آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

راه و روش های کوچک کردن و لاغری باسن

BSN

شما ممکن است سوالاتی در مورد راه‌های لاغر و کوچک کردن باسن برای خوش فرم کردن آن داشته باشید. آیا می‌خواهید بدانید که کدام یک از روش‌های زیبایی کوچک کردن باسن برای شما از همه مناسب‌تر است؟ بسیار مهم است که پیش از انجام هر روش در مورد آن اطلاعاتی جزئی و دقیق داشته باشید. این مقاله می‌تواند به شما در کسب اطلاعات کمک کند اما جایگزین مشاوره با پزشک نیست.

کانتورینگ باسن برای بیمارانی مناسب است که باسن خیلی بزرگ و بدشکل داشته یا آن دسته از افرادی که ران و باسن “جعبه مانند” یا ویولون شکل دارند. کوچک کردن باسن بسیار شبیه به مجسمه سازی بوده و انجام آن نیازمند پزشکی است که شناخت بسیار خوبی از ویژگی‌های بدنی زنان، چشم هنری و یک حس سه بعدی داشته باشد. متخصصین ما در کلینیک رازی هنر مجسمه سازی و رسم شکل بدن و همچنین ایده‌پردازی های کلاسیک و مدرن از زیبایی زن به منظور افزایش مهارت‌های خود را آموخته‌اند. مناطقی که بیش از حد بزرگ هستند توسط لیپوساکشن کوچک شده و فرم داده می‌شوند؛ در حالی که مناطق دیگر ممکن است نیاز به میکرو فت گرافتینگ داشته باشند. برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های  02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید. 

مشاوره


در طول مشاوره با پزشک، تمام جنبه‌های درمانی آن مورد بحث قرار خواهد گرفت: این که کدام یک از روش‌های اصلاحی باسن برای شما بهتر است، نتایج مورد انتظار، خطرات احتمالی، موقعیت و طول اسکار و مراقبت‌های لازم  پس از عمل مورد بحث قرار می‌گیرد. در طول مشاوره پزشک در خصوص علت مشکل شما نیز گفتگو خواهد کرد. آیا شما پوست یا چربی اضافی دارید؟ آیا باسن شما بیش از حد بزرگ یا کوچک است؟ آیا عضلات باسن شما ضعیف است؟ ارزیابی جامع بافت باسن توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه اولین گام برای داشتن یک نتیجه‌ی فوق العاده است!

 گزینه‌های عمل کوچک کردن باسن


لیپوساکشن باسن

basan2 

با استفاده از روش‌های میکروکانول و لیپوساکشن تومسنت، اندازه و شکل باسن بهبود یافته و می‌توان یک باسن بسیار عالی، متقارن و صاف ایجاد کرد. میکروکانول دارای قطری کمتر از 3 میلی متر یا کمتر از 8/1 اینچ می‌باشد. در مقابل، انجام لیپوساکشن باسن با استفاده از کانول بزرگ‌تر ممکن است موجب ایجاد شکل نامنظم و توده‌های ریز شود. استفاده از کانول بزرگ‌تر روشی قدیمی بوده و بیشتر توسط جراحانی استفاده می‌شود که تمایل به انجام کار با حداکثر سرعت به جای داشتن حداکثر ظرافت و دقت را دارند. هدف از لیپوساکشن تومسنت باسن دستیابی به نتایجی صاف و یکنواخت با کوچک کردن باسن در حجم و اندازه‌ی دلخواه است. جراح باید برای دستیابی به تقارن و جلوگیری از حذف بیش از حد چربی تلاش کند. از آن جا که باسن یک سطح گرد است، برای رسیدن به باسن صاف و گرد توسط لیپوساکشن باسن، استفاده از یک کانول بزرگ تنها با یک یا دو برش امکان پذیر نیست. کانول بزرگ موجب ایجاد یک سطح ناهموار با برآمدگی‌ها و فرو رفتگی‌های نامطلوب می‌شود. با استفاده از میکروکانول (با قطر کمتر از 3 میلی متر) و برش‌های کوچک متعدد که تقریباً اسکار به جا نمی‌گذارند، بهترین نتایج و باسنی صاف و گرد به دست می‌آید.

لیپوماتیک

لیپوماتیک دستگاه مورد تأیید FDA بوده و سیستمی اثبات شده و قابل اعتماد است که با ایمنی و به طور مؤثر و به گونه‌ای دقیق برای از بین بردن چربی در حجم بالا و در تمام نواحی بدن مانند باسن استفاده می‌شود. در روش لیپوماتیک، سلول‌های چربی ابتدا با حرکات ارتعاشی کانول به قطعات کوچکتر تبدیل شده یا به صورت امولسیون در می‌آیند و سپس امولسیون چربی به آرامی برای فرم دهی دقیق بدن مکیده می‌شود. لیپوماتیک مشکل عدم وجود ایمنی در لیپوساکشن سنتی را نداشته و علاوه بر این، سیستم‌های امنیتی فعال آن بافت بدن (اعصاب، رگ‌های خونی، عضلات) را از فرآیند لیپوساکشن محافظت می‌کند. لیپوماتیک چربی‌های ناخواسته را با ایجاد 600 ارتعاش در هر دقیقه از بین برده و نتایج مطلوب از جمله پوست نرم و صاف با آسیب و کبودی کمتر ایجاد می‌کند.

 لیزر لیپولیز

 لیزر لیپولیز یک درمان با شدت تهاجمی کم بوده که تنها در طی یک جلسه و جهت اصلاح مشکلات اصلی مربوط به زیبایی در ناحیه باسن استفاده می‌شود. انرژی لیزر با میزان دو برابر چربی‌های موضعی در اطراف باسن و همچنین چربی انباشته شده در زیر چین باسن را از بین می‌برد. فیبر نوری به پزشک اجازه می‌دهد تا بتواند روی بافت چربی نزدیک به پوست تمرکز کند. این چربی به شکل فرورفتگی و از ویژگی‌های سلولیت بوده که به طور قابل توجهی پس از درمان از بین می‌رود. لیزر باعث گرم شدن و بازسازی کلاژن و فیبرهای الاستین می‌شود. پوست سفت شده و پوست شل از بین می‌رود.

عمل جراحی لیفت باسن

basan5  عضلات تضعیف شده و بافت چربی زیر جلدی موجب از دست دادن شکل گرد باسن می‌شوند.
این مشکل منجر به ایجاد موارد زیر می‌شود:

 • حجم ناکافی در بخش بالایی باسن.
 • حجم اضافی در قسمت‌های پایینی باسن.

لیفت باسن شکل کمر، ران و باسن را بهتر می‌کند. با لیفت باسن می‌توان اطمینان حاصل کرد که پوست باسن محکم‌تر می‌شود. لیفت باسن می‌تواند به عنوان یک روش به تنهایی و همچنین در ترکیب با لیپو ساکشن انجام شود. در کلینیک رازی ما بین روش‌های ممکن برای لیفت باسن تمایز قائل می‌شویم.

 • لیفت باسن
 • اصلاح چین باسن

    روش انجام عمل

روش لیفت باسن بسته به ماهیت روش بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد.

 • پیش از آن که جراح اقدام به انجام عمل لیفت باسن کند، پوست محلی که باید برداشته شود به دقت علامت زده می‌شود.
 • جراح یک برش بیضی شکل به طوری که پوست اضافی می‌تواند برداشته شود، ایجاد می‌کند.
 • پوست شل شده با دقت از لایه‌های زیرین عضله و چربی جدا می‌شود.
 • پوست برداشته شده، پوست اضافی و چربی حذف می‌گردد.
 • بافت زمینه‌ای با نخ‌های غیر قابل جذب به لایه‌ها بخیه زده می‌شود.
 • پوست به دقت با نخ‌های غیر قابل جذب بخیه زده می‌شود.
 • گاهی اوقات جهت تخلیه مایع از زخم، به بیمار درن وصل می‌شود.
 • درن ها پس از چند روز برداشته می‌شوند.
  بعد از عمل برش‌ها با یک پانسمان پوشانده می‌شوند. به شما یک شلوار با خاصیت ارتجاعی و با اندازه‌های مخصوص شما داده خواهد شد. سپس شما به اتاق ریکاوری با تجهیزات مونیتورینگ قلب منتقل می‌شوید. یک ساعت بعد معمولاً می‌توانید به اتاق خصوصی خود بروید.

روش‌های دیگر

در برخی از موارد پزشک ممکن است استفاده از روش‌های دیگر مانند آر اف یا کاویتاسیون برای کوچک کردن باسن را ترجیح دهد.

مراقبت‌های پس از عمل و ریکاوری


پس از انجام عمل دستورالعمل‌های مراقبتی ویژه‌ای به شما داده می‌شود. شما اجازه‌ی رانندگی کردن ندارید و بهتر است شخصی به دنبال شما بیاید. در طول 24 ساعت اول و بعد از اینکه به خانه می‌رسید، باید یک فرد مسئول شما را همراهی نماید. بسته به نظر پزشک معالج شما باید یک بانداژ با خاصیت ارتجاعی را در طی روز و شب به مدت 3 تا 6 هفته استفاده نمایید. فشار ارتجاعی بانداژ محل جراحی را حمایت کرده، به جلوگیری از تورم کمک می‌کند و روند بهبودی پوست و اسکار ناشی از جراحی را تسهیل می‌کند.

خطرات و عوارض


خوشبختانه عوارض پزشکی به لطف روش‌های آرام بخشی مدرن به ندرت اتفاق می افتد. عوارض عمومی که ممکن است با توجه به نوع روش لاغری باسن ایجاد شود عبارتند از: خونریزی، عفونت، اختلال حسی، ترومبوز، زخمی که دیر بهبود می‌یابد یا واکنش‌های آلرژیک. عوارض خاص برای روش‌های لیفت باسن یا عمل جراحی شامل زخمی است که دیر التیام می‌یابد و تغییر رنگ پوست پس از خونریزی و احتباس مایعات. ترک سیگار پیش از عمل جراحی به منظور جلوگیری از بروز هر گونه عوارض ناخواسته از جمله نکات مهمی است که باید رعایت شود.

چه درمانی برای من مناسب است؟


 درمان‌های لاغری باسن، از بین بردن چربی، اصلاح چین باسن، سفت کردن یا لیفت باسن را می‌توان به صورت سرپایی انجام داد. این به این معنی است که شما برای انجام عمل جراحی صبح در کلینیک رازی حاضر می‌شوید. پس از درمان برای مدتی در یکی از اتاق‌های مخصوص بیمار استراحت می‌کنید. عصر همان روز شما آماده‌ی بازگشت به خانه هستید. هر روش اصلاحی باسن متفاوت بوده و از فردی به فرد دیگر متغیر است و جراح باید در ابتدا یک ارزیابی کامل به منظور دستیابی به نتایج زیبا و دائمی را انجام دهد. در طول مشاوره با جراح او بهترین روش برای شما را تعیین خواهد کرد و نتایج دقیقاً همان چیزی است که شما می‌توانید انتظار داشته باشید.

 

 

مشاوره رایگان