آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت ابرو با نخ چه مزایایی دارد؟ نحوه بالا کشیدن ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش زیبایی برای بالا بردن ابروها است. لیفت ابرو با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو باعث بهبود ظاهر پیشانی ، ابرو و ناحیه اطراف چشم می‌شود. لیفت با نخ نوعی بالا بردن و صاف کردن پوست است که اغلب به آن “لیفت موقع ناهار” گفته می‌شود. این اسم به دلیل سادگی و حداقل زمان لازم برای انجام فرایند به آن داده شده است.

چه چیزی باعث نزول ابرو و پیشانی می‌شود؟


 • علت اصلی این امر پیری است: با افزایش سن پوست پیشانی الاستیک می‌شود و گرانش باعث پایین آمدن آن می‌شود. این قسمت نسبتاً محکم در قسمت بالای سر چسبانده شده است ، اما بیشتر از قسمت پیشانی متحرک است که در آن عضله پیشانی اجازه می‌دهد تا پوست با بیان صورت به سمت بالا و پایین حرکت کند. به مرور زمان این پوست کشیده می‌شود و جایی برای پائین آمدن ندارد.
 • کاهش وزن همچنین می‌تواند باعث افتادگی شود: افراد دارای اضافه وزن لایه ای از چربی را در زیر پیشانی و پوست ابرو ایجاد می‌کنند که در صورت از دست دادن آن می‌تواند منجر به افتادگی پیشانی شود.
 • بیماری خاص می‌تواند باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی بافت شود: برخی از بیماری‌ها باعث آسیب به اعصابی می‌شوند که پیشانی و عضلات پیشانی را تحریک می‌کنند ، مانند فلج بل یا آسیب عصب صورت می‌تواند باعث ایجاد افتادگی در پیشانی و ابرو گردد.

لیفت ابرو با نخ چیست؟


لیفت ابرو با نخ چیست؟

هنگامی که بیماران شکایت دارند که پلک‌هایشان در حال افتادن است ، در واقع پیشانی و ابروهای آن‌ها نیز دچار افتادگی شده است. این پوست کشویی به سمت پایین باعث می‌شود که پلک فوقانی به خصوص زائد به نظر برسد و به دور چشم بچرخد. معمولاً و به ویژه در مردان ، موهای ابرو در سطح مژگان پایین هستند و ابروها جلوی کل میدان دید بالایی فرد را می‌گیرند. به سادگی بالا بردن پیشانی بدون حتی دست زدن به پلک‌ها ، بیشتر مشکل را اصلاح می‌کند و زاویه دید آن‌ها را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد. روش‌های Aptos Threadlift یک روش درمانی غیر جراحی عالی برای افتادگی ابرو و هود کردن پلک است. روش‌های لیفت پیشانی یک عمل جراحی و لیفتینگ بدون جراحی در صورت می‌باشد که می‌تواند بافت پیشانی افتاده را بالا ببرد و منجر به لیفت ابرو و کاهش هود بدون نیاز به جراحی دردناک و با کمترین زمان بستری شود.

مزایای لیفت ابرو با نخ


 • خطوط چین و چروک را که به صورت افقی در سراسر پیشانی و همچنین مواردی که در پل بینی رخ می‌دهد ، بین چشم‌ها کاهش می‌دهد.
 • خطوط اخم را بهبود می‌بخشد ، چین‌های عمودی که بین ابروها ایجاد می‌شوند را از بین می‌برند.
 • ابروهای افتاده‌ای را که پلک‌های فوقانی را نگه می‌دارند، بالا می‌برد.
 • ابروها را در وضعیت هوشیار و جوان قرار می‌دهد.

کاندیدای خوب برای لیفت ابرو با نخ


کاندیدای خوب برای لیفت ابرو با نخ

لیفت صورت با نخ گزینه‌ای مناسب و ایده آل برای افرادی است که به دنبال کاهش سرعت روند پیری هستند. روش لیفتینگ ممکن است برای افرادی که دارای پوستی بیش از حد چروکیده یا پیر در قسمت صورت و گردن خود هستند، مناسب نباشد.

 • ابروهایی که صاف یا لاغر به پایین و خارج هستند و قوس زیبایی ندارند
 • وجود چروک‌های عمودی بین ابروها
 • ابروهایی که پایین می‌آیند ، ظاهری شبیه به پوست اضافی روی پلک‌ها دارند
 • وجود چین و چروک‌های افقی در پیشانی

مزایای داشتن لیفت با نخ به جای لیفت صورت چیست؟


شکی نیست که لیفت صورت بهترین نتیجه را به شما می‌دهد. هرگونه مداخله غیر جراحی باعث بهبودهای ظریف در صورت می‌شود. برای برخی از بیماران ، یک اشکال بزرگ در رابطه با لیفت صورت ، زمان زیادی است که باید در بیمارستان یا کلنیک بستری شوید. این یک عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و برای بهبودی و از بین رفتن تورم به 1-2 هفته کار نیاز دارد. بهبودی از لیفت با نخ نسبتاً سبک و سریع است. به جای بیهوشی عمومی از بی حسی موضعی (لیدوکائین) استفاده می‌شود. قرمزی و تورم بعد از عمل وجود دارد و در حالی که ممکن است برخی از بیماران در روز جراحی بستری باشند، اکثر آن‌ها می‌توانند در همان روز به کار خود برگردند. این یک روش ایده آل است و برای بیمارانی که برنامه‌های شلوغ دارند ، به خوبی کار می‌کند.

لیفت با نخ چگونه کار می‌کند؟


لیفت با نخ چگونه کار می‌کند

در لیفت با نخ از بخیه‌های جراحی بسیار ریز (پلی پروپیلن) برای بلند کردن و پشتیبانی از مناطق افتادگی ابرو ، گونه ها ، صورت و گردن استفاده می‌شود. نخ‌ها در مکان‌های دقیق درج شده و برای ایجاد حالت بالا برنده گره خورده اند. پوست اضافی از جلوی گوش و پشت گوش برداشته می‌شود.

بخیه‌های بکار رفته در لیفت با نخ از ماده ای به نام پلی دیواگزانون ساخته شده است. این بخیه‌ها معمولاً در جراحی مورد استفاده قرار می گیرد و یک بخیه قابل حل است. بخیه‌ها دارای “میله‌های باریک” یا “مخروط” های ریز هستند که بافت صورت را به خود می‌گیرند و به آرامی پوست را به عقب می کشند و گونه ها و  غبغب را بلند می‌کنند. میله ها بریدگی های کوچکی هستند که در نخ بخیه ایجاد می‌شوند تا لبه‌های ملایمی ایجاد کنند تا بافت صورت به دست آید. در حالی که این روش مؤثر است ، نحوه ایجاد میلگردها باعث شکسته شدن یکپارچگی و قدرت بخیه می‌شود. مخروط‌ها قلاب با فرم‌های کوچک هستند که به نخ بخیه وصل شده‌اند. بسیاری از مارک‌های لیفت نخ وجود دارد و آن‌ها در طراحی مخروط‌های روی بخیه تفاوت دارند.

آیا این روش درد هم دارد؟


به شما بی حسی موضعی داده می‌شود تا در طول عمل کاملا بی حس و آرام باشید و در طول عمل لیفتینگ هیچ‌گونه ناراحتی نداشته باشند. بعد از عمل ، درد و ناراحتی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است (معمولاً بستگی به تعداد مناطق عمل شما دارد). در بعضی از بیماران درد حداقل است و در برخی دیگر ، درد بیشتر است. بیشتر بیماران حداقل باید چند روز پاراستامول مصرف کنند و پارادکس یا پاراستامول با کدئین (Panadeine Forte) ممکن است برای دیگران لازم باشد.

آیا این روش ایمن است؟


هنگامی که این عمل توسط پزشک آموزش دیده انجام شود ، این روش بسیار بی خطر است. خطرات و عوارض غیر معمول است و معمولاً به راحتی قابل اصلاح است. بخیه‌های واقعی از پلی پروپیلن ساخته شده است ، این ماده ای است که سال‌ها در جراحی مغز ، قلب و شکم استفاده می‌شود. در موارد نادر از عارضه ، بخیه‌ها را می‌توان در صورت لزوم برداشته یا مجدداً جدا کرد. از آنجا که عمل لیفت با نخ تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود ، هیچ یک از خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی وجود ندارد.

به چند عمل جراحی لیفت با نخ نیاز خواهم داشت؟


به چند عمل جراحی لیفت با نخ نیاز خواهم داشت

معمولاً برای دستیابی به اثر لیفت کردن مطلوب ، فقط یک عمل جراحی لازم است. با گذشت زمان ، برخی از افتادگی‌ها مانند چهره‌های سنتی برمی‌گردد.

چه نوع مراقبتي پس از عمل موردنیاز است؟


به دنبال یک عمل ایفت با نخ، برخی دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های عملی وجود دارد که باید به صورت کامل آن‌ها را رعایت کنید. برخی از این دستورالعمل‌ها شامل اجتناب از ساییدگی اجباری صورت (ماساژ) ، حرکت فعال قوی و برخی فعالیت‌های ورزشی است. پزشک شما این توصیه‌ها را توضیح می‌دهد

چه موقع می‌توانم به کار و فعالیت عادی بازگردم؟


بسته به نوع و محل عمل و تحمل برخی از کبودی‌های جزئی ، تورم و افتادگی احتمالی ، باید بتوانید طی 10-14 روز پس از انجام عمل به کار خود برگردید. بسیار مهم است که در مورد این موضوع با پزشک خود صحبت کنید ، که بر اساس نوع پوست و میزان روشی که انجام داده‌اید و چقدر از نظر جسمی در شرایط مناسبی هستید، این زمان متفاوت خواهد بود. در صورت لزوم می‌توان گواهی بیماری محرمانه را تهیه کرد.

سوالات متداول


سوالات متداول

نتایج لیفت با نخ تا چه مدت ماندگاری دارد؟

نتایج لیفت صورت به روش غیر جراحی به مدت 2 سال ماندگاری دارد زیرا ساختار بافت زیر پوست را بالا می‌برد. بعد از گذشت حدود 3 ماه مشکلات حل می‌شوند اما نتایج جوانی پوست بلند شده و سفت شده خیلی بیشتر طول می‌کشد. دلیل این امر این است که پروتئین‌های ساختاری طبیعی پوست ما باعث تولید کلاژن می‌شوند.

چه مناطقی را می‌توان با لیفت با نخ درمان کرد؟

چه مناطقی را می‌توان با لیفت با نخ درمان کرد

 • پوست افتاده بر روی صورت را بلند کنید
 • ناحیه غبغب را لیفت کنید
 • حجم اضافی را به گونه ها اضافه کنید
 • خطوطی را روی صورت ایجاد کنید
 • لیفت ابرو
 • صاف کردن و بلند کردن بینی
 • لیفت لب
 • خط فک را بلند کرده و تعریف کنید
 • گردن را لیفت کرده و جوان سازی کنید

چه موقع می‌توانم نتیجه لیفت صورت به روش غیر جراحی را ببینم؟

نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و نتایج کامل 3 تا 4 ماه پس از انجام عمل جراحی لیفت صورت دیده می‌شود.

چند بار نیاز به لیفت با نخ دارم؟

لیفت با نخ باعث تغییر ساختار بافت زیر پوست روی صورت می‌شود بنابراین اثر لیفت با نخ برای چند سال تداوم خواهد داشت.

پس از درمان چه انتظاری باید داشته باشم؟

بعد از عمل لیفت با نخ ممکن است در قسمت تحت درمان که ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد احساس درد و حساسیت کنید. این مورد به صورت استاندارد مورد انتظار است و حداقل ناراحتی در لیفت های صورت به روش جراحی وجود دارد. اکثر بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را بعد از عمل جراحی لیفت صورت ادامه دهند

عمل لیفت ابرو با نخ چه مدت طول می‌کشد؟

لیفت با نخ را می‌توان طی یک ساعت انجام داد و در کل ناراحتی کمی در این روش وجود دارد. لیفت با نخ با pdo در حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت از نخ‌های بسیار نازک استفاده می‌کند. بعد از عمل ، کمترین زمان برای بهبودی کامل مورد نیاز است و بیماران قادر هستند طی یک روز به فعالیت‌های معمول خود برگردند.

آیا روش‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند نتیجه این عمل را تقویت کندد یا اثر آن را حفظ کند؟

لیفتینگ با نخ یک روش کم خطر است و به همین دلیل می‌توان آن را با سایر روش‌های غیر جراحی ترکیب کرد تا نتایج شما را بهبود بخشد. این روش‌های کمکی شامل PRP، پرکننده پوستی ، اسکالپترا ، پیوند چربی ، بوتاکس و سایر روش‌های درمانی با انرژی بالا مانند thermage یا ulthera برای افزایش سفتی در پوست و بلند کردن پوست استفاده شود.

آیا من نیاز به بیهوشی دارم؟

بی حسی موضعی و آرام بخش خفیف (جزئی) لازم و کافی است.

مشاوره رایگان