آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جوان سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

دست یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده سن افراد است. به مرور زمان و با افزایش سن، حجم بافت نرم دست‌ها کاهش می‌یابد. در نتیجه پوست شل شده و چین می‌خورد و رگ‌ها و تاندون‌ها برجسته‌تر به نظر می‌رسند.

عوامل محیطی نیز نقش کلیدی در پیر شدن دست‌ها دارند. دست‌ها هم مانند صورت بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند به خصوص اگر از وسایل محافظتی برای آنها استفاده نشود.

آفتاب‌سوختگی به بافت‌های دست آسیب رسانده و باعث بروز مشکلاتی در رنگدانه ها مانند ایجاد لکه‌های ناشی از افزایش سن می‌شود.

معمولاً پیری دست با لکه‌های تیره ناشی از افزایش سن و کاهش حجم پشت دست و استخوانی شدن دست مشخص می‌شود.

جوان سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

علیرغم این که فرد تلاش می‌کند تا ظاهر صورت خود را جوان‌تر سازد؛ اما دست‌های پر چین و چروک و کم‌حجم، سن بالای فرد را نمایان می‌سازد. بسیاری از روش‌های جوان سازی دست مانند، میکرودرم، تزریق ژل و چربی ، مزوتراپی پوست دست و … وجود دارد که می‌تواند به بازگرداندن حجم دست و بهبود بافت و رنگ آن و همچنین کاهش اثرات آفتاب‌سوختگی و لکه‌های ناشی از افزایش سن کمک کند.

اگر شما علائم افزایش سن مانند خشن شدن پوست، کاهش حجم پشت دست‌ها و تغییر رنگ یا ایجاد لکه‌های پوستی مشاهده کردید، برخی روش‌های درمانی مؤثر و مطمئن و بی‌خطر وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید این علائم را از بین ببرید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی دست‌های شما را با دقت معاینه کرده تا بهترین روش درمانی را برای جوانسازی و زیباسازی دست‌های شما به کار ببرند. برخی از روش‌های متداول جوانسازی پوست دست عبارتند از: تزریق ژل، تزریق چربی، لیزر درمانی، آی پی ال، اسکلروتراپی برای عروق برجسته، لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم ابریژن. این روش‌های درمانی می‌توانند روند دهه‌ها پیری دست را بازگردانند.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جوانسازی پوست دست و انگشتان و یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید

متقاضیان جوانسازی پوست دست


در صورتی که علائم پیری روی دست‌های شما مشخص شده است و پشت دست‌های شما پر از چین و چروک و خطوط پیری شده است می‌توانید از مزایای فرایند جوانسازی پوست دست بهره ببرید. این روش درمانی برای درمان چروک دست،حجم کاسته شده از دست که باعث می‌شود دست‌ها استخوانی و کوچک به نظر برسند را نیز اصلاح می‌کند. به علاوه با جوانسازی دست می‌توان ظاهر برجسته شده عروق پشت دست را نیز بهبود بخشید. شما می‌توانید از مزایای انجام فرایند جوان سازی پوست دست بهره‌مند شوید اگر:

  • تمایل دارید که آسیب‌های ناشی از عوامل محیطی و افزایش سن مانند لکه‌های ناشی از نور خورشید و عروق برجسته شده را اصلاح کنید
  • اگر بخواهید حجم ازدست‌رفته دست‌ها که باعث شده دست‌ها گودرفته و استخوانی به نظر برسند را بازگردانید
  • در صورتی که بخواهید رنگ پوست دست را بهبود داده و آن را لطیف‌تر و سفت‌تر کنید

مزایا


  • کاهش برجستگی عروق پشت دست
  • بهبود رنگ پوست و درخشان‌تر شدن آن
  • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
  • کاهش لکه‌های ناشی از افزایش سن و آفتاب‌سوختگی
  • کاهش خطوط و چین و چروک‌ها
  • کاهش لکه‌های ناشی از افزایش سن، کک‌ومک و لکه‌های تیره
  • بهبود بافت، رنگ و ظاهر پوست دست

درمان


میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

یکی از روش های جوانسازی پوست صورت و دست ها ، بهره گیری از روش میکرودرم است. میکرودرم ابریژن یک فرایند پولیش سطحی پوست است که لایه رویی پوست را با کریستال‌های ریز برمی‌دارد. میکرودرم صورت می‌تواند ظاهر پوست پیرشده را بهبود داده و لکه‌های آفتاب‌سوختگی را نیز کاهش داد. نتایج حاصل از این فرایند بلافاصله قابل‌مشاهده است و برای حفظ این نتایج باید درمان‌های مکمل انجام شوند.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی

در لایه‌برداری شیمیایی از مواد شیمیایی (عصاره گیاهان و میوه‌ها) روی پوست دست استفاده می‌شود تا نوارهایی که سلول‌های مرده پوست را روی آن نگه داشته‌اند از روی سطح دست برداشته شود. به مرور زمان، لکه‌های آفتاب‌سوختگی محو شده و پوست با ظاهری لطیف‌تر و هموارتر نمایان می‌شود. انجام این فرایند فقط چند دقیقه طول می‌کشد و ناراحتی زیادی نداشته و زمان بسیار کوتاهی برای بستری شدن لازم دارد. چندین درمان ممکن است نیاز باشد و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب پس از جلسات درمانی مؤکداً توصیه می‌شود.

ژل‌های تزریقی

ژل‌های تزریقی

با تزریق ژل می‌توان دست‌های استخوانی را حجم داده و ظاهر عروق و تاندون‌های برجسته شده را کاهش داد. برای تزریق از بیحسی موضعی استفاده می‌شود. پس از 10 تا 15 دقیقه که بیحس کننده اثر کرد، تزریق در محلی از دست که قبلاً با پنبه الکلی تمیز شده است انجام می‌شود. سوزن مورد استفاده در این فرایند بسیار ریز و کوتاه است. متناسب با ناحیه‌ای از دست که باید مورد درمان قرار گیرد، تقریباً 7 تا 8 تزریق برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید انجام شود. پس از تزریق ژل، پزشک محل تزریق را محکم ماساژ می‌دهد تا ژل در همه قسمت‌های دست توزیع شود.

 تزریق چربی

 تزریق چربی

با تزریق چربی می‌توان به دو هدف دست یافت: سطحی هموارتر، لطیف‌تر و خوش اندام‌تر و دستانی جوان‌تر. پزشک در ابتدا به کمک روش لیپوساکشن، چربی را از یک قسمت از بدن که چربی انباشته‌شده اضافی دارد مانند شکم یا ران‌ها برداشته تا ظاهر بدن خوش‌فرم تر شود. سپس این چربی برداشته‌شده را در ناحیه مورد نظر در دست تزریق می‌کند. برای مثال، پزشک ممکن است برای جبران حجم ازدست‌رفته دست و ترمیم ظاهر استخوانی این فرایند را به کار گیرد. پیوند چربی یک فرایند یا عمل سرپایی محسوب شده و غالباً تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود. دو یا سه جلسه برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مورد نیاز است.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی دست شامل یک سری تزریقات کوچک در وریدهای برجسته شده در پشت دست می‌شود. با تزریق چند قطره محلول بی‌خطر اسکلروزان در عروق زیر پوست دست، دیواره این وریدها تخریب شده و پس از مدتی به طور طبیعی جذب بدن می‌شوند. وجود این وریدها برای گردش طبیعی جریان خون حیاتی نیست زیرا خون مسیر خود را از طریق عروق سالم مجاور می‌بندد. هر جلسه درمانی فقط نیم ساعت طول می‌کشد و کاملاً بدون درد است. نتایج حاصل از این روش درمانی به مدت طولانی باقی می‌ماند.

نور پالسی پرتوان (آی پی ال)

نور پالسی پرتوان (آی پی ال)

آی پی ال؛ ساده‌ترین روش برای درمان آفتاب‌سوختگی است. دستگاه آی پی ال، نور را روی پوست تابانده تا توسط ملانوسیت ها جذب شود. این سلول‌های پیگمنتی تخریب شده و در نهایت در فرایند طبیعی پوست‌اندازی از روی پوست برداشته می‌شوند. این روش نسبتاً ارزان، بدون درد و غیرتهاجمی است. برای انجام این روش درمان به چند جلسه درمانی نیاز است.

جوانسازی پوست دست با لیزر

جوانسازی پوست دست با لیزر

این روش لیزر درمانی بیشتر لکه‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی، تغییر رنگ‌های ناشی از افزایش سن و چین و چروک‌ها را با برداشتن کامل لایه‌های پوست فقط در یک جلسه درمانی از بین می‌برد. از آنجا که این روش یک روش فوق‌العاده مؤثر و عمقی است معمولاً دوران نقاهت و بهبود لیزر فراکشنال یک هفته طول می‌کشد.

نتایج


پاسخ به این پرسش به روش مورد استفاده برای جوان سازی پوست دست بستگی دارد. لکه‌های تیره که از روی پوست برداشته می‌شوند دیگر بازنمی‌گردند اما ممکن است لکه‌های جدید روی پوست شکل بگیرند به خصوص اگر شما از دستان خود در برابر نور خورشید محافظت نکنید. روش‌های تزریقی معمولاً موقتی هستند و برای حفظ نتایج باید تزریق‌ها تکرار شوند. نتایج حاصل از پیوند چربی بلند مدت تر بوده اما روش تهاجمی‌تری است.

هزینه


هزینه درمان به نوع درمان، مقدار درمان مورد نیاز، شدت مشکلات پوستی و دستمزد پزشک بستگی دارد.

مشاوره رایگان