لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن): مراحل، عوارض، هزینه

بسیاری از بانوان از بزرگ بودن لابیای مینور (لب‌های داخلی اطراف دهانه واژن) و لابیای ماژور (لب‌های خارجی) ناراحت هستند. لب‌های داخلی کوپک یا لب‌های خارجی بزرگ واژن یا هر دو در جراحی لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن دستکاری می‌شود تا واژنی زیبا با ظاهری طبیعی به دست آید.

بیماران معمولاً پس از جراحی زیبایی واژن اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند و احساس راحتی بیشتری در لباس‌ها و موقعیت‌های خاصی مانند ورزش کردن و رابطه جنسی دارند. جراحی لابیاپلاستی جای زخم تقریباً نامشخصی را باقی می‌گذارد و واژنی طبیعی و زیبا را ایجاد می‌کند.

جهت دریافت وقت مشاوره میتوانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

آناتومی واژن


آناتومی واژن

آناتومی فرج را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. بخش خارجی دسگاه تناسلی زنان از لابیا ماژور، لابیا مینور، کلیتوریس (چوچوله)، کلاهک کلیتوریس، تپه ونوس، فیبرهای اتصالی خلفی، دهانه میزراه و دهانه واژن تشکیل می‌شود. بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان در مجموع فرج نامیده می‌شود. جراحی پلاستیک واژن روی لب‌های داخلی، لب‌های خارجی، تپه ونوس، واژن و کلاهک کلیتوریس انجام می‌شود. لابیا مینور یا لب‌های داخلی واژن به دو چین پوستی مخاطی گفته می‌شود که بین لب‌های بزرگ خارجی و اطراف دهانه واژن و میزراه قرار دارد. چین‌های لابیا یا لب‌های واژن از راست روده (رکتوم) تا تپه ونوس کشیده می‌شود. لابیای مینور از بخش قدامی تا کلاهک کلیتوریس امتداد دارد.

لابیاپلاستی چیست؟


v3

عمل جوان‌سازی واژن یا به بیان دقیق‌تر لابیاپلاستی در کلینیک رازی انجام می‌شود. اصلاح لابیای بزرگ شده یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی پلاستیک فعلی است که متقاضیان به دلایل گوناگونی برای انجام آن به کلینیک مراجعه می‌کنند. بانوان با آگاهی از روش انجام این عمل زیبایی و برخورداری از مزایایی چون اعتماد به نفس بیشتر در روابط و احساس راحتی بیشتر لزومی نمی‌بینند که ناراحتی ناشی از داشتن لب‌های بزرگ واژن را بیش از این تحمل کنند و درصدد انجام عمل جراحی زیبایی واژن برمی‌آیند. البته توجه داشته باشید که لابیاپلاستی با دیگر عمل‌های جوانسازی واژن تفاوت دارد. واژینوپلاستی به منظور سفت کردن یا تقویت دیواره داخلی واژن انجام می‌شود. حال آن که لابیاپلاستی به منظور کوچک کردن لب‌های داخلی کوچک یا خارجی بزرگ واژن انجام می‌شود. لابیاپلاستی عمل نسبتاً ساده‌ای است که هم ظاهر و هم عملکرد لابیا را بهبود می‌دهد. لابیاپلاستی به دلیل زیبا کردن واژن و به ارمغان آوردن راحتی بیشتر برای بیمار عمل زیبایی موثر و پرطرفداری محسوب می‌شود.

تکنیک‌های جراحی


روش انجام این عمل در گذشته به این صورت بود که جراح پوست اضافی و بدشکلی چین لابیا را می‌برید، اما جراحان زیبایی به مرور روش انجام لابیاپلاستی را ارتقاء دادند. روش قدیمی عوارض متعددی چون جای زخم و آسیب دیدن عصب حسی را به دنبال داشت. بنابراین برای انجام عمل باید به جراح مجرب و متخصص در زمینه عمل زیبایی واژن مراجعه کرد که به خوبی از جنبه‌های ترمیمی عمل آگاهی داشته باشد. از آنجایی که جراحان مجرب از آخرین نکنیک‌های اصلاح شکل واژن بهره می‌گیرند، این عمل علاوه بر این که لب‌های واژن را کوچک می‌کند، بخش اعظم خطوط شکل دهنده، رنگ و حساسیت لابیا را حفظ می‌کند و حداقل جای زخم را باقی می‌گذارد. عمل جراحی زیبایی واژن به صورت سرپایی و با تزریق داروی بیهوشی و آرام بخشی ملایم یا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و معمولاً یک تا دو ساعت طول می‌کشد. جراح برش‌های بسیار کوچکی را روی پوست لابیا مینور و ماژور ایجاد می‌کند، سپس بافت و پوست اضافی را به روش‌های ترکیبی زیباسازی (trimming) و شکل‌دهی سه گوش (wedge-shaped) می‌برد تا اندام تناسلی زیبا و طبیعی شود. جراح برش‌ها را در نهایت دقت ایجاد می‌کند تا بیمار پس از جراحی با درد یا بی‌حسی روبرو نشود. جراح پوست باقیمانده را پس از جدا کردن بافت اضافی می‌کشد و به هم بخیه می‌زند.

  آناتومی دستگاه تناسلی مردان

 

 

مراقبت پس از جراحی


 مراقبت پس از جراحی

بانوان پس از جراحی زیبایی واژن باید استراحت کنند و از انجام فعالیت‌هایی خودداری کند که باعث ورم کردن و ناراحتی می‌شود. ورزش سنگین، نزدیکی واژینال، استفاده از تامپون و دوش واژینال به مدت 4 تا 6 هفته ممنوع است. برش‌های جراحی حداقل است جای زخم در اکثر موارد تقریباً نامشخص است. بیماران باید یک هفته و یک ماه پس از جراحی به کلینیک مراجعه کنند. بیمار سه تا چهار روز پس از جراحی می‌تواند ورزش و فعالیت‌های معمول خود را ازسربگیرد.

دوران بهبود


دوران بهبود

جراح مراقبت‌های ضروری پس از عمل را به بیمار اطلاع می‌دهد. بیمار باید به مدت ده روز جوراب شلواری گن‌دار به تن کند تا ورم از بین برود. بیمار می‌تواند برای کنترل خونریزی و ترشحات از نوار بهداشتی استفاده کند. اکثر بیماران سه تا پنج روز پس از لابیاپلاستی می‌توانند در محل کار حاضر شوند، اما ورزش کردن به مدت حداقل دو تا سه هفته ممنوع است. به بیماران توصیه می‌شود که برای تسهیل فرایند التیام و بهبود نتایج تا شش هفته پس از جراحی رابطه جنسی نداشته باشند.

عوارض لابیاپلاستی


عوارض لابیاپلاستی نادر است. باز شدن زخم و خونریزی از عوارض اولیه‌ی لابیاپلاستی به شمار می‌رود. سیگار کشیدن احتمال باز شدن زخم را افزایش می‌دهد. شایع‌ترین عارضه پس از عمل زیبایی واژن نارضایتی از نتیجه عمل است؛ بنابراین جراح در جلسه مشاوره به تفصیل با بیمار درباره انتظار وی از جراحی صحبت می‌کند. به نظر می‌رسد پس از استفاده از بی‌حسی موضعی و مشارکت دادن بیمار در روند انجام عمل و برش نهایی تعداد عمل‌های ترمیمی کاهش یافته است.

  عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

هزینه


هزینه نهایی عمل لابیاپلاستی به هزینه جراحی، بی‌حسی، تجهیزات اتاق عمل و ویزیت‌های قبل و بعد از عمل بستگی دارد. لابیاپلاستی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و بیمه معمولاً هزینه آن را پرداخت نمی‌کند.

موارد منع انجام عمل


هیچ مورد قطعی برای منع انجام عمل وجود ندارد. هر بیماری که از سلامت عمومی مناسب برخوردار باشد و از وجود علائم یا نقص‌های زیبایی دستگاه تناسلی ناراحت باشد، تحت بررسی قرار می‌گیرد. اگر جراح در جلسه مشاوره تشخیص دهد که لابیاپلاستی علائم را تسکین می‌دهد و واژن را زیبا می‌کند، منعی برای انجام عمل زیبایی واژن وجود نخواهد داشت.موافقت بیمار با انجام جراحی واژن و تصمیم‌گیری آگاهانه وی شرط اصلی انجام عمل است. لابیاپلاستی هیچ‌گاه به تقاضای فرد دیگر یا بدون میل و رضایت بیمار انجام نمی‌شود. البته عدم کاربردهایی جزیی وجود دارد. بانوان مبتلا به بیماری‌های زنان متقاضی مناسبی برای جراحی زیبایی واژن نیستند. همان طور که درباره اکثر جراحی‌ها صادق است، سیگار کشیدن روند التیام زخم را آهسته می‌کند و خطر باز شدن زخم را افزایش می‌دهد. اختلال‌های کلاژن از عامل‌های باز شدن زخم محسوب می‌شود که باید هنگام برنامه ریزی برای جراحی در نظر گرفته شود. مهم‌تر از هر چیز این که بیمار باید انتظار واقع بینانه از عمل داشته باشد و آگاهانه با انجام عمل موافقت کند.

سوالات رایج


آیا جراحی زیبایی واژن بر رابطه جنسی اثر می‌گذارد؟

لابیاپلاستی اثر منفی بر رابطه جنسی نمی‌گذارد. به علاوه از آنجایی که بافت و پوست اضافی مسدود کننده دهانه واژن و کلیتوریس برداشته می‌شود، حس اندام تناسلی به حالت طبیعی برمی‌گردد. جراح ماهر و باتجربه برش‌هایی را نزدیک ناحیه کلیتوریس ایجاد می‌کند و نهایت دقت را برای محافظت و حفظ عصب‌های حسی به کار می‌برد.

تاثیر لابیاپلاستی بر بارداری چیست؟

به بانوان توصیه می‌شود که لابیاپلاستی را تا زمان زایمان به تاخیر بیاندازند. اگر بیمار نتواند بدشکلی لابیا را تا پایان بارداری تحمل کند، به وی توضیح داده می‌شود که ممکن است نتایج عمل پس از زایمان تغییر کند. اگر شما نیز قصد انجام عمل زیبایی واژن دارید، حتماً پزشک معالج را از برنامه خود برای بارداری آگاه کنید تا طرح قبل و بعد از بارداری برایتان تهیه شود.

مراقبت بعد از لیفت با نخ مراقبت بعد لیفت صورت، ابرو و بینی با نخ

مراقبت بعد از لیفت با نخ

رعایت مراقبت‌های لازم پس از لیفت با نخ اهمیت زیادی دارد. شما باید تک تک توصیه‌های پزشکتان در این خصوص، که البته توصیه‌های زیادی هم

مطالعه »
مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ