آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغری موضعی با کرایولیپولیز: عوارض و هزینه

سیلسیل

منجمد کردن چربی‌ها که به آن کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز هم گفته می‌شود یک روش کاملاً غیرتهاجمی، مطمئن و مؤثر برای کاهش چربی‌های موضعی بدن است. کرایولیپولیز یک روش درمانی است که برای انتخاب و از بین بردن سلول‌های چربی از طریق سرمای کنترل‌شده بدون آسیب رساندن به بافت‌های جانبی به کار برده می‌شود. این تکنولوژی بر پایه این واقعیت که سلول‌های چربی به سرما بسیار هستند کار می‌کند. هزینه انجام این فرایند کسری از هزینه‌های جراحی زیبایی است و باعث شده که این روش درمانی به یک جایگزین واقعی برای لیپوساکشن تبدیل شود. کرایولیپولیز یک روش غیر جراحی بسیار محبوب برای کاهش چربی‌ها است و به عنوان یک روش درمانی سریع شناخته می‌شود.

اگر شما با چربی‌های مقاوم و سرسخت بدن که به هیچ عنوان با رژیم‌های سخت غذایی و ورزش از بین نمی‌روند مشکل دارید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند این چربی‌ها را با روش کرایولیپولیز از بین ببرند. کرایولیپولیز یک روش اثبات‌شده به عنوان جایگزین لیپوساکشن سنتی است. با این روش می‌توانید بدن را به روش کاملاً مطمئن، غیر تهاجمی و سریع لاغر کرده بدون این که نیازی به بستری شدن باشد.

برای رزرو نوبت در کلینیک رازی یا دریافت مشاوره در خصوص کرایولیپولیز می‌توانید از طریق شماره‌های 02188334029 و 02188333259 با ما در تماس باشید.

کرایولیپولیز چیست؟


asvfhjsd

در کرایولیپولیز، سلول‌های چربی به شکل کنترل‌شده‌ای سرد شده و باعث آپوپتوز یا مرگ برنامه‌ریزی‌شده سلولی می‌شود. زمانی که سلول‌های چربی در معرض دمای بین 1- تا 5- درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرند متبلور می‌شوند. این روش باعث ایجاد یک واکنش التهابی می‌شود که سلول‌های چربی را جمع کرده و از بین می‌برد. سلول‌های چربی در برابر دمای سرد و انجماد نسبت به سایر بافت‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. ساختارهایی مانند بافت پوست، عروق خونی و سیستم عصبی به انجماد حساس نیستند و بنابراین در این روش درمانی آسیبی نمی‌بینند. بدن، سلول‌های مرده را در مدت یک هفته از طریق سیستم لنفاوی به طور طبیعی از بدن خارج می‌کند. این روش برای کاهش وزن نیست اما برای کاهش چربی‌های ناخواسته که نمی‌توان آنها را به راحتی با گرفتن رژیم‌های غذایی و ورزش کردن از بین برد ایده‌ال است. این یک روش غیر جراحی است که جایگزین لیپوساکشن شده و به بستری شدن هم نیازی ندارد.

مزایا


 • این یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است که نسبت به روش‌های جراحی دیگر خطرات احتمالی و عوارض جانبی ندارد
 • درمان در مطب انجام شده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست
 • پس از انجام این فرایند طول دوره بهبودی وجود ندارد به این معنا که بیماران می‌توانند بلافاصله پس از انجام فرانید به فعالیت‌های روزانه خود بپردازند
 • کبودی، بخیه، تورم، آسیب‌دیدگی و جراحت و یا درد ندارد
 • در خلال انجام این فرایند شما می‌توانید مطالعه کرده، به موزیک گوش دهید، بخوابید یا ریلکس کنید.

انجام کرایولیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟


هر کسی نمی‌تواند متقاضی انجام فرایند کرایولیپولیز باشد. برخی از چربی‌های بدن متفاوت بوده و همیشه برای این عمل مناسب نیستند. کرایولیپولیز روی چربی‌های نرم که قابل فشرده شدن است یا برای چربی‌های زیرجلدی مناسب است. کرایولیپولیز یک روش برای درمان چاقی و اضافه وزن نیست. بهترین نتایج زمانی حاصل می‌شود که شاخص توده بدنی بیمار یا متقاضی کمتر از 30 باشد. اگر شما باردار هستید یا به کودک شیر می‌دهید، بیماری‌های قلبی دارید یا به دیابت مبتلا هستید نمی‌توانید تحت این فرایند قرار بگیرید.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان به روش کرایولیپولیز درمان کرد؟


 نحوه انجام فرایند کرایولیپولیز


regsegr

در خلال انجام این فرایند، دو پنل سرماساز غیر تهاجمی بر روی پوست ناحیه‌ای که باید چربی‌های آن برداشته شود استفاده می‌شوند و ناحیه تحت درمان بین این دو پنل قرار می‌گیرد. این کار باعث ایجاد احساسی شبیه به کشیده شدن با کمی فشار می‌شود اما دردناک نیست.

سلول‌های چربی ظرف مدت یکی دو ساعت متناسب با نیاز بیمار سرد می‌شوند. در وهله اول، در ناحیه تحت درمان احساس سرمای بسیار بسیار زیادی می‌کنید اما پس از مدتی، دیگر متوجه سرمای دما نمی‌شوید. بسیاری از بیماران در خلال انجام فرایند کرایولیپولیز با تلفن صحبت کرده یا کتاب می‌خوانند.

نتایج حاصل از انجام این فرانید پس از چه مدتی نمایان می‌شود؟


پس از انجام فرایند کرایولیپولیز، مدت زمانی که طول می‌کشد تا بیمار نتایج را مشاهده کند در افراد مختلف بسیار متغیر است. بهترین نتایج حدود 8 هفته پس از درمان مشاهده می‌شوند. بدن سلول‌های مرده را متابولیزه کرده و دفع می‌کند که این فرایند تا 4 الی 6 هفته پس از اولین جلسه درمان ادامه می‌یابد.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی نیاز است؟


تعداد جلسات کرایولیپولیز به سایز اولیه چربی‌های ناحیه تحت درمان، اهداف شخصی بیمار و نتایج مورد انتظار بستگی دارد. نتایج در هر فردی متفاوت است اما معمولاً توصیه می‌شود که یک یا دو جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب کافی است.

اثرات حاصل از درمان تا چه مدتی باقی می‌مانند؟


کرایولیپولیز سلول‌های چربی را در ناحیه تحت درمان از بین می‌برد و آنها را از بدن دفع می‌کند. نتایج تا زمانی که شما در وزن مناسب باشید باقی می‌ماند. در حالی که کرایولیپولیز سلول‌های چربی را تخریب می‌کند اما تمام سلول‌های چربی ناحیه تحت درمان را از بین نمی‌برد؛ بنابراین افزایش وزن پس از انجام درمان می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد زیرا ممکن است سلول‌های چربی موجود بزرگ‌تر شوند.

چگونه می‌توان نتایج حاصل از انجام این فرایند را حفظ کرد؟


شما باید وزن سالم و مناسب خود را با انتخاب یک سبک زندگی و رژیم غذایی سالم و همچنین با ورزش کردن حفظ کنید. با این کار بدن قادر به ذخیره چربی اضافی در سلول‌های چربی موجود نیست. برای حفظ نتایج حاصل از درمان باید از توصیه‌های پس از انجام فرایند پیروی کنید. برخی توصیه‌هایی که پس از انجام فرایند کرایولیپولیز می‌شود عبارتند از:

 • ثابت نگه‌داشتن وزن
 • نوشیدن 2 لیتر آب یا مایعات در روز برای کمک به سیستم لنفاوی
 • کمتر مصرف کردن کافئین و الکل نیز می‌تواند به حفظ نتایج کمک کند.

فعالیت‌های فیزیکی یا ورزش در هر سطحی برای سلامت کلی بدن و حفظ وزن سالم مفید است. ورزش منظم نیز به سیستم لنفاوی کمک می‌کند. در هنگام ورزش حرکت پمپی عضلات افزایش یافته و به گردش لنفاوی در بدن کمک می‌کند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


کرایولیپولیز یک روش درمانی مؤثر و مطمئن برای کاهش چربی‌ها است. به هر حال، پس از انجام این فرانید ممکن است عوارض جانبی زیر دیده شود:

 • کبودی در ناحیه تحت درمان که ممکن است تا 5 روز پس از انجام فرایند باقی بماند؛ به خصوص زمانی که ناحیه تحت درمان، چانه باشد.
 • بیحسی موضعی ایجاد شده ممکن است از 2 ساعت تا 5 روز پس از عمل نیز وجود داشته باشد. در برخی موارد این بیحسی ممکن است تا 2 هفته ادامه یابد.
 • ناحیه تحت درمان سرد و سخت می‌شود و این حالت ممکن است از چند ساعت تا چند روز ادامه یابد.

هزینه


هزینه کرایولیپولیز به سایز ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

مشاوره رایگان