آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جوان سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

یکی از نشانگرهای مهم برای نشان دادن سن افراد، حالت دست آنها است. همانطور که سن افراد افزایش می‌یابد، حجم بافت نرم دست کاهش می‌یابد. این کاهش باعث شل شدن و چین خوردن پوست دست می‌شود و رگ‌ها و تاندون‌ها به طور برجسته‌تری مشاهده می‌شوند.

علاوه بر این، عوامل محیطی نیز نقش مهمی در پیری دست‌ها دارند. دست‌ها، به خصوص اگر از وسایل محافظتی استفاده نشود، مانند صورت بیشترین تماس را با نور آفتاب دارند.

آفتاب سوختگی باعث آسیب به بافت‌های دست می‌شود و مشکلاتی مانند ایجاد لکه‌های پوستی ناشی از پیری را دربرمی‌گیرد.

عادتاً، پیری دست با وجود لکه‌های تیره ناشی از افزایش سن، کاهش حجم پشت دست و استخوانی شدن دست قابل تشخیص است.

جوان سازی پوست دست و انگشتان با تزریق ژل و چربی

علیرغم این که فرد تلاش می‌کند تا ظاهر صورت خود را جوان‌تر سازد؛ اما دست‌های پر چین و چروک و کم‌حجم، سن بالای فرد را نمایان می‌سازد. بسیاری از روش‌های جوان سازی دست مانند، میکرودرم، تزریق ژل و چربی ، مزوتراپی پوست دست و … وجود دارد که می‌تواند به بازگرداندن حجم دست و بهبود بافت و رنگ آن و همچنین کاهش اثرات آفتاب‌سوختگی و لکه‌های ناشی از افزایش سن کمک کند.

اگر شما علائم افزایش سن مانند خشن شدن پوست، کاهش حجم پشت دست‌ها و تغییر رنگ یا ایجاد لکه‌های پوستی مشاهده کردید، برخی روش‌های درمانی مؤثر و مطمئن و بی‌خطر وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید این علائم را از بین ببرید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی دست‌های شما را با دقت معاینه کرده تا بهترین روش درمانی را برای جوانسازی و زیباسازی دست‌های شما به کار ببرند. برخی از روش‌های متداول جوانسازی پوست دست عبارتند از: تزریق ژل، تزریق چربی، لیزر درمانی، آی پی ال، اسکلروتراپی برای عروق برجسته، لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم ابریژن. این روش‌های درمانی می‌توانند روند دهه‌ها پیری دست را بازگردانند.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جوانسازی پوست دست و انگشتان و یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید

متقاضیان جوانسازی پوست دست


اگر دست‌های شما علائم پیری نشان داده و پر از چین و چروک شده‌اند، می‌توانید از مزایای فرایند جوان‌سازی پوست دست بهره ببرید. این روش درمانی به درمان چروک‌ها و افزایش حجم دست‌ها که باعث می‌شود دست‌ها استخوانی و کوچک به نظر برسند، می‌پردازد. همچنین، این فرایند می‌تواند ظاهر برجسته شده عروق پشت دست را نیز بهبود بخشد. اگر تمایل دارید که عوارض ناشی از عوامل محیطی و پیری مانند لکه‌های ناشی از نور خورشید و عروق برجسته را اصلاح کنید، حجم ازدست‌رفته دست‌ها را بازگردانید و رنگ پوست دست را بهبود دهید، می‌توانید از مزایای انجام فرایند جوان‌سازی پوست دست بهره‌مند شوید.

مزایا


  • کاهش برجستگی عروق پشت دست
  • بهبود رنگ پوست و درخشان‌تر شدن آن
  • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
  • کاهش لکه‌های ناشی از افزایش سن و آفتاب‌سوختگی
  • کاهش خطوط و چین و چروک‌ها
  • کاهش لکه‌های ناشی از افزایش سن، کک‌ومک و لکه‌های تیره
  • بهبود بافت، رنگ و ظاهر پوست دست

درمان


میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

یکی از روش های جوانسازی پوست صورت و دست ها ، بهره گیری از روش میکرودرم است. میکرودرم ابریژن یک فرایند پولیش سطحی پوست است که لایه رویی پوست را با کریستال‌های ریز برمی‌دارد. میکرودرم صورت می‌تواند ظاهر پوست پیرشده را بهبود داده و لکه‌های آفتاب‌سوختگی را نیز کاهش داد. نتایج حاصل از این فرایند بلافاصله قابل‌مشاهده است و برای حفظ این نتایج باید درمان‌های مکمل انجام شوند.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی

در لایه‌برداری شیمیایی پوست دست، از مواد شیمیایی مانند عصاره گیاهان و میوه‌ها استفاده می‌شود تا نوارهایی که سلول‌های مرده پوست را روی سطح دست نگه داشته‌اند، از بین برود. به مرور زمان، لکه‌های آفتاب‌سوختگی کاهش می‌یابند و پوست دست با ظاهری لطیف‌تر و صاف‌تر نمایان می‌شود. انجام این فرایند تنها چند دقیقه زمان می‌برد و باعث ناراحتی زیادی نمی‌شود، همچنین زمان کمی برای بهبود نیاز دارد. ممکن است چندین جلسه لایه‌برداری مورد نیاز باشد و پس از جلسات درمانی، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب قطعاً توصیه می‌شود.

ژل‌های تزریقی

ژل‌های تزریقی

با تزریق ژل می‌توان دست‌های استخوانی را حجم داده و ظاهر عروق و تاندون‌های برجسته شده را کاهش داد. برای تزریق از بیحسی موضعی استفاده می‌شود. پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه که بیحس کننده اثر کرد، تزریق در محلی از دست که قبلاً با پنبه الکلی تمیز شده است انجام می‌شود. سوزن مورد استفاده در این فرایند بسیار ریز و کوتاه است. متناسب با ناحیه‌ای از دست که باید مورد درمان قرار گیرد، تقریباً ۷ تا ۸ تزریق برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید انجام شود. پس از تزریق ژل، پزشک محل تزریق را محکم ماساژ می‌دهد تا ژل در همه قسمت‌های دست توزیع شود.

 تزریق چربی

 تزریق چربی

استفاده از تزریق چربی می‌تواند به دو هدف اصلی منجر شود: ایجاد یک سطح پوستی هموارتر، لطیف‌تر و خوش‌اندام‌تر و همچنین جوان‌سازی دست‌ها. در این روش، پزشک ابتدا با استفاده از روش لیپوساکشن، چربی اضافی را از ناحیه‌ای از بدن که چربی اضافی تجمع یافته است مانند شکم یا ران‌ها، برداشته و سپس این چربی را در ناحیه مورد نظر در دست تزریق می‌کند. به عنوان مثال، پزشک ممکن است برای جبران حجم از دست رفته و ترمیم ظاهر استخوانی، از این فرایند استفاده کند. پیوند چربی یک فرایند سطحی است و معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، ممکن است نیاز به دو یا سه جلسه باشد.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی دست شامل یک سری تزریقات کوچک در وریدهای برجسته شده در پشت دست می‌شود. با تزریق چند قطره محلول بی‌خطر اسکلروزان در عروق زیر پوست دست، دیواره این وریدها تخریب شده و پس از مدتی به طور طبیعی جذب بدن می‌شوند. وجود این وریدها برای گردش طبیعی جریان خون حیاتی نیست زیرا خون مسیر خود را از طریق عروق سالم مجاور می‌بندد. هر جلسه درمانی فقط نیم ساعت طول می‌کشد و کاملاً بدون درد است. نتایج حاصل از این روش درمانی به مدت طولانی باقی می‌ماند.

نور پالسی پرتوان (آی پی ال)

نور پالسی پرتوان (آی پی ال)

آی پی ال؛ ساده‌ترین روش برای درمان آفتاب‌سوختگی است. دستگاه آی پی ال، نور را روی پوست تابانده تا توسط ملانوسیت ها جذب شود. این سلول‌های پیگمنتی تخریب شده و در نهایت در فرایند طبیعی پوست‌اندازی از روی پوست برداشته می‌شوند. این روش نسبتاً ارزان، بدون درد و غیرتهاجمی است. برای انجام این روش درمان به چند جلسه درمانی نیاز است.

جوانسازی پوست دست با لیزر

جوانسازی پوست دست با لیزر

این روش لیزر درمانی بیشتر لکه‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی، تغییر رنگ‌های ناشی از افزایش سن و چین و چروک‌ها را با برداشتن کامل لایه‌های پوست فقط در یک جلسه درمانی از بین می‌برد. از آنجا که این روش یک روش فوق‌العاده مؤثر و عمقی است معمولاً دوران نقاهت و بهبود لیزر فراکشنال یک هفته طول می‌کشد.

نتایج


روش‌های جوان‌سازی پوست دست، نتایج آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد. لکه‌های تیره که از روی پوست دست حذف می‌شوند، دیگر به‌طور دائمی بازنمی‌گردند، اما ممکن است لکه‌های جدید روی پوست شکل بگیرند، به ویژه اگر شما از دستان خود در برابر نور خورشید محافظت نکنید. روش‌های تزریقی معمولاً از طبیعت موقت برخوردار هستند و برای حفظ نتایج، نیاز به تکرار تزریق‌ها وجود دارد. از طرفی، پیوند چربی نتایجی بلندمدت‌تر ارائه می‌دهد، اما این روش تهاجمی‌تری است.

هزینه


هزینه درمان به نوع درمان، مقدار درمان مورد نیاز، شدت مشکلات پوستی و دستمزد پزشک بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان