آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی بینی عروسکی(بینی فانتزی یا سرسره ای) و عوارض

 

cvbvcb

بینی در مرکز صورت قرار دارد و بیش از سایر اجزا در ساختار سه بعدی صورت نقش اساسی دارد. بینی عروسکی می‌تواند چهره‌ی زیبا و مد روزی برایتان ایجاد کند و متداول‌ترین سبک در رینوپلاستی به شمار می‌رود. بینی عروسکی همان بینی نیمه فانتزی است که ارتفاع مناسبی در قسمت پل و نوک بینی دارد تا در این قسمت راستایی طبیعی و مطلوب حاصل گردد. به طور معمول، برای نوک بینی از غضروف گوش و غضروف تیغه‌ی بینی (سپتوم) استفاده می‌شود. هرچند اگر استرات (داربست) بینی محکمی داشته باشید که فرم بینی‌تان را در جایش نگه دارد، ما می‌توانیم فقط از غضروف گوش برای نوک بینی استفاده کنیم اما اگر بینی استرات و داربست ضعیفی داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که آن را تقویت کنیم تا از پایین آمدن نوک بینی در آینده جلوگیری شود.

اگر شما به دنبال عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی هستید باید بدانید که این روش عوارض جانبی متعددی دارد که مهمترین آن ها مشکلات تنفسی است. با این حال شما می توانید برای انجام این عمل به متخصصین با تجربه مراجعه کنید. در کلینیک رازی متخصصین با تجربه‌ای در خصوص انجام عمل بینی عروسکی حضور دارند و با توجه به دادن اطلاعات کامل از عمل جراحی عروسکی به سلیقه و خواسته ی بیمار توجه می کنند و این عمل را طوری که به بینی و تنفس فرد آسیب نرسد، انجام می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس بگیرید.

شرایط لازم برای داشتن بینی عروسکی


بینی عروسکی و نوک بینی شبیه به بازیگر معروف بلیک لایولی

برای داشتن بینی عروسکی، ابتدا بهترین جراح رینوپلاستی ساختار بینی را مورد آنالیز قرار داده و زاویه‌ی نوک و پل بینی را الگوسازی می‌کند. این کار سبب می‌شود تا بینی پس از عمل حالت طبیعی داشته باشد.

رینوپلاستی و کوچک نشان دادن صورت

برای خانم‌هایی که خواهان نمای کوچکتری از صورتشان هستند می‌توان اصلاح زاویه بین پل و انتهای بینی را انجام داد تا توده‌ی مناسبی در نمای کلی صورت پدیدار شود.

جراحی بینی علمی از طریق آنالیز اسکن سه بعدی

جراح، ساختار صورت را به همراه وضع و عملکرد گوش و حلق و بینی آنالیز می‌کند تا نه‌تنها به اصلاح موارد زیبایی بپردازد، بلکه بهبود عملکرد دستگاه‌ها را نیز مد نظر قرار دهد.

جراحی بینی و اصلاح موثر فک های متمایل به جلو

در مواردی که بینی تخت و فرورفته است، نقاط اصلی دهان با دقت تشخیص داده می‌شود و در رینوپلاستی مورد ملاحظه قرار می‌گیرد تا حالت فک کمی نمای فرورفته‌تری پیدا کند.

ارتباط بین ارتفاع پل بینی / ارتفاع نوک بینی/ زاویه‌ی نوک بینی

به منظور اصلاح شکل بینی، تشخیصی سه بعدی بر اساس ساختار استخوان بینی، ساختار غضروف و لایه‌های پوستی به عمل خواهد آمد.

آماده سازی قبل از عمل


 • گرفتن سابقه‌ی پزشکی ( تعیین آلرژن‌ها، بیماری‌های پزشکی جدی و تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌شوند.)
 • در طول مشاوره از لحاظ جسمانی و تست‌های آزمایشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرید.
 • یک هفته قبل از عمل جراحی و در طول مدت ریکاوری الکل مصرف نکنید.
 • بیمار باید 4-3 هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات بپرهیزد؛ زیرا نیکوتین می‌تواند در روند درمان تداخل ایجاد کند.
 • از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی اجتناب کنید، چرا که سبب افزایش خونریزی می‌شود.
 • حداقل 6-4 هفته قبل از عمل مصرف داروهای هورمونی، ضد انعقادی، استروئیدها و مکمل‌ها را قطع کنید تا از پیچیده شدن روند درمان جلوگیری شود.

جراحی بینی به سبک عروسکی


جراحی بینی عروسکی سبک نوینی از جراحی زیبایی است که هدف آن ایجاد بینی بانمک عروسکی برای افراد است. تکنیک این سبک از رینوپلاستی به دلیل برخی از عوامل متفاوت است. رینوپلاستی عروسکی بنا را بر طبیعی جلوه دادن چهره‌ی شما نهاده است؛ چرا که ایمپلنت‌ها طبق بینی شخص شما طراحی می‌شوند. بنابر این روی تراز بندی اجزای صورتتان کار شده و بینی‌تان طوری به نظر می‌رسد که گویا “بینی خودتان است.”

روش جراحی بینی به سبک عروسکی

پزشک برآوردی از برآمدگی بینی و پیشانی شما خواهد داشت. نوک بینی و نیز ارتفاع آن نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از ارزیابی اسکن سه بعدی، ایمپلنت‌ها ساخته می‌شوند. در این مرحله دقت می‌شود که ایمپلنت کاملاً متناسب با بینی شما باشد و طبیعی به نظر برسد. ایمپلنت‌های مصنوعی نظیر گورتکس و سیلیکون که به بالا بردن پل بینی کمک می‌کنند، در پشت بینی نصب می‌شوند. برای ایجاد نمای طبیعی‌تری از نوک بینی، از غضروف بدن خود شخص نظیر غضروف گوش‌ها و تیغه‌ی بینی استفاده می‌شود. پس این فرآیند شامل یک ایمپلنت مصنوعی و غضروف خودتان است تا به بینی شما سبک عروسکی بدهد. نتیجه‌ی نهایی بینی طبیعی سرسره‌ای شکلی است که فانتزی و سر بالا نیست ولی نوک بینی اصلاح شده است. عرض قاعده‌ی پره‌ی بینی و کلوملا (ناحیه ی بین دو سوراخ بینی) بررسی می‌شود و نوک بینی دوخته می‌شود. برای دستیابی به چهره‌ای طبیعی، غضروف گوش و تیغه‌ی بینی (سپتوم) آماده شده و سپس پیوند می‌خورد. بیمار پس از جراحی می‌تواند به منزل برود و نیاز نیست شب را در بیمارستان سپری کند.

پس از عمل جراحی، در بینی اسپلینت (تراشه فلزی یا پلاستیکی برای بستن بینی) قرار می‌دهند. برای کاهش تورم، دو روز بعد از عمل از کیسه یخ استفاده کنید. پس از 5 تا 6 روز جراح اسپلینت‌ها را از بینی خارج کرده و با معاینه‌ای که به عمل می آید محل را بخیه می‌زند.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی

 1. تا 3 روز نخست پس از عمل، در هنگام خواب سر را بالاتر نگه دارید.
 2. تا یک هفته به پهلو نخوابید، زیرا سبب بد شکلی بینی خواهد شد.
 3. از مصرف هر نوع نوشیدنی الکلی بپرهیزید.
 4. از مصرف غذاهای تند، شور ، ترش و انواع ترشیجات اجتناب کنید.
 5. صورت را به آرامی با پاک کننده‌های ملایم شستشو دهید.
 6. برای پاک کردن از پارچه‌ی نخی استفاده کنید.
 7. نیازی به کشیدن نخ جراحی نیست اما در صورت لزوم به پزشکتان مراجعه کنید.
 8. دو هفته پس از عمل حتماً توسط پزشکتان ویزیت شوید.
 9. به نسخه‌ای که برایتان تجویز می‌شود عمل کنید.
 10. از مصرف داروهای دیگر در کنار داروهای تجویز شده اجتناب کنید.
 11. در صورتی که زخم متورم یا دچار خونریزی شدید شد سریعاً به پزشکتان مراجعه کنید.
 12. در روز سوم چسب را بردارید.

خطرات


در رینوپلاستی به سبک عروسکی به هیچ عنوان یک سایز بینی برای همه‌ی افراد اعمال نمی‌شود. نخستین چیزی که باید بدانید این است که نمی‌توانید هر نوع بینی که بخواهید داشته باشید. جراح رینوپلاستی می‌کوشد که بهترین مدل بینی را که با صورتتان متناسب است به شما ارائه کند. ممکن است بینی عروسکی مورد دلخواه شما باشد اما با صورتتان تناسبی نداشته باشد و یا مشکلات تنفسی برایتان ایجاد کند. در طول مدت مشاوره با جراح رینوپلاستی مجرب، باید قادر باشید با وی درباره‌ی تغییرات مورد نظر در خصوص بینی‌تان گفتگو کنید. جراح نیز می‌بایست شما را درباره‌ی تغییراتی که باعث بهبود نتیجه‌ی عمل می‌شود راهنمایی کند. پس برای رسیدن به یک بینی طبیعی، شما و جراحتان باید در قالب یک تیم تلاش خود را مبذول دارید.

هزینه


هزینه‌ی رینوپلاستی به سبک عروسکی متغیر است و بستگی به نوع عملی دارد که شما خواستار آن هستید. اختلاف قیمت ممکن است مربوط به هزینه‌ی زندگی، میزان تقاضا برای عمل جراحی بینی و نیز تعداد جراحانی باشد که این عمل را انجام می‌دهند.

مشاوره رایگان