آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغر کردن صورت (کشیده کردن صورت) با لیپوساکشن و جراحی

 

lagharkardansoorat

صورت شما نشان‌دهنده اطلاعات زیادی درباره شخصیت شماست و بر روی روش‌های مختلفی که در فکر، احساس و شخصیت شما تأثیر می‌گذارد، اثر ماندگاری دارد. اصول تغذیه و ورزش بر روی بخش‌های مختلف بدن تأثیر می‌گذارند، اما به نظر می‌رسد که تأثیری بر بافت‌های چربی در مناطقی مانند گونه، فک، چانه و گردن دارند. این مناطق به رژیم و ورزش به خوبی واکنش نشان نمی‌دهند و گاهی حتی ورزش‌های خاص و رژیم‌های مخصوص هم نمی‌توانند این چربی‌های مقاوم را از بین ببرند. بسیاری از افراد برای لاغر کردن و تند کردن صورت خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

آیا به‌ جای خط فک پهن و زاویه‌دار دنبال چهره‌ای لاغرتر و صورتی بیضی‌شکل هستید؟ متخصصین در کلینیک زیبایی رازی صورت شما را بررسی کرده و بسته به خواسته‌ی شما بهترین روش درمانی را به شما ارائه می‌دهند. این روش‌های درمانی شامل تزریق بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی تخلیه‌ی چربی دهانی می‌شوند.

به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های لاغر کردن و کشیده کردن صورت یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

روش‌های لاغر کردن صورت


تزریق بوتاکس

lagharkardansoorat1

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌ها سبب می‌شود تا ماهیچه‌ها ریلکس و کوچک شوند. هنگامی‌که ما بوتاکس را در ماهیچه‌های جونده تزریق می‌کنیم باعث می‌شود تا ماهیچه‌ها کوچک‌تر شوند و در نتیجه صورت لاغرتر نشان داده شود. هنگامی‌که بوتاکس با تزریق ژل به گونه همراه شود می‌توان به صورتی خوش‌فرم دست پیدا کرد. اگر فکر می‌کنید که خط فک شما بیش‌ از اندازه مردانه است، این روش می‌تواند برای دست یافتن به خط  فکی زنانه‌تر و ظریف‌تر مؤثر باشد.

روش انجام

جراحان با ایجاد بریدگی‌های کوچک (حدود ۲ سانتی‌متر) در داخل گونه نزدیک به دندان آسیای بالا، جراحی کاهش چربی صورت را آغاز می‌کنند. سپس به ‌آرامی چربی‌های اضافه را خارج کرده و از بخیه‌های جذب شونده برای بستن بریدگی‌ها استفاده می‌کنند. این نوع جراحی معمولاً با بی‌حسی موضعی و استفاده از داروهای مسکن انجام می‌شود، اما بسته به تقاضای بیمار می‌توان از بی‌هوشی کامل یا تزریق آرام‌بخش نیز استفاده کرد. افرادی که قبلاً تجربه روش‌های جراحی مختلف را داشته‌اند، این روش را ترجیح می‌دهند. میزان چربی‌های خارج ‌شده از صورت به نتیجه‌ی دلخواه بیمار بستگی دارد و گاه می‌تواند تا اندازه‌ی یک توپ گلف باشد. این نوع جراحی حدود یک ساعت زمان می‌برد.

نتیجه

برخلاف عملکرد بوتاکس در از بین بردن چین و چروک‌های صورت که معمولاً در یک هفته به نتیجه می‌رسد. تزریق بوتاکس، دیسپورت و یا زئومین به‌ منظور لاغر کردن فک و چانه چیزی نزدیک به ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز دارد تا نتیجه‌ی آن مشخص شود. معمولاً نتیجه‌ی تزریق بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار خواهد بود.

آیا شما شرایط لازم برای تزریق بوتاکس و لاغری رادارید؟

تزریق بوتاکس برای همه‌ی افراد سودمند نیست چرا که بوتاکس فقط بر روی ماهیچه‌ها اثر می‌گذارد. قبل از این‌که جراح  درمان را آغاز کند صورت شمارا به‌طور کلی بررسی و معاینه می‌کند تا مطمئن شود ماهیچه‌ها دلیل اصلی چاقی قسمت پایینی صورت هستند. در غیر این صورت روش‌های درمانی دیگری را برای شما تجویز می‌نماید. اگر چه این‌یک جراحی بسیار ساده است اما بهترین متقاضی برای این جراحی کسانی هستند که دارای سلامت کامل جسمی هستند و در خصوص نتایج این جراحی واقع‌گرا می‌باشند.

لیپوساکشن

lagharkardansoorat2

یکی از دلایلی که لیپوساکشن در خارج کردن چربی‌های اضافه بسیار تأثیرگذار است هدفمند بودن آن است و این به دلیل ابزار اصلی لیپوساکشن یعنی کانولا و یا لوله لیپوساکشن هست. این ابزار در انواع و ابعاد متفاوت و برای هدف‌های مختلفی تولید شده است. کانولای مورد استفاده برای صورت و گردن بسیار کوچک است و برای بالا بردن میزان دقت در جراحی‌های زیر طراحی‌شده است:

  • غبغب: چربی‌های موجود در این ناحیه معمولاً نرم هستند، بنابراین به‌خوبی به لیپوساکشن پاسخ می‌دهند. معمولاً برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
  • گونه: لیپوساکشن صورت که با دقت انجام شود می‌تواند گونه‌های شمارا لاغر کرده و به شما ظاهری برجسته‌تر و جذاب‌تر دهد.
  • فک: لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های اضافی موجود در این ناحیه را از بین ببرد.
  • گردن

روش درمان

جراح برای انجام جراحی یک بریدگی مناسب در محل مورد نظر ایجاد می‌کند. برای خارج کردن چربی‌های اضافه در گردن و چانه یک بریدگی در خطوط طبیعی زیر چانه ایجاد می‌شود. برای خارج کردن چربی‌های گونه پزشک یک بریدگی در داخل دهان ایجاد می‌کند.

در جراحی لیپوساکشن صورت، جراح یک لوله ویژه را در بریدگی قرار می‌دهد و با جلو و عقب حرکت دادن آن، چربی‌ها را شکسته می‌کند. هنگامی که جراح لوله را تکان می‌دهد تا به صورت شما حالت دهد، چربی‌ها از طریق آن لوله خارج می‌شوند. به دلیل اینکه بریدگی‌ها در داخل دهان و یا زیر چانه ایجاد می‌شوند، نگرانی درباره باقی‌ماندن آن‌ها بسیار کم است. بافت چربی به‌طور کامل از صورت حذف می‌شود. همچنین، در صورت نیاز، افتادگی ماهیچه‌ها نیز درمان می‌شود و هرگونه پوست شل و اضافی در صورت از بین می‌رود. معمولاً جراحی لیپوساکشن صورت حدود یک ساعت زمان می‌برد.

نتیجه

نتیجه‌ی لیپوساکشن صورت به‌سرعت قابل ‌مشاهده است چرا که چربی‌های ذخیره ‌شده از بدن خارج می‌شوند. ظاهر شما پس از بین رفتن ورم‌ها بهبود پیدا می‌کند.

تخلیه‌ی چربی دهانی

lagharkardansoorat3

تخلیه‌ی چربی‌های دهانی یک روش جراحی است که کمک می‌کند گونه‌های شما لاغرتر شوند و شما صورتی بیضی‌شکل داشته باشید. چربی‌های دهانی لایه‌هایی از چربی هستند که باعث ضخیم‌تر شدن قسمت پایین گونه‌ها می‌شوند و به‌صورت ظاهری گردتر می‌بخشند. ‌گونه توپر می‌تواند به دلیل اضافه‌وزن و یا ژنتیک به وجود آید. تخلیه‌ی چربی دهانی برای کسانی که به دنبال صورتی خوش‌تراش هستند یک راهکار مناسب است. بعد از خروج لایه‌های چربی گونه‌ها و صورت شما لاغرتر به نظر می‌رسند.

روش جراحی

جراحی تخلیه چربی در صورت با ایجاد بریدگی‌های کوچک (۲ سانتی‌متر) در داخل گونه نزدیک به دندان آسیای بالا آغاز می‌شود. سپس جراح به ‌آرامی چربی‌های اضافه را خارج کرده و از بخیه‌های جذب شونده برای بستن بریدگی‌ها استفاده می‌کند. این جراحی معمولاً با بی‌حسی موضعی و استفاده از داروهای مسکن انجام می‌شود، اما بسته به تقاضای بیمار می‌توان از بی‌هوشی کامل و یا تزریق آرام‌بخش هم استفاده کرد. این روش مورد علاقه‌ی کسانی است که دیگر روش‌های جراحی را تجربه کرده‌اند. میزان چربی‌های خارج ‌شده از صورت به نتیجه‌ی دلخواه بیمار بستگی دارد و گاه می‌تواند تا اندازه‌ی یک توپ گلف باشد. این جراحی چیزی کم‌تر از یک ساعت زمان نیاز دارد.

نتیجه

این روش بدون بازگشت است و چربی‌های خارج ‌شده از صورت جایگزین نمی‌شوند اما با این‌ حال بسیار مهم که است که فرد عادات سالم زیستی را تمرین کرده تا از اضافه‌وزن و تغییر حالت صورت خود جلوگیری کند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان