آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

عمل جراحی زیبایی لاغر و کوچک کردن و لیفت ران

 

zibaeiran

بسیاری از زنان (و برخی از مردان) برای از بین بردن چربی‌های بالای ران خود با مشکل مواجه می‌شوند. چربی‌های موجود در ران پا یکی از نشانه‌های آشکار بالا رفتن وزن در بسیاری از افراد است که می‌تواند در برابر ورزش و رژیم غذایی بسیار مقاوم باشند و حتی پس از کم کردن وزن، نمایان‌تر نیز بشود. ران پا‌ها به طور طبیعی مستعد بروز سلولیت و تجمع چربی‌های زیرپوستی هستند که این موضوع موجب می‌شود ران پاها بزرگ‌تر و سنگین‌تر به نظر بیایند. طی عمل جراحی لاغر کردن ران پوست، بافت و چربی‌های اضافه ران برداشته می‌شود تا ران پاها فرم و شکل بهتری پیدا کنند. عمل جراحی لیفت را به شما کمک می‌کند پاهای جذاب‌تر با پوستی هموار‌تر و منسجم‌تر داشته باشید اما این جراحی نمی‌تواند جایگزین ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم باشد.

برای اغلب زنان داشتن ران پاهای خوش‌فرم با پوست هموار و منسجم یکی از مشخصه‌های مهم زیبایی بدن است. اگر ران پاهای شما دارای چربی‌های اضافه است و پوستی شل و افتاده دارد و به دنبال راهی مؤثر برای بهبود ظاهر پاهای خود هستید، جراحی لیفت ران یا لیپوساکشن می‌تواند راه‌حل مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با توجه به شرایط و نیازهای شما و اهدافی که از انجام لیفت ران دارید، یک برنامه اختصاصی برای شما تدوین می‌کنند. جراحی لیفت ران به منظور بهبود فرم ران‌ها و در نتیجه افزایش اعتماد به‌ نفس شما نسبت به زیبایی بدنتان انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های لاغر کردن ران یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

لیفت ران چیست؟


zibaeiran4

جراحی لیفت و لاغری ران عملی است که طی آن چربی‌ها و پوست اضافه از قسمت داخلی یا خارجی ران برداشته می‌شود. این جراحی معمولاً زمانی انجام می‌شود که شخص وزن زیادی که در نظر داشته است را کم کرده است و یا برای مدت زمان زیادی سعی کرده با ورزش و رژیم غذایی چربی‌های اضافه‌ی ران خود را از بین ببرد اما موفق نبوده است. ممکن است برای ایجاد فرم بهتر در قسمت داخلی ران از لیپوساکشن شود. همچنین ممکن است برای بهبود فرم کلی پاها و باسن، همراه با جراحی لیفت ران، لیفت باسن نیز انجام شود.

مزایا


برخی از مزایای لاغر کردن ران عبارت‌اند از:

 • به کاهش وزن شما کمک می‌کند و شما ران‌هایی خوش‌فرم با پوستی هموار خواهید داشت.
 • اعتماد به ‌نفس شما را بالاتر می‌برد.
 • ضایعات پوستی که در قسمت‌های پنهان ران‌ها (که پوست سایش دارد) وجود دارد را بهبود می‌دهد.
 • سلولیت و حالت ناهموار پوست را برطرف می‌کند.

متقاضیان مناسب


بسیاری از افرادی که می‌خواهند ظاهر ران‌های خود را بهبود دهند برای انجام این جراحی مناسب هستند. اما در هر حال باید بدانید که لازم است برخی شرایط را داشته باشید تا برای انجام این جراحی متقاضی شوید. قرار دادن این شرایط به این خاطر است که مطمئن شویم انجام این جراحی برای شما کاملاً ایمن و بی‌خطر است و شما می‌توانید بهترین نتایج ممکن را از آن بگیرید. معمولاً شما می‌توانید جراحی لیفت ران را انجام دهید اگر:

 • پوست اضافه و بافت‌های شل در ران پای خود داشته باشید.
 • وزن شما ثابت باشد. اگر در حال کم کردن وزن هستید و هنوز به وزن ایدهآل خود نرسیده‌اید، کم کردن وزن بیشتر موجب افتادگی بیشتر پوست ران پای شما می‌شود. از سوی دیگر اضافه کردن وزن زیاد پس از جراحی نیز موجب می‌شود نتایج به دست آمده از جراحی از دست بروند.
 • به لحاظ روحی و روانی سلامت کامل داشته باشید.
 • جراح پلاستیک شما یک جلسه مشاوره کامل با داشته است. جراح شما باید به طور کامل بررسی کند که شما کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر. بدین منظور او بدن شما را کاملاً ارزیابی می‌کند و سوابق پزشکی شما را مرور می‌کند و سپس اهداف و خواسته‌های شما از انجام این جراحی را می‌پرسد.
 • از نتایج این جراحی انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.
 • بتوانید به داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پس از جراحی پایبند باشید تا نتایج جراحی خود را حفظ کنید.
 • سیگار نکشید. کشیدن سیگار می‌تواند روند بهبودی پس از جراحی را دچار اختلال کنید و خطر بروز عوارض را افزایش دهد. در صورتی که سیگار می‌کشید، تنها در صورتی می‌توانید متقاضی مناسبی برای لاغر کردن ران باشید که برای مدت زمان مشخصی قبل و بعد از جراحی، کشیدن سیگار را ترک کنید.

روش‌های لاغر کردن و لیفت ران


لیپوساکشن

zibaeiran5

انجام لیپوساکشن موضعی در ناحیه ران یکی از راه‌های مؤثر برای خارج کردن چربی‌های اضافه ران است. اما در این روش نمی‌توان پوست شل و افتاده‌ی ران پا‌ها را از بین برد. جراحی کوچک کردن ران معمولاً به طور همزمان و همراه با لیپوساکشن موضعی انجام می‌شود. برای انجام این کار، پزشک در ابتدا برش بسیار کوچکی روی پوست ران ایجاد می‌کند و با استفاده از یک کانولای باریک، چربی اضافه‌ی بین پوست و عضله را از ران‌ها خارج می‌کند.

لیفت داخلی ران

zibaeiran6

در این نوع از جراحی لیفت ران، قسمت داخلی ران‌ها هدف قرار می‌گیرند. این ناحیه از ران‌ها معمولاً چربی‌هایی دارد که کاملاً نسبت به ورزش کردن مقاوم هستند و پوست این ناحیه نیز معمولاً قابلیت ارتجاعی خود را به زودی از دست می‌دهد و حالتی شل و افتاده دارد.

طی لیفت داخلی ران، جراح برشی در خط بین ران و ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند. جراح از طریق این برش می‌تواند به بافت‌های زیرین داخل ران دسترسی پیدا کند و از سوی دیگر ایمن‌ترین برش ممکن را ایجاد کند که جای زخم آن به راحتی توسط لباس زیر پوشیده و پنهان می‌شود. جراح قسمتی از پوست این ناحیه را برمی‌دارد و چربی‌های اضافه داخل را خارج می‌کند و سپس پوست را می‌کشد تا فرم ران‌ها بهبود پیدا کند.

مینی لیفت ران

zibaeiran.7jpg

در صورتی که شما تنها در قسمت بالایی را پای خود پوست شل و افتاده داشته باشید، احتمالاً برای انجام جراحی مینی لیفت ران مناسب هستید. این جراحی مانند جراحی لیفت داخلی ران است با این تفاوت که در این روش برش کوچک‌تری در ناحیه کشاله ران ایجاد می‌شود. هر چند در این روش تغییرات کمتری در ناحیه ران ایجاد می‌شود، اما جای زخم آن بسیار کوچک‌تر است و دوره‌ی بهبودی بیمار پس از جراحی نیز کوتاه‌تر می‌باشد.

لیفت دوطرفه ران

zibaeiran8

لیفت دوطرفه ران یا لیفت خارجی ران برای کشیدن پوست ناحیه خارجی و قدامی ران انجام می‌شود. طی این جراحی، یک برش در بالای ران و در خط بین ران و شکم که حالتی V مانند دارد (جایی که خط لباس زیر قرار می‌گیرد) ایجاد می‌شود. بسته به شرایط و نیاز‌های خاص شما این برش ممکن است دور تا دور لگن یا به سمت باسن ادامه پیدا کند. بعد از ایجاد این برش، جراح پوست اضافه را برمی دارد که میزان برش پوست اضافی به شرایط شما بستگی دارد. سپس پوست باقی‌مانده کشیده می‌شود تا کاملاً صاف و هموار شود.

لیفت میانی ران

zibaeiran9

طی جراحی لیفت میانی ران، چربی و پوست اضافه ناحیه فوقانی داخل ران برداشته می‌شود. این جراحی برای بیمارانی انجام می‌شود که از فرم ران پای خود ناراضی هستند و یا بعد از کاهش وزن بسیار زیاد می‌خواهند پوست اضافه‌ی ران پای خود را بردارند. در این روش یک برش در کشاله ران ایجاد می‌شود و این برش تا خط میانی باسن یا تا لگن ادامه پیدا می‌کند. همچنین ممکن است خطوطی عمودی از کشاله ران به سمت پایین ران ایجاد شود تا بتوان به بافت‌های زیرپوستی بیشتری دسترسی پیدا کرد و مقدار بیشتری از پوست ران را برداشت. بعد از ایجاد برش، چربی و بافت اضافه و همچنین پوست اضافه برداشته می‌شود و سپس پوست کشیده می‌شود تا فرم پاها بهتر شده و پوست ران صاف شود.

بهبودی


به طور میانگین بیماران بین یک تا دو هفته پس از جراحی احساس درد و کشیدگی در ران پای خود می‌کنند. با کمک داروهای مسکن می‌توان درد بیمار را کاملاً کنترل کرد. لازم است بیمار در اولین فرصت ممکن شروع به راه رفتن بکند چرا که این کار به تسریع روند بهبودی کمک بسیار زیادی می‌کند و خطر تشکیل لخته خون در پاها را کاهش می‌دهد. همچنین ممکن است ناحیه جراحی شده تورم و کبودی داشته باشد که برطرف شدن کامل آن چند هفته طول می‌کشد. البته نتایج حاصل از لیفت و کوچک کردن ران بلافاصله پس از جراحی، آشکار هستند.

نتایج


به طور کلی، نتایج لاغر کردن ران ماندگار هستند. نتایج اولیه جراحی بلافاصله پس از جراحی نمایان هستند اما فرم ران‌ها به تدریج بهتر می‌شود و ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی معلوم شوند و ران‌ها به بهترین شکل ممکن فرم بگیرند. در صورتی که بیمار به طور منظم و مداوم ورزش کند، وزن خود را ثابت نگه دارد و رژیم غذایی مناسبی داشته باشد، نتایج حاصل از جراحی لیفت ران دائمی خواهند بود.

خطرات و عوارض جانبی


جراحی لیفت و لاغری ران به ندرت موجب بروز عوارض جدی می‌شود اما در هر حال هر عمل جراحی با خطراتی همراه است و جراحی لیفت ران نیز از این قاعده مستثنا نیست. برخی از عوارض و خطرات احتمالی این جراحی عبارتند از به‌جا ماندن جای زخم جراحی، خونریزی، عفونت، تجمع مایعات در بدن و بهبود نیافتن کامل جای زخم.

هزینه


هزینه‌ی برداشتن چربی‌های اضافه ران و جراحی لیفت و لاغری ران به نوع جراحی انجام شده، میزان بافت و چربی برداشته شده و دستمزد جراح بستگی دارد.

مشاوره رایگان