آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

سوال درباره پاک کردن خالکوبی با لیزر: تاتو ابرو، چشم و بدن

سوال درباره پاک کردن خالکوبی با لیزر: تاتو ابرو، چشم و بدن


بسیاری از مردم بعد از مدتی از خالکوبی و تاتو کردن پشیمان می‌شوند، زیرا ممکن است شیوه زندگی آنها، سطح اجتماعی و یا دلیلی که در وهله اول باعث انجام آن شده است تغییر کرده باشد. با این حال، بخش خوب ماجرا در این است که به علت پیشرفت تکنولوژی در زمینه زیبایی و پزشکی، اکنون می‌توانید اثر این تصمیم اشتباه گذشته خود را از سطح پوستتان حذف کنید. با این حال، استفاده از لیزر برای حذف خالکوبی  ممکن است از هشت تا هفتاد و دو ساعت پس از انجام این فرآیند، منجر به ایجاد چروک، برآمدگی یا قرمزی شود و حتی ممکن است یک زخم سطحی را روی پوست ایجاد کند. برای اطمینان از اینکه پوست شما پس از انجام لیزر برای برداشتن خالکوبی، به طور کامل بهبود می‌یابد، می‌توانید راهنمایی‌های توصیه شده در این متن را در نظر بگیرید.پ

این که آیا شما به دنبال برداشتن خالکوبی موجود، جایگزین کردن آن با یک طرح جدید و یا پاک کردن گذشته باشید فرقی ندارد، برداشتن خالکوبی با روش لیزر انقلابی در صنعت پزشکی و زیبایی است که می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. فرآیند حذف لیزر خال کوبی به راحتی و به سرعت انجام می‌شود. حتی اگر شما خالکوبی فعلی خود را دوست دارید و می‌خواهید آن را پررنگتر بکنید، متخصصین کلیینیک زیبایی رازی می‌توانند به شما کمک کنند تا سطح پوست خود را شفاف و صاف کنید.

آیا لیزر تمام رنگ‌ها را حذف می کند؟


رنگ سیاه و سفید به سرعت با لیزر محو می‌شوند، پس اگر می‌دانید که پس از مدتی خواستار رفع خالکوبی خود خواهید شد، بهتر است خالکوبی‌های خود را با این رنگ‌ها طراحی کنید. زیرا اینها رنگ‌هایی هستند که سریعتر پاک می‌شوند. جوهر قرمز نیز بسیار مناسب است و پاک شوندگی خوبی را با لیزر دارد. سپس سایه‌های تیره‌تر رنگ بنفش و آبی و سایه‌های روشن رنگ‌هایی مانند زرد، سبز در الویت قرار دارند. آبی روشن رنگی است که کمترین سرعت ناپدید شدن را دارد.

چه کسانی گزینه‌های مناسبی برای حذف تاتو و خالکوبی با استفاده از لیزر هستند؟


اکثر تاتوها را می‌توان با استفاده از لیزر برداشت. این امر مخصوصا برای کسانی ضروری است که تلاش کرده‌اند با استفاده از روش‌های دیگری تاتو را حذف کرده و در نتیجه ممکن است در این ناحیه زخم ایجاد کنند. بهترین کاندیدای رفع تاتو و خالکوبی فردی است که تاتوی وی با رنگی تیره طراحی شده است. افرادی که دارای پوست تیره‌تر هستند نیز کاندیدای خوبی برای حذف تاتو با لیزر هستند، اگرچه روند پاک کردن آن ممکن است طولانی‌تر شود زیرا پوست‌های تیره‌تر نیاز به محافظت بیشتری در برابر نور لیزر دارند.

این کار چه مدت طول می‌کشد؟


پاک کردن خالکوبی و تاتو با لیزر بسیار سریع است. یک تاتو در اندازه کف دست را ظرف چند دقیقه می‌توان پاک کرد و انجام آن چیزی کمتر از 10 دقیقه زمان خواهد برد.

لیزر چگونه خالکوبی و تاتو را پاک می‌کند؟


لیزرهای پزشکی برای پاک کردن خالکوبی از یک پرتو نور مستقیم استفاده می‌کنند. هنگامی که ذرات جوهر نور لیزر را جذب می‌کنند، به قطعات کوچکتری شکسته می‌شوند که سپس توسط سیستم ایمنی بدن شما جذب و خارج می‌شوند. هرچه بدن شما سالم‌تر باشد و یا بیماری‌هایی که سیستم ایمنی بدن شما با آن برخورد می‌کند کمتر باشد، این کار بهتر انجام خواهد شد.

این کار چند جلسه زمان می‌برد؟


این جواب برای هر شخصی متفاوت است. حذف لیزر یک تعهد بزرگ است و به همین ترتیب شما باید به طور کامل از تعداد جلسات مورد نیاز برای آن مطلع باشید تا بر آن اساس بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. تعداد جلسات به فاکتورهای مختلفی از قبیل سن، محل خالکوبی، رنگ و کیفیت خال کوبی و همچنین سلامت عمومی مشتریان بستگی دارد.

به یکسری تعداد جلسات نیز برای پوشش دادن جای باقیمانده خالکوبی نیاز است. بسته به عمق رنگ، عمر و کیفیت خالکوبی موجود و آنچه که شما می‌خواهید با آن پوشش دهید، به طور متوسط بین 1-4 جلسه برای این کار ​​مورد نیاز است.

یک خالکوبی حرفه‌ای می‌تواند تا 8-12 جلسه را به طور کامل نیاز داشته باشد تا پاک شود، در حالی که خالکوبی‌های معمولی و خالکوبی‌های قدیمی‌تر را می‌توان سریعتر پاک کرد.

واقعا ضروری است که حداقل 6 هفته بین جلسات لیزر صبر کنید تا پوست شما بتواند بهبود یابد و به بدن خود زمان بدهید تا ذرات باقیمانده از خالکوبی را به طور کامل حذف کند.

در طول جلسه معاینه و مشاوره چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


اجازه دهید تا پزشکان در مورد هرگونه اقدامات قبلی و بعدی که برای خالکوبی خود دارید و یا سایر عمل‌های زیبایی که دارید، اطلاع یابد. احتمالا وی بررسی می‌کند که آیا هر یک از این درمان‌ها می‌تواند سبب تاخیر در روند برداشتن خالکوبی شما شود یا خیر. همچنین در مورد هر گونه مشکل پزشکی یا داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید می‌توانید با او صحبت کنید.

چه مراقبت هایی قبل از لیزر تاتو لازم است؟


رمز برداشتن موفق خال کوبی، آماده سازی خوب است. این مقاله توصیه‌هایی در مورد چگونگی آماده شدن برای حذف تاتو با لیزر را برای شما فراهم می‌آورد.

4 هفته قبل از عمل: اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم

یکی از موارد لازم برای آمادگی قبل از حذف خالکوبی با لیزر، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خصوصا در ناحیه خالکوبی است. بهتر است از 4 هفته قبل، از قرار گرفتن در معرض نور طبیعی و یا برنزه کردن اجتناب شود.

2 هفته قبل از درمان: استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب

همانطور که به شروع تاریخ درمان خود نزدیک‌تر می‌شوید، توصیه می‌شود که هر روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. اگر آفتاب سوختگی دارید، مجبورید منتظر بمانید تا زخم‌های شما خوب شوند. همچنین مصرف کرم‌های ضد آفتاب، آسیب‌های خفیف خورشید را که کمتر قابل توجه هستند و می‌توانند باعث سوزش در طول و بعد از درمان با لیزر شوند را رفع می‌کند.

در حالت ایده آل، شما باید از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید. شما باید بدون در نظر گرفتن آب و هوا از آن استفاده کنید زیرا اشعه خورشید حتی در روزهای بارانی یا ابری نیز قابلیت نفوذ دارد.

همچنین، در این زمان باید از مصرف هرگونه محصولات آرایشی روی پوست خود خودداری کنید. قبل از شروع اولین جلسه نیز شما باید آنها را کاملا از روی پوست حذف کنید.

3 روز قبل از درمان: مصرف برخی محصولات موضعی را متوقف کنید

به ویژه از مصرف کرم‌های موضعی که می‌تواند باعث یا سبب افزایش حساسیت به نور شود باید اجتناب شود. مواد تشکیل دهنده کرم‌ها که باید از مصرف آنها اجتناب شود، عبارتند از:

 • بنزوئیل پراکسید
 • هیدروکسی اسید
 • رتینول
 • اسید سالیسیلیک

در روز درمان چه اتفاقی می‌افتد؟


در روز حذف تاتو با لیزر، شما باید مطمئن شوید که منطقه مورد نظر تمیز است. هر موی زایدی را از این منطقه بزدایید و هر کرم یا لوسیونی را که استفاده کرده‌اید، بردارید. بهتر است قبل از درمان آن ناحیه را کاملا شستشو دهید.

این تاریخ روزی است که شما پاک کردن خالکوبی خود را آغاز کرده‌اید. پس به خاطر سپردن آن برای دنبال کردن برنامه‌های مراقبت پس از آن ضروری است. این کار باعث می‌شود که فرایند بهبودی شما سرعت یابد در حالی که کارایی درمان را نیز حفظ می‌کند.

نادیده گرفتن مراقبت‌های پس از جلسات معالجه بدین معنی است که بدن شما بین جلسات مقدار کمتری از جوهرها را حذف می‌کند و در نتیجه شما به جلسات بیشتری برای پاک کردن خالکوبی خود نیاز دارید. بنابراین با دنبال کردن مراقبت‌های توصیه شده پس از جلسات درمانی، پول خود را صرفه جویی کنید!

آیا پاک کردن خالکوبی با لیزر درد دارد؟


بله، هم خالکوبی کردن و هم برداشتن آن درد دارد. احساس درد آن بسیار شبیه یک نیشگون گرفتن و یا ضربه زدن با یک شی نوک تیز است. پزشکان از دستگاه خنک کننده موضعی در حین برداشتن و پاک کردن خالکوبی استفاده می‌کنند تا این درد تا حدی کمتر شود. همچنین برخی از کرم‌های موضعی وجود دارد که می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند تا آن درد را بسیار کمتر کنند. پزشکان توصیه‌هایی را برای کم کردن درد قبل از عمل شما توصیه می‌کنند. بهترین چیز در مورد لیزر این است که به روز بعد نمی‌رسد، ممکن است فقط اندکی حساس شود.

بعد از جلسه پاک کردن خالکوبی با لیزر چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟


به منطقه‌ای از بدن شما که خالکوبی در آنجا قرار دارد، احتمال بروز تورم، کبودی یا تپش قلب وجود دارد، اما با حداقل درد. به شما لیستی از مراقبت‌های بعد از لیزر تاتو ارائه می‌شود. بهبودی شما به مقدار زیادی مبتنی بر این خواهد بود که چگونه مراقبت‌های بعد از لیزر تاتو را رعایت کنید، بنابراین به دستورالعمل‌هایی که به شما داده می‌شود، چه به صورت شفاهی و چه به شکل بروشور و نسخه، توجه کنید. همچنین یک لیست مراقبت پس از لیزر تاتو در این وبسایت وجود دارد که می‌توانید در هر زمان مایل هستید به آن مراجعه کنید.

نکات مهم برای مراقبت بعد از لیزر خال کوبی چیست؟


 • حداقل سه بار در روز روی پوست خود را با یک پماد آنتی بیوتیکی بپوشانید و تا سه روز اول، آن را باندپیچی کنید. این کار پوست شما را از عفونت و آسیب دیدن محافظت می‌کند. پس از سه روز، می‌توانید پوشش را از روی پوست خود بردارید تا به پوست لیزر شده شما هوا برسد. این کار به پوست شما کمک می‌کند خشک شود و همچنین برای جلسه بعدی آماده شود. تورم ممکن است برای چند هفته ادامه یابد.
 • هرگز در مورد لکه‌های قرمز به وجود آمده نگران نباشید، هر چند که آنها بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند بهبود هستند. نشان دهنده این واقعیت می‌باشند که سیستم ایمنی بدن شما شروع در حال حذف جوهر از پوست شما است و بدن شما در حال تلاش برای بهبودی است.
 • پس از درمان پوست خشک شده، خراشیده شده و … را از روی پوست جدا نکنید تا خودش خشک شده و بیفتد.
 • در صورت بروز هرگونه التهاب یا ناراحتی پس از جلسات لیزر تاتو، سعی کنید روی آن کمپرس یخ قرار داده و یا قرص استامینوفن استفاده کنید.
 • برای محافظت از بخشی از پوست که تحت درمان قرار گرفته است از کرم‌های ضد پیری استفاده کنید. از مصرف لوازم آرایشی یا هر چیزی که ممکن است باعث خارش آن ناحیه شود، اجتناب کنید.
 • دو ساعت پس از جلسه لیزر خود یک دوش بکشید. با این وجود، از حمام کردن در وان حمام یا حتی شنا بپرهیزید تا زمانی که جای لیزر به طور کامل درمان شود. آب استخر یا یک وان حمام ممکن است حاوی باکتری باشد که ممکن است باعث عفونت بیشتر شود، بنابراین روند بهبود زخم را به تاخیر می‌اندازد.
 • در صورت احساس سوزن سوزن شدن یا کبودی خفیف، به غیر از حالت معمول ذکر شده، در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید.

عوارض ليزر خالكوبی چیست؟


پس از لیزر خالکوبی و تاتو، اکثر افراد مبتلا به زخم، تورم، خونریزی و قرمزی در منطقه درمانی می‌شوند. اینها عوارض جانبی رایجی هستند که بعد از چند هفته باید از بین بروند.

دوره نقاهت آن چقدر است؟


زمان بازیابی و نقاهت بستگی به شرایط درمانی دارد و بر حسب توانایی هر بیماری برای بهبود، فواصل درمانی معمولا 6-8 هفته ای برای حذف خالکوبی مورد نیاز است. پزشکتان بر اساس شرایط شما یک طرح شخصی را برایتان ارائه خواهد داد.

آیا جای ترس وجود دارد؟


لیزرهای جدید بسیار ایمن طراحی شده‌اند و حوادث ناشی از آنها بسیار نادر است. برداشتن تاتو به انرژی بیشتری نسبت به احیای پوست نیاز دارد و برخی از بیماران ممکن است دچار هیپو پیگمنتیشن شوند (روشن شدن رنگ پوست در منطقه تحت درمان)، اما این امر معمولا موقت و طبیعی است و زمانی که دوره بهبودی کامل می‌شود، پوست بازسازی می‌شود.

هزینه از بین بردن خالکوبی و تاتو با لیزر چقدر است؟


برای تعیین قیمت نهایی لیزر رفع خالکوبی نکات مختلفی حائز اهمیت هستند مثلاً گستردگی ، رنگ و عمق خالکوبی. همچنین محل جغرافیایی کلینیک، تعداد جلسات مورد نیاز و شهرت پزشک در تعیین هزینه اهمیت دارند.

کاشت مو به روش BHT : برداشت مو از بدن و ریش برای کاشت مو

مشاوره رایگان