آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت ابرو با نخ چه مزایایی دارد؟ نحوه بالا کشیدن ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش زیبایی برای بالا بردن ابروها است. لیفت ابرو با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو باعث بهبود ظاهر پیشانی ، ابرو و ناحیه اطراف چشم می‌شود. لیفت با نخ نوعی بالا بردن و صاف کردن پوست است که اغلب به آن “لیفت موقع ناهار” گفته می‌شود. این اسم به دلیل سادگی و حداقل زمان لازم برای انجام فرایند به آن داده شده است.

چه چیزی باعث نزول ابرو و پیشانی می‌شود؟


 • علت اصلی این پدیده پیری است؛ با افزایش سن، پوست پیشانی کمتر الاستیک می‌شود و نیروی گرانش باعث فرود آن می‌شود. قسمت بالای سر که به قسمت پیشانی چسبیده است، نسبتاً محکم است، اما قسمت پیشانی که شامل عضله پیشانی است، متحرک بوده و اجازه حرکت پوست به سمت بالا و پایین را می‌دهد. اما در طول زمان، پوست کشیده می‌شود و جایی برای فرو رفتن ندارد.
 • کاهش وزن نیز ممکن است باعث افتادگی شود؛ افرادی که اضافه وزن دارند، لایه‌ای از چربی زیر پوست پیشانی و ابرو دارند که در صورت از دست دادن آن، باعث افتادگی پیشانی می‌شود.
 • بعضی بیماری‌ها می‌توانند منجر به از دست رفتن ارتجاعیت بافت شوند؛ برخی از بیماری‌ها باعث آسیب به اعصاب پیشانی و عضلات آن می‌شوند، مانند فلج بل یا آسیب عصب صورت، که می‌تواند افتادگی در پیشانی و ابرو را تسریع کند.

لیفت ابرو با نخ چیست؟


لیفت ابرو با نخ چیست؟

زمانی که بیماران اظهار می‌کنند که پلک‌هایشان در حال افتادن هستند، در واقع پیشانی و ابروهایشان نیز دچار افتادگی شده است. این افتادگی پوست به سمت پایین باعث می‌شود که پلک فوقانی به طور خاص زائد به نظر برسد و به دور چشم بچرخد. معمولاً، به ویژه در مردان، موهای ابرو در سطح پایین مژگان هستند و ابروها جلوی میدان دید بالایی فرد را می‌گیرند. افزایش ارتفاع پیشانی بدون دست زدن به پلک‌ها، بیشتر مشکل را اصلاح می‌کند و زاویه دید آن‌ها را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد. روش‌های Aptos Threadlift یک روش درمانی غیرجراحی عالی برای افتادگی ابرو و هود کردن پلک است. روش‌های لیفت پیشانی یک عمل جراحی و لیفتینگ بدون جراحی در صورت می‌باشد که می‌تواند بافت پیشانی افتاده را بالا ببرد و منجر به لیفت ابرو و کاهش هود بدون نیاز به جراحی دردناک و با کمترین زمان بستری شود.

مزایای لیفت ابرو با نخ


 • خطوط چین و چروک را که به صورت افقی در سراسر پیشانی و همچنین مواردی که در پل بینی رخ می‌دهد ، بین چشم‌ها کاهش می‌دهد.
 • خطوط اخم را بهبود می‌بخشد ، چین‌های عمودی که بین ابروها ایجاد می‌شوند را از بین می‌برند.
 • ابروهای افتاده‌ای را که پلک‌های فوقانی را نگه می‌دارند، بالا می‌برد.
 • ابروها را در وضعیت هوشیار و جوان قرار می‌دهد.

کاندیدای خوب برای لیفت ابرو با نخ


کاندیدای خوب برای لیفت ابرو با نخ

لیفت صورت با نخ گزینه‌ای مناسب و ایده آل برای افرادی است که به دنبال کاهش سرعت روند پیری هستند. روش لیفتینگ ممکن است برای افرادی که دارای پوستی بیش از حد چروکیده یا پیر در قسمت صورت و گردن خود هستند، مناسب نباشد.

 • ابروهایی که صاف یا لاغر به پایین و خارج هستند و قوس زیبایی ندارند
 • وجود چروک‌های عمودی بین ابروها
 • ابروهایی که پایین می‌آیند ، ظاهری شبیه به پوست اضافی روی پلک‌ها دارند
 • وجود چین و چروک‌های افقی در پیشانی

مزایای داشتن لیفت با نخ به جای لیفت صورت چیست؟


بدون شک، لیفت صورت نتایج بسیار خوبی را به شما می‌دهد. هرگونه مداخله غیرجراحی بهبودهای ظریفی در صورت شما ایجاد می‌کند. برای برخی بیماران، یکی از مشکلات اصلی مرتبط با لیفت صورت، زمان زیادی است که باید در بیمارستان یا کلینیک بستری شوند. این یک عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و برای بهبودی و کاهش تورم، نیاز به ۱-۲ هفته زمان دارد. بهبودی از لیفت با نخ نسبتاً سبک و سریع است. در این روش، به جای بیهوشی عمومی از بی حسی موضعی (لیدوکائین) استفاده می‌شود. پس از عمل، قرمزی و تورم وجود دارد و اگرچه برخی از بیماران ممکن است در روز جراحی بستری شوند، اکثر آن‌ها می‌توانند همان روز به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. این یک روش ایده‌آل است و برای بیمارانی که برنامه‌های شلوغی دارند، بسیار مناسب است.

لیفت با نخ چگونه کار می‌کند؟


لیفت با نخ چگونه کار می‌کند

در روش لیفت با نخ، از بخیه‌های جراحی بسیار ریز و قابل حل (پلی پروپیلن) برای بلند کردن و پشتیبانی از مناطق افتادگی ابرو، گونه‌ها، صورت و گردن استفاده می‌شود. بخیه‌ها در مکان‌های دقیق درج می‌شوند و با گره‌گذاری به شکل بالا برنده درآمده و پوست اضافی از جلوی گوش و پشت گوش برداشته می‌شود.

این بخیه‌ها از ماده‌ای به نام پلی دیواگزانون ساخته شده‌اند که معمولاً در جراحی به کار می‌رود و قابل حل هستند. بخیه‌ها دارای میله‌های باریک یا مخروط‌های ریز هستند که بافت صورت را به خود می‌گیرند و به آرامی پوست را به عقب می‌کشانند و گونه‌ها و غبغب را بلند می‌کنند. این میله‌ها بریدگی‌های کوچکی هستند که در نخ بخیه ایجاد می‌شوند تا لبه‌های ملایمی برای بافت صورت ایجاد شود. با این حال، نحوه ایجاد میلگردها ممکن است باعث شکسته شدن یکپارچگی و قدرت بخیه شود.

مخروط‌ها قلاب با فرم‌های کوچک هستند که به نخ بخیه وصل شده‌اند. وجود بسیاری از مارک‌های لیفت نخ باعث شده است که طراحی مخروط‌های روی بخیه تفاوت داشته باشد. در کل، روش لیفت با نخ یک روش مؤثر برای بلند کردن و بهبود مناطق افتادگی صورت است.

آیا این روش درد هم دارد؟


به شما بی حسی موضعی داده می‌شود تا در طول عمل کاملا بی حس و آرام باشید و در طول عمل لیفتینگ هیچ‌گونه ناراحتی نداشته باشند. بعد از عمل ، درد و ناراحتی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است (معمولاً بستگی به تعداد مناطق عمل شما دارد). در بعضی از بیماران درد حداقل است و در برخی دیگر ، درد بیشتر است. بیشتر بیماران حداقل باید چند روز پاراستامول مصرف کنند و پارادکس یا پاراستامول با کدئین (Panadeine Forte) ممکن است برای دیگران لازم باشد.

آیا این روش ایمن است؟


هنگامی که این عمل توسط پزشک آموزش دیده انجام شود ، این روش بسیار بی خطر است. خطرات و عوارض غیر معمول است و معمولاً به راحتی قابل اصلاح است. بخیه‌های واقعی از پلی پروپیلن ساخته شده است ، این ماده ای است که سال‌ها در جراحی مغز ، قلب و شکم استفاده می‌شود. در موارد نادر از عارضه ، بخیه‌ها را می‌توان در صورت لزوم برداشته یا مجدداً جدا کرد. از آنجا که عمل لیفت با نخ تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود ، هیچ یک از خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی وجود ندارد.

به چند عمل جراحی لیفت با نخ نیاز خواهم داشت؟


به چند عمل جراحی لیفت با نخ نیاز خواهم داشت

معمولاً برای دستیابی به اثر لیفت کردن مطلوب ، فقط یک عمل جراحی لازم است. با گذشت زمان ، برخی از افتادگی‌ها مانند چهره‌های سنتی برمی‌گردد.

چه نوع مراقبتي پس از عمل موردنیاز است؟


به دنبال یک عمل ایفت با نخ، برخی دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های عملی وجود دارد که باید به صورت کامل آن‌ها را رعایت کنید. برخی از این دستورالعمل‌ها شامل اجتناب از ساییدگی اجباری صورت (ماساژ) ، حرکت فعال قوی و برخی فعالیت‌های ورزشی است. پزشک شما این توصیه‌ها را توضیح می‌دهد

چه موقع می‌توانم به کار و فعالیت عادی بازگردم؟


بسته به نوع و مکان عمل جراحی و تحمل شخص از کبودی‌های جزئی، تورم و افتادگی احتمالی، باید قادر باشید طی یک دوره زمانی ۱۰-۱۴ روزه پس از انجام عمل به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. برای این منظور، بحث و تبادل نظر با پزشک خود بسیار حائز اهمیت است. پزشک شما بر اساس نوع پوست، نوع روش جراحی و وضعیت جسمانی شما، زمان مورد نیاز را تعیین خواهد کرد. در صورت لزوم، می‌توانید یک گواهی بیماری محرمانه دریافت کنید.

سوالات متداول


سوالات متداول

نتایج لیفت با نخ تا چه مدت ماندگاری دارد؟

نتایج لیفت صورت به روش غیر جراحی به مدت ۲ سال ماندگاری دارد زیرا ساختار بافت زیر پوست را بالا می‌برد. بعد از گذشت حدود ۳ ماه مشکلات حل می‌شوند اما نتایج جوانی پوست بلند شده و سفت شده خیلی بیشتر طول می‌کشد. دلیل این امر این است که پروتئین‌های ساختاری طبیعی پوست ما باعث تولید کلاژن می‌شوند.

چه مناطقی را می‌توان با لیفت با نخ درمان کرد؟

چه مناطقی را می‌توان با لیفت با نخ درمان کرد

 • پوست افتاده بر روی صورت را بلند کنید
 • ناحیه غبغب را لیفت کنید
 • حجم اضافی را به گونه ها اضافه کنید
 • خطوطی را روی صورت ایجاد کنید
 • لیفت ابرو
 • صاف کردن و بلند کردن بینی
 • لیفت لب
 • خط فک را بلند کرده و تعریف کنید
 • گردن را لیفت کرده و جوان سازی کنید

چه موقع می‌توانم نتیجه لیفت صورت به روش غیر جراحی را ببینم؟

نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و نتایج کامل ۳ تا ۴ ماه پس از انجام عمل جراحی لیفت صورت دیده می‌شود.

چند بار نیاز به لیفت با نخ دارم؟

لیفت با نخ باعث تغییر ساختار بافت زیر پوست روی صورت می‌شود بنابراین اثر لیفت با نخ برای چند سال تداوم خواهد داشت.

پس از درمان چه انتظاری باید داشته باشم؟

بعد از عمل لیفت با نخ ممکن است در قسمت تحت درمان که ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد احساس درد و حساسیت کنید. این مورد به صورت استاندارد مورد انتظار است و حداقل ناراحتی در لیفت های صورت به روش جراحی وجود دارد. اکثر بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را بعد از عمل جراحی لیفت صورت ادامه دهند

عمل لیفت ابرو با نخ چه مدت طول می‌کشد؟

لیفت با نخ را می‌توان طی یک ساعت انجام داد و در کل ناراحتی کمی در این روش وجود دارد. لیفت با نخ با pdo در حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت از نخ‌های بسیار نازک استفاده می‌کند. بعد از عمل ، کمترین زمان برای بهبودی کامل مورد نیاز است و بیماران قادر هستند طی یک روز به فعالیت‌های معمول خود برگردند.

آیا روش‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند نتیجه این عمل را تقویت کندد یا اثر آن را حفظ کند؟

لیفتینگ با نخ یک روش کم خطر است و به همین دلیل می‌توان آن را با سایر روش‌های غیر جراحی ترکیب کرد تا نتایج شما را بهبود بخشد. این روش‌های کمکی شامل PRP، پرکننده پوستی ، اسکالپترا ، پیوند چربی ، بوتاکس و سایر روش‌های درمانی با انرژی بالا مانند thermage یا ulthera برای افزایش سفتی در پوست و بلند کردن پوست استفاده شود.

آیا من نیاز به بیهوشی دارم؟

بی حسی موضعی و آرام بخش خفیف (جزئی) لازم و کافی است.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان