آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغر کردن و کوچک کردن لپ با جراحی تخلیه چربی دهانی

 

charbidahani

استخوان‌های گونه‌ها نقش مهمی در شکل و فرم صورت و ساختار پایه پوست و بافت نرم آن دارند. در برخی مواقع، ظاهر گونه‌ها به علت پشت لپ‌های چاق مخفی می‌شود. در این حالت، با انجام جراحی برای تخلیه چربی‌های دهانی، می‌توان این مشکل را حل کرد. با برداشتن چربی‌های باکال یا چربی‌های دهانی زیرگونه، شکل صورت به طور طبیعی بهبود یافته و تقارن صورت به طرز قابل توجهی بهبود می‌یابد.

برخی مردم به دلیل چاق بودن لپ‌های خود که ممکن است به دلیل اضافه وزن باشد یا به دلیل عوامل ژنتیکی ایجاد شده باشد، خجالت می‌کشند. اگر شما تمایل به داشتن صورتی خوش‌فرم و ظریف دارید می‌توانید جراحی تخلیه چربی‌های دهانی را مورد نظر قرار دهید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را بررسی کرده و با شما در مورد امکان‌پذیری انجام این درمان روی صورتتان صحبت می‌کنند. تخلیه چربی‌های دهانی یک درمان کم‌تهاجمی، مطمئن و مؤثر است که برای بهبود ظاهر و بازگرداندن اعتماد به نفس شما طراحی شده است. برای تعیین وقت قبلی و دریافت مشاوره در خصوص تخلیه چربی دهانی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

چربی‌های دهان چه هستند؟


charbidahani5

چربی‌های دهانی، لایه‌های چربی هستند که در منطقه گونه‌ها قرار دارند و می‌توانند باعث چاقی و بزرگ شدن صورت فرد شوند. این چربی‌ها به عنوان یک لایه چربی عمیق در منطقه گونه‌ها و بین عضلات صورت قرار دارند و به راحتی از سایر ساختارهای صورت جدا می‌شوند. تخلیه چربی دهانی یک روش جراحی است که معمولاً به منظور بهبود ظاهر صورت و مشخص‌تر شدن گونه‌ها انجام می‌شود و متفاوت از لاغرسازی گونه است.

علل ایجاد چربی‌های دهانی


چربی‌های دهانی ممکن است به دلیل انواع عوامل ایجاد شود. افرادی که دارای اضافه وزن هستند، ممکن است چربی‌های دهانی بیشتری داشته باشند، اما این مشکل تنها به اضافه وزن مرتبط نیست. برخی افراد به صورت ژنتیکی دچار چربی‌های دهانی می‌شوند، حتی اگر وزن آنها مناسب باشد. با این حال، با انجام جراحی تخلیه چربی‌های دهانی، افراد می‌توانند گونه‌های خود را لاغرتر کنند، بدون توجه به دلیل ایجاد چربی‌های دهانی.

انجام تخلیه چربی‌های دهانی برای چه کسانی مناسب است؟


تخلیه چربی دهانی یک روش مناسب برای افرادی است که قسمت پایینی گونه‌هایشان چاق است. بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای درباره نتایج این درمان داشته باشند و در عین حال از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند. این جراحی قابل انجام برای مردان و زنان است. یکی از عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شود، سن فرد است. اگر صورت قبل از سن ۲۵ سالگی چاق به نظر می‌رسد، لازم نیست به لاغر کردن لپ فکر کنید. در دهه دوم و اوایل دهه سوم زندگی، صورت بسیاری از افراد لاغرتر می‌شود؛ بنابراین، اگر در سنین جوانی تصمیم به تخلیه چربی دهانی بگیرید، با گذشت زمان و افزایش سن، صورت شما ممکن است لاغرتر از آنچه در نظر داشتید، به نظر برسد.

افرادی که در اعضای خانواده آنها چاق بودن گونه وجود داشته و با افزایش سن کاهش نیافته است نیز گزینه‌های مناسبی هستند که می‌توانند تحت این درمان قرار گیرند. افرادی که واجد شرایط زیر باشند می‌توانند تحت عمل تخلیه چربی‌ دهانی قرار گیرند:

 • سیگاری نباشند یا بتوانند برای مدت زمان معینی قبل و بعد از انجام درمان از استعمال دخانیات خودداری کنند. (زیرا استعمال دخانیات می‌تواند در توانایی بدن در فرانید بهبودی طبیعی اختلال ایجاد کند)
 • از داروهای رقیق‌کننده خون یا داروهایی که در لخته شدن خون اشکال ایجاد می‌کنند استفاده نکند.
 • باردار نباشد و برنامه‌ای برای بارداری یا شیردهی به نوزاد نداشته باشد (زیرا مواد آرامش‌بخش و بیهوشی برای سلامت کودک خطرناک است)
 • به بیماری‌ها یا اختلالات خطرناک جدی به خصوص اختلالات خود ایمنی مبتلا نباشد.
 • عمل‌های جراحی که در صورت یا در قسمت‌های دیگر در گذشته انجام داده‌اند به طور کامل بهبود یافته باشد.
 • پوست آنها مستعد تولید اسکارهای کلوئیدی نباشد یا پس از ایجاد شکاف دچار پیگمنتاسیون نشود.

مزایا


 • بهبود ظاهر گونه‌ها و کاهش چاقی لپ‌ها
 • لاغر سازی صورت در بیمارانی که صورت آنها چاق است.
 • این روش یک عمل کم‌تهاجمی است که اسکاری (جای زخم) پس از انجام آن باقی نمی‌ماند و درد کمی دارد.
 • یکی از مزایای انجام تخلیه چربی‌ دهانی عدم ایجاد شکاف روی صورت است.
 • برای افرادی که وزن آنها مناسب است و می‌خواهند ظاهر صورت آنها بهبود یابد مناسب است.
 • به بهبود ظاهر بدون قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی سنگین کمک می‌کند.
 • ظاهری خوش‌فرم با زوایای مشخص ایجاد می‌کند.
 • اعتماد به نفس بیمار را افزایش می‌دهد.
 • باعث می‌شود که ظاهر فرد بهتر به نظر برسد.

نحوه انجام


charbidahani6

جراحی تخلیه چربی دهانی معمولاً به صورت یک عمل سرپایی تحت بیهوشی موضعی و در مدت زمانی در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه انجام می‌شود. ابتدا، پزشک یک شکاف ۲ سانتی‌متری بین گونه و لثه در بالای دندان مولار بالایی در پشت دهان ایجاد می‌کند. سپس، با قرار دادن عضله باکسیناتور در محل خود و استفاده از فشار بیرونی، چربی‌های دهانی از طریق شکاف بیرون آمده و با استفاده از انبرک یا موچین جراحی برداشته می‌شوند. این روش امکان برداشتن چربی‌ها به صورت جدا از ساختار گونه را فراهم می‌کند، بدون اینکه بقیه قسمت‌های صورت درگیر شوند.

بهبودی


پس از برداشتن چربی‌های دهانی، شکاف با بخیه‌های جذبی بسته شده و عمل پایان می‌یابد. در دوره بهبودی، ممکن است در ابتدا پس از جراحی، تورم و درد کمی در منطقه گونه‌ها ایجاد شود، اما این عوارض معمولاً با مصرف داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک قابل کنترل هستند. علاوه بر این، نتایج مثبت تخلیه چربی دهانی ممکن است بلافاصله پس از درمان مشاهده شود و بهبود نتایج به تدریج در طول روزهای بعد ادامه خواهد یافت. در طول این دوره، محدودیتی در فعالیت‌های فیزیکی و رژیم غذایی وجود نخواهد داشت و بیماران می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند.

سوالات رایج


آیا تخلیه چربی‌های دهانی آسیب‌زا است؟

از آنجا که چربی‌های دهانی جزء بافت‌های نرم محسوب می‌شوند، برداشتن آنها با ناراحتی کمی همراه است. بیشتر بیماران از درد شکایتی ندارند اما در صورت نیاز برای شما داروهای ضد درد تجویز می‌شود.

پس انجام تخلیه چربی‌های دهانی، ظاهر فرد چه تفاوتی می‌کند؟

پس از انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی صورت متورم شده اما بروز کبودی به ندرت اتفاق می‌افتد. طی ۲ تا ۳ هفته پس از درمان تورم کاهش یافته و گونه‌ها در زیر استخوان گونه لاغرتر به نظر می‌رسند.

چه مدت پس از انجام تخلیه چربی‌های دهانی می‌توان سر کار بازگشت؟

در بیشتر موارد، بیماران یکی دو روز پس آر انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی می‌توانند سر کار خود بازگردند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


تخلیه چربی‌های دهانی (عمل لاغرسازی گونه) یک عمل مطمئن و مؤثر است. به ندرت ممکن است عوارض جانبی اتفاق بیفتد. برخی از این عوارض جانبی احتمالی عبارتند از روند کند بهبودی، خونریزی، به جاماندن اسکار و عدم تقارن.

هزینه


هزینه تخلیه چربی‌های دهانی به دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان