آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی(رفع قوز بینی)

 

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی

بینی به عنوان یکی از برجسته‌ترین خصوصیات صورت تلقی می‌شود که تعیین کننده‌ی جذابیت است. داشتن قوز بر روی بینی می‌تواند یکی از ویژگی‌های طبیعی بینی باشد که در دوران نوجوانی ظاهر می‌شود یا ناشی از مراقبت نامناسب پس از شکستگی بینی باشد. بینی عقابی بینی است که به جای صاف بودن و کمی تمایل به طرف پایین، یک قوز در بالای آن وجود دارد. این حالت موجب بزرگ نشان داده شدن بینی می‌گردد. رینوپلاستی معمولاً به معنی برطرف کردن این قوز از طریق عمل جراحی زیبایی است. بخشی از این قوز شامل استخوان بینی و بخشی دیگر از جنس غضروف است. تغییر شکل بینی از طریق برداشتن قوز پشت بینی می‌تواند با ایجاد هماهنگی صورت و حفظ ظاهری طبیعی بینی موجب ایجاد تغییر چشمگیری شود.

ممکن است شما دارای بینی استخوانی یا عقابی باشید و بخواهید که قوز بینی خود را برطرف کنید یا برای داشتن بینی خوش‌فرم‌تر و زیباتر، بینی خود را صاف کنید. رینوپلاستی ( جراحی بینی ) یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در بین مردان و زنان است. متخصص کلینیک زیبایی رازی می‌تواند از عمل رینوپلاستی برای تغییر شکل، کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی جهت دستیابی به اندازه و شکل مورد نظر از نظر ظاهری و افزایش هماهنگی و تناسب صورت جهت افزایش اعتماد به نفس بیمار استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود یا رزرو نوبت با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی چیست؟


قوز بینی یکی از متداول‌ترین بدشکلی‌های صورت است که معمولاً ارثی بوده که در آن رشد بیش از حد غضروف و استخوان بینی وجود دارد و موجب ایجاد قوز روی برآمدگی بینی می‌شود. جدا از ژنتیک، ضربه به بینی در دوران کودکی یا نوجوانی نیز می‌تواند منجر به رشد استخوان و غضروف اضافه شود. کوچک کردن بینی استخوانی یا برداشتن قوز بینی شاید شایع‌ترین نوع جراحی بینی استخوانی باشد. عمل بینی عقابی شامل بریدن بیرون‌زدگی استخوان در وسط بینی جهت ایجاد یک خط زیبا است.

کاندیدهای عمل جراحی بینی استخوانی و عقابی


عمل بینی عقابی برای اشخاصی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند مناسب است. اگر احساس می‌کنید که بینی‌تان با سایر اجزای صورت تناسب ندارد، در این صورت این عمل خوبی برای شما خواهد بود. رینوپلاستی حتی می‌تواند برای کمک به اشخاصی که مشکل تنفس از راه بینی دارند مفید باشد. همچنین در صورت وجود قوز بینی بزرگ، راه حلی بسیار موثر است.

مزایا


 • بهبود هماهنگی بینی و خصوصیات چهره
 • بهبود تنفس از راه بینی
 • بازیابی ظاهر و عملکرد بینی پس از ضربه به آن
 • معمولاً نتایج دائمی
 • بی‌خطر و موثر

مشاوره


 عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی چیست؟

در حین مشاوره انتظارات، نگرانی‌ها و هرگونه سوال دیگری که درباره‌ی عمل جراحی دارید مورد بحث قرار می‌گیرد. در همین زمان، مراحل عمل توضیح داده خواهد شد، عکس‌برداری از بینی انجام می‌شود و سابقه پزشکی‌تان را نیز در اختیار جراح قرار می‌دهید. سپس جراح بینی را بررسی کرده و ظاهر بیرونی، ابعاد، شکل و کیفیت پوست بینی را ارزیابی می‌کند. بررسی داخل بینی با استفاده از اسپکولوم انجام خواهد شد تا هرگونه بدشکلی داخلی و دلیل مشکل تنفسی شناسایی شود.

روش عمل


عمل رینوپلاستی از یک تا سه ساعت بطول می‌انجامد. برای انجام این جراحی از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. روش عمل برای هر بیمار متفاوت است. بسته به آناتومی بینی ممکن است جراح از روش بیرونی استفاده کند که در آن جای زخم در خارج بینی ایجاد می‌شود و یا از روشی استفاده کند که برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند. تکنیک جراحی رینوپلاستی برای کوچک کردن قوز بینی بر اساس ناهنجاری آناتومیکی بینی می‌باشد. برای شروع عمل، برش‌های کوچکی ایجاد می‌شوند که به جراح امکان دسترسی به ساختار زیرین بینی را می‌دهد. قوز پشت بینی از طریق جراحی کوچک می‌شود. این عمل با جدا کردن غضروف‌های جانبی بالایی از تیغه‌ی فوقانی بینی و سپس پایین بردن تیغه بینی تا ارتفاع مورد نظر انجام می‌شود. استخوان‌های بینی نیز تا همین ارتفاع پایین برده می‌شوند. برای بستن بازشدگی قسمت فوقانی که در اثر بریدن استخوان بینی ایجاد شده است، اغلب نیاز به استئوتومی است. استئوتومی به معنی برش‌هایی در استخوان است که امکان تغییر موقعیت استخوان‌ها را فراهم می‌کند. نیم‌رخ بینی، نوک بینی و تیغه یا خط میانی بینی نیز ممکن است اصلاح شوند.

پس از عمل

جراح پلاستیک از آتل و بانداژهای گازی بلافاصله پس از رینوپلاستی استفاده می‌کند. درد و ناراحتی خفیف تا متوسط در اثر جراحی وجود دارد. این درد را می‌توان با مصرف داروهای خوراکی کنترل کرد.

خطر عمل زیبایی بینی استخوانی و عقابی


 • بی‌حسی
 • تورم
 • آسیب عصبی دائمی
 • نتایج نامتقارن

بهبودی


زمان بهبودی جراحی بینی

ممکن است برای چند روز پس از جراحی پلک‌ها و بینی دچار کبودی، درد و تورم باشند. بیماران باید در هنگام خواب سر خود را بالا بگیرند و تا حد امکان استراحت کنند تا خطر عوارض جانبی به حداقل برسد. دستورالعمل‌های پس از عمل شامل استراحت زیاد و محدودیت فعالیت جهت تسهیل و تسریع دوره بهبودی می‌باشد. به بیماران توصیه می‌شود تا به مدت ۸ تا ۱۰ روز از کار مرخصی بگیرند اما این زمان بستگی به شرایط بیمار دارد. بسیاری از بیماران از دوره بهبودی برای ریلکس کردن و لذت بردن از فعالیت‌های آرام استفاده می‌کنند. در هفته‌ی اول پس از جراحی مقداری تورم در صورت و بینی وجود خواهد داشت. به دلایل سلامتی بیماران باید از سیگار کشیدن به مدت چند هفته قبل و بعد از عمل پرهیز کنند. عینک‌های طبی یا آفتابی باید به سر متصل شوند و باید از قرار دادن آنها بر روی بینی بلافاصله بعد از جراحی اجتناب شود. علاوه بر این، در یک سال اول پس از جراحی، بینی باید در برابر عوامل خطری مانند خورشید محافظت شود تا روند بهبودی تسهیل شود. درد معمولاً با داروهای خوراکی تجویز شده توسط جراح پلاستیک کنترل می‌شود. کمپرس سرد به منظور کنترل و کاهش تورم استفاده می‌شود. مراقبت‌های پس از عمل رینوپلاستی باید به دقت رعایت شوند زیرا به مقدار قابل ملاحظه‌ای بر نتیجه‌ی عمل تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه


هزینه عمل زیبایی بینی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • هزینه‌های تسهیلات و اتاق عمل
 • هزینه بیهوشی
 • حق‌الزحمه جراح
 • نوع عمل
 • موقعیت جغرافیایی
مشاوره رایگان