آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عملکرد و مزایای دستگاه مونالیزا تاچ

عملکرد و مزایای دستعملکرد و مزایای دستگاه مونالیزا تاچ-min.jpg1گاه مونالیزا تاچ-

اغلب ما، وقتی واژه‌ی مونالیزا را می‌شنویم به یاد یک نقاشی پرتره از یک زن می‌افتیم که توسط نقاش معروف ایتالیایی، لئوناردو داوینچی، کشیده شده است. اما به نظر می‌رسد اخیرا پدیده‌ی دیگر نیز با نام مونالیزا به دنیا معرفی شده که زیاد در مورد آن صحبت می‌شود. نام این پدیده در واقع “مونالیزاتاچ” است. مونالیزاتاچ یک دستگاه لیزر برای جوان‌سازی واژن است.

درمان و کاهش مشکلات زنان توسط متخصصین مجرب و با دستگاه پیشرفته و موثر مونالیزا تاچ در کلینیک ما انجام می‌گیرد. لیزر مونالیزا تاچ یک روش درمانی موثر برای افرادی است که به مشکلات واژن دچار شده‌اند. این روش کاملا ایمن و بدون جراحی است.

لیزر مونالیزاتاچ چیست؟


لیزر مونالیزاتاچ یک نوع لیزر CO2 فراکشنال است که تایید شده توسط سازمان FDA برای انجام درمان‌های غیراختصاصی در زمینه بیماری‌های زنان است. این لیزر به نحوی طراحی شده که پالس‌های بسیار کوچک لیزر را به ناحیه تحت درمان می‌فرستد و منجر به ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز در ناحیه درمانی می‌شود. این سوراخ‌ها تحریکی برای بافت‌های اطراف خود به منظور بازسازی و تشکیل سلول‌های جدید می‌باشند.

استفاده از این روش درمانی برای بیمارانی که با یائسگی یا علائم مشابه یائسگی مواجه هستند و با آتروفی واژن مبتلا هستند، بسیار مفید است. این درمان باعث فعال‌سازی متابولیسم واژن می‌شود و بازگشت آن به حالت قبلی را ممکن می‌سازد. شواهد نشان می‌دهند که در نتیجه‌ی درمان با این روش، لایه‌ی مخاطی واژن مجددا بازسازی شده و کاملا هیدراته می‌شود و در نتیجه بافت آن جوان‌تر و عملکرد آن سالم‌تر می‌شود. بافت واژن در این حالت خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و در برابر آسیب‌دیدگی و بروز حساسیت نیز بیشتر مقاوم است. این روش درمانی می‌تواند بهبود قابل ملاحظه‌ای در کیفیت زندگی و سلامت جنسی زنان داشته باشد.

چه کسانی می‌توانند از لیزر مونالیزاتاچ استفاده کنند؟


اگر شما از آتروفی واژن یا شل‌شدگی بافت واژن به دلیل تغییرات هورمونی رنج می‌برید و علائمی مانند خشکی واژن، خارش و درد واژن، به ویژه در هنگام رابطه جنسی، دارید، لیزر مونالیزاتاچ می‌تواند به شما کمک کند. این روش درمانی مناسب برای زنانی است که تمایلی به استفاده از روش‌های درمانی خطرناک مانند هورمون‌تراپی یا جراحی ندارند، اما می‌خواهند علائم ناراحت‌کننده‌ای که دارند را بهبود بخشند. درمان با مونالیزاتاچ یک روش غیرتهاجمی است و می‌تواند بدون ایجاد هیچ عوارض جانبی خطرناکی، بهبود کیفیت زندگی و همچنین سلامت جنسی شما را بهبود بخشد. اما به یاد داشته باشید که تنها پزشک شما می‌تواند شما را به خوبی در مورد انجام درمان با مونالیزاتاچ یا دیگر روش‌های درمانی راهنمایی کند.

درمان


 • برای آمادگی جهت انجام لیزر مونالیزاتاچ، از بیماران خواسته می‌شود که در ناحیه واژن از هیچ ژل لوبریکانت یا محصول دیگری استفاده نکنند.
 • برای انجام لیزر، هیچ نیازی به مسکن یا والیوم یا داروهایی از این دست نیست.
 • یک پروب باریک و بلند به طور کامل وارد واژن می‌شود. (اهمیتی ندارد که بیمار قبلا به هیسترکتومی‌ مبتلا بوده است یا خیر) پروب لیزری هر بار یک سانتی‌متر می‌چرخد. در هر گام یک سانتی‌متری، بیم لیزر به طور کامل چرخش می‌کند و در موقعیت‌های ۱۲، ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ ساعت اشعه‌ی لیزر را به بافت واژن می‌تاباند.
 • کل این پروسه در حدود ۳ تا ۵ دقیقه طول می‌کشد.
 • ریکاوری بعد از جلسه‌ی درمانی بسیار ساده و سریع است. تنها کافی است که طی ۲ تا ۳ روز بعد از جلسه‌ی درمانی، حمام آب داغ نگیرید، فعالیت ورزشی پرفشار نداشته باشید و مقاربت جنسی نیز نداشته باشید.
 • هرچند بروز این حالت به ندرت بروز می‌کند، اما ممکن است کمی‌ ترشحات از واژن وجود داشته باشد که تنها چند روز طول می‌کشد.
 • دوره‌ی درمان کامل با لیزر مونالیزاتاچ که پزشکان تجویز می‌کنند، شامل سه جلسه‌ی درمانی با فواصل شش هفته‌ای و پس از آن تنها سالی یک بار انجام مجدد لیزردرمانی برای حفظ نتایج، می‌باشد.

شرایط انتخاب لیزر مونالیزاتاچ به عنوان روش درمانی

چهار موقعیت مختلفی که در آن، لیزر مونالیزاتاچ باید به عنوان روش درمانی مدنظر قرار بگیرد عبارتند از:

 1. زنانی که از مصرف هر گونه استروژن منع شده‌اند.
 2. زنانی که ترجیح می‌دهند از هیچ گونه هورمونی استفاده نکنند.
 3. زنانی که در حال استفاده از استروژن موضعی (یا استروژن واژینال) هستند ولی با این وجود علائم ناشی از آتروفی واژن در آن‌ها بهبود نیافته است.
 4. زنانی که دوست ندارند به طور مداوم از محصولات واژینال استفاده کنند و استفاده از کرم‌ها برایشان ناخوشایند است یا موجب تحریک پوستی آن‌ها می‌شود.

ایمنی


لیزر CO2 فرکشنال برای مدت زمان طولانی در درمان‌های مختلف پزشکی و زیبایی برای صورت، گردن و سایر نواحی بدن، مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است. این نوع ویژه از دستگاه لیزر CO2 به نام “لیزر واژن” نیز تأیید شده است و در درمان بیماران سابقه‌ی مثبتی دارد. اطمینان از ایمنی و اثربخشی این روش برای درمان آتروفی واژن به گونه‌ای قاطع به اثبات رسیده که این روش دارای تأییدیه از سازمان FDA می‌باشد.

روش لیزر مونالیزا تاچ تنها برای درمان آتروفی واژن تأیید سازمان FDA نیست؛ بلکه برای درمان تمامی بیماری‌های غیراختصاصی زنان نیز تأیید شده است.

اگرچه لیزر مونالیزاتاچ یک روش درمانی جدید است، اما تا کنون ده‌ها هزار زن در سراسر جهان از نتایج مثبت آن بهره برده‌اند و از آن به طور کاملا ایمن بهره برده‌اند.

آموزش‌های امروزی نشان می‌دهد که استفاده از لیزر CO2 فرکشنال در ناحیه واژن بسیار ایمن است و خطرات کوتاه‌مدت و بلندمدت آسیب‌دیدگی یا زخم شدن بافت را به حداقل می‌رساند. با استفاده از تنظیمات مناسب و تکنیک صحیح، بافت واژن به هیچ وجه آسیبی نمی‌بیند. این روش باعث تحریک بافت واژن برای بازسازی خود می‌شود و سلول‌ها را فعال کرده تا رطوبت و مواد موثر برای انعطاف‌پذیری و شادابی بافت واژن تولید کنند. در مقایسه با استفاده از لیزر CO2 در گذشته برای برش یا تبخیر بافت، لیزر CO2 فرکشنال هیچ خطری از نظر زخم‌زدگی یا آسیب‌دیدگی به بافت ندارد.

چشم‌انداز بلندمدت


تکنولوژی لیزر دارای آینده‌ی تضمین شده و روشنی در درمان آتروفی واژن است،  هرچند قبل از پذیرفتن و استقبال کردن از این روش درمانی جدید، لازم است اطلاعات بیشتری در مورد تاثیرات بلندمدت و کارایی و ایمنی آن جمع‌آوری شود.

آخرین مقالات

فهرست مطالب

مشاوره رایگان