آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی بینی عروسکی(بینی فانتزی یا سرسره ای) و عوارض

 

cvbvcb

بینی در مرکز صورت قرار دارد و نقش اساسی‌تری نسبت به سایر اجزا در ساختار سه بعدی صورت دارد. اصلاح بینی می‌تواند به شما یک چهره‌ی زیبا و مدرن بدهد و به عنوان یکی از متداول‌ترین روش‌ها در زمینه رینوپلاستی شناخته می‌شود. بینی عروسکی، یک نوع بینی نیمه فانتزی است که ارتفاع مناسبی در قسمت پل و نوک بینی دارد تا در این قسمت شکل طبیعی و جذابیتی به‌وجود آید. برای اصلاح نوک بینی، به‌طور معمول از غضروف گوش و غضروف تیغه‌ی بینی (سپتوم) استفاده می‌شود. اگرچه اگر استرات (داربست) بینی محکمی داشته باشید که فرم بینی‌تان را در جایش نگه دارد، ممکن است فقط از غضروف گوش برای اصلاح نوک بینی استفاده شود. اما اگر بینی استرات و داربست ضعیفی داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که آن را تقویت کنیم تا از پایین آمدن نوک بینی در آینده جلوگیری شود.

اگر شما به دنبال عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی هستید باید بدانید که این روش عوارض جانبی متعددی دارد که مهمترین آن ها مشکلات تنفسی است. با این حال شما می توانید برای انجام این عمل به متخصصین با تجربه مراجعه کنید. در کلینیک رازی متخصصین با تجربه‌ای در خصوص انجام عمل بینی عروسکی حضور دارند و با توجه به دادن اطلاعات کامل از عمل جراحی عروسکی به سلیقه و خواسته ی بیمار توجه می کنند و این عمل را طوری که به بینی و تنفس فرد آسیب نرسد، انجام می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

شرایط لازم برای داشتن بینی عروسکی


بینی عروسکی و نوک بینی شبیه به بازیگر معروف بلیک لایولی

برای داشتن بینی عروسکی، ابتدا بهترین جراح رینوپلاستی ساختار بینی را مورد آنالیز قرار داده و زاویه‌ی نوک و پل بینی را الگوسازی می‌کند. این کار سبب می‌شود تا بینی پس از عمل حالت طبیعی داشته باشد.

رینوپلاستی و کوچک نشان دادن صورت

برای خانم‌هایی که خواهان نمای کوچکتری از صورتشان هستند می‌توان اصلاح زاویه بین پل و انتهای بینی را انجام داد تا توده‌ی مناسبی در نمای کلی صورت پدیدار شود.

جراحی بینی علمی از طریق آنالیز اسکن سه بعدی

جراح، ساختار صورت را به همراه وضع و عملکرد گوش و حلق و بینی آنالیز می‌کند تا نه‌تنها به اصلاح موارد زیبایی بپردازد، بلکه بهبود عملکرد دستگاه‌ها را نیز مد نظر قرار دهد.

جراحی بینی و اصلاح موثر فک های متمایل به جلو

در مواردی که بینی تخت و فرورفته است، نقاط اصلی دهان با دقت تشخیص داده می‌شود و در رینوپلاستی مورد ملاحظه قرار می‌گیرد تا حالت فک کمی نمای فرورفته‌تری پیدا کند.

ارتباط بین ارتفاع پل بینی / ارتفاع نوک بینی/ زاویه‌ی نوک بینی

به منظور اصلاح شکل بینی، تشخیصی سه بعدی بر اساس ساختار استخوان بینی، ساختار غضروف و لایه‌های پوستی به عمل خواهد آمد.

آماده سازی قبل از عمل


 • گرفتن سابقه‌ی پزشکی ( تعیین آلرژن‌ها، بیماری‌های پزشکی جدی و تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌شوند.)
 • در طول مشاوره از لحاظ جسمانی و تست‌های آزمایشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرید.
 • یک هفته قبل از عمل جراحی و در طول مدت ریکاوری الکل مصرف نکنید.
 • بیمار باید ۴-۳ هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات بپرهیزد؛ زیرا نیکوتین می‌تواند در روند درمان تداخل ایجاد کند.
 • از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی اجتناب کنید، چرا که سبب افزایش خونریزی می‌شود.
 • حداقل ۶-۴ هفته قبل از عمل مصرف داروهای هورمونی، ضد انعقادی، استروئیدها و مکمل‌ها را قطع کنید تا از پیچیده شدن روند درمان جلوگیری شود.

جراحی بینی به سبک عروسکی


جراحی بینی عروسکی یک روش نوآورانه در زمینه جراحی زیبایی است که هدف آن ایجاد بینی بانمک و شبیه به بینی عروسکی برای افراد می‌باشد. این سبک جراحی از روش‌های رینوپلاستی متفاوتی بهره می‌برد. رینوپلاستی عروسکی تلاش دارد تا ظاهر طبیعی چهره شما را بهبود بخشد، اما با استفاده از ایمپلنت‌هایی که بر اساس شکل بینی شما طراحی می‌شوند، تمرکز بیشتری بر روی حفظ تناسب بین اجزای صورت شما دارد. به این ترتیب، بینی شما به نحوی تغییر می‌کند که به نظر می‌رسد “بینی خودتان است”، و با تناسب با سایر ویژگی‌های صورت شما ظاهر می‌شود.

روش جراحی بینی به سبک عروسکی

پزشک ابتدا برآوردی از برآمدگی بینی و پیشانی شما انجام خواهد داد و نوک بینی و ارتفاع آن نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس با استفاده از اسکن سه بعدی، ایمپلنت‌هایی ساخته می‌شود که کاملاً متناسب با بینی شما باشند و ظاهر طبیعی داشته باشند. ایمپلنت‌های مصنوعی مانند گورتکس و سیلیکون که به بالا بردن پل بینی کمک می‌کنند، در پشت بینی نصب می‌شوند. برای ایجاد نمای طبیعی‌تری از نوک بینی، از غضروف بدن شخص مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله غضروف گوش‌ها و تیغه‌ی بینی. بنابراین، این فرآیند شامل یک ایمپلنت مصنوعی و استفاده از غضروف خودتان است تا به بینی شما شکلی عروسکی بدهد.

نتیجه‌ی نهایی این فرآیند یک بینی طبیعی با شکل سرسره‌ای است که فانتزی و سر بالا نیست، اما نوک بینی اصلاح شده است. عرض قاعده‌ی پره‌ی بینی و کلوملا (ناحیه ی بین دو سوراخ بینی) نیز بررسی می‌شود و نوک بینی دوخته می‌شود. برای دستیابی به یک چهره‌ای طبیعی، غضروف گوش و تیغه‌ی بینی (سپتوم) آماده شده و سپس پیوند می‌خورد. بیمار پس از جراحی می‌تواند به خانه برود و نیازی به اقامت در بیمارستان ندارد.

پس از عمل جراحی، یک اسپلینت (تراشه فلزی یا پلاستیکی برای بستن بینی) در بینی قرار داده می‌شود. برای کاهش تورم، دو روز بعد از عمل از کیسه یخ استفاده می‌شود. پس از ۵ تا ۶ روز، جراح اسپلینت‌ها را از بینی خارج کرده و با معاینه‌ای که به عمل می‌آید، محل را بخیه می‌زند.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی

 1. تا ۳ روز نخست پس از عمل، در هنگام خواب سر را بالاتر نگه دارید.
 2. تا یک هفته به پهلو نخوابید، زیرا سبب بد شکلی بینی خواهد شد.
 3. از مصرف هر نوع نوشیدنی الکلی بپرهیزید.
 4. از مصرف غذاهای تند، شور ، ترش و انواع ترشیجات اجتناب کنید.
 5. صورت را به آرامی با پاک کننده‌های ملایم شستشو دهید.
 6. برای پاک کردن از پارچه‌ی نخی استفاده کنید.
 7. نیازی به کشیدن نخ جراحی نیست اما در صورت لزوم به پزشکتان مراجعه کنید.
 8. دو هفته پس از عمل حتماً توسط پزشکتان ویزیت شوید.
 9. به نسخه‌ای که برایتان تجویز می‌شود عمل کنید.
 10. از مصرف داروهای دیگر در کنار داروهای تجویز شده اجتناب کنید.
 11. در صورتی که زخم متورم یا دچار خونریزی شدید شد سریعاً به پزشکتان مراجعه کنید.
 12. در روز سوم چسب را بردارید.

خطرات


در رینوپلاستی به سبک عروسکی، اهمیت بسیاری به این نکته داده می‌شود که هیچ سایز بینی استانداردی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب باشد. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که نمی‌توانید به هر شکل و نوع بینی که مایلید دست یابید. جراح رینوپلاستی سعی می‌کند بهترین مدل بینی را که با ویژگی‌های صورت شما هماهنگی دارد، به شما پیشنهاد دهد. این ممکن است به معنای این باشد که بینی عروسکی مورد علاقه شما باشد، اما اگر با سایر ویژگی‌های صورت شما همخوانی نداشته باشد یا مشکلات تنفسی را برایتان ایجاد کند، نتیجه مطلوب را نخواهید داشت.

در طول جلسات مشاوره با جراح رینوپلاستی ماهر، باید قادر باشید درباره تغییراتی که در خصوص بینی خود مدنظر دارید با او گفتگو کنید. جراح نیز باید شما را در خصوص تغییراتی که بهبود نتیجه عمل می‌شوند، راهنمایی کند. بنابراین، برای دستیابی به یک بینی طبیعی و هماهنگ با ویژگی‌های صورتتان، شما و جراحتان باید به عنوان یک تیم همکاری کنید و تلاش خود را بکنید.

هزینه


هزینه‌ی رینوپلاستی به سبک عروسکی متغیر است و بستگی به نوع عملی دارد که شما خواستار آن هستید. اختلاف قیمت ممکن است مربوط به هزینه‌ی زندگی، میزان تقاضا برای عمل جراحی بینی و نیز تعداد جراحانی باشد که این عمل را انجام می‌دهند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان