند. اما اگر بیمار به دقت توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از عمل، از جمله استراحت مطلق به مدت دو هفته، رعایت کند، در اکثر موارد دوره بهبود بدون درد قابل تحمل است. پانسمان پس از یک هفته برداشته می‌شود و بخیه‌ها به دلیل جذبی بودن نیازی به برداشت ندارند. بیماران معمولاً پس از ۴ تا ۶ هفته به فعالیت‌های روزمره بازمی‌گردند، اگرچه بازگشت بافت به حالت طبیعی ممکن است ۹ تا ۱۸ ماه طول بکشد.

در دوره بهبود، بیماران ممکن است تجربه ناراحتی کوتاهی داشته باشند، اما درد کمترین است. در هر صورت، برای آرام کردن درد، ممکن است داروهای مسکن خوراکی تجویز شود.

بیمار می‌تواند دستشویی برود و بنشیند و غذا بخورد، اما به غیر از این موارد اجازه حرکت ندارد و باید به پشت دراز بکشد. به بیماران توصیه می‌شود که تخت را با گذاشتن دو کتاب قطور زیر پایه‌های پایین تخت بالا بیاورند تا سر کمی پایین‌تر از بدن قرار بگیرد و به این ترتیب ورم بیشتر نشود.

ورم شدید اجازه نمی‌دهد خون کافی به پوست آلت برسد و در نتیجه با مرگ پوست و از بین رفتن پوست بدنه اندام تناسلی مواجه می‌شویم. اما اگر بیمار در حالت درازکش قرار بگیرد، این مشکل پیش نمی‌آید. اما اگر این عارضه پیش بیاید، می‌توان آن را با جراحی اصلاح کرد.

بیمار پس از گذشت دو هفته می‌تواند حرکت کردن را به تدریج در هفته سوم شروع کند. البته انجام هرگونه فعالیت شدید بدنی (باشگاه رفتن، دویدن و …)، رابطه جنسی از هر نوع و بلند کردن اشیاء سنگین‌تر از نیم کیلو تا شش هفته پس از جراحی مطلقاً ممنوع است.

ویزیت‌های پس از عمل


نخستین ویزیت ۴ هفته پس از عمل انجام می‌شود. اگر همه چیز طبق انتظار پیش رفته باشد، ویزیت دوم برای سه ماه بعد زمانبندی می‌شود. پزشک تمرین‌های کششی بافت همبند جای زخم را در این جلسه آموزش می‌دهد. ویزیت بعدی یک ماه بعد برای بررسی روش انجام دادن تمرین‌ها و اطمینان از دستیابی به نتیجه بهینه در نظر گرفته می‌شود

نتایج


نتیجه عمل افزایش طول آلت دائمی است. اکثر مردان از نتیجه عمل هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ عملکردی رضایت کامل دارند و نارضایتی احتمالی معمولاً به عمل تزریق چربی مربوط می‌شود. بسیاری از بیماران پس از مدتی تصمیم می‌گیرند که تزریق چربی یا جراحی دیگری را برای اصلاح بدشکلی آلت تناسلی انجام دهند.

عوارض جراحی


افزایش طول و یا قطور کردن آلت تناسلی ممکن است با عوارضی مانند عفونت و خونریزی همراه باشد، که پس از هر جراحی دیگری نیز احتمال بروز آنها وجود دارد. با این حال، این عمل معمولاً هیچ اختلالی در عملکرد، حس، نعوظ یا ادرار ایجاد نمی‌کند. گرفت (پیوند) چربی دائمی است، اما نتایج تزریق چربی دائمی نیستند.

جمع شدن آلت تناسلی به ندرت رخ می‌دهد، اما گاهی در اثر انقباض معمول جای زخم پیش می‌آید که با تمرین‌های کششی بافت همبند جای زخم که پس از عمل شروع می‌شود به خوبی مدیریت می‌شود. عدم انجام این تمرین‌ها باعث می‌شود که تمام یا بخشی از افزایش طول به دست آمده از بین برود. در موارد نادر، تولید آدرنالین اضافی به منقبض شدن آلت تناسلی می‌انجامد.

هزینه جراحی برزگ کردن آلت


مسلماً حق الزحمه جراح معیار مناسبی برای تشخیص مهارت یا تجربه جراح و یا نشان دهنده موفقیت آمیز و رضایت بخش بودن جراحی نیست. طبیعی است که حق الزحمه جراحان مجرب بالاتر باشد. این موضوع را به این جهت یادآوری کردیم که تصمیم گیری را صرفاً بر مبنای دستمزد پایین‌تر انجام ندهید و به توصیه‌های بیماران قبلی جراح انتخابی خود و اعتبار و خوش نامی ایشان نیز توجه کنید.

به خاطر داشته باشید که این جراحی بر روی یکی از حساس‌ترین و سرنوشت‌سازترین نقاط بدن انجام می‌شود، پس زندگی و آرامش خود را به بهای صرف مبلغی کمتر به دست جراحان بی‌دقت نسپارید. باز هم یادآوری می‌کنیم که مهارت تمام جراحان یکسان نیست.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان