ماندگاری بوتاکس ابرو: بالا بردن ابروها با بوتاکس چقدر دوام دارد؟

 بوتاکس یک روش عالی برای از بین بردن چین و چروک روی پیشانی و خط اخم محسوب می‌شود. تزریق بوتاکس در عضلاتی که باعث می‌شوند ابروها به هم نزدیک گردند منجر به شل شدن آنها خواهد شد و در چنین وضعیتی چین و چروک به وجود آمده محو می‌شود. افرادی که تحت درمان با بوتاکس قرار می‌گیرند معمولاً از نتایج به دست آمده رضایت دارند. برخی از افراد از بوتاکس ابرو تحت عنوان یک روش غیر جراحی برای لیفت چشم یاد می‌کنند زیرا تزریق بوتاکس می‌تواند افتادگی ابرو را درمان کند و باعث جوان تر شدن و شاداب تر شدن صورت فرد شود. اکنون این سوال مطرح می‌شود که چه مدت طول می‌کشد تا شما نتایج حاصل از تزریق بوتاکس را مشاهده کنید؟ با ما همراه باشید تا در بخش زیر به سوال شما پاسخ دهیم.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟


 می‌توان با تزریق مقداری بوتاکس در قسمت فوقانی ابرو به بالا آوردن ابروها و ایجاد لیفت خفیف کمک کرد. استفاده از مقادیر کم بوتاکس می‌تواند چین و چروک روی پیشانی و خط اخم بین ابروها را از بین ببرد. زمانی که بوتاکس درون عضلات خاص اطراف چشم تزریق میشود باعث شل شدن آنها خواهد شد. موقعیت ابروهای شما با توجه به تعادلی که بین عضلات بالا برنده و عضلات پایین برنده وجود دارد مشخص خواهد شد. موقعیت جانبی ابرو با توجه به عضله فرونتالیس که ابرو را به سمت بالا میکشد و عضله اوربیکولاریس که ابرو را به سمت پایین میکشد مشخص خواهد شد. می‌توان با تزریق بوتاکس به درون عضلات خاصی که وظیفه بالا بردن و پایین آوردن ابرو را بر عهده دارند نتایج حاصل از پیری را از بین برد. در نتیجه خطوط بین ابرو ناشی از اخم کردن و خطوط روی پیشانی که به علت تعجب کردن به وجود آمده است از بین می‌رود و ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود تا ظاهری جوان تر و شاداب تر را ایجاد نماید.

 خوشبختانه همه افراد با انواع مختلف شرایط پوستی می‌توانند متقاضی بوتاکس ابرو باشند. بوتاکس ابرو یک گزینه مناسب برای افرادی است که دچار افتادگی پلک یا ابرو شده‌ اند و می‌خواهند به رفع این مشکل بپردازند. تزریق بوتاکس در قسمت بالای ابرو باعث لیفت آن خواهد شد به نحوی که قوس طبیعی ابرو تا حد قابل توجهی بالاتر می‌رود. بوتاکس ابرو یک روش عالی برای جوان سازی قسمت فوقانی صورت محسوب می‌گردد. یکی از نکات جذاب در ارتباط با این روش درمانی این است که علاوه بر آنکه علائم و نشانه‌های حاصل از پیری را از بین میبرد از نیاز به انجام جراحی برای لیفت ابرو جلوگیری می‌نماید. بوتاکس ابرو یک روش غیر تهاجمی است که معمولاً با بالارفتن سن بیمار و افتادگی ابروی او به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که بوتاکس توسط یک پزشک با تجربه انجام گردد می‌تواند به طور موقت باعث بالا رفتن ابروها شود، به عبارت دیگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک متخصص نتایج غیرطبیعی را به وجود نمی‌آورد.

چه افرادی می‌توانند متقاضی مناسبی برای بوتاکس ابرو باشند؟


 همه افرادی که در حال پیر شدن هستند یا روی پیشانی آنها تعدادی چین و چروک به وجود آمده است می‌توانند متقاضی مناسبی برای تزریق بوتاکس باشند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چین و چروک ایجاد شده روی پیشانی بر ظاهر کل صورت از قبیل ابروها تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود صورت پیر و پژمرده به نظر برسد.

  بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز سینه:عوارض و هزینه

ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟


 بوتاکس مانند سایر روش‌های زیبایی با گذر زمان و با تکرار فرایند تزریق نتایج بهتری را به وجود می‌آورد. تزریق بوتاکس در فواصل زمانی منظم نتایج بهتری را ایجاد می‌کند زیرا عضلاتی که باعث ایجاد شدن چین و چروک می‌شوند شل خواهند شد. در صورتی که دوز بوتاکس برای اصلاح چین و چروک صورت کافی نباشد معمولاً نتایج مطلوبی به دست نمی‌آید و ماندگاری نتایج ایجاد شده نیز کوتاه خواهد بود. تزریق بوتاکس توسط یک پزشک با تجربه می‌تواند نتایج خوبی را به وجود بیاورد و بیمار به مدت ۶ ماه دیگر روی صورت خود هیچ گونه چین و چروکی مشاهده نخواهد کرد.

 اگرچه این بازه زمانی در همه بیماران یکسان نیست معمولاً نتایج حاصل از بوتاکس حدود ۳ تا ۶ ماه باقی خواهد ماند. معمولا آقایان نسبت به خانم‌ها به بوتاکس بیشتری نیاز دارند و اثر بوتاکس در برخی از نقاط صورت آنها سریع تر از بین می‌رود. در اکثر موارد ماندگاری بوتاکس ۳ تا ۶ ماه است و در صورتی که بوتاکس به طور منظم تزریق گردد به تدریج طول عمر آن به ۹ ماه تا یک سال افزایش پیدا می‌کند. هنگامی‌ که شما برای اولین بار به تزریق بوتاکس می‌پردازید معمولاً بوتاکس در کمتر از یک ماه اثر خود را از دست می‌دهد و در صورتی که قصد داشته باشید به حفظ نتایج به دست آمده بپردازید باید مجدداً برای تزریق بوتاکس به پزشک خود مراجعه نمایید. پس از چند جلسه تزریق بوتاکس متوجه خواهید شد که ماندگاری آن افزایش یافته است.

پس از آن که اثر بوتاکس از بین رفت چه اتفاقی در عضلات به وجود می‌آید؟


 هنگامی ‌که بوتاکس به درون عضله تزریق می‌شود باعث فلج شدن اعصاب متصل به عضله خواهد شد و در نتیجه عضله به مدت مشخصی بدون حرکت باقی می‌ماند. پس از چند ماه آن قسمت از پایانه‌های عصبی جدید که تحت تاثیر بوتاکس قرار نگرفته‌ اند شروع به ایجاد ارتباطات جدید می‌کنند و مجددا عضله توانایی انقباض خود را به دست می‌آورد. در این شرایط شما شاهد به وجود آمدن دوباره چین و چروک روی صورت خود خواهید بود. ۴۳ عدد عضله در صورت وجود دارد که هر یک به دوز متفاوتی از بوتاکس نیاز دارند به عنوان مثال برای از بین بردن چین و چروک پنجه کلاغی اطراف چشم شما به ۸ تا ۱۴ واحد بوتاکس نیاز دارید. برای از بین بردن خط اخم بین ابروها شما به ۱۸ تا ۳۶ واحد بوتاکس نیاز خواهید داشت. طول عمر و ماندگاری بوتاکس تزریق شده به ناحیه ای که درمان انجام شده است بستگی دارد. هرچه عضله حجیم تر باشد شما به بوتاکس بیشتری نیاز دارید تا به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید حال آن که در عضلات کوچکتر بوتاکس کمتری لازم است. به طور کلی تزریق بوتاکس بیشتر به درون عضلات بزرگتر بدن در مقایسه با تزریق آن به درون نقاط عمیق پوست بیشتر قابل قبول است.

چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟


چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟

 بازآموزی عضلات از طریق تزریق دوز مناسب بوتاکس

 هنگامی ‌که شما برای اولین بار به تزریق بوتاکس می‌پردازید معمولاً عضلات تان قوی تر هستند. به منظور اطمینان از حضور پروتئین‌ها در بوتاکس و کسب نتایج دلخواه باید اطمینان حاصل کرد که از دوز مناسب بوتاکس برای درمان ناحیه مورد نظر استفاده شده است. با گذر زمان و با ضعیف تر شدن عضلات، شما به بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت. شما به ۲۰ واحد بوتاکس نیاز دارید تا عضلات بین ابرو که باعث به وجود آمدن خط اخم شده ‌اند به طور صحیح منجمد گردند. با گذر زمان عضلات ضعیف تر می‌شوند و فاصله زمانی برای تزریق مجدد بوتاکس افزایش پیدا میکند و دوز بوتاکس مورد نیاز کاهش خواهد یافت. هنگامی‌ که شما به تزریق ۲۰ واحد بوتاکس به درون عضلات بین ابروی خود می‌پردازید معمولاً ماندگاری آن حدود ۴ ماه است که به تدریج دوز بوتاکس مورد نیاز کمتر می‌شود و شما به ۱۵ واحد بوتاکس نیاز دارید که نتایج حاصل از آن حدود شش ماه باقی خواهد ماند.

  آیا بیماری زگیل تناسلی در مردان و زنان قابل درمان است؟

 مصرف مکمل زینک برای جذب بهتر بوتاکس

 از آن جایی که بوتاکس یک عضو از خانواده آنزیم محسوب می‌شود و به زینک وابسته است معمولاً پزشک به شما توصیه می‌کند که برای جذب بهتر بوتاکس به مصرف مکمل زینک بپردازید. فیتاز موجود در مکمل زینک می‌تواند به بهبود نتایج حاصل از تزریق بوتاکس به ویژه در افرادی که دچار کمبود زینک هستند کمک کند. تحقیقی که در این باره انجام شده نشان داده است که زیتاز که یکی از ترکیبات زینک است و مصرف فیروز به مدت ۴ روز قبل از تزریق بوتاکس می‌تواند باعث افزایش طول عمر نتایج حاصل از درمان شود.

استفاده از پماد رتین آ در محل تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس در کنار استفاده از سایر محصولات موضعی ضد پیری از قبیل رتین آ می‌تواند باعث به وجود آوردن نتایج مطلوب در قسمت فوقانی صورت شود. تزریق بوتاکس در کنار استفاده از پماد رتینوئید میتواند از نیاز به مقادیر زیاد بوتاکس پیشگیری کند و ماندگاری نتایج به دست آمده را افزایش دهد.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین

 علاوه بر آن که شما باید پس از تزریق بوتاکس از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب خودداری کنید انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین نیز ممنوع می‌باشد. نور آفتاب باعث افزایش گردش خون میشود و باعث می‌شود عروق خونی با سرعت بیشتری بوتاکس را تجزیه کنند. این مسئله در خصوص فعالیت‌های ورزشی قلبی عروقی نیز صدق می‌کند. برای اینکه پروتئین بوتاکس بتواند به خوبی با پوست پیوند بدهد و بر عضلات ناحیه مورد نظر تاثیر بگذارد به زمان نیاز دارد و هنگامی ‌که شما پس از تزریق بوتاکس ورزش می‌کنید زمان لازم برای اثر گذاری بوتاکس را از دست خواهید داد. فعالیت ورزشی سنگین پس از تزریق بوتاکس باعث می‌شود که سرعت متابولیسم آن افزایش پیدا کند و در نتیجه از میزان اثرگذاری آن کاسته می‌شود. حتی پزشک از بیمار خود می‌خواهد که تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس کاملا دقت کند و با احتیاط فعالیت ورزشی خود را شروع نماید. حالات صورت در هنگام ورزش کردن باعث افزایش سرعت انقباض عضلات خواهند شد در نتیجه اثر بوتاکس زودتر از بین میرود. پزشک با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر و عمق چین و چروک ایجاد شده دوز بوتاکس مورد نیاز را مشخص می‌کند و آن را به درون عضلات آن قسمت تزریق می‌نماید. مهارت پزشکی که به تزریق بوتاکس می‌پردازد اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل شما باید در انتخاب پزشک خود کاملا دقت کنید.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ