آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

درمان و رفع لاغری صورت و گونه ها

 

lagharigoone

گونه‌های توپر و خط فک برجسته و مشخص باعث ایجاد چهره‌ای متناسب و زیبا می‌شود. بالا رفتن سن یکی از دلایل اصلی لاغر شدن صورت است. با افزایش سن سطح هورمون‌های بدن نوسان پیدا کرده و از میزان چربی‌های طبیعی بدن در پوست کاسته می‌شود. در این هنگام بدن قادر به تولید اسید هیالورونیک که جهت مرطوب نگه داشتن پوست مفید است، نیست. این مسئله باعث می‌شود پوست لاغر و خشک شده و توپری سابق را نداشته باشد. لاغری صورت بخصوص در اطراف دهان، چشم و گونه‌ها بسیار مشخص است. لاغری صورت باعث افتادگی پوست شده و چهره را خسته نشان می‌دهد. روش‌های مختلفی جهت بازگردانی حجم و چاقی به صورت وجود دارد.

اگر در صورت، گونه‌ها و یا زیر چشم‌ها دچار لاغری شده‌اید نگران نباشید. درمان‌های مختلفی جهت رفع آن‌ها وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی شرایط شما را بررسی کرده و بهترین و مناسب‌ترین روش درمانی را برای شما پیشنهاد خواهند داد. این روش‌های درمانی شامل تزریق ژل، تزریق چربی، لیفت با نخ و پی آر پی است. روش‌های ذکر شده، بسیار مؤثر بوده و باعث برگرداندن توپری صورت، جوان‌سازی چهره و زیباتر کردن شما می‌گردد.

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های درمان و رفع لاغری صورت یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

دلایل لاغر شدن صورت


 • وراثت و بالا رفتن سن از مهم‌ترین عوامل کم شدن حجم صورت و لاغر شدن آن است.
 • برخی از داروهای شیمیایی باعث لاغری صورت می‌گردد.
 • استرس
 • رژیم‌های غذایی سخت
 • کاهش وزن و افزایش وزن‌های مکرر
 • استعمال دخانیات
 • قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض نور خورشید

نواحی اصلی لاغر شدن صورت


 • گودی چشم: یکی از اولین قسمت‌هایی از صورت که لاغر می‌شود گودی چشم است و باعث می‌شود حالت چشم از گرد به بیضی تغییر پیدا کند. در این حالت چشم‌ها در گودی چشم فرورفته و باعث تیرگی و سیاهی دور چشم می‌شود.
 • لب‌ها
 • گونه‌ها: توپر کردن صورت در قسمت بالای استخوان‌های گونه به شیوه‌ای دقیق و ظریف باعث جوان‌سازی صورت می‌گردد.
 • فک
 • پیشانی
 • شقیقه‌ها

روش‌های رفع و درمان لاغری صورت و گونه‌ها


تزریق ژل

lagharigoone1

تزریق ژل روشی ایمن و مؤثر جهت پر کردن خطوط و چروک‌های چهره و درمان لاغری صورت بدون نیاز به عمل جراحی است. بیشتر ژل‌ها ترکیبی از اسید هیالورونیک (HA) هستند که بسیار شبیه پروتئینی است که به طور طبیعی در ساختار داخلی بدن وجود دارد. اسید هیالورونیک در پوست با آب ترکیب شده، کلاژن را برای پر کردن خطوط و چروک‌های صورت محصور می‌کند و همچنین باعث توپر شدن صورت می‌شود.

فرایند درمان

با وجود تأثیر مفید و مؤثر این روش درمانی، تزریق ژل معمولاً در کمتر از 20 دقیقه انجام می‌گیرد. اگر ژلی که متخصص برای تزریق انتخاب می‌کند حاوی مواد بی‌حس‌کننده نباشد، کرم بی‌حس‌کننده و یا کمپرس یخ جهت بی‌حسی استفاده می‌شود. جهت تزریق ژل به زیر پوست از یک سوزن نازک و کوچک استفاده می‌شود. ناراحتی و درد ناشی از این درمان بسیار کم است. پس ‌از اینکه مجموعه‌ای از تزریق‌های مختلف در تمامی نواحی تحت درمان انجام گرفت، پزشک صورت بیمار را به‌ آرامی ماساژ داده و مطمئن می‌شود که ژل به طور مناسب در تمامی سطح مورد نظر توزیع شده است.

بهبودی

کمی قرمزی، تورم و کبودی ممکن است پس از روند درمان پر شدن صورت لاغر با تزریق ژل مشاهده شود که پس از مدتی به طور خودبه‌خود فروکش می‌کند.

نتایج

درمان با تزریق ژل معمولاً بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد و پس از آن در صورت نیاز می‌تواند به صورت ایمن و بی‌خطر مجدداً تکرار شود. علاوه بر تغییرات و بهبودی‌هایی که پس از تزریق ژل در صورت خود مشاهده خواهید کرد، پس از مدتی و به دلیل ترکیب شدن ژل با پوست، شاهد افزایش حمایت ساختاری پوست و چاق شدن صورت خود خواهید بود.

تزریق چربی

lagharigoone2

تزریق چربی مشتق از خود، روشی است که در آن از چربی بدن بیمار جهت تزریق زیر پوست استفاده می‌شود؛ بنابراین در این روش پرکننده، ماده‌ای طبیعی بوده که نتایج خوبی را حاصل می‌کند و باید در عمق گونه و سایر قسمت‌های مدنظر تزریق گردد.

فرایند درمانی

تزریق چربی ممکن است با بی‌حسی موضعی و یا مسکن‌های ضعیف انجام شود. این روش درمانی در بیمارستان و یا کلینیک‌های درمانی زیبایی انجام می‌شود. مقدار چربی‌ که انتقال می‌یابد مشخص کننده میزان زمانی است که این روش درمانی به طول می‌انجامد.

ناحیه برداشت چربی و ناحیه‌ای که انتقال چربی به آن انجام می‌شود توسط مواد بی‌حسی، بی‌حس می‌شوند. با استفاده از نوعی کانولای بسیار کوچک، چربی از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود. ناحیه اهداکننده معمولاً قسمتی از بدن است که دارای لایه‌های ضخیم چربی است مانند شکم، ران‌ها و کفل‌ها. چربی در سرنگ‌هایی قرار دارد یا قرار داده می‌شود، تصفیه شده و سپس با دقت در ناحیه پذیرنده از بدن تزریق می‌شود. این کار تا هنگامی‌که قسمت مورد نظر به میزان کافی دارای چربی شود و توپر گردد ادامه می‌یابد و نقص‌های احتمالی آن قسمت برطرف می‌گردد.

نتایج

برخی از مزایای انتقال چربی بلافاصله قابل ‌رؤیت است. هنگامی‌که تورم اولیه فروکش کرد، توپر شدن قسمت‌های تحت درمان نمایان خواهند بود. نتیجه حاصل از تزریق چربی به صورت طولانی‌مدت است. چربی‌های انتقال یافته با بافت‌های صورت یکی شده و مزایای طولانی‌مدت به همراه خواهد داشت؛ اما همچنان صورت در معرض جاذبه زمین و اثرات آن و فرایند پیر شدن قرار دارد.

لیفت با نخ

lagharigoone3

لیفت با نخ روشی غیر جراحی جهت لیفت صورت است که از بخیه‌های ظریف جهت لیفت و تو پر کردن صورت و گردن استفاده می‌کند. در این روش که یک روش غیرتهاجمی جراحی لیفت صورت است به زمان بستری شدن نیازی نیست.

فرایند درمان

تمامی مراحل درمانی به طور متوسط 30 دقیقه طول می‌کشد. در ابتدای فرایند درمانی از مواد بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود لذا بیمار در طی درمان چیزی را احساس نخواهد کرد. سپس یک نخ سوزن نازک که از اسید پلی لاکتیک ساخته شده است حدود 3 تا 5 میلی‌متر به زیر پوست وارد می‌شود.

بخیه‌ها با کمک مخروط‌های قابل جذب در جای خود نگه داشته می‌شوند. این مخروط‌ها در خلاف جهت تنظیم شده‌اند و به این ترتیب باعث نگهداری بخیه‌ها در محل خود می‌شوند. بعد ازاینکه نخ وارد پوست شد، پوست برای شکل‌گیری جدید قالب‌دهی شده و اثر لیفتینگ دلخواه بیمار به پوست اعمال می‌شود. بسته به نظر بیمار و ناحیه تحت معالجه، ممکن است بیش از یک نخ در این روند درمانی استفاده شود.

نتایج

اثر لیفت با نخ معمولاً تا 18 ماه بر پوست ماندگاری دارد.

پی آر پی

lagharigoone4

برای کسانی که به دنبال روشی طبیعی‌تر برای روند جوان‌سازی و چاق کردن صورت می‌گردند، روش پی آر پی (PRP) یک درمان احیاکنندگی نهایی و مناسب است. در این روش از سلول‌های بیمار استفاده می‌شود بنابراین روشی بسیار ایمن و طبیعی است. تمامی ما در بدنمان قدرت ترمیم و احیای بافت‌های تمامی قسمت‌های بدن را داریم. سلول‌های بنیادی هر روزه این کار را برای زندگی ما انجام می‌دهند.

فرایند درمان

درمان پی آر پی حدود 20 دقیقه جهت آماده‌سازی به طول می‌انجامد. بسته به تعداد نواحی که تحت درمان قرار خواهد گرفت مقداری خون از بیمار گرفته می‌شود. این مقدار معمولاً بین 10 تا 30 میلی‌لیتر است. سپس این خون در سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا سلول‌های خون از پلاسما و پلاکت جداسازی شود. خون از چهار جزء اصلی تشکیل شده است: سلول‌های قرمز خون، سلول‌های سفید خون، پلاسما و پلاکت‌ها. پس‌ از اینکه اجزای خون جدا شدند، پلاکت‌های غنی استخراج شده و به پوست تزریق می‌شوند. این کار باعث تحریک کلاژن و ایجاد سلول‌های جدید پوست می‌شود.

نتایج

معمولاً نتیجه تا 7 ماه ماندگاری دارد. مدت زمانی که شما از مزایای روش درمانی پی آر پی بهره‌مند می‌شوید بستگی به چگونگی محافظت شما از پوست دارد. اگر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید، به اندازه کافی بخوابید، مقدار زیادی آب بنوشید و از محصولات پوستی مناسب استفاده کنید می‌توانید انتظار داشته باشید هر گونه درمان پوستی بر روی شما نتایج ماندگاری به همراه داشته باشد.

پروتز

lagharigoone5

ایمپلنت‌‌ها و پروتزهای صورت، اجزای شکل یافته‌ای از جنس سیلیکون یا سایر مواد است که در گونه‌ها، چانه یا فک جاسازی شده و باعث بهبود انحناهای صورت می‌شود. آن‌ها ممکن است جهت برجسته‌سازی خط فک و یا متناسب کردن چانه یا استخوان‌های گونه با سایر اجزای صورت به کار روند.

هزینه


هزینه درمان لاغری صورت بستگی به روش انتخاب شده برای درمان، مقدار تزریق مورد نیاز و هزینه دستمزد پزشک متخصص دارد.

مشاوره رایگان