آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیزر لیپولیز برای لاغری، مزایا، عوارض و هزینه

 

gshdvs

لیپولیز در مدتی کوتاه به یکی از پرتقاضاترین روش‌ها در پزشکی زیبایی تبدیل شد. لیزر لیپولیز یک روش کم تهاجمی برای برداشتن چربی‌های موضعی انباشته شده و مقاوم مانند چربی‌های شکم و پهلوها، بازوها، غبغب، قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها است. لیزر لیپولیز یک روش لیپوساکشن انقلابی، مطمئن و مؤثر است که می‌توان به کمک آن بافت‌های چربی را دوباره به صورت طبیعی جذب بدن کرد یا به کمک مکش آنها را از بدن خارج کرد. لیزر لیپولیز شکم و پهلو یک روش بسیار مؤثر است با مزایای متعدد نسبت به لیپوساکشن سنتی است.

اگر شما چربی‌های مقاوم و سرسختی در بدن خود دارید که نمی‌توانید آنها را به وسیله رژیم غذایی یا تمرینات ورزشی از بین ببرید می‌توانید برای رفع این مشکل از روش غیرتهاجمی لیپوساکشن که به لیزر لیپولیز معروف است استفاده کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی قسمت‌هایی از بدن را که نیاز به درمان دارند و تعداد و فواصل جلسات درمانی را برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مشخص می‌کنند. نتایج حاصل از به کارگیری لیزر لیپولیز در هر قسمتی از بدن طبیعی و ظریف است. این روش یک عمل سرپایی با حداقل طول دوره بهبودی است که باعث لاغری می‌شود.

برای مطرح کردن سؤالات خود در خصوص لیزر لیپولیز و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیزر لیپولیز چیست؟


dblfb

این روش در پزشکی به لیزر لیپولیز معروف است و با استفاده از یک پرآب فیبر نوری در زیر پوست انجام شده و انرژی لیزر کم‌توان را به ناحیه هدف ارسال می‌کند. این انرژی سلول‌های انتخاب شده چربی را شکسته (به این فرایند لیپولیز گفته می‌شود) و آنها را به شکل یک ماده چرب تبدیل می‌کند تا جذب بدن شده یا به شیوه‌های طبیعی در مدت یک هفته از بدن دفع شوند. به علاوه، انرژی لیزر کم‌توان باعث تحریک تولید کلاژن پوست می‌شود که می‌تواند پوست را سفت کند. لیزر لیپولیز یک روش برای کاهش وزن نیست، افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند می‌توانند از روش‌های سنتی لیپولیز یا روش‌های لاغری دیگر استفاده کنند که برای این منظور مناسب‌تر هستند. این روش یک روش اثبات شده برای کاهش چربی‌ها و لاغری موضعی دائمی برای نواحی مقاوم بدن نسبت به رژیم‌های غذایی و ورزش است.

انجام لیزر لیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟


این روش هم برای مردان و هم برای زنان بالای 18 یال می‌تواند مفید باشد. این روش برای افرادی که وزن آنها مناسب است ولی در برخی از قسمت‌های بدن دچار چربی‌های مقاوم به رژیم غذایی و ورزش هستند مناسب است و می‌تواند این نواحی را به طور دائم درمان کند.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان به کمک روش لیزر لیپولیز لاغر کرد؟


لیپوساکشن لیزری می‌تواند چربی‌ها را در قسمت‌های مختلف بدن از بین ببرد. برخی از قسمت‌های بدن که به وسیله این روش می‌توان درمان کرد عبارتند از:

مزایای لیزر لیپولیز


  • روشی کم تهاجمی است و باعث ناراحتی جزئی می‌شود.
  • باعث خونریزی نمی‌شود.
  • چربی‌ها به صورت طبیعی برداشته می‌شوند.
  • طول دوره بهبودی پس از انجام این فرایند بسیار کوتاه است
  • قسمت‌هایی از بدن که در گذشته به سختی درمان می‌شدند با این روش قابل درمان هستند
  • در یک جلسه می‌توان چند قسمت از بدن را تحت درمان قرار داده و نقاط ورود واقعاً قابل تشخیص نخواهد بود
  • یک عمل سرپایی محسوب می‌شود که معمولاً کمتر از 2 ساعت طول می‌کشد.
  • سیستم لیزر لیپولیز یک روش درمانی متمرکز شده است که می‌تواند ناحیه هدف مانند صورت، گردن، مچ پا و ساق پا را که نمی‌توان آنها را به روش لیپوساکشن عمل کرد به طور مؤثری لاغر کند

نحوه انجام فرآیند


sgjdhdgk

برای شروع فرایند، قسمتی از بدن که قرار است تحت درمان قرار گیرد به طور موضعی بیحس می‌شود سپس از طریق ایجاد یک شکاف روی پوست، پرآب به بافت‌های چربی زیر جلدی ارسال می‌شود. انرژی لیزر، سلول‌های چربی را گرم کرده و باعث مایع شدن آنها می‌شود تا بتوانند راحت‌تر از طریق کانولا از بدن خارج شوند. با این روش جراحات به حداقل ممکن می‌رسد. لیزر همچنین پوست ناحیه تحت درمان را مورد هدف قرار داده و باعث سفت شدن و کانتور جدید دران می‌شود. مدت زمان انجام این فرایند متفاوت بوده و به ناحیه یا نواحی تحت درمان بستگی دارد اما معمولاً بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. پس از انجام فرایند بیمار حدود یک ساعت در اتاق ریکاوری بستری می‌شود تا پزشک علائم او را بررسی کرده و اجازه ترخیص دهد. توصیه می‌شود که یک نفر همراه بیمار باشد تا پس از عمل بتواند به وی در رفتن به منزل کمک کند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی نیاز است؟


تعداد جلسات لیزر لیپولیز به ناحیه یا نواحی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرند بستگی دارد. معمولاً چربی‌ها با این روش به سرعت از بین می‌روند. مطالعات نشان می‌دهد که در یک جلسه می‌توان تا 30 درصد از لایه چربی انباشته شده را برداشت. معمولاً گفته می‌شود که لیزر لیپولیز باید در 3 تا 6 جلسه به فواصل زمانی 2 تا 3 روز انجام شوند تا سلول‌ها نتوانند دوباره چربی‌ها را جذب کنند.

بهبودی و نقاهت


ممکن است پس از درمان شما دچار کمی تورم شوید. این تورم، به خصوص بلافاصله پس از درمان به دلیل استفاده از بیحسی موضعی دیده می‌شود. به هر حال این حالات مانع راه رفتن شما نمی‌شود. به دلیل بروز این تورم پس از انجام فرایند توصیه می‌شود که لباس‌های گشاد و راحت بپوشید. اثر بیحسی موضعی حدود 4 تا 5 ساعت باقی می‌ماند. پس از رفع اثر بیحسی ممکن است شما، ناراحتی‌های خفیفی را احساس کنید که با مصرف قرص‌های مسکن از بین می‌روند. تورم و ناراحتی معمولاً پس از 5 تا 10 روز از بین می‌روند اما کبودی‌ها مدت زمان بیشتری باقی می‌مانند و ممکن است 3 هفته طول بکشد تا این کبودی‌ها برطرف شوند. ما پوشش‌های فشرده‌سازی به شما می‌دهیم که در منزل از آنها استفاده کنید زیرا این پوشش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به شما در کاهش احساس ناراحتی کمک کنند. شما می‌توانید یک روز پس از انجام فرایند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج حاصل از لیزر لیپولیز نمایان شوند؟


شما باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از درمان داشته باشید. بدن ظرف مدت 3 تا 6 ماه به طور طبیعی چربی‌های مایع شده را متابولیزه کرده و از بدن خارج می‌کند. برای برخی از قسمت‌ها ممکن است نیاز باشد که سلول‌های تحلیل رفته که چربی‌های مایع شده را از بین برده‌اند بیرون کشیده شده تا زمان بهبودی کاهش یافته و نتایج حاصل از انجام عمل سریع‌تر نمایان شوند.

نتایج حاصل از لیزر لیپولیز به چه مدت باقی می‌ماند؟


معمولاً در بزرگسالان در زمانی که یک فرد چاق شده و اضافه وزن پیدا کرده و سایز او افزایش می‌یابد سلول‌های چربی جدید ساخته نمی‌شود. با روش لیزر لیپولیز می‌توان سلول‌های چربی را به طور دائمی از بین برد. هر گونه اضافه وزن در آینده باعث انباشتگی چربی در قسمت‌هایی از بدن می‌شود که تحت لیزر لیپولیز درمان نشده‌اند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


عوارض جانبی لیزر لیپولیز بسیار جزئی است و شامل تورم خفیف، درد و کبودی می‌شود. در برخی موارد ممکن است در نقاطی از بدن که تحت درمان لیزر لیپولیز قرار گرفته‌اند، توده‌های کوچکی ایجاد شوند که نسبتاً به سرعت از بین می‌روند.

هزینه


هزینه لیپولیز به تعداد و سایز نواحی تحت درمان، اجرت جراح و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

مشاوره رایگان