آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

 

c1

چشم‌ها اغلب ویژگی‌های خاصی دارند که به ما جلب توجه می‌کنند و معمولاً اولین جزوهایی هستند که در افراد مشاهده می‌شوند. برخی حتی باور دارند که چشمان پنجرهٔ روح هستند. چشمان بزرگ را جذاب می‌پنداریم، زیرا نشانه‌ای از سلامتی، جوانی و قدرت باروری هستند.

چین و چاله‌ای که در لبهٔ داخلی پلک قرار دارد و گاهاً به آن چین یا تای مغولی نیز می‌گویند، می‌تواند چشمان را گرد، فاصله‌دار و باریک به نمایش بگذارد. در جراحی اپی‌کانتوپلاستی، چین اپی‌کانتیک در گوشهٔ داخلی چشم برداشته می‌شود و فاصلهٔ بین دو چشم کاهش می‌یابد. هر دو جراحی اپی‌کانتوپلاستی و بلفاروپتوز (افتادگی پلک) می‌توانند به صورت همزمان یا مجزا انجام شوند. در جراحی اپی‌کانتوپلاستی دوگانه (انجام همزمان اپی‌کانتوپلاستی جانبی و پایین کشیدن پلک پایین) با کاهش چین در گوشهٔ داخلی چشم، شکل چشمان را تصحیح کرده و آن‌ها را طبیعی‌تر و زیباتر نمایان می‌سازد.


اگر چشمان کوچکی دارید و پوست پلکتان بیشتر فضای چشمتان را احاطه می‌کند و چنانچه در آرزوی چشمان درشت‌تر و درخشان‌تری هستید، اپی‌کانتوپلاستی گزینه‌ی مناسبی برای شماست. متخصصین ما در کلینیک رازی آناتومی چشمتان را ارزیابی می‌کنند و مناسب‌ترین روش عمل برای شخص شما را تعیین می‌نمایند. اپی‌کانتوپلاستی عمل ایمن و موثری است که چشمانتان را جذاب و زیبایی‌تان را دوچندان می‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل زیبایی درشت کردن چشم یا تعیین وقت قبلی در کلینیک میتوانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

r2r

اپی‌کانتوپلاستی چیست؟


c5

در اپی‌کانتوپلاستی امکان کشیده کردن چشم‌ها به‌طور افقی به‌منظور بازتر و بزرگتر کردن آن وجود دارد. در این عمل چین اپی‌کانتال یا مغولی که در گوشه‌ی داخلی یا خارجی چشم است آزاد و اصلاح می‌شود. برای رسیدن به نتیجه‌ی بهتر، این عمل اغلب همراه با جراحی پلک بالا و پایین پیشنهاد می‌شود.

مزایا


  • این عمل به‌طور واضحی چشم‌ها را درشت کرده و محور داخل چشم را کم می‌کند تا چشم‌ها در مرکز جلوه کند.
  • نیمه‌ی میانی چشم آشکار می‌شود که این خود سبب بزرگتر شدن و درخشان‌تر شدن چشم‌ها می‌شود.

 متقاضیان مناسب


اپی‌کانتوپلاستی، یکی از روش‌های معمول در جراحی زیبایی چشم است که به‌منظور بزرگ‌تر و جذاب‌تر کردن چشمان انجام می‌شود. اگر چشم‌های شما فاصله‌دار و یا اندازه‌ی آن‌ها نسبت به صورتتان کوچک است، اپی‌کانتوپلاستی می‌تواند تغییرات زیادی در شکل کلی صورت شما ایجاد کند.

در این روش، پوست پلک که بخش اعظم داخل پلک را اشغال کرده، برداشته می‌شود و نگاه نافذ و جذاب‌تری به دست می‌آید. این عمل به‌طور خاص برای بیماران زن یا مردی مناسب است که از سلامت نسبتاً خوبی برخوردار هستند و چین اپی‌کانتال (مغولی) بزرگی دارند که شکل طبیعی صورت و چشم را نازیبا می‌کند. همچنین، اگر چشم‌های شما فاصله‌دار و از هم دور است و چهره‌ی شما نامتناسب جلوه می‌کند، این عمل می‌تواند بهبود چهره‌ی شما را به‌دنبال داشته باشد.

اگر شما تحت عمل جراحی پلک بالا و پایین قرار گرفته‌اید یا قصد دارید چنین عملی را انجام دهید تا بر جذابیت نگاه خود بیفزایید، اپی‌کانتوپلاستی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

انواع اپی‌کانتوپلاستی


اپی‌کانتوپلاستی میانی

c6

در این عمل شکل گوشه‌ی داخلی چشم را تغییر می‌دهند تا آن را بزرگتر و درخشان‌تر جلوه دهند. این روش برای افرادی توصیه می‌شود که اپی‌کانتوس مدیال یا میانی (چین خوردگی مغولی) دارند. در این عمل می‌توان پوست را “محکم کشید” تا شکل دلخواه ایجاد شود یا با بریدن و برداشتن این قسمت شیب ایجاد کرد و به‌این ترتیب بخیه‌های حاصله نیز در امتداد گوشه‌ی جدید چشم محو می‌شوند. این عمل را می‌توان به‌تنهایی یا با عمل پلک بالا و پایین انجام داد.

اپی‌کانتوپلاستی جانبی

c7

جراحی اپی‌کانتوپلاستی، با تغییر شکل گوشه‌ی بیرونی یا جانبی چشم، به منظور افزایش اندازه ظاهری آن انجام می‌شود و با تغییر شکل اپی‌کانتوس جانبی (گوشه‌ی بیرونی چشم)، چشم‌ها به‌طور محسوسی جذاب‌تر می‌شوند. این روش به ما امکان می‌دهد شکل و زاویه‌ی چشم را تصحیح کنیم. روش جدید اپی‌کانتوپلاستی با روش سنتی که گاهاً نیاز به بخیه‌ی مجدد داشت، متفاوت است. با تضمین نتیجه‌ی دائمی توسط جراحان ماهر، این عمل را می‌توان به تنهایی یا به همراه جراحی پلک بالا و پایین انجام داد.

فرآیند عمل


قبل از عمل

پزشک با شما مشاوره می‌کند و درباره‌ی انتظارات شما از این عمل و نیز چهره‌ی جدیدتان پس از عمل گفتگو می‌کند. عکس‌های قبل و بعد از عمل در جلسه‌ی مشاوره به شما ارائه می‌شود. هدف ما درواقع خلق ظاهری طبیعی است.

اپی‌کانتوپلاستی جانبی

c8

اپی‌کانتوپلاستی جانبی یکی از روش‌های معمول در جراحی زیبایی چشم است که با هدف بزرگ‌تر و جذاب‌تر کردن چشمان انجام می‌شود. در این روش، با ایجاد برشی در زاویه‌ی جانبی چشم، طول چشم بلندتر شده و ظاهر آن بهبود می‌یابد. این عمل می‌تواند همراه با جراحی پلک بالا و پایین و اپی‌کانتوپلاستی میانی انجام شود تا چشمان کشیده‌تر و پهن‌تری حاصل شود.

در این روش، برشی در زاویه‌ی جانبی چشم ایجاد می‌شود که در حدود ۲ تا ۳ میلی‌متر است. پس از برش، پوست بریده شده در زاویه‌ی جانبی چشم و ماهیچه‌های مدور چشم و نیز ماهیچه‌ی زاویه‌ی جانبی تنظیم و انطباق داده می‌شوند. در صورت لزوم، ماهیچه‌ی زاویه‌ی جانبی روی پریوست چسبیده و منطبق می‌شود. سپس زاویه‌ی جانبی چشم در محل انطباق با دقت بخیه زده می‌شود.

این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود و مدت آن حدود ۶۰ دقیقه است. بخیه‌ها پس از ۵ تا ۷ روز کشیده می‌شوند. این روش باعث بهبود ظاهر چشمان و بزرگ‌تر و جذاب‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

اپی‌کانتوپلاستی میانی

c9

یکی از خصوصیات منحصر‌به‌فرد پلک آسیایی، وجود چین اپی‌کانتال (مغولی) است. این چین‌خوردگی در قسمت داخلی پلک چشم و قسمت اعظم آن در پلک بالاست. اپی‌کانتوپلاستی عملی است که برای تغییر شکل چین اپی‌کانتال انجام می‌شود. این عمل طول کلی چشم را افزایش می دهد و ظاهر بازتر و درشت‌تری برای چشم ایجاد می‌کند.

در اپی‌کانتوپلاستی میانی قسمتی از پوست اضافی در کانتوس میانی یا داخلی (گوشه‌ی داخلی چشم) برداشته شده و سپس قسمت‌هایی را که به طور اریب بریده‌ شده‌اند محکم کشیده و بخیه می‌زنند تا خطوط پست و بلند روی پوست ایجاد و با چین‌خوردگی پلک بالا و پایین هماهنگ شوند.

آیا اپی‌کانتوپلاستی دردناک است؟

اپی‌کانتوپلاستی عملی ایمن و بدون پیچیدگی است. این عمل سرپایی انجام می‌شود و نیازی نیست که بیمار شب را در بیمارستان سپری کند. بیماران داروی بیهوشی دریافت می‌کنند و در طول عمل احساس راحتی و آرامش دارند.

بهبود پس از عمل


مداخله جراحی اپی‌کانتوپلاستی به مدت تنها یک ساعت انجام می‌شود و به صورت سرپایی انجام می‌شود. بیماران قبل از عمل داروی بیهوشی دریافت می‌کنند و در طول جراحی احساس آرامش و راحتی خواهند کرد. پس از اتمام عمل، بیمار به طور طبیعی به هوش می‌آید و به اتاق بازیابی منتقل می‌شود. در اینجا به مدت یک ساعت یا بیشتر تحت نظر قرار می‌گیرد. پس از بیدار شدن بیمار، ممکن است کمی احساس ناراحتی، تهوع یا سرما کرده باشد. در این صورت، بیمار می‌تواند نیاز خود را به داروهای مسکن، ضد تهوع، پتو و سایر نیازمندی‌ها بیان کند.

خطرات و عوارض


 امروزه اپی‌کانتوپلاستی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که با استفاده از تکنیک‌های مخصوص برش‌های مخفی ایجاد می‌کنند و به‌این ترتیب دیگر اسکار واضحی پس از عمل مشاهده نمی‌شود. هرچند هنوز هم ریسک به‌جا ماندن اسکارهای غیر منتظره وجود دارد. آثار زخم ممکن است تا چند ماه باقی بماند اما با گذشت زمان در‌نهایت بهبود می‌یابد.

آلرژن‌ها: آلرژی به مواد بیهوشی یا بخیه‌ها از عوارض محتمل ولی بسیار نادر است. تست آلرژی معمولاً قبل از عمل بر روی پوست انجام می‌شود تا از این قبیل عوارض پیش‌گیری شود.

نتایج غیر رضایت‌بخش: در صورتی که این عمل توسط جراح پلاستیک مجرب و ذی صلاح انجام گیرد، می‌توان به‌آسانی از نتایج مایوس کننده جلوگیری کرد.

عفونت: این مورد بسیار نادر است و وقتی ایجاد می‌شود که محل بریدگی عفونی شود. در این صورت می‌توان به‌ آسانی با آنتی‌بیوتیک خوراکی یا موضعی آن را درمان کرد.

هزینه


هزینه‌ی عمل بستگی به نوع اپی‌کانتوپلاستی بنا به نیاز هر فرد و حق پزشک دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان