آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

c1

چشم‌ها اغلب ویژگی خاصی دارند که نظر ما را به خود جلب می کنند؛ و معمولاً نخستین عضوی هستند که ما در افراد مشاهده می کنیم. حتی برخی معتقدند چشم پنجره‌ی روح است. ما چشمان درشت را جذاب می‌پنداریم زیرا نشانه‌ای از سلامتی و جوانی و درنتیجه قدرت باروری است.

چینی که در لبه‌ی داخلی پلک است که گاهی به آن چین یا تای مغولی اطلاق می‌شود، می‌تواند چشم‌ها را گرد، فاصله‌دار و باریک نشان دهد. در عمل اپی‌کانتوپلاستی چین اپی‌کانتیک در گوشه‌ی داخلی چشم برداشته شده و فاصله‌ی بین دو چشم کمتر می‌شود. هر دو عمل اپی‌کانتوپلاستی و بلفاروپتوز (افتادگی پلک) را می‌توان همزمان یا به‌صورت مجزا انجام داد. در اپی‌کانتوپلاستی دوگانه (انجام همزمان اپی‌کانتوپلاستی جانبی و پایین کشیدن پلک پایین) می‌توان با کم کردن کشیدگی چشم در گوشه‌ی داخلی آن فرم چشم‌ها را اصلاح کرده و آنها را طبیعی‌تر و زیبا‌تر جلوه داد.


اگر چشمان کوچکی دارید و پوست پلکتان بیشتر فضای چشمتان را احاطه می‌کند و چنانچه در آرزوی چشمان درشت‌تر و درخشان‌تری هستید، اپی‌کانتوپلاستی گزینه‌ی مناسبی برای شماست. متخصصین ما در کلینیک رازی آناتومی چشمتان را ارزیابی می‌کنند و مناسب‌ترین روش عمل برای شخص شما را تعیین می‌نمایند. اپی‌کانتوپلاستی عمل ایمن و موثری است که چشمانتان را جذاب و زیبایی‌تان را دوچندان می‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل زیبایی درشت کردن چشم یا تعیین وقت قبلی در کلینیک میتوانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

r2r

اپی‌کانتوپلاستی چیست؟


c5

در اپی‌کانتوپلاستی امکان کشیده کردن چشم‌ها به‌طور افقی به‌منظور بازتر و بزرگتر کردن آن وجود دارد. در این عمل چین اپی‌کانتال یا مغولی که در گوشه‌ی داخلی یا خارجی چشم است آزاد و اصلاح می‌شود. برای رسیدن به نتیجه‌ی بهتر، این عمل اغلب همراه با جراحی پلک بالا و پایین پیشنهاد می‌شود.

مزایا


 • این عمل به‌طور واضحی چشم‌ها را درشت کرده و محور داخل چشم را کم می‌کند تا چشم‌ها در مرکز جلوه کند.
 • نیمه‌ی میانی چشم آشکار می‌شود که این خود سبب بزرگتر شدن و درخشان‌تر شدن چشم‌ها می‌شود.

 متقاضیان مناسب


درصورتی که چشم‌هایتان فاصله‌دار هستند، متقاضی مناسبی برای عمل هستید. همچنین اگر از اندازه‌ی چشم‌هایتان رضایت ندارید و چشم‌ها نسبت به صورتتان کوچک هستند، اپی‌کانتوپلاستی در شکل کلی شما تغییر زیادی ایجاد می‌کند. در این عمل پوست پلک، که بخش اعظم داخل پلک را اشغال کرده برداشته می‌شود و درنتیجه نگاه نافذ و جذاب‌تری خواهید داشت. اپی‌کانتوپلاستی به‌طور خاص عملی ایده‌آل برای بیماران زن یا مردی است که:

 • از سلامت نسبتاً خوبی برخوردار باشند.
 • چین اپی‌کانتال (مغولی) بزرگی دارند که شکل طبیعی صورت و چشم را نازیبا می‌کند.
 • چشم‌های آنها فاصله‌دار و از هم دور است؛ به‌طوری که چهره‌ی فرد نامتناسب جلوه می‌کند.
 • خواستار بهبود چهره‌ی کلی خود هستند؛ بدون اینکه خللی در تعلق به قوم و نژادشان وارد شود.
 • تحت عمل جراحی پلک بالا و پایین قرار گرفته‌اند یا قصد چنین عملی را دارند تا بر جذابیت نگاه خود بیفزایند.

انواع اپی‌کانتوپلاستی


اپی‌کانتوپلاستی میانی

c6

در این عمل شکل گوشه‌ی داخلی چشم را تغییر می‌دهند تا آن را بزرگتر و درخشان‌تر جلوه دهند. این روش برای افرادی توصیه می‌شود که اپی‌کانتوس مدیال یا میانی (چین خوردگی مغولی) دارند. در این عمل می‌توان پوست را “محکم کشید” تا شکل دلخواه ایجاد شود یا با بریدن و برداشتن این قسمت شیب ایجاد کرد و به‌این ترتیب بخیه‌های حاصله نیز در امتداد گوشه‌ی جدید چشم محو می‌شوند. این عمل را می‌توان به‌تنهایی یا با عمل پلک بالا و پایین انجام داد.

اپی‌کانتوپلاستی جانبی

c7

در این عمل شکل گوشه‌ی بیرونی یا جانبی چشم تغییر می‌کند تا بزرگتر دیده شود و با تغییر شکل اپی‌کانتوس جانبی (گوشه‌ی بیرونی چشم) چشم‌ها کشیده‌تر می‌شوند. شکل و زاویه‌ی چشم را با این عمل می‌توان اصلاح کرد. روش حاضر با روش سنتی که گاهی نیاز به بخیه‌ی مجدد بود متفاوت است. جراحان خبره نتیجه‌ی ماندگار آن را تضمین می‌کنند. این عمل را می‌توان به‌تنهایی یا همراه با جراحی پلک بالا و پایین انجام داد.

فرآیند عمل


قبل از عمل

پزشک با شما مشاوره می‌کند و درباره‌ی انتظارات شما از این عمل و نیز چهره‌ی جدیدتان پس از عمل گفتگو می‌کند. عکس‌های قبل و بعد از عمل در جلسه‌ی مشاوره به شما ارائه می‌شود. هدف ما درواقع خلق ظاهری طبیعی است.

اپی‌کانتوپلاستی جانبی

c8

اپی‌کانتوپلاستی جانبی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. کانتوپلاستی جانبی عمل زیبایی رایجی است که طی آن در گوشه‌ی خارجی چشم شکافی ایجاد می‌کنند تا طول چشم را بزرگتر کنند. این عمل را می‌توان همراه با جراحی پلک بالا و پایین و نیز اپی‌کانتوپلاستی میانی انجام داد تا چشمان کشیده‌تر و پهن‌تری حاصل شود و ظاهر چشم‌ها بزرگتر، پهن‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند. طول چشم‌ها با ایجاد برشی که در زاویه‌ی جانبی چشم ایجاد می‌شود بلندتر می‌شود و طول این برش معمولاً در حدود 3 تا 2 میلی متر است. پس از تنظیم و انطباق پوست بریده شده در زاویه‌ی جانبی چشم و ماهیچه‌های مدور چشم و نیز ماهیچه‌ی زاویه‌ی جانبی، در صورت لزوم ماهیچه‌ی زاویه‌ی جانبی به خودی خود روی پریوست (پرده‌ی قابل انعطافی است که روی استخوان را پوشانده و دارای رگ‌های خونی زیادی است) چسبیده و منطبق می‌شود. سپس زاویه‌ی جانبی چشم در محل انطباق به دقت بخیه زده می‌شود. مدت این عمل تقریباً 60 دقیقه است. بخیه‌ها پس از 7-5 روز کشیده می‌شوند.

اپی‌کانتوپلاستی میانی

c9

یکی از خصوصیات منحصر‌به‌فرد پلک آسیایی، وجود چین اپی‌کانتال (مغولی) است. این چین‌خوردگی در قسمت داخلی پلک چشم و قسمت اعظم آن در پلک بالاست. اپی‌کانتوپلاستی عملی است که برای تغییر شکل چین اپی‌کانتال انجام می‌شود. این عمل طول کلی چشم را افزایش می دهد و ظاهر بازتر و درشت‌تری برای چشم ایجاد می‌کند.

در اپی‌کانتوپلاستی میانی قسمتی از پوست اضافی در کانتوس میانی یا داخلی (گوشه‌ی داخلی چشم) برداشته شده و سپس قسمت‌هایی را که به طور اریب بریده‌ شده‌اند محکم کشیده و بخیه می‌زنند تا خطوط پست و بلند روی پوست ایجاد و با چین‌خوردگی پلک بالا و پایین هماهنگ شوند.

آیا اپی‌کانتوپلاستی دردناک است؟

اپی‌کانتوپلاستی عملی ایمن و بدون پیچیدگی است. این عمل سرپایی انجام می‌شود و نیازی نیست که بیمار شب را در بیمارستان سپری کند. بیماران داروی بیهوشی دریافت می‌کنند و در طول عمل احساس راحتی و آرامش دارند.

بهبود پس از عمل


طول مدت عمل اپی‌کانتوپلاستی تنها یک ساعت است و به طور سرپایی انجام می‌شود. بیماران داروی بیهوشی دریافت می‌کنند و در طول عمل احساس راحتی و آرامش خواهند داشت. در فاز ریکاوری بیمار هوشیاری خود را به‌دست آورده و به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و در آنجا به مدت یک ساعت یا بیشتر تحت نظر قرار می‌گیرد. پس از به‌هوش آمدن بیمار ممکن است کمی احساس ناراحتی، تهوع و سرما داشته باشد که می‌تواند نیاز خود را برای داروهای مسکن، ضد تهوع، پتو و دیگر ملزومات مطرح کند.

خطرات و عوارض


 • جای زخم (اسکار) ظریف: امروزه اپی‌کانتوپلاستی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که با استفاده از تکنیک‌های مخصوص برش‌های مخفی ایجاد می‌کنند و به‌این ترتیب دیگر اسکار واضحی پس از عمل مشاهده نمی‌شود. هرچند هنوز هم ریسک به‌جا ماندن اسکارهای غیر منتظره وجود دارد. آثار زخم ممکن است تا چند ماه باقی بماند اما با گذشت زمان در‌نهایت بهبود می‌یابد.
 • آلرژن‌ها: آلرژی به مواد بیهوشی یا بخیه‌ها از عوارض محتمل ولی بسیار نادر است. تست آلرژی معمولاً قبل از عمل بر روی پوست انجام می‌شود تا از این قبیل عوارض پیش‌گیری شود.
 • نتایج غیر رضایت‌بخش: در صورتی که این عمل توسط جراح پلاستیک مجرب و ذی صلاح انجام گیرد، می‌توان به‌آسانی از نتایج مایوس کننده جلوگیری کرد.
 • عفونت: این مورد بسیار نادر است و وقتی ایجاد می‌شود که محل بریدگی عفونی شود. در این صورت می‌توان به‌ آسانی با آنتی‌بیوتیک خوراکی یا موضعی آن را درمان کرد.

هزینه


هزینه‌ی عمل بستگی به نوع اپی‌کانتوپلاستی بنا به نیاز هر فرد و حق پزشک دارد.

مشاوره رایگان