آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

lagharkardansoorat

چهره‌ی شما بیانگر اطلاعات زیادی در خصوص شخصیت شماست و به روش‌های گوناگونی در فکر شما، احساس شما و شخصیت شما تأثیر ماندگاری می‌گذارد. رژیم و ورزش بر قسمت‌های مختلفی از بدن تأثیر می‌گذارند اما به نظر می‌رسد تأثیری بر بافت‌های چربی در گونه، فک، چانه و گردن داشته باشد. این قسمت‌ها به رژیم و ورزش واکنش نشان نمی‌دهند. گاهی حتی ورزش‌های اختصاصی و رژیم‌های مخصوص هم نمی‌توانند این چربی‌های سرسخت را از بین ببرند. بسیاری از افراد برای لاغر کردن و کشیده کردن صورت خود و حالت دان به آن از روش‌های لاغری صورت استفاده می‌کنند.

آیا به‌ جای خط فک پهن و زاویه‌دار دنبال چهره‌ای لاغرتر و صورتی بیضی‌شکل هستید؟ متخصصین در کلینیک زیبایی رازی صورت شما را بررسی کرده و بسته به خواسته‌ی شما بهترین روش درمانی را به شما ارائه می‌دهند. این روش‌های درمانی شامل تزریق بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی تخلیه‌ی چربی دهانی می‌شوند.

به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های لاغر کردن و کشیده کردن صورت یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

روش‌های لاغر کردن صورت


تزریق بوتاکس

lagharkardansoorat1

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌ها سبب می‌شود تا ماهیچه‌ها ریلکس و کوچک شوند. هنگامی‌که ما بوتاکس را در ماهیچه‌های جونده تزریق می‌کنیم باعث می‌شود تا ماهیچه‌ها کوچک‌تر شوند و در نتیجه صورت لاغرتر نشان داده شود. هنگامی‌که بوتاکس با تزریق ژل به گونه همراه شود می‌توان به صورتی خوش‌فرم دست پیدا کرد. اگر فکر می‌کنید که خط فک شما بیش‌ از اندازه مردانه است، این روش می‌تواند برای دست یافتن به خط  فکی زنانه‌تر و ظریف‌تر مؤثر باشد.

روش انجام

پزشک صورت شمارا به‌ منظور اطمینان حاصل کردن از مقاومت و مناسبت بودن و حجم و شرایط ماهیچه‌ها در برابر پهن‌تر شدن خط فک و همچنین یافتن ماهیچه‌هایی که نقش اصلی را در چاقی صورت ایفا می‌کنند به ‌دقت بررسی می‌کند و بسته به شرایط و اندازه‌ی ماهیچه‌ها و نتیجه‌ی مورد نظر بیمار؛ میزان تزریقات و نوع بوتاکس (دیسپورت و یا زئومین) را مشخص می‌کند. در طول درمان پزشک بوتاکس را در دوزهای مشخصی به ماهیچه‌ی مورد نظر تزریق می‌کند. بوتاکس ماهیچه را بی‌حس کرده و در نتیجه باعث لاغری صورت می‌شود و همچنین ازکار افتادن ماهیچه آثار پیری صورت را از بین می‌برد. از آنجایی‌که ماهیچه‌های جونده بخش عمده‌ای از گونه و فک را دربر گرفته‌اند؛ این روش درمانی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و نسبت به جراحی تخلیه‌ی چربی صورت بسیار آسان‌تر است.

پزشک برای بهتر مشخص کردن محل تزریقات از شما می‌خواهد لبخند بزنید و یا فک خود را به سمت پایین فشار دهید. تزریقات با کمترین میزان درد و ناراحتی و به‌وسیله‌ی سوزن‌های بسیار کوچکی صورت می‌گیرد.  دوز مورد نیاز برای تزریق در هر بیمار متفاوت است اما معمولاً در بیشتر بیماران برای هر سمت صورت به 20 تا 30 واحد بوتاکس احتیاج است.

نتیجه

برخلاف عملکرد بوتاکس در از بین بردن چین و چروک‌های صورت که معمولاً در یک هفته به نتیجه می‌رسد. تزریق بوتاکس، دیسپورت و یا زئومین به‌ منظور لاغر کردن فک و چانه چیزی نزدیک به 6 تا 8 هفته زمان نیاز دارد تا نتیجه‌ی آن مشخص شود. معمولاً نتیجه‌ی تزریق بین 6 تا 12 ماه ماندگار خواهد بود.

آیا شما شرایط لازم برای تزریق بوتاکس و لاغری رادارید؟

تزریق بوتاکس برای همه‌ی افراد سودمند نیست چرا که بوتاکس فقط بر روی ماهیچه‌ها اثر می‌گذارد. قبل از این‌که جراح  درمان را آغاز کند صورت شمارا به‌طور کلی بررسی و معاینه می‌کند تا مطمئن شود ماهیچه‌ها دلیل اصلی چاقی قسمت پایینی صورت هستند. در غیر این صورت روش‌های درمانی دیگری را برای شما تجویز می‌نماید. اگر چه این‌یک جراحی بسیار ساده است اما بهترین متقاضی برای این جراحی کسانی هستند که دارای سلامت کامل جسمی هستند و در خصوص نتایج این جراحی واقع‌گرا می‌باشند.

لیپوساکشن

lagharkardansoorat2

یکی از دلایلی که لیپوساکشن در خارج کردن چربی‌های اضافه بسیار تأثیرگذار است هدفمند بودن آن است و این به دلیل ابزار اصلی لیپوساکشن یعنی کانولا و یا لوله لیپوساکشن هست. این ابزار در انواع و ابعاد متفاوت و برای هدف‌های مختلفی تولید شده است. کانولای مورد استفاده برای صورت و گردن بسیار کوچک است و برای بالا بردن میزان دقت در جراحی‌های زیر طراحی‌شده است:

  • غبغب: چربی‌های موجود در این ناحیه معمولاً نرم هستند، بنابراین به‌خوبی به لیپوساکشن پاسخ می‌دهند. معمولاً برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
  • گونه: لیپوساکشن صورت که با دقت انجام شود می‌تواند گونه‌های شمارا لاغر کرده و به شما ظاهری برجسته‌تر و جذاب‌تر دهد.
  • فک: لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های اضافی موجود در این ناحیه را از بین ببرد.
  • گردن

روش درمان

جراح برای انجام جراحی یک بریدگی مناسب در محل مورد نظر ایجاد می‌کند. برای خارج کردن چربی‌های اضافه در گردن و چانه یک بریدگی در خطوط طبیعی زیر چانه ایجاد می‌شود. برای خارج کردن چربی‌های گونه پزشک یک بریدگی در داخل دهان ایجاد می‌کند.

جراح لوله‌ی مخصوص لیپوساکشن را در بریدگی قرار می‌دهد و با جلو و عقب بردن آن باعث شکسته شدن چربی‌ها می‌شود. همان‌طور که جراح برای حالت دادن به‌ صورت شما لوله را تکان می‌هد چربی‌ها از طریق آن خارج می‌شوند. به دلیل این‌که این بریدگی‌ها در داخل دهان و یا زیر چانه ایجاد می‌شوند، نگرانی برای ماندن جای آن‌ها بسیار کم است. بافت چربی به‌صورت کامل از صورت خارج می‌شود. همچنین در صورت نیاز افتادگی ماهیچه‌ها نیز درمان می‌شوند و هر گونه پوست شل و اضافه در صورت از بین می‌رود.  لیپوساکشن صورت چیزی حدود یک ساعت زمان می‌برد.

نتیجه

نتیجه‌ی لیپوساکشن صورت به‌سرعت قابل ‌مشاهده است چرا که چربی‌های ذخیره ‌شده از بدن خارج می‌شوند. ظاهر شما پس از بین رفتن ورم‌ها بهبود پیدا می‌کند.

تخلیه‌ی چربی دهانی

lagharkardansoorat3

تخلیه‌ی چربی‌های دهانی یک روش جراحی است که کمک می‌کند گونه‌های شما لاغرتر شوند و شما صورتی بیضی‌شکل داشته باشید. چربی‌های دهانی لایه‌هایی از چربی هستند که باعث ضخیم‌تر شدن قسمت پایین گونه‌ها می‌شوند و به‌صورت ظاهری گردتر می‌بخشند. ‌گونه توپر می‌تواند به دلیل اضافه‌وزن و یا ژنتیک به وجود آید. تخلیه‌ی چربی دهانی برای کسانی که به دنبال صورتی خوش‌تراش هستند یک راهکار مناسب است. بعد از خروج لایه‌های چربی گونه‌ها و صورت شما لاغرتر به نظر می‌رسند.

روش جراحی

جراح کار خودش را با ایجاد بردگی‌های کوچکی (2سانتی‌متر) در داخل گونه نزدیک به دندان آسیای بالا آغاز می‌کند. سپس به ‌آرامی چربی‌های اضافه را خارج کرده و از بخیه‌های جذب شونده برای بستن بریدگی‌ها استفاده می‌کند. این جراحی معمولاً با بی‌حسی موضعی و استفاده از داروهای مسکن انجام می‌شود اما بسته به تقاضای بیمار می‌توان از بی‌هوشی کامل و یا تزریق آرام‌بخش هم استفاده کرد. این روش مورد علاقه‌ی کسانی است که دیگر روش‌های جراحی را تجربه کرده‌اند. میزان چربی‌های خارج ‌شده از صورت به نتیجه‌ی دلخواه بیمار بستگی دارد و گاه می‌تواند تا اندازه‌ی یک توپ گلف باشد. این جراحی چیزی کم‌تر از یک ساعت زمان نیاز دارد.

نتیجه

این روش بدون بازگشت است و چربی‌های خارج ‌شده از صورت جایگزین نمی‌شوند اما با این‌ حال بسیار مهم که است که فرد عادات سالم زیستی را تمرین کرده تا از اضافه‌وزن و تغییر حالت صورت خود جلوگیری کند.

مشاوره رایگان