آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

رفع و درمان چاقی صورت و گردن

 

چاقی-صورت1

هنگامی که به ظاهر فردی فکر می‌کنم، اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد، شکل چهره‌اش است. چهره فرد، اولین و مهم‌ترین جزءی است که مردم در مواجهه با او به آن توجه می‌کنند. اگرچه داشتن یک چهره فربه ممکن است به فرد ظاهری کودکانه ببخشد، اما یک چهره خوش‌فرم برای شما زیبایی و اعتماد بنفس بیشتری به ارمغان می‌آورد.

اگر می‌خواهید چاقی صورت و گردن خود را درمان کنید، امروزه روش‌های متعددی و بیشتر نسبت به گذشته وجود دارد که می‌تواند به شما رضایت بخشد. این روش‌ها شامل تزریق بوتاکس، لیپوساکشن صورت و جذب چربی دهانی می‌شوند. اگر این فرایندها به درستی انجام شوند و چربی اضافی در مناطق گردن و صورت شما برداشته شود، چهره شما به شکلی خوش‌فرم‌تر تبدیل می‌شود و ظاهر آن بهبود می‌یابد. همچنین، تعادل و تناسب بین اجزای چهره شما نیز افزایش می‌یابد.

مهم است به یاد داشت که قبل از انجام هرگونه فرآیند جراحی یا درمانی بر روی چهره، با یک پزشک متخصص مشورت کنید و از جزئیات و ریسک‌های مربوطه آگاه شوید. همچنین، احساس رضایت و اعتماد به پزشکی که انتخاب می‌کنید، بسیار مهم است.

اگر از صورت یا گردن چاق خود بیزار هستید و می‌خواهید راهی آسان و مطمئن برای از دست دادن چاقی صورت خود پیدا کنید تنها با یک تماس با کلینیک زیبایی رازی می‌توانید مشکل خود را رفع کنید در این کلینیک با انجام راه کار مناسب در جهت رفع مشکل چاقی صورت و گردن شما، شما را به هدف خود می‌رسانند.برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

انواع روش‌های درمانی برای رفع چاقی صورت و گردن


بوتاکسچاقی-صورت2

بوتاکس یک پروتئین تخلیص شده از باکتری کلوستریدیوم بوتالینیوم است که موجب کاهش فعالیت عضلات می‌شود. با تزریق مقدار کمی از این محلول به عضلات، آن عضله شل و فلج می‌شود.

پزشکان از تزریق بوتاکس به جای جراحی‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. این روش درمانی کم تهاجمی است که برای لاغر کردن و بهبود زاویه صورت به کار می‌رود، باعث کاهش فعالیت عضلات ماستر در اطراف فک‌ها می‌شود. بوتاکس باعث تغییر شکل صورت به صورت آرام و زنانه‌تر می‌شود. نتایج تزریق بوتاکس معمولاً پس از چند هفته مشاهده می‌شود و تا چندین ماه ادامه دارد. مقدار بوتاکس مورد استفاده برای لاغر کردن صورت و گردن بیشتر از مقدار مورد استفاده برای رفع چین و چروک‌های پیشانی و خط اخم است.

تزریق بوتاکس در مطب پزشک انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی نیست.

مزایا

یکی از مهم‌ترین دلایل تزریق بوتاکس نسبت به روش‌های تهاجمی دیگر، نتایج ظریف‌تر و جالب توجه‌تر آن است. پس از تزریق بوتاکس، شما هنوز شبیه به خودتان هستید، اما پس از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت از انجام تزریق، صورت شما شروع به لاغر و هموارتر شدن می‌کند و دیگران نیز تغییرات ایجاد شده در صورت شما را متوجه می‌شوند. این روش خطرات کمی دارد و چربی‌های اضافی صورت و گردن را بدون نیاز به بستری شدن از بین می‌برد.

لیپوساکشن صورت و گردنچاقی-صورت3

با لیپوساکشن می‌توان چربی‌های اضافی گردن و صورت را برداشت. برای بیماران جوان‌تر، معمولاً چربی‌های اضافی ممکن است همراه با ساختار ضعیف استخوان فک پایین باشد یا نباشد. برای بیماران مسن‌تر، لیفت پایین صورت ممکن است همراه با لیپوساکشن گردن انجام شود که باعث می‌شود ظاهر گردن و زوایای صورت مشخص‌تر شوند.

مزایای لیپوساکشن گردن و صورت

خط گردن و زاویه صورت مشخص از نشانه‌ها و شاخص‌های زیبایی هم در مردان و هم در زنان است. لیپوساکشن صورت و گردن می‌تواند به شما در دست‌یابی به ظاهری جذاب بدون از دست دادن ویژگی‌های منحصر بفردتان کمک کند. لیپوساکشن صورت و گردن به شما کمک می‌کند تا چربی‌های اضافی که علامت افزایش سن است و باعث خجالت‌زدگی شما در مواجهه با دیگران یا در هنگام نگاه کردن در آینه می‌شود را بردارید. این روش، کم تهاجمی‌تر از لیفت صورت است و نتایج حاصل از به کار بردن این روش در عین حال که بسیار ملموس است، طبیعی نیز هست.

نحوه انجام فرایند

فرایند جراحی کاهش چاقی گردن و تحت چانه می‌تواند شامل تزریق‌های ریز و مخفی در منطقه پشت گوش و زیر چانه باشد. این روش با برداشتن چربی اضافی در منطقه گردن، باعث سفت شدن و رفع شلی پوست می‌شود. یکی از مزایای این روش، زمان کوتاه اجرای آن است که کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

در این روش، پس از جراحی، برای مدتی از یک پوشش لاستیکی در زیر گردن استفاده می‌شود. این پوشش به پوست کمک می‌کند تا در حالت صحیح قرار بگیرد و به منطقه جراحی حمایت می‌کند. پس از چند روز، استفاده از این پوشش تنها در شب‌ها ضروری است. این فرآیند به بیماران امکان می‌دهد که پس از گذشت چند روز، به فعالیت‌های سبک روزمره خود ادامه دهند.

مهم است به یاد داشت که هرگونه جراحی زیبایی بهتر است توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. قبل از جراحی، مشاوره با پزشک شما در خصوص انتظارات، ریسک‌ها و همچنین روش‌های درمانی مختلف بسیار حائز اهمیت است.

نتایج حاصل از انجام لیپوساکشن صورت و گردن

نتایج حاصل از لیپوساکشن برای درمان گردن و صورت طبیعی و بلند مدت است. اگر فردی پس از انجام لیپوساکشن صورت و گردن اضافه وزن پیدا کند، چربی‌های انباشته شده در گونه‌ها، چانه و گردن نسبت به بقیه قسمت‌های بدن مانند شکم، کمر و باسن بسیار کمتر خواهد بود.

برداشتن چربی‌های دهانی

چاقی-صورت4

تخلیه چربی‌های دهانی یک اصطلاح پزشکی برای برداشتن چربی‌های اضافی گونه‌ها است. این فرایند، پیچیده و تهاجمی نیست اما نتایج حاصل از آن باعث ایجاد تغییرات ظریف و زیبایی در صورت شما می‌شود. فرایند تخلیه چربی‌های دهانی بر نیمه پایین صورت متمرکز است که باعث می‌شود گونه‌ها سنگین، نامتعادل و نامتناسب به نظر برسند. چربی‌های اضافی در این قسمت باعث می‌شود شما چاق به نظر برسید؛ حتی اگر اندام شما ظاهر متناسب و خوش‌فرمی داشته باشد.

نحوه انجام فرایند

برخی افراد که ترجیح می‌دهند صورتی مخروطی شکل با استخوان‌ها متمایز گونه داشته باشند می‌توانند عمل تخلیه چربی‌های دهانی گه در برخی موارد به آن کاهش گونه نیز گفته می‌شود را انجام دهند. پزشک در این فرایند یک شکاف کوچک داخل دهان و در نزدیکی گونه برای تخلیه چربی‌های دهانی ایجاد می‌کند. عمل جراحی ممکن است به صلاحدید پزشک تحت بیهوشی موضعی و تحت تأثیر داروهای آرام‌بخش یا بیهوشی داخل وریدی انجام شود. از آنجا که شکاف‌های مورد نیاز برای انجام این عمل داخل دهان ایجاد می‌شوند، اسکاری روی صورت دیده نخواهد شد و غالباً تورم و کبودی ناشی از آن نیز جزئی است. بخیه‌های مورد استفاده برای بستن زخم داخل دهان نیز پس از گذشت ۱۰ روز جذب می‌شوند.

لیفت صورت / لیفت گردن (ریتیدکتومی)چاقی-صورت5

به مرور زمان، اثر جاذبه زمین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استرس‌های روزمره بر صورت و گردن تأثیر می‌گذارند. چین و چروک‌های عمیق در کناره‌های دهان، شل شدن زوایای صورت و شل شدن و افتادگی گردن و انباشت چربی در قسمت‌های بدن نیز به مرور زمان پدید می‌آیند. لیفت صورت و گردن یک روش عالی برای رفع علائم افزایش سن و پیری است که در آن عضلات کشیده شده، چربی‌های اضافی برداشته شده و پوست اضافی نیز برداشته می‌شود. این روش‌های لیفت برای جوانسازی پوست در قسمت‌های میانی و پایینی صورت انجام شده و باعث بهبود ظاهر و شاداب‌تر و جوان‌تر شدن چهره می‌شود. پس از انجام این عمل، فرد ۱۰ تا ۱۵ سال جوان‌تر به نظر می‌رسد.

نحوه انجام عمل

در این روش جراحی، یک شکاف در ناحیه پشت گوش یا در ناحیه پشت و جلوی گوش ایجاد می‌شود تا به پوست اضافی در صورت و گردن دسترسی پیدا شود. این شکاف‌ها به جهت برداشتن پوست اضافی از منطقه پشت گوش استفاده می‌شود.

بعضی از جراحان همچنین یک شکاف در زیر چانه ایجاد می‌کنند به جای شکاف مورد نیاز در جلوی گوش. در این حالت، پوست زیر چانه برداشته نمی‌شود. با جدا کردن پوست گردن از عضلات زیرین آن، پوست منقبض می‌شود و نیازی به برداشتن آن وجود ندارد. همچنین، عضله پلاتیسما از طریق شکاف ایجاد شده در چانه منقبض و سفت می‌شود.

در روش‌های اخیر، پوست مستقیماً از زیر چانه برداشته می‌شود، بدون نیاز به ایجاد شکاف در جلوی گوش. برای این منظور، از یک شکاف زیگزاگی استفاده می‌شود.

مهم است به یاد داشت که هرگونه جراحی زیبایی باید توسط پزشک مجرب و متخصص انجام شود. قبل از اقدام به جراحی، مشاوره با پزشک شما در خصوص جزئیات و روش‌های مختلف درمانی ضروری است. همچنین، باید درباره انتظارات و ریسک‌های مربوطه آگاهی کاملی داشته باشید.

هزینه


هزینه درمان به نوع عمل لاغر سازی صورت، میزان مواد مورد نیاز برای درمان صورت و دستمزد پزشک بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان