آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

ماندگاری بوتاکس ابرو: بالا بردن ابروها با بوتاکس چقدر دوام دارد؟

بوتاکس یک روش مؤثر برای خنثی کردن چین و چروک در پیشانی و خط اخم است. با تزریق بوتاکس در عضلاتی که باعث نزدیک شدن ابروها می شوند ، آنها شل می شوند و در نتیجه چین و چروک از بین می روند. افرادی که از این درمان استفاده می کنند، به طور عمومی با نتایج آن راضی هستند. برخی از افراد این روش را به عنوان یک روش غیر جراحی برای لیفت چشم توصیف می کنند زیرا می تواند افتادگی ابرو را درمان کند و باعث جوان تر و تازه تر شدن صورت فرد شود. اکنون سوال این است که چقدر زمان می برد تا نتایج تزریق بوتاکس مشاهده شود؟ بیایید در بخش زیر به این سوال پاسخ دهیم.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟


استفاده از بوتاکس در قسمت بالای ابرو می‌تواند به بالا بردن آن و ایجاد یک لیفت خفیف کمک کند. با تزریق مقادیر کمی بوتاکس، چین و چروک‌های موجود در پیشانی و خط اخم بین ابروها می‌تواند کاهش یابد. وقتی بوتاکس در عضلات اطراف چشم تزریق می‌شود، باعث شل شدن آنها می‌شود. موقعیت ابروها بر اساس تعادل بین عضلات بالا برنده و عضلات پایین برنده تعیین می‌شود. موقعیت جانبی ابرو نیز بر اساس عضله فرونتالیس که آن را به سمت بالا می‌کشد و عضله اوربیکولاریس که آن را به سمت پایین می‌کشد، مشخص می‌شود. با تزریق بوتاکس به عضلات خاصی که مسئول بالا بردن و پایین آوردن ابرو هستند، می‌توان تأثیرات پیری را کاهش داد. در نتیجه، خطوط بین ابرو به دلیل اخم کردن و خطوط روی پیشانی که به دلیل تعجب وجود دارد، کاهش می‌یابند و ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به وجود آید.

 خوشبختانه همه افراد با انواع مختلف شرایط پوستی می‌توانند متقاضی بوتاکس ابرو باشند. بوتاکس ابرو یک گزینه مناسب برای افرادی است که دچار افتادگی پلک یا ابرو شده‌ اند و می‌خواهند به رفع این مشکل بپردازند. تزریق بوتاکس در قسمت بالای ابرو باعث لیفت آن خواهد شد به نحوی که قوس طبیعی ابرو تا حد قابل توجهی بالاتر می‌رود. بوتاکس ابرو یک روش عالی برای جوان سازی قسمت فوقانی صورت محسوب می‌گردد. یکی از نکات جذاب در ارتباط با این روش درمانی این است که علاوه بر آنکه علائم و نشانه‌های حاصل از پیری را از بین میبرد از نیاز به انجام جراحی برای لیفت ابرو جلوگیری می‌نماید. بوتاکس ابرو یک روش غیر تهاجمی است که معمولاً با بالارفتن سن بیمار و افتادگی ابروی او به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که بوتاکس توسط یک پزشک با تجربه انجام گردد می‌تواند به طور موقت باعث بالا رفتن ابروها شود، به عبارت دیگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک متخصص نتایج غیرطبیعی را به وجود نمی‌آورد.

چه افرادی می‌توانند متقاضی مناسبی برای بوتاکس ابرو باشند؟


 همه افرادی که در حال پیر شدن هستند یا روی پیشانی آنها تعدادی چین و چروک به وجود آمده است می‌توانند متقاضی مناسبی برای تزریق بوتاکس باشند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چین و چروک ایجاد شده روی پیشانی بر ظاهر کل صورت از قبیل ابروها تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود صورت پیر و پژمرده به نظر برسد.

ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟


بوتاکس، مانند سایر روش های زیبایی، با تکرار و مرور زمان، نتایج بهتری را به ارمغان می آورد. تزریق بوتاکس در فواصل زمانی منظم، بهبود نتایج را فراهم می کند؛ زیرا عضلاتی که منجر به ایجاد چین و چروک می شوند، شل و ضعیف می شوند. در صورتی که دوز بوتاکس برای کاهش چین و چروک کافی نباشد، نتایج مطلوب حاصل نخواهد شد و نتایج کوتاه مدت خواهد داشت. به تزریق بوتاکس توسط پزشکی با تجربه نیاز است تا نتایج بهتری به دست آید و بیمار برای ۶ ماه دیگر هیچ چین و چروکی روی صورت خود نمی بیند.

اگرچه این بازه زمانی در همه بیماران یکسان نیست، معمولاً نتایج بوتاکس تا ۳ تا ۶ ماه ماندگار خواهد بود. مردان نسبت به زنان بیشتر به بوتاکس نیاز دارند و اثر بوتاکس در برخی نقاط صورت آنها سریع تر از بین می رود. در اکثر موارد، ماندگاری بوتاکس بین ۳ تا ۶ ماه است و با تزریق منظم، عمر آن به ۹ ماه تا یک سال افزایش می یابد. هنگامی که برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام می دهید، معمولاً اثر آن در کمتر از یک ماه از بین می رود و برای حفظ نتایج باید مجدداً به پزشک مراجعه کنید. پس از چند جلسه تزریق بوتاکس، متوجه خواهید شد که ماندگاری آن افزایش یافته است.

پس از آن که اثر بوتاکس از بین رفت چه اتفاقی در عضلات به وجود می‌آید؟


 هنگامی ‌که بوتاکس به درون عضله تزریق می‌شود باعث فلج شدن اعصاب متصل به عضله خواهد شد و در نتیجه عضله به مدت مشخصی بدون حرکت باقی می‌ماند. پس از چند ماه آن قسمت از پایانه‌های عصبی جدید که تحت تاثیر بوتاکس قرار نگرفته‌ اند شروع به ایجاد ارتباطات جدید می‌کنند و مجددا عضله توانایی انقباض خود را به دست می‌آورد. در این شرایط شما شاهد به وجود آمدن دوباره چین و چروک روی صورت خود خواهید بود. ۴۳ عدد عضله در صورت وجود دارد که هر یک به دوز متفاوتی از بوتاکس نیاز دارند به عنوان مثال برای از بین بردن چین و چروک پنجه کلاغی اطراف چشم شما به ۸ تا ۱۴ واحد بوتاکس نیاز دارید. برای از بین بردن خط اخم بین ابروها شما به ۱۸ تا ۳۶ واحد بوتاکس نیاز خواهید داشت. طول عمر و ماندگاری بوتاکس تزریق شده به ناحیه ای که درمان انجام شده است بستگی دارد. هرچه عضله حجیم تر باشد شما به بوتاکس بیشتری نیاز دارید تا به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید حال آن که در عضلات کوچکتر بوتاکس کمتری لازم است. به طور کلی تزریق بوتاکس بیشتر به درون عضلات بزرگتر بدن در مقایسه با تزریق آن به درون نقاط عمیق پوست بیشتر قابل قبول است.

چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟


چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟

 بازآموزی عضلات از طریق تزریق دوز مناسب بوتاکس

 هنگامی ‌که شما برای اولین بار به تزریق بوتاکس می‌پردازید معمولاً عضلات تان قوی تر هستند. به منظور اطمینان از حضور پروتئین‌ها در بوتاکس و کسب نتایج دلخواه باید اطمینان حاصل کرد که از دوز مناسب بوتاکس برای درمان ناحیه مورد نظر استفاده شده است. با گذر زمان و با ضعیف تر شدن عضلات، شما به بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت. شما به ۲۰ واحد بوتاکس نیاز دارید تا عضلات بین ابرو که باعث به وجود آمدن خط اخم شده ‌اند به طور صحیح منجمد گردند. با گذر زمان عضلات ضعیف تر می‌شوند و فاصله زمانی برای تزریق مجدد بوتاکس افزایش پیدا میکند و دوز بوتاکس مورد نیاز کاهش خواهد یافت. هنگامی‌ که شما به تزریق ۲۰ واحد بوتاکس به درون عضلات بین ابروی خود می‌پردازید معمولاً ماندگاری آن حدود ۴ ماه است که به تدریج دوز بوتاکس مورد نیاز کمتر می‌شود و شما به ۱۵ واحد بوتاکس نیاز دارید که نتایج حاصل از آن حدود شش ماه باقی خواهد ماند.

 مصرف مکمل زینک برای جذب بهتر بوتاکس

با توجه به اینکه بوتاکس یک آنزیم است و به زینک وابسته است، معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که به منظور بهبود جذب بوتاکس، مکمل زینک مصرف کنید. وجود فیتاز در مکمل زینک می‌تواند به بهبود نتایج تزریق بوتاکس، به خصوص در افرادی که کمبود زینک دارند، کمک کند. تحقیقات نشان داده است که زیتاز، که یکی از ترکیبات زینک است، و مصرف فیروزه به مدت ۴ روز قبل از تزریق بوتاکس، می‌تواند عمر نتایج درمان را افزایش دهد.

استفاده از پماد رتین آ در محل تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس در کنار استفاده از سایر محصولات موضعی ضد پیری از قبیل رتین آ می‌تواند باعث به وجود آوردن نتایج مطلوب در قسمت فوقانی صورت شود. تزریق بوتاکس در کنار استفاده از پماد رتینوئید میتواند از نیاز به مقادیر زیاد بوتاکس پیشگیری کند و ماندگاری نتایج به دست آمده را افزایش دهد.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین

علاوه بر اینکه باید پس از تزریق بوتاکس، از قرار گرفتن در معرض نور قوی آفتاب خودداری کنید، انجام فعالیت جسمانی سنگین نیز ممنوع است. نور آفتاب باعث افزایش گردش خون می شود و عروق خونی با سرعت بیشتری بوتاکس را تجزیه می کنند. این قاعده برای فعالیت های ورزشی قلبی عروقی نیز صادق است. برای اینکه پروتئین بوتاکس به خوبی با پوست پیوند بدهد و بر عضلات ناحیه مورد نظر تأثیر بگذارد، به زمان نیاز دارد و هنگامی که پس از تزریق بوتاکس ورزش می کنید، زمان لازم برای اثرگذاری بوتاکس را از دست خواهید داد. انجام فعالیت ورزشی سنگین پس از تزریق بوتاکس باعث افزایش سرعت متابولیسم آن می شود و در نتیجه اثرگذاری آن کاهش می یابد. حتی پزشک از بیمار خود می خواهد که تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس به دقت احتیاطی در فعالیت ورزشی خود را رعایت کند. حالات صورت در هنگام ورزش کردن باعث افزایش سرعت انقباض عضلات می شوند و در نتیجه اثر بوتاکس زودتر از بین می رود. پزشک با توجه به محدوده و عمق چین و چروک های ایجاد شده، دوز بوتاکس مورد نیاز را تعیین کرده و آن را به عضلات مربوطه تزریق می کند. مهارت پزشک در تزریق بوتاکس اهمیت بسیاری دارد و به همین دلیل باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان