آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی(رفع قوز بینی)

 

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی

بینی به عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته صورت، که اغلب به عنوان عاملی که جذابیت را تعیین می‌کند، در نظر گرفته می‌شود. ممکن است قوزی بر روی بینی وجود داشته باشد که یا به صورت طبیعی در دوران نوجوانی ظاهر می‌شود یا ناشی از شکستگی بینی و عدم مراقبت صحیح پس از آن باشد. این حالت گاهی به عنوان “بینی عقابی” شناخته می‌شود که در آن، به جای صاف بودن و کمی تمایل به پایین بودن، یک قوز در بالای بینی وجود دارد. این وضعیت می‌تواند موجب بزرگتر به نظر رسیدن بینی شود.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی به طور عمومی به معنای برطرف کردن این قوز از طریق جراحی زیبایی استفاده می‌شود. قوز بینی شامل بخشی از استخوان بینی و بخشی دیگر از غضروف است. با برداشتن قوز پشت بینی، تغییر شکل بینی می‌تواند با ایجاد هماهنگی با سایر اجزای صورت و حفظ ظاهر طبیعی بینی، تغییر چشمگیری را به وجود آورد.

ممکن است شما دارای بینی استخوانی یا عقابی باشید و بخواهید که قوز بینی خود را برطرف کنید یا برای داشتن بینی خوش‌فرم‌تر و زیباتر، بینی خود را صاف کنید. رینوپلاستی ( جراحی بینی ) یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در بین مردان و زنان است. متخصص کلینیک زیبایی رازی می‌تواند از عمل رینوپلاستی برای تغییر شکل، کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی جهت دستیابی به اندازه و شکل مورد نظر از نظر ظاهری و افزایش هماهنگی و تناسب صورت جهت افزایش اعتماد به نفس بیمار استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود یا رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی چیست؟


قوز بینی یکی از متداول‌ترین بدشکلی‌های صورت است که معمولاً ارثی بوده که در آن رشد بیش از حد غضروف و استخوان بینی وجود دارد و موجب ایجاد قوز روی برآمدگی بینی می‌شود. جدا از ژنتیک، ضربه به بینی در دوران کودکی یا نوجوانی نیز می‌تواند منجر به رشد استخوان و غضروف اضافه شود. کوچک کردن بینی استخوانی یا برداشتن قوز بینی شاید شایع‌ترین نوع جراحی بینی استخوانی باشد. عمل بینی عقابی شامل بریدن بیرون‌زدگی استخوان در وسط بینی جهت ایجاد یک خط زیبا است.

کاندیدهای عمل جراحی بینی استخوانی و عقابی


عمل بینی عقابی برای اشخاصی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند مناسب است. اگر احساس می‌کنید که بینی‌تان با سایر اجزای صورت تناسب ندارد، در این صورت این عمل خوبی برای شما خواهد بود. رینوپلاستی حتی می‌تواند برای کمک به اشخاصی که مشکل تنفس از راه بینی دارند مفید باشد. همچنین در صورت وجود قوز بینی بزرگ، راه حلی بسیار موثر است.

مزایا


 • بهبود هماهنگی بینی و خصوصیات چهره
 • بهبود تنفس از راه بینی
 • بازیابی ظاهر و عملکرد بینی پس از ضربه به آن
 • معمولاً نتایج دائمی
 • بی‌خطر و موثر

مشاوره


 عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی چیست؟

در جلسه مشاوره، به توضیح انتظارات، نگرانی‌ها و هرگونه سوال دیگری که درباره عمل جراحی بینی خود دارید، پرداخته می‌شود. در این زمان، مراحل عمل جراحی به شما توضیح داده خواهد شد، عکس‌برداری از بینی انجام می‌شود و سوابق پزشکی شما نیز به جراح ارائه می‌شود. سپس جراح بینی شما را بررسی کرده و ظاهر بیرونی، ابعاد، شکل و کیفیت پوست بینی را ارزیابی می‌کند. برای بررسی داخل بینی، از اسپکولوم استفاده می‌شود تا هرگونه نقص داخلی و علت مشکل تنفسی مشخص شود.

روش عمل


عمل رینوپلاستی معمولاً از یک تا سه ساعت طول می‌کشد و از بیهوشی عمومی برای انجام آن استفاده می‌شود. روش انجام این جراحی برای هر بیمار متفاوت است و بسته به آناتومی بینی ممکن است جراح از روش بیرونی استفاده کند که در آن جای زخم در خارج بینی ایجاد می‌شود یا از روشی استفاده کند که برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند. تکنیک جراحی رینوپلاستی برای کوچک کردن قوز بینی بر اساس ناهنجاری آناتومیکی بینی می‌باشد.

برای شروع عمل، برش‌های کوچکی ایجاد می‌شوند که به جراح امکان دسترسی به ساختار زیرین بینی را می‌دهد و قوز پشت بینی از طریق جراحی کوچک کاهش می‌یابد. این عمل با جدا کردن غضروف‌های جانبی بالایی از تیغه‌ی فوقانی بینی و سپس پایین بردن تیغه بینی تا ارتفاع مورد نظر انجام می‌شود. همچنین، استخوان‌های بینی نیز تا همین ارتفاع پایین برده می‌شوند. برای بستن بازشدگی قسمت فوقانی که در اثر بریدن استخوان بینی ایجاد شده است، اغلب نیاز به استئوتومی است که به معنی برش‌هایی در استخوان است که امکان تغییر موقعیت استخوان‌ها را فراهم می‌کند. همچنین، نیم‌رخ بینی، نوک بینی و تیغه یا خط میانی بینی نیز ممکن است اصلاح شوند.

پس از عمل

جراح پلاستیک از آتل و بانداژهای گازی بلافاصله پس از رینوپلاستی استفاده می‌کند. درد و ناراحتی خفیف تا متوسط در اثر جراحی وجود دارد. این درد را می‌توان با مصرف داروهای خوراکی کنترل کرد.

خطر عمل زیبایی بینی استخوانی و عقابی


 • بی‌حسی
 • تورم
 • آسیب عصبی دائمی
 • نتایج نامتقارن

بهبودی


زمان بهبودی جراحی بینی

پس از انجام جراحی پلک‌ها و بینی، ممکن است برای چند روز اول دچار کبودی، درد و تورم شوید. بهتر است در زمان خواب سر خود را بالا بگیرید و تا جای ممکن استراحت کنید تا عوارض جانبی کمتری تجربه کنید. دستورالعمل‌های پس از جراحی شامل استراحت فراوان و محدودیت در فعالیت‌ها است تا فرآیند بهبودی را تسهیل و تسریع کند. توصیه می‌شود بیماران به مدت ۸ تا ۱۰ روز از کار استراحت کنند، اما این با شرایط هر فرد ممکن است متفاوت باشد. بسیاری از بیماران این دوره بهبودی را برای استراحت و لذت بردن از فعالیت‌های آرام استفاده می‌کنند.

در هفته‌ی اول پس از جراحی، ممکن است صورت و بینی شما تورم داشته باشد. به دلایل سلامتی، باید قبل و بعد از عمل از سیگار خودداری کنید. عینک‌های طبی یا آفتابی باید به سر متصل شوند و تا زمانی که بهبودی کامل را تجربه نکرده‌اید، باید آنها را بر روی بینی قرار ندهید. همچنین، در سال اول پس از جراحی، باید بینی خود را از عوامل خطر مانند نور خورشید محافظت کنید تا بهبودی بهتری داشته باشید.

درد معمولاً با داروهای خوراکی که توسط جراح پلاستیک تجویز می‌شود، کنترل می‌شود. برای کاهش تورم می‌توان از کمپرس سرد استفاده کرد. مراقبت‌های پس از رینوپلاستی باید با دقت رعایت شوند زیرا تأثیر قابل توجهی بر نتیجه‌ی عمل دارند.

هزینه


هزینه عمل زیبایی بینی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • هزینه‌های تسهیلات و اتاق عمل
 • هزینه بیهوشی
 • حق‌الزحمه جراح
 • نوع عمل
 • موقعیت جغرافیایی

فهرست مطالب

مشاوره رایگان