آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغر کردن و کوچک کردن لپ با جراحی تخلیه چربی دهانی

charbidahani

استخوان گونه‌ها به صورت فرم و شکل داده و به عنوان ساختار پایه پوست و بافت نرم که روی آن قرار گرفته است عمل می‌کند. در برخی مواقع، ظاهر گونه‌های شما پشت لپ‌های چاق شما مخفی می‌شود. در این موارد، شما می‌توانید با کمک جراحی تخلیه چربی‌های دهانی این مشکل را برطرف کنید. با برداشتن چربی‌های باکال یا چربی‌های دهانی زیرساخت ظاهر صورت به شکلی طبیعی بهبود یافته و تقارن صورت را به میزان زیادی بهبود می‌دهد.

برخی مردم به دلیل چاق بودن لپ‌های خود که ممکن است به دلیل اضافه وزن باشد یا به دلیل عوامل ژنتیکی ایجاد شده باشد، خجالت می‌کشند. اگر شما تمایل به داشتن صورتی خوش‌فرم و ظریف دارید می‌توانید جراحی تخلیه چربی‌های دهانی را مورد نظر قرار دهید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را بررسی کرده و با شما در مورد امکان‌پذیری انجام این درمان روی صورتتان صحبت می‌کنند. تخلیه چربی‌های دهانی یک درمان کم‌تهاجمی، مطمئن و مؤثر است که برای بهبود ظاهر و بازگرداندن اعتماد به نفس شما طراحی شده است. برای تعیین وقت قبلی و دریافت مشاوره در خصوص تخلیه چربی دهانی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

چربی‌های دهان چه هستند؟


charbidahani5

چربی‌های دهانی لایه‌های چربی هستند که در گونه‌ها قرار دارند. چربی‌های اضافی دهانی باعث چاق به نظر رسیدن صورت فرد می‌شوند. چربی‌های دهانی ادامه چربی‌های عمیقی هستند که در هر دو طرف صورت و بین عضلات صورت قرار گرفته‌اند. این چربی‌ها به راحتی از ساختارهای دیگر صورت جدا شده و می‌توان آنها را برای دست‌یابی به صورتی لاغرتر برداشت. تخلیه چربی دهانی متفاوت از لاغرسازی گونه است که معمولاً باعث بهبود ظاهر صورت با مشخص‌تر شدن ظاهر گونه‌ها می‌شود.

علل ایجاد چربی‌های دهانی


بسیاری از افراد دارای اضافه وزن، گونه‌های چاقی دارند اما اضافه وزن دلیل ایجاد این مشکل نیست. برخی افراد به صورت ژنتیکی دچار چربی‌های دهانی هستند حتی زمانی که وزن آنها مناسب باشد. اگر گونه‌های شما چاق است بدون توجه به دلیل آن می‌توانید با انجام جراحی تخلیه چربی‌های دهانی، گونه‌های خود را لاغر کنید.

انجام تخلیه چربی‌های دهانی برای چه کسانی مناسب است؟


تخلیه چربی دهانی برای افرادی که قسمت پایینی گونه‌های آنها چاق است مناسب است. بیماران باید نسبت به نتایج حاصل از انجام این درمان انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشند و از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند. جراحی تخلیه چربی‌ دهانی را می‌توان هم برای مردان و هم برای زنان انجام داد. یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در ذهن خود داشته باشید مسئله سن شما است. اگر صورت شما قبل از سن 25 سالگی چاق به نظر می‌رسد، نیازی به انجام لاغر کردن لپ نیست. صورت بسیاری از افراد در دهه دوم و اوایل دهه سوم زندگی لاغرتر می‌شود بنابراین اگر شما در سنین جوانی تصمیم به تخلیه چربی‌های دهانی بگیرید ممکن است با افزایش سن، صورت شما لاغرتر از آنجا که در نظر داشتید شود.

افرادی که در اعضای خانواده آنها چاق بودن گونه وجود داشته و با افزایش سن کاهش نیافته است نیز گزینه‌های مناسبی هستند که می‌توانند تحت این درمان قرار گیرند. افرادی که واجد شرایط زیر باشند می‌توانند تحت عمل تخلیه چربی‌ دهانی قرار گیرند:

 • سیگاری نباشند یا بتوانند برای مدت زمان معینی قبل و بعد از انجام درمان از استعمال دخانیات خودداری کنند. (زیرا استعمال دخانیات می‌تواند در توانایی بدن در فرانید بهبودی طبیعی اختلال ایجاد کند)
 • از داروهای رقیق‌کننده خون یا داروهایی که در لخته شدن خون اشکال ایجاد می‌کنند استفاده نکند.
 • باردار نباشد و برنامه‌ای برای بارداری یا شیردهی به نوزاد نداشته باشد (زیرا مواد آرامش‌بخش و بیهوشی برای سلامت کودک خطرناک است)
 • به بیماری‌ها یا اختلالات خطرناک جدی به خصوص اختلالات خود ایمنی مبتلا نباشد.
 • عمل‌های جراحی که در صورت یا در قسمت‌های دیگر در گذشته انجام داده‌اند به طور کامل بهبود یافته باشد.
 • پوست آنها مستعد تولید اسکارهای کلوئیدی نباشد یا پس از ایجاد شکاف دچار پیگمنتاسیون نشود.

مزایا


 • بهبود ظاهر گونه‌ها و کاهش چاقی لپ‌ها
 • لاغر سازی صورت در بیمارانی که صورت آنها چاق است.
 • این روش یک عمل کم‌تهاجمی است که اسکاری (جای زخم) پس از انجام آن باقی نمی‌ماند و درد کمی دارد.
 • یکی از مزایای انجام تخلیه چربی‌ دهانی عدم ایجاد شکاف روی صورت است.
 • برای افرادی که وزن آنها مناسب است و می‌خواهند ظاهر صورت آنها بهبود یابد مناسب است.
 • به بهبود ظاهر بدون قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی سنگین کمک می‌کند.
 • ظاهری خوش‌فرم با زوایای مشخص ایجاد می‌کند.
 • اعتماد به نفس بیمار را افزایش می‌دهد.
 • باعث می‌شود که ظاهر فرد بهتر به نظر برسد.

نحوه انجام


charbidahani6

تخلیه چربی‌ دهانی معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی تحت بیهوشی موضعی و در مدت زمانی در حدود 60 تا 90 دقیقه انجام می‌شود. پس از بیحسی، پزشک یک شکاف 2 سانتی‌متری بین گونه و لثه در بالای دندان مولار بالایی در پشت دهان ایجاد می‌کند. زمانی که شکاف ایجاد شد، پزشک عضله باکسیناتور را در محل خود قرار داده و از فشار بیرونی استفاده می‌کند. این عمل باعث می‌شود که چربی‌های دهانی از طریق شکاف بیرون آیند و چربی‌های بیرون زده را با انبرک یا موچین جراحی برمی‌دارد. از آنجا که این چربی‌ها از ساختار گونه جدا هستند به راحتی و بدون این که بقیه قسمت‌های صورت درگیر شوند برداشته می‌شوند. پزشک باید دقت زیادی به خرج دهد که مقادیر چربی در اندازه مناسب برداشته شود؛ میزان چربی برداشته شده برای ایجاد تغییرات ظریف کافی باشد اما آن‌قدر زیاد نباشد که باعث تورفتگی گونه شود. پس از تخلیه چربی‌های دهانی، شکاف به وسیله بخیه‌های جذبی بسته شده و عمل پایان می‌یابد.

بهبودی


دوران بهبودی پس از انجام تخلیه چربی‌های دهانی و لاغر کردن لپ راحت است و تأثیر زیادی بر زندگی روزمره شما ندارد. ممکن است تورم و درد جزئی در گونه‌ها ایجاد شود که به راحتی با مصرف داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک قابل کنترل است. معمولاً شما می‌توانید اثرات مثبت تخلیه چربی‌های دهانی را بلافاصله پس از درمان مشاهده کنید اما بهبود نتایج همچنان ادامه یافته تا روزهای بعد تورم به مرور از بین برود. چند روز پس از انجام درمان، محدودیتی در فعالیت‌های فیزیکی و رژیم غذایی وجود نخواهد داشت و همه بیماران می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

سوالات رایج


آیا تخلیه چربی‌های دهانی آسیب‌زا است؟

از آنجا که چربی‌های دهانی جزء بافت‌های نرم محسوب می‌شوند، برداشتن آنها با ناراحتی کمی همراه است. بیشتر بیماران از درد شکایتی ندارند اما در صورت نیاز برای شما داروهای ضد درد تجویز می‌شود.

پس انجام تخلیه چربی‌های دهانی، ظاهر فرد چه تفاوتی می‌کند؟

پس از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی صورت متورم شده اما بروز کبودی به ندرت اتفاق می‌افتد. طی 2 تا 3 هفته پس از درمان تورم کاهش یافته و گونه‌ها در زیر استخوان گونه لاغرتر به نظر می‌رسند.

چه مدت پس از انجام تخلیه چربی‌های دهانی می‌توان سر کار بازگشت؟

در بیشتر موارد، بیماران یکی دو روز پس آر انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی می‌توانند سر کار خود بازگردند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


تخلیه چربی‌های دهانی (عمل لاغرسازی گونه) یک عمل مطمئن و مؤثر است. به ندرت ممکن است عوارض جانبی اتفاق بیفتد. برخی از این عوارض جانبی احتمالی عبارتند از روند کند بهبودی، خونریزی، به جاماندن اسکار و عدم تقارن.

هزینه


هزینه تخلیه چربی‌های دهانی به دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

مشاوره رایگان