آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

روش های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

 

1

بسیاری از مردان و زنان به دنبال داشتن میان تنه و شکمی لاغر و سفت هستند، اما حتی با رعایت عادات سالم مانند تغذیه مناسب و ورزش، کاهش و از بین بردن چربی‌های پهلو و شکم و حفظ شکل ایده‌آل آن‌ها بسیار دشوار است. عواملی همچون سن، ژنتیک و بارداری نیز تأثیرگذار هستند و تقریباً غیرممکن است بدون مشاوره و کمک یک تخصص‌کار حرفه‌ای به شکم و پهلوهای صاف و آرمیده دست یافت.

در حال حاضر، روش‌های درمانی متنوعی با حداقل تداخل برای کمک به از بین بردن چربی‌های مقاوم در منطقه شکم و پهلو برای هر دو جنس وجود دارد. این گزینه‌ها شامل روش‌های غیرتهاجمی مانند لیزر لیپولیز، فرم‌دهی بدن با استفاده از فرکشنال رادیوفرکانسی، کریولیپولیز (لاغری با استفاده از سرمایی) و جدیدترین تکنولوژی‌های فرم‌دهی بدن می‌شود.

همچنین، روش جراحی‌ای نیز به نام ابدومینوپلاستی در دسترس است که امکان سفت‌کردن پوست شکم و صاف‌کردن عضلات در خط میانی بدن را فراهم می‌کند. این روش معمولاً برای صدمات ناشی از بارداری استفاده می‌شود و نیاز به برش و سفت‌کردن پوست دارد.

مهم است به این نکته توجه کنید که هر روش درمانی باید توسط یک تخصص‌کار حرفه‌ای انجام شود و تطبیق مناسبی با شرایط شما داشته باشد. قبل از تصمیم‌گیری درباره روش درمانی، مشاوره و ملاقات با یک تخصص‌کار مجرب و مطمئن شما را در انتخاب مناسب‌ترین راهبرد کمک خواهد کرد.

اگر شما تمایل به از بین بردن چربی‌های اضافی در شکم و پهلوها و رسیدن به اندامی لاغرتر دارید، گزینه‌های مختلف درمانی برای درمان چاقی شما وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی مناسب‌ترین گزینه‌های درمانی را برای شما توصیه می‌کنند. این روش‌های درمانی شامل لیپوساکشن، لیزرلیپولیز، کرایولیپولیز، کویتیشن، آر اف، لیپوماتیک، مزوتراپی، ال پی جی و  ابدومینوپلاستی می‌باشند. این درمان‌ها در بهبود شکل بدن و لاغر کردن شکم بسیار مؤثر هستند.به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص روش‌های مختلف آب کردن شکم و پهلوها یا رزو نوبت در کلینیک رازی متوانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

 

درمان


لیپوساکشن

5.5

لیپوساکشن با استفاده از وسیله‌ای به نام کانولا انجام می‌شود. کانولا یک لوله‌ی فولادی است که پزشک آن را به آرامی وارد ناحیه‌ی تحت درمان می‌کند. پزشک دستگاه را جهت تجزیه سلول‌های چربی به جلو و عقب حرکت می‌دهد، سپس این چربی‌ها از طریق کانولا به خارج از بدن مکیده می‌شوند. از آن جا که سایز کانولای فلزی مورد نیاز برای لیپوساکشن کوچک است، اندازه‌ی برش‌ها فقط ممکن است بین ۲ تا ۵ میلی متر باشد و این برش‌ها می‌توانند به آسانی مخفی شوند.

لیزر لیپولیز

6.6

در مواردی که بیمار مقدار کم یا متوسطی از چربی همراه با افتادگی و شل شدگی پوست یا بدون شل شدگی دارد، لیزر لیپولیز به عنوان یکی از جدیدترین، موثرترین و ایمن‌ترین روش‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش از یک ابزار درمانی غیر آسیب زا استفاده می‌کند که علاوه بر از بین بردن چربی، قادر به سفت کردن پوست نیز می‌باشد و نتایج مطلوبی را به همراه دارد. لیزر لیپولیز از کاربرد زیر جلدی با استفاده از دو نوع قدرت لیزر استفاده می‌کند: یکی از این لیزرها برای حل چربی استفاده می‌شود و دیگری برای سفت کردن پوست و لاغر کردن شکم به کار می‌رود.

روش لیزر لیپولیز یک روش درمانی سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و با وارد کردن یک کانولای نازک از طریق یک برش کوچک در پوست صورت می‌گیرد. انتهای کانولا دارای فیبر نوری است که دو طول موج را انتقال می‌دهد: طول موج ۹۲۴ نانومتر، که برای انحلال سلول‌های چربی بهینه سازی شده است و طول موج ۹۷۵ نانومتر که جهت ایجاد انقباض در پوست (سفت کردن پوست) به کار می‌رود. انجام لیزر لیپولیز معمولاً یک تا دو ساعت زمان می‌برد و بیمار می‌تواند همان روز مرخص شده و به خانه بازگردد. همچنین یک کرست جهت فشرده سازی ناحیه تحت عمل به بیمار داده می‌شود که باید برای مدت یک تا دو هفته از آن استفاده کند. مرحله‌ی بعد از انجام عمل معمولاً ۴۸ ساعت طول می‌کشد.

کرایولیپولیز

7.7

ساده‌ترین توصیف برای روش کرایولیپولیز بدین صورت است: کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی است که در آن سلول‌های چربی اضافه فریز می‌شوند، این عمل باعث مرگ سلول‌های چربی و از بین رفتن تدریجی آن‌ها توسط بدن می‌گردد. به نظر می‌رسد که سرمای شدید سلول‌های چربی را به گونه‌ای تحت تأثیر قرار می‌دهد که منجر به بهبود کانتور (شکل) بدن می‌شود. روش کرایولیپولیز شامل استفاده از یک اپلیکاتور پارو مانند کوچک یا بزرگ (یا هر دو، بستگی به اندازه‌ی ناحیه‌ی شکمی تحت درمان دارد) می‌باشد که به لوله‌ای متصل است که سرما را ایجاد می‌کند. صرف نظر از اندازه، هر دستگاه دارای ۲ پانل با سنسورهای ۳۰۰۰ در هر طرف است. لایه‌ای از ژل برای کمک به محافظت از پوست شما در منطقه‌ی تحت درمان قرار داده می‌شود و سپس پزشک شروع به استفاده از دستگاه کرایولیپولیز می‌کند. هنگامی که دستگاه روشن است، اپلیکاتور ناحیه‌ی تحت درمان بین دو پانل را با رعایت شرایط ایمنی می‌کشد و در کل مدت زمانی که بیمار تحت درمان است در آن جا باقی می‌ماند.

کویتیشن اولتراسوند

8.8

روش کویتیشن اولتراسوند یک فرآیند است که در آن از قدرت امواج فراصوت برای تجزیه چربی و سلول‌های چربی در ناحیه‌ی مورد درمان استفاده می‌شود. این روش به چربی‌ها و سلول‌های چربی در ناحیه‌ی مورد نظر تأثیر می‌گذارد و سپس اجازه می‌دهد تا چربی، سلول‌های چربی و سموم به طور طبیعی توسط سیستم طبیعی خارج شوند.

برای انجام کویتیشن اولتراسوند، ابتدا ژل اولتراسوند روی منطقه‌ی شکم و پهلوها قرار می‌گیرد. سپس پروب روی ناحیه‌ی مورد نظر قرار داده می‌شود و امواج فراصوت با فرکانس پایین از طریق پروب ارسال می‌شوند. این امواج با ایجاد پالس‌هایی در ناحیه‌ی مورد نظر، حرکتی دایره‌ای را آغاز می‌کنند. حرکت دایره‌ای باعث ایجاد حباب‌های کوچک به نام میکروبابل می‌شود. این حباب‌ها به یکدیگر برخورد کرده و انفجار می‌کنند. شوک‌های ایجاد شده به وسیلهٔ انفجار حباب‌ها باعث تبدیل سلول‌های چربی به حالت امولسیونی می‌شوند.

پس از درمان با روش کویتیشن اولتراسوند، انرژی آزاد شده باید با انجام ورزش‌های سبک هوازی یا سایر ورزش‌هایی که در سوزاندن کالری مؤثر هستند، مصرف شود. این اقدام باعث کمک به بدن در فرآیند سوزاندن چربی‌ها و بهبود نتایج درمان می‌شود.

آر اف (رادیوفرکانسی)

9.9

پزشک معالج از یک ژل روان کننده روی پوست شما به عنوان یک سد حفاظتی بین پوست و میله‌ی الکترود که می‌تواند کاملاً داغ شود، استفاده می‌کند. سپس میله‌ی الکترود روی پوست شکم شما حرکت داده می‌شود. آر اف سلول‌های چربی موجود در لایه چربی را گرم می‌کند. گرمای حاصل از آر اف موجب می‌شود تا سلول‌های چربی اسیدهای چرب را به غدد لنفاوی و رگ‌های خونی ترشح کنند، سپس این مواد به خارج از بدن رانده می‌شوند. هنگامی که اسیدهای چرب آزاد می‌شوند، سلول‌های چربی از بین می‌روند و شکم و پهلوها لاغرتر می‌شوند.

لیپوماتیک

10.10

لیپوماتیک یک روش با حداقل تهاجم است که موجب از بین رفتن چربی و لاغر کردن پهلو و شکم می‌شود. لیپوماتیک با بهره گیری از حرکت‌های چرخشی کانولا (ارتعاش و مادون صوت) برای شکستن چربی در بافت‌های هدف و مکش چربی‌ها به طور همزمان استفاده می‌شود. بسیاری از پزشکان گزارش کرده‌اند که روش لیپوماتیک سریع‌تر از برخی از فنآوری های جدیدتر لیزر و اولتراسوند به دلیل وجود این ترکیب است.

مزوتراپی

11.11

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که در آن از چند تزریق ظریف حاوی مواد فعال به منطقه‌ی تحت درمان در زیر پوست جهت از بین بردن چربی و خارج کردن آن از بدن، استفاده می‌شود. در روش درمانی مزوتراپی مواد فعال باعث تبدیل چربی به مایع می‌شوند، چربی‌ها حل شده و سپس از بدن دفع می‌گردند. مواد فعال مختلفی بسته به شرایط بالینی خاص ممکن است برای تزریق در مزوتراپی به کار روند از جمله ترکیبی از ویتامین‌ها و داروهای خاص. مزوتراپی می‌تواند یک درمان مؤثر برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو باشد.

ال پی جی 

12.12

روش ال پی جی (LPJ) یک تکنیک است که از آن برای تحریک بافت‌های عمقی بدن استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی را تجزیه کرده و عمر آن‌ها را کاهش دهد. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از پروتکل‌های جدید، لیپوماساژ به عنوان یک روش مؤثر برای کمک به مناطق مختلف بدن با مشکلات خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش، از غلطک‌های مکانیکی استفاده می‌شود که نتایج بهتری نسبت به روش اندورمولوژی معمول ایجاد می‌کند و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. این غلطک‌ها باعث تحریک بافت‌های عمقی می‌شوند، سلول‌های چربی را تجزیه کرده و بهبود در ناژ لنفاوی و تحریک تولید طولانی مدت کلاژن را ایجاد می‌کنند.

با استفاده از لیپوماساژ، مناطق مورد نظر برای درمان به خوبی تحریک می‌شوند و سلول‌های چربی در این مناطق تجزیه می‌شوند. این فرایند باعث بهبود جریان لنفاوی می‌شود و تحریک تولید طولانی مدت کلاژن را ایجاد می‌کند. نتیجتاً، این روش می‌تواند بهبود چشمگیری در مناطق مورد نظر ایجاد کند و مشکلات مرتبط با چربی را بهبود بخشد.

با توجه به پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی و استفاده از پروتکل‌های بهبود یافته، لیپوماساژ به عنوان یک روش موثر و کارآمد برای درمان مشکلات مرتبط با چربی در مناطق مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابدومینوپلاستی

13.13ابدومینوپلاستی موجب سفت شدن و تغییر شکل ناحیه شکم می‌شود و در رسیدن به یک ظاهر کلی لاغرتر و زیباتر به شما کمک می‌کند. داشتن میان تنه‌ای سفت‌تر و لاغرتر به طور چشمگیری می‌تواند به بهبود ظاهر و تناسب لباس در بدن کمک نماید و حس اعتماد به نفس و راحتی را در شما به وجود آورد. در این روش، عضلات شکم سفت شده و پوست اضافه و شل شده از بین می‌رود، شکم لاغرتر شده و میان تنه‌ای متناسب و با ظاهری بهتر به وجود می‌آید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان