آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

 

nose

بینی، به عنوان قسمت برجسته و قابل تشخیص‌ترین صورت، در مرکز توجه قرار دارد. یک بینی بزرگ، کوچک، بلند یا گوشتی به سرعت توجه را به خود جلب می‌کند. افرادی که با یک بینی غیرجذاب روبرو هستند، معمولاً از ظاهر خود ناراضی هستند و ممکن است از عکس گرفتن هم اجتناب کنند. ناهنجاری‌های بینی ممکن است از طبیعت مادرزادی باشند. اگرچه شما ممکن است باور داشته باشید که بینی شما قابل قبول است، اما اگر پهن و گوشتی است، می‌توانید آن را تغییر دهید. با استفاده از جراحی رینوپلاستی، این نوع بینی قابل ترمیم و بهبود یافته و شکل آن اصلاح می‌شود. عمل جراحی زیبایی بینی، یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی پلاستیک است که برای بهبود شکل بینی طراحی شده است.

اگر شما از فرم گوشتی بینی خود ناراضی هستید و از آن خجالت می‌کشید، عمل جراحی زیبایی برای بینی گوشتی وجود دارد که بسته به اینکه کدام قسمت از بینی، گوشتی می‌باشد عمل‌های متفاوت زیبایی می‌تواند انجام شود تا بینی شما خوش‌فرم شود و از حالت گوشتی در بیاید. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین مجربی وجود دارند که با توجه به عمل‌های متفاوتی که برای زیبایی عمل بینی مخصوصاً بینی گوشتی انجام داده‌اند می‌توانند بینی گوشتی را به فرم متناسب و متقارن در صورت در بیاورند. آنها درمان مناسب را به بیمار پیشنهاد می‌کنند و اطلاعات کامل در مورد جراحی مورد نیاز برای بیمار را به او توضیح می‌دهند تا بیمار راحت بتواند تصمیم بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

Untitled-2

بینی گوشتی چیست؟


nose5

برخی از بینی‌ها از نمای جلو ظاهر بدی دارند که هر کسی متوجه آن می‌شود. یکی از این اشکالات زیبایی، گوشتی بودن یا پهن بودن بینی است. این گوشتی بودن ممکن است تمام بینی را دربرگیرد یا ممکن است فقط پل بینی پهن باشد. به طور خلاصه، یک بینی گوشتی ممکن است زمانی ایجاد شود که اسکلت بینی به اسکلت صورت بین استخوان‌های بینی و غضروف جانبی بالایی که در طول پل بینی قرار دارد، نوک بینی و در پایه آلار یا لابولار بینی به هم وصل شده باشد.

دلایل نیاز به انجام عمل جراحی بینی گوشتی


بینی گوشتی ممکن است به دلایل زیر نیاز به عمل جراحی داشته باشد:

  • ممکن است بافت اسکلتی (استخوان و غضروف) باعث گوشتی شدن بینی شده باشد.
  • در برخی موارد ممکن است التهاب و تورم باعث پهن شدن بینی فرد شده باشد.
  • پوست ضخیم در مدت زمان طولانی‌تری بهبود یافته و به شکل نهایی بینی درمی‌آید. برای چگونگی تنظیم پوست بینی و در مقایسه به بینی با پوست نازک، انقباض و بهبود پوست بینی‌هایی که پوست ضخیم‌تری داشته و گوشتی هستند غیرقابل‌پیش‌بینی است.

آماده‌سازی برای انجام عمل بینی گوشتی


آماده‌سازی برای انجام عمل رینوپلاستی باید از چند هفته قبل از عمل آغاز شود. بیماران باید از مصرف آسپیرین و داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کرده و از مکمل‌های ویتامینی برای تسریع در فرایند بهبودی استفاده کنند. همچنین بیمار باید یک روز قبل از عمل زیبایی بینی تمام وسایلی را که برای بعد از عمل جراحی نیاز دارد مانند یخ و بند گاز را تأمین نماید. همچنین بیماران باید غذاهایی مانند سوپ، بیسکوئیت و آبمیوه که به راحتی هضم می‌شوند از قبل تأمین نمایند. به بیماران توصیه می‌شود که صورت خود را شب قبل از عمل به طور کامل شسته تا باکتری‌ها از روی آن برداشته شده و تا پس از انجام عمل جراحی چیزی نخورند. بیمار باید در روز عمل با یک لباس گشاد و راحت به موقع در مطب حضور به هم رساند. آنها باید یکی از دوستان یا اعضای خانواده را همراه خود بیاورند که بتواند پس از انجام عمل، بیمار را به منزل برساند. این مراحل و کارهای ساده به شما کمک می‌کند تا عمل جراحی و دوران بهبودی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مشکلات زیبایی که می‌توان با انجام عمل جراحی بینی اصلاح نمود، به میزان زیادی به آناتومی بینی بیمار نظیر ساختار غضروف‌ها و ضخامت پوست وی بستگی دارد. در برخی بینی‌ها که پوست آنها ضخیم‌تر است، ساختارهای نگهدارنده زیرین بینی ضعیف‌تر هستند. پزشک پس از انجام یک معاینه جامع در مورد گزینه‌های مختلف عمل بینی که می‌تواند به شما در رفع و اصلاح مشکل موجود کمک کند بحث و تبادل‌نظر می‌کند.

روش‌های جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم


روش‌های متعددی برای اصلاح بینی‌های گوشتی وجود دارد:

پیوند بافت

nose6

پزشک غالباً از پیوند بافت سخت (غضروف) برای اصلاح بینی به خصوص نوک آن استفاده می‌کند. یک نوک ساختاریافته‌تر باعث می‌شود که ضخامت پوست کمتر مشخص شود.

کوچک کردن بینی گوشتی به روش معمول

nose7

از آنجا که پوست ضخیم به راحتی منقبض نمی‌شود و مدت بیشتری طول می‌کشد تا با قالب بینی هماهنگ شود بنابراین پزشک از روش‌های معمول کوچک‌سازی بینی یعنی برقراری توازن و تعادل بین اهداف زیبایی‌شناسی و نیازهای ساختاری استفاده می‌کند. اگر مقدار زیادی از استخوان و غضروف برداشته شود، ممکن است بینی از شکل افتاده و زشت شود. باید به طور مستمر منافع و مزایای عمل مورد توجه قرار گیرد. پزشک به دقت در هنگام عمل تغییر شکل بینی به ساختار آن توجه می‌کند.

نازک کردن پوست

nose8

معمولاً وجود بافت چربی در زیر پوست بینی افرادی که پوست ضخیمی دارند باعث می‌شود که بینی آنها گوشتی به نظر برسد. پزشک با به کارگیری روش عمل باز بینی گوشتی، این لایه را برداشته و باعث می‌شود که بینی لاغرتر به نظر برسد. بهبود پوست منقبض‌شده باعث بهتر شدن ظاهر بینی شده و آن را باریک‌تر می‌کند.

عمل جراحی بسته بینی برای باریک کردن بینی‌های گوشتی

nose9

در جراحی بینی با استفاده از روش استئوتومی، می‌توان بینی گوشتی را باریک‌تر کرد. عمل رینوپلاستی بسته برای باریک‌تر کردن بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. با استفاده از استئوتومی، می‌توان پل بینی را که شامل استخوان‌های پهن بینی و غضروف بالایی جانبی آن است، نسبت به حالت قبلی باریک‌تر کرد. پس از انجام استئوتومی جانبی و میانی در استخوان بینی، یک گچ روی پل بینی قرار می‌گیرد تا به مدت یک هفته به همان حالت ثابت بماند و تغییر شکل ندهد. پیش‌بینی می‌شود که انجام این عمل باعث می‌شود تا طی ۲ هفته اول، تورم و کبودی روی پوست صورت مشاهده شود. بخیه‌های استفاده شده برای بستن شکاف‌های عمل در جراحی بسته بینی، به صورت بخیه‌های جذبی است.

عمل جراحی باز بینی

10

پزشک در جراحی بازسازی بینی، یک شکاف در کولوملا ایجاد می‌کند تا بتواند نوار باریکی از بافت را از نوستریل‌ها جدا کند. این روش به پزشک این امکان را می‌دهد که به غضروف و استخوان بینی با دقت بیشتری دسترسی پیدا کند و عمل جراحی را با دقت بیشتری انجام دهد. در این روش، جراح چربی و غضروف اضافی زیر پوست نوک بینی را برداشته و یک گرافت غضروفی در آن قرار می‌دهد تا نوک بینی را زیباتر کند. همچنین، برداشتن پوست و چربی اضافی از دو طرف بینی (جایی که نوستریل‌ها به گونه‌ای وصل می‌شوند) باعث می‌شود که بینی باریک‌تر شود. اگرچه این روش ممکن است باعث ایجاد اسکارهای قابل مشاهده‌تری روی صورت شود، اما بیشتر جراحان ترجیح می‌دهند از این روش استفاده کنند. با این حال، اسکارها معمولاً به صورت محدود باقی می‌مانند و به شکل یک خط که زیاد توجه نمی‌کشد، زیر بینی ایجاد می‌شوند.

دوران بهبودی


متأسفانه، یکی از مشکلاتی که در درمان بینی گوشتی وجود دارد، مدت زمان طولانی لازم برای بهبود کامل پس از عمل جراحی است. بعد از انجام جراحی بینی، بیماران ممکن است حدود دو هفته طول بکشد تا به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. آنها باید به مدت دو تا هشت هفته از ورزش یا وزنه‌برداری خودداری کنند. علاوه بر این، تورم در بیمارانی که پوست ضخیم‌تری دارند، ممکن است برای مدت زمان بیشتری روی صورت باقی بماند. در بیمارانی که بینی گوشتی دارند، ممکن است تا ۱۸ ماه پس از عمل جراحی، تورم روی بینی احساس شود. رعایت دستورالعمل‌های پس از عمل توسط جراح، می‌تواند به تسریع فرآیند بهبودی بیمار و موفقیت عمل کمک زیادی کند.

هزینه


هزینه عمل جراحی بینی گوشتی به میزان تغییر شکل و ترمیم و درمان‌های لازم برای اصلاح شکاف ایجادشده برای انجام عمل و دستمزد پزشک بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان