آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جراحی درمان افتادگی نوک بینی و کوتاه کردن آن

jarahioftadegi

سالانه هزاران نفر اقدام به انجام جراحی بینی می‌نمایند. جراحی بینی می‌تواند تنها به دلایل زیبایی و یا گاهی به دلایل زیبایی به همراه بهبود بخشیدن در عملکرد بینی انجام شود. همچنین برای درمان مشکلات تنفسی، بدشکلی‌های ناشی از تصادف و یا مشکلات مادرزادی، افتادگی نوک بینی و از بین بردن آثار پیری می‌توان جراحی بینی را انجام داد.

افتادگی نوک بینی شما را مسن‌تر نشان می‌دهد و این تأثیر بدی از خود به‌جای می‌گذارد و باعث می‌شود از جذابیت چهره‌ی فرد کاسته شود و توازن صورت به هم ریزد. افتادگی نوک بینی به دلیل بلند بودن تیغه‌ی بینی و بزرگ بودن غضروف پایینی آن اتفاق می‌افتد. افتادگی نوک بینی معمولاً با لبخند بیشتر نشان داده می‌شود.

اگر به دلایلی دچار افتادگی بینی شده‌اید و این حالت در ظاهر شما تأثیر بد گذاشته و در این راستا بسیار ناراحت هستید جای هیچ نگرانی نیست روش‌های بسیاری برای درمان مشکل شما وجود دارند و شما می‌توانید با جراحی درمان افتادگی نوک بینی و کوتاه کردن آن ظاهری بهتر به بینی خود بخشیده و چهره‌ی خود را زیباتر کنید. شما می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید تا متخصصین ما در این کلینیک با در نظر گرفتن بهترین روش درمانی ممکن برای شما، مشکل شما را رفع کنند. از جمله روش‌های درمانی که برای رفع افتادگی بینی در این کلینیک انجام می‌شوند بوتاکس، جراحی بینی و پیوند غضروف می‌باشند. برای رزرو نوبت و اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

رینوپلاستی افتادگی نوک بینی


jarahioftadegi1

یکی از رایج‌ترین روش‌ها در رینوپلاستی افتادگی نوک بینی بریدن و یا کوچک کردن عضله‌ی سپتی دپرسور است که معمولاً در افرادی که هنگام لبخند زدن افتادگی نوک بینی‌شان بیشتر مشخص می‌شود وجود دارد. پزشکان بسته به شرایط هر شخص از تکنیک‌های متنوع ای برای درمان افتادگی نوک بینی استفاده می‌کنند. در برخی بیماران این تکنیک به معنای بازسازی غضروف نوک بینی به‌وسیله‌ی تراش دادن آن و یا تقویت نوک بینی به‌وسیله‌ی بخیه و پیوند بافت است. برخی دیگر از بیماران برای رسیدن به‌ تناسب و تقارن در چهره‌ی خود نیاز به تغییر در بخش میانی و بالایی بینی خود دارند. تمامی بخیه‌هایی که جراح برای بازسازی حالت نوک بینی و بالا کشیدن آن می‌زند مخفی هستند و بعد از اتمام جراحی دیده نمی‌شوند. از مزایای جراحی افتادگی نوک بینی می‌توان به رسیدن به چهره‌ای جذاب‌تر اشاره کرد. همچنین گاهی این تغییرات باعث می‌شوند تا دیگر قسمت‌های جذاب صورت مانند چشم‌ها بیشتر خودنمایی کنند.

چه عواملی باعث افتادگی بینی می‌شوند؟


افتادگی نوک بینی می‌تواند به دلایل مختلفی مانند غضروف نوک بینی، تیغه‌ی بینی، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها و ساختمان غضروف بینی اتفاق می‌افتد. همچنین پایین رفتن و فروریختن غضروف بینی با گذر زمان، پیری و آسیب‌های ناشی از ضرب‌دیدگی می‌توانند باعث افتادگی نوک بینی شوند. افتادگی بینی معمولاً به خاطر کشیده بودن تیغه‌ی بینی، بزرگ بودن غضروف آلار و یا به سمت پایین بودن آن اتفاق می‌افتد.

روش‌های درمانی


تزریق بوتاکس برای درمان افتادگی نوک بینی

jarahioftadegi2

افتادگی نوک بینی در هنگام لبخند زدن به دلیل بالا بودن قدرت کشش ماهیچه‌های میان بینی و لب بالایی در برابر ضعف غضروف نوک بینی به وجود می‌آید و برای درمان آن روش‌های غیر جراحی و جراحی زیادی وجود دارد. یکی از رایج‌ترین این روش‌ها برای شروع درمان تزریق بوتاکس است که بسیار آسان است و در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار ارزان محسوب می‌شود.

روش انجام

تزریق بوتاکس برای افتادگی نوک بینی فقط شامل یک تزریق به کلوملا می‌شود. کلوملا همان تیغه‌ی جداکننده‌ی حفره‌های بینی است که لب بالایی را به نوک بینی پیوند می‌دهد. این تزریق معمولاً کم‌تر از یک دقیقه زمان می‌برد. برخی از بیماران ترجیح می‌دهند تا برای استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده در نوک بینی و داشتن تزریقی بدون درد 30 دقیقه زودتر به مطب پزشک مراجعه کنند.

نتیجه 

روش‌های رینوپلاستی غیر جراحی به‌وسیله‌ی تزریق بوتاکس باعث می‌شوند تا ماهیچه‌های این قسمت ریلکس شوند. رینوپلاستی غیرجراحی یک روش سریع است و معمولاً 3 ماه دوام دارد. نتایج حاصل از رینوپلاستی غیر جراحی نسبت به روش‌های جراحی از دقت بالاتری برخوردارند. تزریق بوتاکس برای افتادگی بینی یک اقدام اولیه است و می‌توان بعد از آن برای اعمال تغییرات بیشتر و رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه جراحی بینی انجام داد.

رینوپلاستی نوک بینی

jarahioftadegi3

در زمان افتادگی نوک بینی اصلاح غضروف نوک بینی به‌وسیله لیفت غضروف و تنظیم خط لبخند انجام می‌شود. لیفت نوک بینی با تغییر در ساختار سه‌بعدی غضروف انجام می‌شود و به این وسیله شکل و ساختار بینی تغییر می‌یابد. رینوپلاستی یا جراحی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک است که امروزه انجام می‌شود. جراحی بینی شامل چندین عمل می‌شود که برای هدف‌های درمانی و زیبایی صورت می‌گیرد و این به این معناست که جراحی بینی می‌تواند از نظر زیبایی ظاهری بینی را تغییر دهد و در عین‌حال باعث بهبود عملکرد آن نیز شود.

روش انجام

jarahioftadegi4

برای جراحی بینی یا از بی‌حسی استفاده می‌شود و یا بیمار به‌طور کامل بی‌هوش می‌گردد. در طول جراحی، بینی به‌طور کامل بی‌حس می‌باشد. جراح برای دسترسی به غضروف درون بینی برش کوچکی ایجاد می‌کند. در برخی موارد  یک برش کوچک مستقیماً در بین حفره‌های بینی ایجاد می‌شود. این بریدگی بعد از 6 هفته به‌ سختی قابل ‌تشخیص است. پزشک برای لیفت نوک بینی و بهبودی ظاهر کلی و عملکرد آن تغییراتی را در استخوان‌ها و غضروف بینی ایجاد می‌کند.

یک تراشه‌ی کوچک برای مدت 5 تا 7 روز  در بیرون از بینی قرار می‌گیرد. گاهی استفاده از تراشه در داخل بینی ضروری است. جراحی بینی برای باریک کردن نوک بینی و لیفت بینی‌های افتاده انجام می‌شود.

بعضی از بینی ها بیش از حد از صفحه صورت برآمده شده اند. گاهی برای این نوع از بینی ها اصطلاح بینی پینوکیویی به کار می رود. برای عمل بینی پینوکیویی نیز از روش رینوپلاستی بینی بهره گرفته می شود.

پیوند غضروف

jarahioftadegi5

افتادگی نوک بینی مشکلی است که می‌تواند با افزایش سن و ضعیف‌تر شدن عضلات تقویت‌کننده‌ی نوک بینی اتفاق افتد. همچنین افتادگی نوک بینی می‌تواند طبیعی باشد و یا در اثر آسیب‌دیدگی به وجود بیاید. در هر صورت جراحی بینی به درمان افتادگی بینی و اصلاح آن و تغییر آن به حالتی سربالاتر و زیباتر کمک می‌کند. اگر افتادگی نوک بینی به علت آسیب به قسمت پایینی تیغه‌ی آن باشد؛ می‌توان این قسمت را به کمک پیوند غضروف بازسازی کرد. در زمان لیفت نوک بینی باید بسیار دقت نمود تا از بالا بردن بیش ‌ازاندازه نوک بینی به‌خصوص در مردان جلوگیری شود چرا که بالا بودن بیش ‌از اندازه نوک بینی به بینی حالتی زنانه می‌دهد. غضروف پیوندی مورد نیاز در رینوپلاستی اولیه و یا جراحی بینی می‌تواند از تیغه‌ی بینی برداشته شود. این بافت پیوندی می‌تواند در همان جراحی بینی و در صورتی ‌که ساختار بینی دچار بی‌ثباتی نشود به‌طور کامل برداشته شود. این غضروف می‌تواند در حالت دادن به نوک بینی، تیغه‌ی میانی بینی و قسمت بالایی آن استفاده شود. دیگر منابع غضروف پیوندی شامل غضروف گوش می‌شود که نرم است و به‌صورت ساختاری زیاد مطلوب نیست. همچنین از غضروف دنده می‌توان در رینوپلاستی‌های بعدی و جراحی بینی استفاده نمود.

مشاوره رایگان