آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها

لب‌ها به عنوان یکی از اجزای برجسته و مهم صورت در ناحیه دهان، نقش اساسی در ظاهر و جذابیت صورت ایفا می‌کنند. اگر به دنبال بهبود ظاهر جوان و جذابیت صورت خود هستید، لیفت لب می‌تواند یک روش مناسب درمان زیبایی برای شما باشد. این روش جراحی به منظور بالا کشیدن لب، بهبود موقعیت لب بالا و بازیابی ظاهر جوان و جذابیت فرد استفاده می‌شود. این روش زیبایی به عنوان “لیفت لب بالا” نیز شناخته می‌شود. در این روش، فضای بین ناحیه پایینی بینی و ناحیه بالای لب کاهش می‌یابد و لب بالا به موقعیتی بالاتر و زیباتری رسیده و ظاهر جوانانه‌تری به فرد می‌بخشد.

لیفت لب چیست؟

 

در صورتی که وضعیت ظاهری لب‌های شما باعث شده نسبت به شرایط ظاهری لب‌ها و صورت خود ناخشنود باشید، می‌توانید از روش درمان زیبایی برجسته کردن لب برای ایجاد نتایج طبیعی مورد انتظار خود به همراه لیفت لب استفاده کنید. به این منظور متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره شرایط لب‌ها را بررسی کرده و درباره انتظارات درمان و ظاهر دلخواه لب‌ها با شما صحبت می‌کنند. عمل جراحی لیفت لب یک درمان سرپایی است که از کمترین سطح تهاجم برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای لیفت لب یا رزرو نوبت با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

لیفت لب چیست؟


با بالا رفتن سن، تمام استخوان‌های بدن (شامل استخوان‌های صورت) جمع شده و تحلیل می‌روند و این شرایط باعث ایجاد ظاهر نامناسب برای فرد می‌شود. علاوه بر این بالا رفتن سن باعث می‌شود بافت نرم و چربی موجود در ناحیه صورت تحلیل رفته و پوست صورت دچار افتادگی گردد. در نهایت این وضعیت با نازک شدن ناحیه صورتی رنگ لب (ورمیلیون) و عدم نمایان شدن دندان‌ها در هنگام لبخند زدن فرد همراه خواهد شد. به هر حال، افراد دچار این مشکل می‌توانند از عمل جراحی لیفت لب برای رفع آن استفاده کنند. امروزه لیفت لب یک روش درمان جایگزین برای تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب است.

اهداف مورد نظر در هنگام استفاده از لیفت لب به شرح زیر هستند:

 1. این درمان می‌تواند فاصله بین ناحیه پایین بینی و بالای لب را کاهش دهد.
 2. این درمان می‌تواند باعث شود بخش بزرگ‌تری از دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن نمایان شوند.
 3. این درمان می‌تواند نمایش بخش بزرگ‌تری از ناحیه صورتی رنگ لب را برای فرد به همراه داشته باشد.

افراد مناسب برای استفاده از لیفت لب


افراد مناسب برای استفاده از این درمان دارای لب‌های بسیار باریک بوده یا فضای بین ناحیه پایین بینی و مرز لب بالای آنها زیاد است. علاوه بر این افزایش سن می‌تواند طول این فاصله را افزایش داده و باعث کاهش حجم لب‌ها شود. به این ترتیب لیفت لب می‌تواند برای جوان‌سازی صورت در بسیاری افراد شامل آقایان و خانم‌ها مناسب باشد. در صورت برخورداری از شرایط زیر احتمالاً شما فرد مناسبی برای استفاده از این درمان هستید:

 • در صورت شما یک فضای بزرگ (معمولاً بزرگتر از ۱.۵ سانتی‌متر) بین بینی و مرز لب بالا وجود داشته باشد.
 • لب‌های شما باریک یا کم عرض بوده یا امکان استفاده از سایر روش‌های درمان زیبایی برای برجسته کردن آنها وجود نداشته باشد.
 • شما به دنبال جوان‌سازی صورت و بهبود شرایط ظاهری یا قلوه‌ای کردن لب‌های خود باشید.
 • لب‌های شما نازک و صاف بوده یا دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن نمایان نشوند.
 • لب‌های بالای شما دچار افتادگی قابل توجه شده باشند.

روش‌های لیفت لب


روش‌های لیفت لب

در حال حاضر، از روش‌های گوناگونی برای انجام لیفت لب استفاده می‌شود از جمله لیفت لب گولوینگ، لیفت لب بال هورن، لیفت لب از گوشه و لیفت لب ایتالیایی. یکی از ویژگی‌های اصلی که بین این روش‌های لیفت لب تفاوت ایجاد می‌کند، مربوط به محل ایجاد شکاف برای جراحی است. انتخاب نوع لیفت لب برای بیمار، بستگی به نیازهای خاص بیمار و آناتومی صورت او دارد. لیفت لب یک روش درمانی سطحی است که تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود و معمولاً حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد، و زمان مورد نیاز بستگی به حجم جراحی مورد نیاز دارد.

لیفت لب گولوینگ

لیفت لب گولوینگ یا لیفت ورمیلیون، به عنوان یکی از تکنیک‌های لیفت لب شناخته می‌شود. مرز ورمیلیون یک خط کوچک است که پوست صورت را از لب بالا جدا می‌کند. این روش با ایجاد یک شکاف در طول خط ورمیلیون شروع می‌شود. سپس لب به سمت بالا کشیده شده و پوست اضافی آن برداشته می‌شود. در نهایت، پوست با استفاده از نخ‌های بخیه در محل جدید تثبیت می‌شود. این روش می‌تواند فضای بین بینی و لب‌ها را به مقدار زیاد کاهش داده و افزایش تناسب بین اجزای صورت را برای فرد به همراه داشته باشد.

لیفت لب بال هورن

در روش لیفت لب، یک شکاف در پایه بینی و در محل خط طبیعی آن ایجاد می‌شود که به وسیله آن بخش دچار افتادگی پوست کشیده شده و به سمت بینی متمایل می‌شود. سپس جراح از بخیه برای نگه داشتن پوست در محل استفاده می‌کند و پوست اضافی را می‌چیند. برخی جراحان همچنین بخش کوچکی از عضله زیر پوست را از این ناحیه برمی‌دارند تا فاصله بین لب بالا و بینی کوتاه‌تر شود. این روش باعث می‌شود لب‌های بالای فرد ظاهر جوان و جذابی پیدا کنند.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب یک روش تخصصی است که برای افرادی مناسب است که نه تنها در ناحیه بالای لب دچار فاصله زیاد شده‌اند، بلکه گوشه‌های لب آنها نیز دچار افتادگی شده و باعث ظاهر خسته و ناراحت صورت آنها شده است. در این روش، با ایجاد شکاف در ناحیه خارج لب در محل اتصال با فضای دور دهان، شکاف‌های ایجاد شده در خطوط طبیعی پوست قرار می‌گیرند تا پنهان شوند. سپس پوست اطراف دهان بالا کشیده شده و افتادگی در این ناحیه از بدن برطرف می‌شود.

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی شباهت زیاد به لیفت لب بال هورن دارد. به این ترتیب تفاوت این دو روش در ایجاد دو شکاف در پایه هر یک از سوراخ‌های بینی به جای ایجاد یک شکاف طولانی در این ناحیه از بدن می‌باشد.

پس از درمان


در صورتی که شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی بر روی لب یا داخل دهان ایجاد شده باشد، نیازی به پوشش مخصوص جراحی برای آنها وجود نداشته و بخیه‌های داخل دهان با گذشت زمان به خودی خود جذب خواهند شد. پس از جراحی لازم است فقط مایعات و مواد غذایی گرم به مدت ۴۸ ساعت مصرف شود. نتایج این درمان و رفع چین و چروک دور لب تقریباً بلافاصله پس از کامل شدن جراحی قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال، برای مشاهده نتایج نهایی همواره ممکن است به چند ماه زمان نیاز باشد.

بهبودی


بهبودی پس از لیفت لب

بهبودی پس از لیفت لب معمولاً حدود ۵ تا ۷ روز زمان می‌برد. در این بازه زمانی، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا حد امکان از حضور در مکان‌های عمومی خودداری کنند. در طول ۷۲ ساعت اول پس از جراحی، وجود ورمی در ناحیه تحت درمان به صورت عادی است، اما با قرار دادن بسته سرد بر روی لب بالا، این وضعیت قابل کنترل است. در این زمان، بیمار ممکن است با قرمزی و بروز سرخی و برآمدگی در زخم‌ها مواجه شود. با گذر زمان، این مشکل به طور طبیعی و در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد. در طول فرآیند بهبود، بیمار می‌تواند هرگونه درد و ناراحتی را با استفاده از داروهای مسکنی که بدون نیاز به نسخه پزشکی از داروخانه‌ها تهیه می‌شوند یا با استفاده از داروهای مسکنی که توسط پزشک تجویز شده‌اند، کنترل کند.

مزایای لیفت لب


مزایای حاصل از لیفت لب به شرح زیر هستند:

 • ایجاد لب‌های بزرگتر
 • اضافه شدن حجم لب‌ها
 • تغییر شکل لب
 • جوان‌سازی لب‌ها و رفع چین و چروک دور لب
 • بازیابی تناسب بین اجزای صورت

خطرات لیفت لب


عمل جراحی لیفت لب بیمار را در معرض خطراتی همچون ایجاد جای زخم (اسکار)، باز شدن زخم، ناراحتی موقت، خونریزی و کبودی در محل‌های انجام جراحی، از دست دادن احساس، عفونت (در موارد نادر) و نیز وارد شدن آسیب به اعصاب و رگ‌های خونی قرار می‌دهد.

هزینه لیفت لب


هزینه لیفت لب با توجه به جراح انتخاب شده برای درمان، تجهیزات بیمارستانی استفاده شده، و نیز تکنیک انتخابی برای عمل جراحی متفاوت می‌باشد.

 

فهرست مطالب

مشاوره رایگان