آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیزر کندلا : مزایای رفع موهای زائد صورت و بدن با لیزر کندلا

لیزر کندلا با هدایت نور متمرکز به فولیکول مو باعث مهار توانایی رشد مو بدون ایجاد اختلال و آسیب رساندن به سطح پوست می‌شود. لیزرهای کندلا از یک پرتوی نوری گسترده استفاده می‌کنند که از بین بردن چندین فولیکول مو را به طور همزمان ممکن می‌سازد. قبل از ایجاد یک برنامه درمانی ویژه برای شما، درمانگران نوع پوست و مو شما را در نظر می‌گیرند.

کاربردهای لیزر کندلا


روند انجام لیزر

کاربردهای لیزر کندلا به شرح زیر است:

 • حذف موهای زائد
 • ضایعات عروقی
 • ضایعات رنگی
 • کاهش چین و چروک
 • آسیب‌دیدگی پوست ناشی از نور آفتاب
 • لکه‌های مربوط به سن
 • کک و مک
 • ملاسما
 • لکه‌های شیر قهوه‌ای
 • کراتوز سبورئیک
 • کاهش دائمی مو روی انواع پوست
 • همانژیوما
 • دریاچه وریدی
 • وریدهای آبی صورت

لیزر کندلا برای چه بخش هایی از بدن مناسب است


در کدام قسمت بدن شما موهای زائد وجود دارد؟ سیستم رفع موی کندلا می‌تواند به خلاص شدن از شر این موهای ناخواسته کمک کند. با این لیزر موهای زائد موجود در قسمت‌های زیر را حذف کنید:

تقریباً در هر جایی که موهای زائد دارید، لیزر کندلا می‌تواند آن را از بین ببرد.

مزایای لیزر کندلا


فواید اصلی لیزر موهای زائد کندلا شامل موارد زیر است:

 • مناطق بزرگتر ممکن است با ناراحتی کمتری نسبت به الکترولیز، اپیلاسیون یا کندن درمان شوند
 • کندلا ترکیبی از سرعت، راحتی و نتایج ماندگار است
 • کندلا روی هر قسمت از بدن که بخواهید ظاهری بدون مو داشته باشد، کار می کند
 • لیزر کندلا برای خانم‌های باردار بی‌خطر است. این لیزر روی خانم‌های باردار به خوبی جواب می‌دهد زیرا موهای خانم‌ها در دوراه بارداری غالباً ضخیم و تیره‌تر است. این لیزر می‌تواند هر ناحیه از بدن زنان باردار بجز ناحیه تحتانی شکم را درمان کند. پزشکان معتقدند که خطری برای جنین وجود ندارد اما تصمیم آن‌ها بر این است که شانس هرگونه خطر را برای مادر و جنین از بین ببرند.

کرم‌های اصلاح، اپیلاسیون و شیو کردن موها باعث از بین بردن آنها می‌شوند، اما به فولیکول‌های مو آسیب نمی‌رسانند، بنابراین موها در بیشتر موارد در یک تا چهار هفته دوباره رشد می‌کنند. لیزر برای کاهش موهای زائد، تاخیر طولانی مدت در رشد مو و در بسیاری از موارد کاهش ضخامت و رنگ موهای جدید را ایجاد می‌کند.

روش‌های حذف مو مانند کندن، اپیلاسیون یا شوگرینگ باعث تحریک رشد مو می‌شوند؛ این به دلیل این است که یکی از راه‌های دفاعی بدن برای حفظ موهای زائد، تولید موهای ضخیم‌تر و مقاوم‌تر در دفعات بعدی است.

لیزر برای کاهش موهای زائد نتایجی طولانی مدت ارائه می‌دهد و حتی اگر موها در نهایت رشد کنند، معمولاً رنگشان روشن‌تر و بافتشان نازک‌تر از موهای اصلی شماست و به طور کلی مشکل ظاهری کمتری را ایجاد می‌کنند.

روند انجام لیزر


روند انجام لیزر

اگر تصمیم گرفته‌اید که با استفاده از لیزر کندلا، موهای زائد خود را از بین ببرید، پیش از درمان باید به اصلاح، اپیلاسیون و یا کندن موهای زائد در ناحیه مورد نظر خودداری کنید. در جلسه درمانی، شما راحتانه در یک صندلی درمانی دراز می‌کشید و یک عینک محافظ برای محافظت از چشم‌هایتان به شما داده می‌شود. بسته به میزان تحمل درد شما، پزشک ممکن است برای اطمینان از راحتی شما در طول جلسه، از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کند، اما درمان برای بیشتر بیماران ناراحت کننده نیست.

در ابتدا، یکی از اعضای تیم پزشکی دستگاه دستی را بر روی پوست شما قرار می‌دهد و درمان را شروع می‌کند. دستگاه دستی به ناحیه دیگری از پوست منتقل می‌شود و لیزر دوباره فعال می‌شود تا زمانی که کل منطقه درمانی پوشش داده شود. لیزر کندلا، مجهز به مکانیزم پیشرفته خنک کننده پوست است که در طول درمان از آن برای محافظت از سطح پوست و اطمینان از راحتی شما استفاده می‌شود.

لیزر کندلا چگونه کار می‌کند؟


لیزر کندلا با وارد کردن آسیب حرارتی به فولیکول مو باعث کاهش دائمی رشد مو می‌شود. لیزر یا توسط ملانین موجود در مو جذب می‌شود که با استفاده از انرژی حرارتی فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. یا انرژی حرارتی مستقیماً به درم نفوذ می‌کند و رشد مو را به تعویق می‌اندازد. زمانی که فولیکول مو آسیب می‌بیند، بافت اطراف آن از آسیب در امان است.

موهای درمان شده بعد از ۱-۲ هفته به راحتی از بین می‌روند. تقریباً بعد از ۶ هفته، چرخه بعدی مو آشکار می‌شود. رشد جدید مو بطور قابل توجهی کمتر از گذشته خواهد بود و تعداد کمی فولیکول در آن وجود دارد و موهای جدید نسبت به گذشته نازک‌تر و نرم‌تر هستند. جلسات درمانی بعدی این نتیجه را تقویت می‌کند و باعث کاهش دائمی رشد مو می‌شود.

آیا لیزر کندلا درد دارد؟


آیا لیزر کندلا درد دارد

رفع موهای زائد همیشه با درد و دغدغه همراه بوده است. اپیلاسیون، موچین و بند انداختن همگی درد دارند. علاوه بر این، اثرات طولانی مدت استفاده از کرم‌های موبر هنوز مشخص نیست. آیا شما از مواد شیمیایی قوی برای رفع موهای زائد خود استفاده می‌کنید؟

اما سیستم لیزر کندلا متفاوت است. این دستگاه با یک دستگاه خنک کننده پویا کامل می‌شود. پزشک از این دستگاه برای اسپری کردن لایه بالایی پوست با محلول خنک کننده استفاده می‌کند. این محلول بلافاصله لایه خارجی پوست را منجمد می‌کند. در عرض چند میلی ثانیه، لیزر در همان نقطه قرار می‌گیرد. این سرما و گرمای متناوب که کمتر از یک ثانیه طول می‌کشد به این معنی است که بیشتر افراد در طول درمان راحت خواهند بود.

احساس افراد در طول درمان با لیزر با احساس ضربه محکم و ناگهانی یک بند پلاستیکی به پوست تشبیه می‌شود. این حساسیت برای لحظاتی ادامه دارد و سپس به طور کامل از بین می‌رود. اگر شما احساس می‌کنید حساس هستید و نسبت به یک فرد معمولی درد بیشتری را حس می‌کنید، از پزشک بخواهید که یک کرم بی‌حس کننده روی پوست شما اعمال کند. با این کار، در طول درمان آرام و راحت خواهید بود و به ظاهر بدون مو و احساس دلخواه خود دست خواهید یافت.

چند جلسه درمانی مورد نیاز است؟


حتی در یک ناحیه کوچک تعداد زیادی فولیکول مو وجود دارد. هدف قرار دادن همه آن‌ها در یک جلسه امکان‌پذیر نیست اما در هر جلسه تعداد کمی فولیکول موی فعال هدف قرار داده می‌شوند. تعداد جلسات لازم به موارد زیر بستگی دارد:

 • رنگ پوست و رنگ مو.
 • اندازه منطقه تحت درمان.
 • تعداد مناطق تحت درمان

اگر موهای تیره و پوست روشنی دارید، سریع‌تر نتیجه خواهید گرفت. دستگاه لیزر برای هدایت نور از تضاد بین رنگ مو و رنگ پوست استفاده می‌کند. درمان یک منطقه معمولاً دو تا شش جلسه طول می‌کشد. هنگامی که برای مشاوره مراجعه می‌کنید، پزشک می‌تواند تعداد جلسات مورد نیاز شما را برنامه‌ریزی کند.

بعد از درمان چه خواهد شد؟


ممکن است پوست شما به مدت چند دقیقه یا چند ساعت قرمز شود. بعد از اینکه این قرمزی محو شد، پوست صاف و موهای کمتری خواهید داشت. بهترین چیز این است که نتایج دائمی است. با اینکه ممکن است به چندین جلسه نیاز داشته باشید، اما فولیکول‌های درمان شده دیگر توانایی رشد مو را نخواهند داشت.

سوالات متداول


سوالات متداول

اقدامات آماده‌سازی برای درمان با لیزر موهای زائد کندلا چیست؟

برخلاف اپیلاسیون، قبل از شروع درمان لیزری، شما باید موهای خود را اصلاح کنید. اصلاح موها نه تنها باعث کوتاه شدن موهای بلند می‌شود، بلکه لایه بالایی پوست را نیز از بین می‌برد و در نتیجه لیزر می‌تواند به طور مستقیم به فولیکول مو دسترسی پیدا کند.

با توجه به این که تأثیر لیزر بر روی پوست‌های روشن‌تر بیشتر است، شما باید چند هفته قبل از جلسه درمانی از آفتاب دوری کنید. همچنین، برای جلسات بعدی نیز پوست خود را محافظت کنید تا بهترین نتیجه را در کمترین جلسه به دست آورید.

در چهار تا شش هفته قبل از جلسه درمانی، از استفاده از موم و واکس خودداری کنید. اگر موها در ناحیه‌ای که قرار است لیزر اعمال شود وجود نداشته باشند، لیزر نمی‌تواند به فولیکول موها دسترسی یابد.

چگونه می‌توانم بدانم که لیزر موهای زائد برای من مناسب است یا خیر؟

معمولاً هر کسی که موهای ضخیم، تیره و درشت دارد کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد است. با این وجود با جدیدترین فناوری‌های بدون درد، حتی افرادی که موهای ریز دارند نیز می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. لیزر موهای زائد روی موهای سفید / خاکستری مؤثر نیست.

هر جلسه چقدر طول می‌کشد و فاصله بین هر جلسه چقدر است؟

با توجه به فناوری “IN-Motion” ، جلسات درمانی سریع و مؤثر هستند. مدت زمان هر جلسه بستگی به وسعت ناحیه تحت درمان دارد. به عنوان مثال هر دو زیر بغل در دقیقه ۱۰ دقیقه انجام می‌شود! مدت زمان بین هر جلسه معمولاً ۴-۶ هفته است.

آیا باید برای درمان از محل کارم مرخصی بگیرم؟

خیر. لیزر کندلا به استراحت و ریکاوری نیاز ندارد. شما می‌توانید بعد از درمان سریعا به محل کار، دانشگاه یا سایر فعالیت‌های عادی خود برگردید.

آیا موهای من همیشه رشد خواهد کرد؟

موهایی که در مرحله فعال رشد بوده و تحت درمان قرار می‌گیرند نباید دوباره رشد کنند. یک فولیکول موی آسیب‌دیده دیگر قادر به رشد مو نخواهد بود. با این حال، فولیکول‌های مویی که در مرحله رشد فعال نبودند، باید درمان شوند. همچنین به دلیل تغییرات هورمونی، نیاز به یک جلسه ترمیمی بعد از دو سال متداول است.

آیا لیزر موهای زائد عوارض جانبی نیز دارد؟

در واقع هیچ اثری از سوختگی یا پیگمانتاسیون که در لیزرهای معمولی وجود دارد، در این لیزر دیده نمی‌شود. بغیر از استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF بالا ، نیاز به اقدام احتیاطی خاصی بعد از درمان نخواهید داشت.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان