آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

راه و روش های کوچک کردن و لاغری باسن

 

BSN

شما ممکن است سوالاتی در مورد راه‌های لاغر و کوچک کردن باسن برای خوش فرم کردن آن داشته باشید. آیا می‌خواهید بدانید که کدام یک از روش‌های زیبایی کوچک کردن باسن برای شما از همه مناسب‌تر است؟ بسیار مهم است که پیش از انجام هر روش در مورد آن اطلاعاتی جزئی و دقیق داشته باشید. این مقاله می‌تواند به شما در کسب اطلاعات کمک کند اما جایگزین مشاوره با پزشک نیست.

کانتورینگ باسن برای بیمارانی مناسب است که باسن خیلی بزرگ و بدشکل داشته یا آن دسته از افرادی که ران و باسن “جعبه مانند” یا ویولون شکل دارند. کوچک کردن باسن بسیار شبیه به مجسمه سازی بوده و انجام آن نیازمند پزشکی است که شناخت بسیار خوبی از ویژگی‌های بدنی زنان، چشم هنری و یک حس سه بعدی داشته باشد. متخصصین ما در کلینیک رازی هنر مجسمه سازی و رسم شکل بدن و همچنین ایده‌پردازی های کلاسیک و مدرن از زیبایی زن به منظور افزایش مهارت‌های خود را آموخته‌اند. مناطقی که بیش از حد بزرگ هستند توسط لیپوساکشن کوچک شده و فرم داده می‌شوند؛ در حالی که مناطق دیگر ممکن است نیاز به میکرو فت گرافتینگ داشته باشند. برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید. 

مشاوره


در طول مشاوره با پزشک، تمام جنبه‌های مربوط به درمان اصلاحی باسن بررسی خواهند شد. در این مشاوره، موضوعاتی مانند انتخاب بهترین روش درمانی برای شما، نتایج قابل انتظار، خطرات ممکن، موقعیت و طول اسکار، و مراقبت‌های لازم پس از عمل مورد بحث قرار خواهند گرفت. همچنین، در طول مشاوره، پزشک شما درباره علت مشکل شما نیز با شما گفتگو خواهد کرد. آیا پوست شما دارای مشکلات یا چربی اضافی است؟ آیا اندازه باسن شما بیش از حد بزرگ یا کوچک است؟ آیا عضلات باسن شما ضعیف هستند؟ ارزیابی جامع بافت باسن توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه، گام اول برای دستیابی به نتیجه‌ای بی‌نظیر است.

 گزینه‌های عمل کوچک کردن باسن


لیپوساکشن باسن

basan2 

با استفاده از تکنیک‌های میکروکانول و لیپوساکشن تومسنت، امکان بهبود اندازه و شکل باسن وجود دارد و می‌توان یک باسن بسیار عالی، متقارن و صاف را به وجود آورد. میکروکانول‌ها دارای قطری کمتر از ۳ میلی‌متر یا کمتر از ۸/۱ اینچ هستند. به عکس، انجام لیپوساکشن باسن با استفاده از کانول‌های بزرگ‌تر ممکن است منجر به ایجاد شکل نامنظم و توده‌های ریز شود. استفاده از کانول‌های بزرگ‌تر روشی قدیمی است و بیشتر توسط جراحانی انجام می‌شود که تمایل به انجام کار با حداکثر سرعت دارند تا به جای داشتن حداکثر ظرافت و دقت. هدف از لیپوساکشن تومسنت باسن، دستیابی به نتایج صاف و یکنواخت با کوچک کردن باسن به حجم و اندازه‌ی دلخواه است. جراح باید برای دستیابی به تقارن و جلوگیری از حذف بیش از حد چربی تلاش کند. با توجه به اینکه باسن یک سطح گرد است، استفاده از کانول‌های بزرگ تنها با یک یا دو برش امکان پذیر نیست زیرا این کانول‌ها ممکن است سطح ناهموار و نامطلوبی را ایجاد کنند. با استفاده از میکروکانول‌ها (با قطر کمتر از ۳ میلی‌متر) و برش‌های کوچک متعدد که تقریباً اسکار به جا نمی‌گذارند، بهترین نتایج و باسنی صاف و گرد به دست می‌آید.

لیپوماتیک

لیپوماتیک ، یک دستگاه تأییدشده توسط FDA است که به عنوان یک سیستم معتبر و اثبات شده شناخته می‌شود. این روش با ایمنی و بطور موثر برای کاهش چربی در مناطق مختلف بدن مانند باسن استفاده می‌شود. در فرایند لیپوماتیک، ابتدا سلول‌های چربی با استفاده از حرکات ارتعاشی کانول به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند یا به صورت امولسیون در می‌آیند، سپس امولسیون چربی به آرامی مکیده می‌شود تا به صورت دقیقی برای تغییر شکل بدن به کار گرفته شود.

لیپوماتیک مزایایی مانند عدم نیاز به جراحی لیپوساکشن سنتی و عدم وجود مشکلات امنیتی مرتبط با آن را داراست. علاوه بر این، سیستم‌های امنیتی فعال در دستگاه لیپوماتیک، بافت‌های بدن (شامل اعصاب، رگ‌های خونی و عضلات) را در حین فرآیند لیپوساکشن محافظت می‌کنند. از طریق ایجاد ۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه، لیپوماتیک به طور مؤثری چربی‌های ناخواسته را از بین می‌برد و نتایج مطلوبی مثل پوست نرم و صاف با کمترین آسیب و کبودی را به ارمغان می‌آورد.

 لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یک روش کاهش چربی است که با استفاده از انرژی لیزر، چربی‌های موضعی را از ناحیه باسن و زیر چین باسن از بین می‌برد. این روش تنها در یک جلسه انجام می‌شود و برای اصلاح مشکلات زیبایی مرتبط با باسن استفاده می‌شود. با استفاده از فیبر نوری، پزشک می‌تواند انرژی لیزر را روی بافت چربی نزدیک به پوست متمرکز کند و این بافت چربی به شکل فرورفتگی و سلولیت، قابل مشاهده در پوست، به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. علاوه بر این، لیزر باعث گرم شدن و بازسازی کلاژن و فیبرهای الاستین می‌شود که منجر به سفت شدن پوست و کاهش پوست شل می‌شود.

عمل جراحی لیفت باسن

basan5  عضلات تضعیف شده و بافت چربی زیر جلدی موجب از دست دادن شکل گرد باسن می‌شوند.
این مشکل منجر به ایجاد موارد زیر می‌شود:

 • حجم ناکافی در بخش بالایی باسن.
 • حجم اضافی در قسمت‌های پایینی باسن.

لیفت باسن شکل کمر، ران و باسن را بهتر می‌کند. با لیفت باسن می‌توان اطمینان حاصل کرد که پوست باسن محکم‌تر می‌شود. لیفت باسن می‌تواند به عنوان یک روش به تنهایی و همچنین در ترکیب با لیپو ساکشن انجام شود. در کلینیک رازی ما بین روش‌های ممکن برای لیفت باسن تمایز قائل می‌شویم.

 • لیفت باسن
 • اصلاح چین باسن

    روش انجام عمل

روش لیفت باسن بسته به ماهیت روش بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد.

 • پیش از آن که جراح اقدام به انجام عمل لیفت باسن کند، پوست محلی که باید برداشته شود به دقت علامت زده می‌شود.
 • جراح یک برش بیضی شکل به طوری که پوست اضافی می‌تواند برداشته شود، ایجاد می‌کند.
 • پوست شل شده با دقت از لایه‌های زیرین عضله و چربی جدا می‌شود.
 • پوست برداشته شده، پوست اضافی و چربی حذف می‌گردد.
 • بافت زمینه‌ای با نخ‌های غیر قابل جذب به لایه‌ها بخیه زده می‌شود.
 • پوست به دقت با نخ‌های غیر قابل جذب بخیه زده می‌شود.
 • گاهی اوقات جهت تخلیه مایع از زخم، به بیمار درن وصل می‌شود.
 • درن ها پس از چند روز برداشته می‌شوند.
  بعد از عمل برش‌ها با یک پانسمان پوشانده می‌شوند. به شما یک شلوار با خاصیت ارتجاعی و با اندازه‌های مخصوص شما داده خواهد شد. سپس شما به اتاق ریکاوری با تجهیزات مونیتورینگ قلب منتقل می‌شوید. یک ساعت بعد معمولاً می‌توانید به اتاق خصوصی خود بروید.

روش‌های دیگر

در برخی از موارد پزشک ممکن است استفاده از روش‌های دیگر مانند آر اف یا کاویتاسیون برای کوچک کردن باسن را ترجیح دهد.

مراقبت‌های پس از عمل و ریکاوری


پس از انجام عمل دستورالعمل‌های مراقبتی ویژه‌ای به شما داده می‌شود. شما اجازه‌ی رانندگی کردن ندارید و بهتر است شخصی به دنبال شما بیاید. در طول ۲۴ ساعت اول و بعد از اینکه به خانه می‌رسید، باید یک فرد مسئول شما را همراهی نماید. بسته به نظر پزشک معالج شما باید یک بانداژ با خاصیت ارتجاعی را در طی روز و شب به مدت ۳ تا ۶ هفته استفاده نمایید. فشار ارتجاعی بانداژ محل جراحی را حمایت کرده، به جلوگیری از تورم کمک می‌کند و روند بهبودی پوست و اسکار ناشی از جراحی را تسهیل می‌کند.

خطرات و عوارض


با شکر خدا، به لطف روش‌های آرام‌بخش مدرن، عوارض پزشکی به ندرت رخ می‌دهند. عوارض عمومی که ممکن است ناشی از روش‌های لاغری باسن شوند، شامل خونریزی، عفونت، اختلال حسی، ترومبوز، زخم‌هایی که دیر بهبود می‌یابند و واکنش‌های آلرژیک می‌باشند. همچنین، عوارض خاصی که ممکن است در روش‌های لیفت باسن یا جراحی باسن رخ دهند، شامل زخم‌هایی که دیر بهبود می‌یابند و تغییر رنگ پوست پس از خونریزی و احتباس مایعات می‌باشند. ترک سیگار قبل از عمل جراحی نیز از جمله نکات مهمی است که باید رعایت شود به منظور جلوگیری از بروز هر گونه عوارض ناخواسته.

چه درمانی برای من مناسب است؟


درمان‌های لاغری باسن شامل انجام روش‌هایی برای کاهش چربی، اصلاح چین باسن، سفت کردن و لیفت باسن می‌شود. این روش‌ها می‌توانند به صورت سرپایی در کلینیک انجام شوند. به این معنی که شما صبح روز عمل در کلینیک حاضر می‌شوید و پس از درمان، برای مدتی در یکی از اتاق‌های اختصاصی برای بیماران استراحت می‌کنید. در عصر همان روز، شما آماده برگشت به خانه خواهید بود.

هر روش اصلاحی باسن متفاوت است و بهتر است جراح قبل از انجام عمل، ارزیابی کاملی برای دستیابی به نتایج زیبا و دائمی انجام دهد. در طول مشاوره با جراح، او بهترین روش برای شما را تعیین خواهد کرد و نتایج دقیقاً همان چیزی خواهند بود که شما می‌توانید انتظار داشته باشید.

 

فهرست مطالب

مشاوره رایگان