جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها

لب‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت در ناحیه دهان هستند. در حقیقت لب‌ها نقش کلیدی در ظاهر صورت دارند. به همین خاطر اگر به دنبال ظاهر جوان و جذاب برای صورت خود هستید، لیفت لب می‌تواند یک روش درمان زیبایی مناسب برای شما باشد. در حقیقت در عمل جراحی لیفت و بالا کشیدن لب فضای بین ناحیه پایین بینی و ناحیه بالا لب کاهش می‌یابد. در اصطلاح رایج به لیفت لب درمان زیبایی «لیفت لب بالا» نیز گفته می‌شود. این درمان به منظور بالا کشیدن موقعیت لب بالا و بازیابی ظاهر جوان و جذاب فرد در نظر گرفته شده است.

لیفت لب چیست؟

 

در صورتی که وضعیت ظاهری لب‌های شما باعث شده نسبت به شرایط ظاهری لب‌ها و صورت خود ناخشنود باشید، می‌توانید از روش درمان زیبایی برجسته کردن لب برای ایجاد نتایج طبیعی مورد انتظار خود به همراه لیفت لب استفاده کنید. به این منظور متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره شرایط لب‌ها را بررسی کرده و درباره انتظارات درمان و ظاهر دلخواه لب‌ها با شما صحبت می‌کنند. عمل جراحی لیفت لب یک درمان سرپایی است که از کمترین سطح تهاجم برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای لیفت لب یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت لب چیست؟


با بالا رفتن سن، تمام استخوان‌های بدن (شامل استخوان‌های صورت) جمع شده و تحلیل می‌روند و این شرایط باعث ایجاد ظاهر نامناسب برای فرد می‌شود. علاوه بر این بالا رفتن سن باعث می‌شود بافت نرم و چربی موجود در ناحیه صورت تحلیل رفته و پوست صورت دچار افتادگی گردد. در نهایت این وضعیت با نازک شدن ناحیه صورتی رنگ لب (ورمیلیون) و عدم نمایان شدن دندان‌ها در هنگام لبخند زدن فرد همراه خواهد شد. به هر حال، افراد دچار این مشکل می‌توانند از عمل جراحی لیفت لب برای رفع آن استفاده کنند. امروزه لیفت لب یک روش درمان جایگزین برای تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب است.

اهداف مورد نظر در هنگام استفاده از لیفت لب به شرح زیر هستند:

 1. این درمان می‌تواند فاصله بین ناحیه پایین بینی و بالای لب را کاهش دهد.
 2. این درمان می‌تواند باعث شود بخش بزرگ‌تری از دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن نمایان شوند.
 3. این درمان می‌تواند نمایش بخش بزرگ‌تری از ناحیه صورتی رنگ لب را برای فرد به همراه داشته باشد.

افراد مناسب برای استفاده از لیفت لب


افراد مناسب برای استفاده از این درمان دارای لب‌های بسیار باریک بوده یا فضای بین ناحیه پایین بینی و مرز لب بالای آنها زیاد است. علاوه بر این افزایش سن می‌تواند طول این فاصله را افزایش داده و باعث کاهش حجم لب‌ها شود. به این ترتیب لیفت لب می‌تواند برای جوان‌سازی صورت در بسیاری افراد شامل آقایان و خانم‌ها مناسب باشد. در صورت برخورداری از شرایط زیر احتمالاً شما فرد مناسبی برای استفاده از این درمان هستید:

 • در صورت شما یک فضای بزرگ (معمولاً بزرگتر از 1.5 سانتی‌متر) بین بینی و مرز لب بالا وجود داشته باشد.
 • لب‌های شما باریک یا کم عرض بوده یا امکان استفاده از سایر روش‌های درمان زیبایی برای برجسته کردن آنها وجود نداشته باشد.
 • شما به دنبال جوان‌سازی صورت و بهبود شرایط ظاهری یا قلوه‌ای کردن لب‌های خود باشید.
 • لب‌های شما نازک و صاف بوده یا دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن نمایان نشوند.
 • لب‌های بالای شما دچار افتادگی قابل توجه شده باشند.
  مدت ماندگاری کاشت مو: راه های افزایش دوام موهای کاشته شده

روش‌های لیفت لب


روش‌های لیفت لب

امروزه از روش‌های مختلف برای لیفت لب استفاده می‌شود که شامل لیفت لب گولوینگ، لیفت لب بال هورن، لیفت لب از گوشه و لیفت لب ایتالیایی است. ویژگی اصلی که باعث ایجاد تمایز بین این روش‌های لیفت لب می‌شود در ارتباط با محل ایجاد شکاف برای جراحی می‌باشد. نوع لیفت لب استفاده شده برای بیمار در این شرایط به نیازهای خاص بیمار و آناتومی صورت وی بستگی دارد. لیفت لب یک درمان سرپایی است که تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود. تکمیل این درمان به حدود 1 تا 2 ساعت زمان با توجه به حجم جراحی نیاز خواهد داشت.

لیفت لب گولوینگ

به این تکنیک در اصطلاح لیفت ورمیلیون نیز گفته می‌شود. مرز ورمیلیون یک خط کوچک است که پوست صورت را از لب بالا جدا می‌کند. به این منظور عمل جراحی با ایجاد یک شکاف در طول خط ورمیلیون شروع می‌شود. در ادامه لب به سمت بالا کشیده شده و پوست اضافی آن برداشته می‌شود. در نهایت پوست فرد با استفاده از نخ‌های بخیه در محل جدید تثبیت خواهد شد. این روش همچنین می‌تواند فضای بین بینی و لب‌ها را به مقدار زیاد کاهش داده و افزایش تناسب بین اجزای صورت را برای فرد به همراه داشته باشد.

لیفت لب بال هورن

در طول این نوع از لیفت لب، شکاف در پایه بینی و در محل خط طبیعی آن ایجاد شده و از این طریق بخش دچار افتادگی پوست کشیده شده و پوست ناحیه بالای لب به سمت بینی متمایل می‌شود. جراح در ادامه از بخیه برای نگه داشتن پوست در محل استفاده کرده و پوست اضافی را می‌چیند. علاوه بر برداشتن پوست، برخی جراحان بخش کوچکی از عضله زیر پوست را از این ناحیه بدن بر می‌دارند. در حقیقت این نوع لیفت لب به منظور کوتاه کردن فاصله بین لب بالا و بینی استفاده می‌شود. در نهایت این درمان باعث می‌شود لب‌های بالای فرد ظاهر مناسب، جوان و جذاب پیدا کند.

لیفت گوشه لب

این تکنیک یک روش تخصصی برای افرادی است که نه تنها در ناحیه بالای لب دچار فاصله زیاد شده‌اند، بلکه علاوه بر این گوشه‌های لب آنها نیز دچار افتادگی شده و این شرایط باعث شده ظاهر صورت خسته یا ناراحت پیدا کنند. این جراحی با ایجاد شکاف در ناحیه خارج لب در محل اتصال با فضای دور دهان ایجاد می‌شود. شکاف‌های ایجاد شده در این شرایط در خطوط طبیعی پوست قرار می‌گیرند تا امکان پنهان باقی ماندن آنها از دید سایر افراد وجود داشته باشد. در ادامه پوست اطراف دهان بالا کشیده شده و در نتیجه این کار ظاهر دچار افتادگی در این ناحیه از بدن برطرف خواهد شد.

  لاغری موضعی با کرایولیپولیز: عوارض و هزینه

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی شباهت زیاد به لیفت لب بال هورن دارد. به این ترتیب تفاوت این دو روش در ایجاد دو شکاف در پایه هر یک از سوراخ‌های بینی به جای ایجاد یک شکاف طولانی در این ناحیه از بدن می‌باشد.

پس از درمان


در صورتی که شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی بر روی لب یا داخل دهان ایجاد شده باشد، نیازی به پوشش مخصوص جراحی برای آنها وجود نداشته و بخیه‌های داخل دهان با گذشت زمان به خودی خود جذب خواهند شد. پس از جراحی لازم است فقط مایعات و مواد غذایی گرم به مدت 48 ساعت مصرف شود. نتایج این درمان و رفع چین و چروک دور لب تقریباً بلافاصله پس از کامل شدن جراحی قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال، برای مشاهده نتایج نهایی همواره ممکن است به چند ماه زمان نیاز باشد.

بهبودی


بهبودی پس از لیفت لب

بهبودی پس از لیفت لب به حدود 5 تا 7 روز زمان نیاز دارد. در طول این مدت، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا حد ممکن از ظاهر شدن در مکان‌های عمومی خودداری کنند. در طول 72 ساعت اول پس از جراحی، معمولاً مشاهده مقداری ورم در ناحیه تحت درمان کاملاً عادی است، اما امکان کنترل این شرایط از طریق قرار دادن کمپرس سرد بر روی لب بالا وجود دارد. در این شرایط بیمار ممکن است تا حدودی با قرمز شدن ظاهر زخم‌ها و ایجاد برآمدگی در آنها مواجه شود. به هر حال، این مشکل با گذشت زمان در مدت کوتاه برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید در طول مدت بهبودی بیمار می‌تواند هرگونه درد و ناراحتی احتمالی خود را با مصرف داروهای مسکن قابل تهیه از داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک یا داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک کنترل نماید.

مزایای لیفت لب


مزایای حاصل از لیفت لب به شرح زیر هستند:

 • ایجاد لب‌های بزرگتر
 • اضافه شدن حجم لب‌ها
 • تغییر شکل لب
 • جوان‌سازی لب‌ها و رفع چین و چروک دور لب
 • بازیابی تناسب بین اجزای صورت

خطرات لیفت لب


عمل جراحی لیفت لب بیمار را در معرض خطراتی همچون ایجاد جای زخم (اسکار)، باز شدن زخم، ناراحتی موقت، خونریزی و کبودی در محل‌های انجام جراحی، از دست دادن احساس، عفونت (در موارد نادر) و نیز وارد شدن آسیب به اعصاب و رگ‌های خونی قرار می‌دهد.

هزینه لیفت لب


هزینه لیفت لب با توجه به جراح انتخاب شده برای درمان، تجهیزات بیمارستانی استفاده شده، و نیز تکنیک انتخابی برای عمل جراحی متفاوت می‌باشد.

 

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ