آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عملکرد و مزایای دستگاه مونالیزا تاچ

عملکرد و مزایای دستعملکرد و مزایای دستگاه مونالیزا تاچ-min.jpg1گاه مونالیزا تاچ-

اغلب ما، وقتی واژه‌ی مونالیزا را می‌شنویم به یاد یک نقاشی پرتره از یک زن می‌افتیم که توسط نقاش معروف ایتالیایی، لئوناردو داوینچی، کشیده شده است. اما به نظر می‌رسد اخیرا پدیده‌ی دیگر نیز با نام مونالیزا به دنیا معرفی شده که زیاد در مورد آن صحبت می‌شود. نام این پدیده در واقع “مونالیزاتاچ” است. مونالیزاتاچ یک دستگاه لیزر برای جوان‌سازی واژن است.

درمان و کاهش مشکلات زنان توسط متخصصین مجرب و با دستگاه پیشرفته و موثر مونالیزا تاچ در کلینیک ما انجام می‌گیرد. لیزر مونالیزا تاچ یک روش درمانی موثر برای افرادی است که به مشکلات واژن دچار شده‌اند. این روش کاملا ایمن و بدون جراحی است.

لیزر مونالیزاتاچ چیست؟


لیزر مونالیزاتاچ (تایید شده توسط سازمان FDA برای انجام درمان های غیراختصاصی در زمینه بیماری‌های زنان) نوعی لیزر CO2 فراکشنال است که به نحوی طراحی شده که پالس‌های بسیار کوچک لیزر را به ناحیه تحت درمان می‌فرستد.

اشعه‌ی لیزر سوراخ‌های بسیار ریزی در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. این سوراخ‌های ایجاد شده موجب تحریک بافت اطراف خود برای بازسازی و تشکیل سلول‌های جدید و فراهم آوردن فاکتورهای مختلف رشد می‌شوند، از جمله: رگ‌های خونی جدید، سلول‌های کلاژن جدید و الاستین. برای بیمارانی که دچار یائسگی (یا علائم مشابه یائسگی) شده و به آتروفی واژن مبتلا هستند،  انجام این درمان در ناحیه واژن باعث می‌شود که فعالیت متابولیک واژن دوباره آغاز شود و به حالت قبلی بازگردد و بدین ترتیب سنتز تمامی‌ فاکتورهای رشد حیاتی مانند کلاژن، هیالورونیک اسید، گلیکوزآمینوگلیکانها و پروتئوگلیکان شروع می‌شود.

شواهد نشان می‌دهند که در نتیجه‌ی درمان با این روش لایه‌ی مخاطی واژن مجددا بازسازی شده و کاملا هیدراته می‌شود و در نتیجه بافت آن جوان‌تر و عملکرد آن سالم‌تر می‌شود. بافت واژن در این حالت خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و در برابر آسیب‌دیدگی و بروز حساسیت نیز بیشتر مقاوم است.

چه کسانی می‌توانند از لیزر مونالیزاتاچ استفاده کنند؟


در صورتی که شما به آتروفی واژن یا شل‌شدگی بافت واژن بر اثر تغییرات هورمونی مبتلا شده‌اید و علائمی‌ مانند خشکی واژن، خارش و درد واژن خصوصا در هنگام مقاربت جنسی دارید، لیزر مونالیزاتاچ می‌تواند به شما کمک کند. درمان با لیزر مونالیزاتاچ یک روش درمانی ایده‌آل برای زنانی است که نمی‌خواهند روش‌های درمانی ریسکی مانند هورمون‌تراپی یا جراحی را انجام دهند، اما مایلند که علائم آزاردهنده‌ای که دارند را برطرف کنند. روش درمان با مونالیزاتاچ، غیرتهاجمی ‌است و می‌تواند بدون ایجاد هیچ عوارض جانبی خطرناکی، تا حدود زیادی کیفیت زندگی و همچنین سلامت جنسی شما را بهبود بخشد. به خاطر داشته باشید که هیچ کسی به جز پزشک شما نمی‌تواند شما را به خوبی در مورد انجام درمان به روش مونالیزاتاچ یا دیگر روش‌های درمانی، راهنمایی کند.

درمان


 • برای آمادگی جهت انجام لیزر مونالیزاتاچ، از بیماران خواسته می‌شود که در ناحیه واژن از هیچ ژل لوبریکانت یا محصول دیگری استفاده نکنند.
 • برای انجام لیزر، هیچ نیازی به مسکن یا والیوم یا داروهایی از این دست نیست.
 • یک پروب باریک و بلند به طور کامل وارد واژن می‌شود. (اهمیتی ندارد که بیمار قبلا به هیسترکتومی‌ مبتلا بوده است یا خیر) پروب لیزری هر بار یک سانتی‌متر می‌چرخد. در هر گام یک سانتی‌متری، بیم لیزر به طور کامل چرخش می‌کند و در موقعیت‌های ۱۲، ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ ساعت اشعه‌ی لیزر را به بافت واژن می‌تاباند.
 • کل این پروسه در حدود ۳ تا ۵ دقیقه طول می‌کشد.
 • ریکاوری بعد از جلسه‌ی درمانی بسیار ساده و سریع است. تنها کافی است که طی ۲ تا ۳ روز بعد از جلسه‌ی درمانی، حمام آب داغ نگیرید، فعالیت ورزشی پرفشار نداشته باشید و مقاربت جنسی نیز نداشته باشید.
 • هرچند بروز این حالت به ندرت بروز می‌کند، اما ممکن است کمی‌ ترشحات از واژن وجود داشته باشد که تنها چند روز طول می‌کشد.
 • دوره‌ی درمان کامل با لیزر مونالیزاتاچ که پزشکان تجویز می‌کنند، شامل سه جلسه‌ی درمانی با فواصل شش هفته‌ای و پس از آن تنها سالی یک بار انجام مجدد لیزردرمانی برای حفظ نتایج، می‌باشد.

شرایط انتخاب لیزر مونالیزاتاچ به عنوان روش درمانی

چهار موقعیت مختلفی که در آن، لیزر مونالیزاتاچ باید به عنوان روش درمانی مدنظر قرار بگیرد عبارتند از:

 1. زنانی که از مصرف هر گونه استروژن منع شده‌اند.
 2. زنانی که ترجیح می‌دهند از هیچ گونه هورمونی استفاده نکنند.
 3. زنانی که در حال استفاده از استروژن موضعی (یا استروژن واژینال) هستند ولی با این وجود علائم ناشی از آتروفی واژن در آن‌ها بهبود نیافته است.
 4. زنانی که دوست ندارند به طور مداوم از محصولات واژینال استفاده کنند و استفاده از کرم‌ها برایشان ناخوشایند است یا موجب تحریک پوستی آن‌ها می‌شود.

ایمنی


ایمنی لیزر CO2 فرکشنال برای مدت زمان بسیار طولانی در درمان‌های مختلف پزشکی و زیبایی برای صورت، گردن و سایر نواحی بدن، مورد بررسی قرار گرفته و به اثبات رسیده است. در این مورد خاص (لیزر واژن)، این نوع ویژه از دستگاه لیزر CO2 مورد تایید قرار گرفته است. این دستگاه دارای سوابق بسیار مثبتی در درمان بیماران است. ایمن بودن و موثر بودن این روش برای درمان آتروفی واژن به طور کاملا متقاعد‌کننده‌ای به اثبات رسیده است و به همین خاطر این روش دارای تاییدیه از سازمان FDA می‌باشد.

درمان با لیزر مونالیزا تاچ صرفا برای درمان آتروفی واژن مورد تایید سازمان FDA نیست بلکه برای درمان تمامی ‌بیماری‌های غیراختصاصی زنان مورد تایید این سازمان می‌باشد.

هرچند لیزر مونالیزاتاچ یک روش درمانی جدید است، اما تا کنون ده‌ها هزار زن در سراسر جهان به طور کاملا ایمن، از نتایج مثبت آن بهره برده‌اند.

در مورد خطرات کوتاه‌مدت و بلندمدت آسیب‌دیدگی یا زخم شدن بافت واژن باید گفت که ایمن بودن لیزر CO2 فرکشنال برای ناحیه واژن به اثبات رسیده است. در صورتی که با تنظیمات مشخص شده و با تکنیک صحیح از این دستگاه استفاده شود، هیچ آسیبی به بافت واژن وارد نمی‌شود. اشعه‌ی لیزر موجب تحریک بافت واژن برای بازسازی خود و فعال کردن سلول‌ها به منظور تولید مجدد رطوبت و مواد موثر برای انعطاف‌پذیری و شادابی بافت واژن می‌شود. در مقایسه با کاربرد لیزر CO2 در گذشته برای برش دادن یا تبخیر بافت، این نوع از لیزر CO2 هیچ خطری به همراه ندارد و موجب زخم شدن و آسیب‌دیدگی بافت نمی‌شود.

چشم‌انداز بلندمدت


تکنولوژی لیزر دارای آینده‌ی تضمین شده و روشنی در درمان آتروفی واژن است،  هرچند قبل از پذیرفتن و استقبال کردن از این روش درمانی جدید، لازم است اطلاعات بیشتری در مورد تاثیرات بلندمدت و کارایی و ایمنی آن جمع‌آوری شود.

مشاوره رایگان