آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت، بالاکشیدن و فرم دادن به باسن و رفع افتادگی آن

برای بسیاری از زنان و مردان، منطقه باسن یکی از نواحی اصلی است که در ارزیابی زیبایی بدن نقش مهمی دارد. به طور کلی، باسن نقش بارزی در ظاهر بدن افراد دارد. ما همه دوست داریم تا باسن و به طور کلی پشت بدنمان زیبا و جذاب به نظر برسد، به خصوص زمانی که لباس‌های ضخیم یا چسبان بپوشیم. شل و افتاده بودن باسن می‌تواند به دو علت ارثی و یا ناشی از تغییرات وزن بدن باشد، مانند کاهش شدید وزن یا افزایش غیرطبیعی آن.

لیفت، بالاکشیدن و فرم دادن به باسن و رفع افتادگی آن

افتادگی باسن به طور کلی ناشی از کوچک یا بدشکل بودن عضله‌ی گلوتئوس ماکسیموس (عضلات بزرگی که در ناحیه باسن قرار دارند) است. لیفت و بالا کشیدن باسن، فرایندی است که طی آن پوست شل و آویزان باسن از ناحیه‎ی بالای باسن، سفت می‌شود؛ این کار بافت عضله‌ای باسن را نیز بالا می‌کشد و منجر به بهبود شکل و فرم کلی باسن می‌شود.

اگر احساس می‌کنید با سفت و گردتر کردن باسن خود می‌توانید شکل و فرم ظاهری خود را بهبود بخشید، باید عمل لیفت و بالا کشیدن باسن را در نظر بگیرید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی با شما مشورت می‌کنند تا طرح کلی انتظارات شما از عمل لیفت باسن را بدانند و بررسی کنند که آیا شما شرایط و ویژگی‌های لازم برای انجام این عمل را دارید یا خیر. لیفت باسن می‌تواند اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد و به آنها کمک کند که احساس بهتری نسبت به فرم بدن خود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت باسن و مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت می‌توانید با ما از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

لیفت و بالا کشیدن باسن چیست؟


عمل جراحی لیفت باسن و فرم دادن به آن، با هدف بهبود اندازه، شکل و افتادگی باسن انجام می‌شود. این عمل جراحی به منظور سفت کردن پوست شل و افتاده‌ی ناحیه‌ی باسن، بالا بردن آن و به طور کلی ایجاد یک ظاهر جوان‌تر و سفت‌تر برای باسن انجام می‌شود. در صورتی که فرد به دلیل کاهش وزن زیادی، با افتادگی شدید پوست باسن مواجه شده باشد، لیفت باسن می‌تواند این پوست اضافی را حذف و باسن را سفت‌تر کند، از طریق لیپوساکشن نیز می‌توان این کار را انجام داد. افراد به دلایل مختلفی به انجام این عمل جراحی نیاز دارند. برخی از آنها می‌خواهند پشت بدنشان جذاب‌تر و پُرتر به نظر برسد، در حالی که برخی دیگر احساس می‌کنند لیفت باسن به آنها کمک می‌کند تا باسن کوچک و بدشکل خود را خوش‌فرم و برجسته کنند.

مزایای لیفت باسن


 • ناحیه‌ی باسن شما صاف‌تر و سفت‌تر به نظر خواهد رسید.
 • پوست شل و افتاده‌ی باسن و همچنین چربی‌های اضافی آن حذف خواهند شد.
 • نتایج لیفت باسن دائمی و یا بسیار طولانی مدت خواهد بود.
 • هر گونه ناراحتی ناشی از پوست اضافی برطرف خواهد شد (پوست و چربی اضافی می‌توانند باعث ناراحتی شما و ایجاد مشکلات حرکتی شوند).

متقاضی مناسب


هم زنان و هم مردان می‌توانند متقاضیان مناسبی برای لیفت و فرم دادن به باسن باشند، هر چند در سال‌های اخیر این عمل در بین زنان بسیار محبوب شده است. از آنجا که عمل جراحی لیفت باسن به بیهوشی عمومی نیاز دارد؛ متقاضیان مناسبی برای این عمل، فرد بزرگسال سالمی است که هیچ‌گونه مشکل پزشکی جدی ندارد. متقاضیان مناسب برای این عمل باید توسط متخصصین حرفه‌ای مشخص شوند؛ این افراد نباید اضافه وزن شدیدی داشته باشند، زیرا اضافه وزن شدید می‌تواند عمل جراحی را پرخطر سازد. متقاضی مناسبی همچنین باید بتواند بعد از عمل جراحی، از وارد آمدن فشار به ناحیه‌ی پشت خود جلوگیری کند.

جلسه مشاوره لیفت باسن


در جلسه مشاوره با پزشک جراح، دستورالعمل‌های مربوط به مراحل قبل از درمان را خواهید دریافت و پزشک به تمامی سؤالات شما پاسخ خواهد داد. وی همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و یک معاینه فیزیکی انجام داده تا قابلیت شما برای انجام لیفت باسن را ارزیابی کند. پزشک جراح با توجه به کیفیت پوست، میزان پوست اضافی که باید برداشت شود و شکل بدن شما، بهترین گزینه را برای شما تعیین خواهد کرد.

قبل از لیفت باسن، چه اقداماتی باید انجام داد؟


 • برای ارتقاء سرعت بهبودی، سیگار کشیدن را متوقف کنید؛ زیرا نیکوتین رگ‌های خونی را منقبض می‌کند.
 • از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی خاص و برخی داروهای گیاهی که می‌توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
 • مقادیر زیادی مایعات بنوشید. هیدراتاسیون (آب‌رسانی به بدن) قبل و بعد از عمل جراحی، برای گذراندن یک دوره بهبودی بی‌خطر، لازم و ضروری است.
 • لیفت باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. ترتیب دهید که حتماً فردی همراه شما باشد که بعد از عمل شما را به منزل برساند و حداقل یک شب در کنارتان بماند. با این کار خیالتان راحت است که فردی در کنار شماست و در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌تواند به شما کمک کند.

روش لیفت باسن


لیفت باسن با جراحی

لیفت باسن با جراحی

در عمل جراحی، بخشی از پوست و چربی اضافی از دورتادور ناحیه باسن و ران برداشته می‌شود. تکنیک‌های مختلفی برای لیفت باسن وجود دارد، اما رایج‎ترین آن ایجاد برش‌هایی در بالای باسن، ران، کشاله ران و یا در زیر چین‌خوردگی باسن است. بعد از ایجاد برش، پوست اضافی برداشته و پوست باقی‌مانده سفت و محکم بسته می‌شود. این کار باعث بالا رفتن صحیح بافت‌های باسن و یک تغییر شکل در سرتاسر آن می‌شود. ممکن است برای فرم دادن بیشتر به ناحیه‌ی باسن و ران و دستیابی به ظاهری متعادل‌تر، از لیپوساکشن استفاده شود. بعد از اتمام کار، تمامی برش‌ها بخیه زده می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که پوست به صورت سفت و کشیده بسته شده است.

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی، می‌تواند به شما کمک کند تا باسن‌تان پُرتر و برجسته‌تر به نظر آید. این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود برای بزرگ و برجسته کردن و فرم دادن به باسن است که با حداقل تهاجم همراه است. با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، چربی از نواحی چاق بدن مانند ران‌ها، کمر و یا شکم برداشته می‌شود، سپس با استفاده از سانتریفوژ پردازش می‌شود تا آب و مایعات اضافی آن خارج شود. در انتها چربی پردازش‌شده به ناحیه‌ی باسن تزریق می‌شود تا اهداف مطلوب و موردنظر شما بدست آید.

لیفت باسن با نخ

لیفت باسن با نخ

لیفت باسن با نخ، از روش‌های کمتر تهاجمی برای رسیدن به یک باسن بزرگ‌تر و خوش فرم‌تر است. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که این برای بیمار بسیار ایمن‌تر است. وقتی بیمار بی‌حس شد، برش‌ها بر روی پوست ایجاد می‌شوند، سپس نخ جراحی با استفاده از سوزن به صورت حرکت زیگزاگی جایگذاری می‌شود. مخروط‌ها و خارهایی به نخ متصل شده‌اند تا به بافت پوست چنگ بزنند و آن را جمع کنند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر و چابک‌تر برای باسن ایجاد کنند. تمامی برش‌های کوچک ایجاد شده به صورت طبیعی و بدون نیاز به بخیه، التیام می‌یابند.

هایفوتراپی

لیفت باسن با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش جایگزین ایمن و مؤثر برای افرادی است که برای لیفت و سفت کردن پوست اطراف باسن خود و رفع افتادگی باسن، خواهان یک روش غیرجراحی هستند. در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند، عمیق‌ترین لایه‌های پوست موردهدف قرار می‌گیرند و ازاین‌رو رشد کلاژن‌ها تحریک می‌شود. لایه‌های عمیق پوستی که در طول درمان موردهدف قرار می‌گیرند، همان لایه‌هایی هستند که در روش جراحی سفت می‌شدند.

پس از درمان

جهت پیشگیری از تجمع خون و مایعات پس از جراحی، لوله‌های تخلیه آب زیر پوست قرار می‌گیرند. پس از مدتی که ترشحات و خون خارج شده‌اند (معمولاً پس از ۲ تا ۳ هفته یا بیشتر)، لوله‌ها برداشته می‌شوند. قبل از بازگشت به خانه، شما و یا همراه شما باید از پزشک یا پرسنل مراقبتی یاد بگیرید که چگونه لوله‌های تخلیه آب را خالی و جایگذاری کنید.

پس از جراحی، ممکن است نیاز به استفاده از لباس فشاری داشته باشید. این لباس‌ها به کاهش تورم و حفظ صاف و هموار بودن پوست کمک می‌کنند و همچنین از آویزان شدن بافت‌ها جلوگیری می‌کنند.

ممکن است در روز جراحی همراه با یک پرستار به خانه برگشته و یا به مدت ۲ تا ۳ روز در بیمارستان بمانید.

بهبودی

ممکن است بعد از عمل با میزانی از تورم در ناحیه باسن، روبرو شوید. این تورم بسیار طبیعی است و لازم نیست نگران آن باشید. حدود دو هفته طول می‌کشد تا تورم باسن به طور کامل فروکش کند. مدت زمان دقیق دوره بهبودی به وسعت عمل جراحی و همچنین به میزان توانایی شما برای بهبودی، بستگی دارد.

معایب لیفت باسن


 • این عمل برای بهبودی کامل به مدت زمان طولانی نیاز دارد (حدود چندین ماه)
 • نوسانات وزنی در آینده می‌تواند نتایج عمل را تحت تأثیر قرار دهد.
 • این درمان می‌تواند منجر به از دست رفتن حجم باسن شود. انجام عمل توسط جراحان متخصصی که قبلاً در این زمینه تجربه داشته‌اند، می‌تواند احتمال از دست رفتن حجم باسن را کاهش دهد.

هزینه


هزینه لیفت باسن، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله به پزشک متخصصی که عمل را انجام می‌دهد و محلی که عمل در آنجا انجام می‌شود. علاوه بر این، نوع عمل و همچنین دامنه و وسعت آن نیز هزینه جراحی باسن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان