آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل تنگ کردن (واژینوپلاستی) یا رفع گشادی واژن پس از زایمان

zajinopelasti

زایمان، کم و زیاد شدن وزن و بالا رفتن سن می‌تواند بر روی ظاهر و عملکرد اندام‌های تناسلی زنان تأثیر منفی بگذارد. این تغییرات شامل بزرگ شدن، پارگی و یا افتادگی بافت‌های ناحیه تناسلی و ماهیچه‌های کف لگن می‌شود. با گذشت زمان این عوامل بر روی تنگی واژن زنان تأثیر منفی دارد.

واژینوپلاستی در حقیقت عمل جراحی پلاستیک واژن است. این عمل غالباً جهت تقویت ماهیچه‌های واژن پس از زایمان به کار می‌رود و به آن جوان‌سازی واژن نیز گفته می‌شود. تنگ كردن واژن به منظور اصلاح نقایص واژن نیز استفاده می‌شود. این عمل جهت جوان‌سازی و تنگ کردن واژن خانم‌ها با از بین بردن لایه‌های اضافه و ترمیم بافت‌های نرم اطراف آن طراحی شده است. هدف از انجام این عمل کم کردن قطر واژن و در نتیجه افزایش اصطکاک آن هنگام آمیزش جنسی به منظور بالا بردن لذت جنسی می‌باشد.

اگر پس از زایمان یا به علت پیری یا به دلایل دیگر واژن شما گشاد شده و از این بابت ناراحت و ناراضی هستید و به دنبال راهی برای تنگ کردن و رفع گشادی واژن هستید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی مشکل واژن خود را رفع کنید. متخصصین ما در این کلینیک با انجام روش تنگ كردن واژن به راحتی شما را درمان خواهند کرد و شما با انجام این عمل می‌توانید با جوان‌سازی واژن خود زندگی بهتری را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

تنگ كردن واژن


zajinopelasti1

واژینوپلاستی که گاهی به آن جوان‌سازی واژن نیز گفته می‌شود، بسته به نتایج مورد انتظار از روند درمان، گاهی با اصلاحات کمی قابل انجام است خواه عمل جراحی از نظر پزشکی لازم باشد و یا فقط از جنبه زیبایی مطرح شود. عمل واژینوپلاستی باعث تنگ شدن دیواره واژن بخصوص در نقطه ورودی واژن می‌شود.

مزایای تنگ كردن واژن


تنگ کردن واژن در زنانی که دچار گشادی مهبل و واژن هستند باعث ایجاد لذت بیشتر در عمل مقاربت برای هر دو طرف شرکای جنسی می‌شود. مزایای عمل جراحی  واژن به شرح زیر است:

  • افزایش اعتماد به نفس
  • بازگرداندن تنگی کانال به واژن
  • از بین بردن بافت‌های بزرگ شده اضافه واژن
  • ترمیم ساختار آسیب‌دیده واژن که در اثر زایمان ایجاد می‌شود.
  • جوان‌سازی ظاهر اندام تناسلی زنانه
  • افزایش راحتی و احساس در موقعیت‌های محرمانه

متقاضیان درمان


بسیاری از بیماران به دلیل احساس نارضایتی از ظاهر سست و گشاد بودن واژن خود، این درمان را انجام می‌دهند. برخی از زنان به این نتیجه رسیده‌اند که پس از زایمان دیگر ماهیچه‌های واژن آن‌ها سفتی سابق را نداشته و در نتیجه در حین انجام عمل جنسی رضایت کافی برای هیچ‌کدام از طرفین رابطه حاصل نمی‌شود. در ضمن، برخی از زنان متوجه شده‌اند که پس از زایمان اندام پرینه آن‌ها (ماهیچه‌های بین واژن و مقعد) آسیب‌دیده است. جوان‌سازی واژن باعث حل این مشکلات شده و باعث تنگ شدن ورودی واژن در زنان می‌گردد.

آماده‌سازی برای عمل


قبل از اینکه عمل جراحی واژن را انجام دهید لازم است جلسه مشاوره با پزشک جراح داشته و توصیه‌های لازم جهت آماده شدن برای این عمل جراحی به شما داده شود. قبل از انجام عمل جراحی آزمایش خون و ادرار از بیمار گرفته می‌شود تا اطمینان حاصل شود فرد باردار نبوده و از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی است. پزشک از شما در مورد انتظاراتتان از عمل جراحی سؤال کرده و سپس در مورد هر کدام از حالت‌های عمل جراحی و نتایج و عوارض و خطرات احتمالی آن با شما صحبت خواهد کرد. مواردی مانند نوع بیهوشی استفاده شده در حین عمل و روند مورد استفاده به طور کامل برای بیمار شرح داده می‌شود و در این زمینه تعامل کاملی بین بیمار و پزشک برقرار خواهد شد. بسیار مهم است که به پزشک خود اعتماد کامل داشته باشید و تمامی نگرانی‌ها و انتظارات خود را با وی مطرح نموده و اطلاعات کاملی دریافت نمایید. در این صورت با رضایت و آگاهی کامل به استقبال این درمان خواهید رفت.

فرایند عمل جراحی


فرایند رفع گشادی واژن بین یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد. جهت تضمین راحتی و امنیت بیمار در حین عمل جراحی، بیمار بی‌هوش می‌شود. بیمار بی‌هوش شده و علائم حیاتی وی مرتباً بررسی می‌شود تا از سلامت وی حین عمل جراحی اطمینان حاصل شود. تنگ كردن واژن، مجرای واژن به همراه ورودی آن را تنگ می‌کند. جهت دسترسی به عضلات کف لگن و بافت‌های واژن شکاف‌های دقیقی توسط پزشک ایجاد می‌شود. ماهیچه‌های اطراف واژن تنگ‌تر و کوتاه‌تر می‌شوند. سپس قطر ورودی واژن با برداشتن غشای مخاطی واژن کم می‌شود. در صورتی‌که پوست اضافی وجود داشته باشد آن نیز برداشته می‌شود. پس از عمل، زنان بلافاصله شاهد کم شدن قطر واژن و تنگ شدن عضلات کف لگن می‌شوند. در صورتی‌که نیاز باشد پس از عمل، ناحیه تحت معالجه با پد پوشیده می‌شود. گروه پزشکی توضیحات و توصیه‌های لازم جهت مراقبت‌های پس از عمل از جمله رعایت بهداشت شخصی را به بیمار می‌دهند تا بهبودی به نحو مناسب انجام گرفته و بافت‌های مرتبط با عمل جراحی سریع بهبود یابد.

بهبودی و نتایج


جهت کاهش درد داروهای خوراکی برای بیمار تجویز می‌شود؛ مانند آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی جهت کاهش خطر بروز هر گونه عفونت. در این عمل از بخیه‌های قابل‌ جذب استفاده می‌شود بنابراین نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست. به بیماران گفته می‌شود جهت بررسی پس از عمل، یک روز بعد از تنگ كردن واژن به پزشک مراجعه نمایند. بیماران با عکس‌العمل‌های مختلف نسبت به درمان واکنش نشان می‌دهند و زمان بهبودی در آن‌ها متفاوت است. انتظار می‌رود لابیا و بافت‌های اطراف آن تا چندین هفته پس از عمل قدری تورم و کبودی داشته باشد.

باید توصیه‌های پس از عمل پزشک، به دقت از طرف بیمار اجرا شود. این راه تنها راه تضمین کیفیت نتیجه عمل و رسیدن به نتایج مورد انتظار و بهبودی سریع و مناسب پس از عمل است.

نتیجه نهایی معمولاً پس از دو تا سه ماه از عمل قابل‌ مشاهده است. پس از بهبود، شکاف‌های لابیا به سختی قابل دیدن هستند. در طول مدت بهبودی و بین 4 تا 6 هفته پس از عمل، استفاده از محصولات بهداشتی زنانه و انجام مقاربت‌های جنسی ممنوع است. این کار جهت بهبود بیمار و جلوگیری از بروز عوارض در وی است. بیشتر بیماران پس از 3 تا 5 روز می‌توانند کارهای سبکی را انجام دهند. کارهای شدید پس از 3 تا 4 هفته توسط بیمار قابل انجام است.

خطرات


همیشه با توجه به ویژگی‌های فردی هر بیمار و ویژگی‌های فیزیولوژیکی او عوارضی وجود دارد. قبل از انجام عمل جراحی، جلسات مشاوره کامل توسط متخصصین با بیمار برقرار شده و آگاهی‌های کامل به آن‌ها داده می‌شود. پزشک همیشه با توجه به نگرانی‌های اولیه در مورد سلامت بیمار و آزمایش‌های انجام شده بر روی او تصمیمات دقیقی می‌گیرد که علاوه بر مقاصد زیبایی برای بیمار سلامت وی را نیز تضمین نماید.

میزان خطراتی که ممکن است بیمار را تهدید کند مستقیماً با متخصص انتخاب شده مرتبط است. این عمل باید توسط متخصص جراحی پلاستیک باتجربه و متخصص مجرب انجام پذیرد. عوارض با پیروی سخت‌گیرانه از دستورات قبل و بعد از عمل پزشک توسط بیمار تا حدی کاهش می‌یابد.

تمام عمل‌های زیبایی شامل برخی خطرات و عوارض هستند. تنگ كردن و رفع گشادی واژن نیز از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است عوارضی مانند جای زخم یا عفونت را به همراه داشته باشد. با وجودی که این عوارض به ندرت اتفاق می‌افتد اما گاه‌گاهی در بیماران مشاهده شده است.

هزینه


هزینه رفع گشادی واژن عمل جراحی به موارد زیر وابسته است:

  • دستمزد متخصص انجام جراجی واژن
  • هزینه بی‌هوشی
  • هزینه تجهیزات و جلسات قبل و بعد از عمل
  • منطقه جغرافیایی
مشاوره رایگان