مدت زمان تاثیر و ماندگاری بوتاکس

از تزریق بوتاکس جهت رفع علائم سالخوردگی مانند چین و چروک و خطوط ظریف و جوان‌سازی پوست صورت استفاده می‌شود. البته مانند بسیاری از روش‌های جوان‌سازی، بوتاکس نیز یک روش درمانی موقتی است. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس بسته به عوامل مختلف برای مدت 3 تا 6 ماه یا بیشتر ماندگار می‌باشد. پیش از استفاده از بوتاکس، آشنایی با این روش درمانی و یادگیری روش‌های افزایش ماندگاری بوتاکس به افراد توصیه می‌شود.

مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس چقدر می‌باشد؟ 


نتایج حاصل از تزریق بوتاکس برای مدت چند ماه تا چند سال دوام دارد. برخی از عواملی که بر مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس اثر می‌گذارند شامل کیفیت بوتاکس، تجربه پزشک و واکنش بدن به بوتاکس می‌باشند. بایستی توجه شود که در نهایت نتایج تزریق بوتاکس موقتی می‌باشند و افرادی که به استفاده از این روش تمایل دارند بایستی از این موضوع اطلاع داشته باشند.

 

 

مقایسه میزان ماندگاری بوتاکس و ژل 


مقایسه میزان ماندگاری بوتاکس و ژل

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس می‌تواند تا شش ماه ماندگار باشد در حالی که نتیجه تزریق ژل می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد. البته عملکرد بوتاکس و ژل متفاوت می‌باشد و باعث ایجاد نتایج متفاوتی می‌شوند.

مواد موجود در بوتاکس باعث شل شدن برخی از عضلات صورت شده در حالی که ژل با افزایش حجم سبب رفع چین و چروک می‌شود. می‌توان از تزریق بوتاکس همراه با ژل جهت دستیابی به بهترین نتیجه استفاده کرد. متقاضی می‌تواند به منظور کسب نتیجه رضایت‌بخش درمانی از پزشک خود در ارتباط با امکان استفاده از این دو روش جوان‌سازی کسب اطلاع کند.

آیا استفاده مکرر از بوتاکس باعث افزایش میزان ماندگاری بوتاکس می‌شود؟ 


در زمان استفاده از بوتاکس برای اولین بار، عضلاتی که سبب ایجاد چین و چروک می‌شوند قوی‌تر هستند و در نتیجه امکان دارد در اولین نوبت تزریق بوتاکس شخص از نتیجه درمان به طور کامل رضایت نداشته باشد. استفاده از تزریق بوتاکس در چندین نوبت باعث ضعیف شدن عضلات می‌شود و سبب دستیابی به نتایج رضایت‌بخش‌تری می‌شود. بنابر این استفاده مکرر از بوتاکس باعث افزایش ماندگاری نتیجه درمان می‌شود.

پس از اولین نوبت تزریق بوتاکس که نتایج آن برای 3 ماه ماندگار می‌باشد، امکان دارد در مدت زمان کوتاه‌تری به تزریق مجدد بوتاکس نیاز باشد. البته امکان دارد نوبت دوم تزریق بوتاکس  سبب رفع چین و چروک برای مدت شش ماه یا بیشتر شود. (این مدت زمان در هر شخصی متفاوت می‌باشد).

در نهایت نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در افراد متفاوت می‌باشد و بدن افراد مختلف به شکل متفاوتی به درمان واکنش نشان می‌دهد. بنابر این توصیه می‌شود در مورد دستیابی به بهترین نتیجه با پزشک در این مورد مشورت شود.

نحوه افزایش مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس


نحوه افزایش مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس

روش‌های مختلفی جهت افزایش میزان ماندگاری و تأثیر بوتاکس وجود دارد. در این قسمت نکات مربوط به افزایش مدت زمان تأثیر و دوام بوتاکس به طور کامل شرح داده می‌شوند.

مراجعه به پزشک ماهر و باتجربه 


اولین توصیه در ارتباط با افزایش میزان ماندگاری تزریق بوتاکس، انتخاب و مراجعه به پزشک دارای مهارت و تجربه در این زمینه می‌باشد. چرا که تنها پزشکان با تجربه و ماهر در ارتباط با میزان دقیق مورد نیاز بوتاکس در قسمت‌های مختلف بدن دارای دانش  کافی می‌باشند. همچنین، پزشک با تجربه اطلاعات کافی در مورد مزایا و معایب این روش درمانی را در اختیار متقاضی قرار داده و در مورد روش‌های افزایش ماندگاری بوتاکس به متقاضی کمک خواهد کرد.

  بزرگ کردن و افزایش طول آلت تناسلی مردان با تزریق ژل

 

استفاده از روش تزریق بوتاکس در زمان مناسب 

تزریق بوتاکس در اوایل روند سالخوردگی به جلوگیری از ایجاد چین و چروک جدید کمک می‌کند. بوتاکس بر روی چین و چروک‌هایی که عمیق نباشند تأثیر بیشتری دارد؛ بنابر این بهتر است پیش از عمیق‌تر شدن چین و چروک‌های پوست از روش تزریق بوتاکس استفاده شود.

استفاده از بوتاکس با کیفیت مناسب 

استفاده از بوتاکس با کیفیت مناسب برای افزایش تأثیر و ماندگاری بوتاکس

با توجه به این که تقاضا برای استفاده از روش تزریق بوتاکس روز به روز در حال افزایش می‌باشد، در حال حاضر محصولات مختلفی با کیفیت پایین جهت استفاده متقاضیان موجود هستند. با وجود این که این محصولات بوتاکس دارای قیمت پایین‌تری می‌باشند، امکان دارد استفاده از آن‌ها باعث آسیب‌دیدگی پوست و بروز مشکلاتی برای سلامتی افراد شود. به علاوه، این محصولات بوتاکس رقیق هستند و درنتیجه دارای ماندگاری زیادی نمی‌باشند. در نتیجه، بایستی از بوتاکس با کیفیت بالا استفاده شود.

خودداری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب 

خودداری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب برای افزایش تأثیر و ماندگاری بوتاکس

هر چه شخص بیشتر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، ماندگاری بوتاکس سریع‌تر کاهش پیدا می‌کند. بنابر این پزشکان به متقاضیان استفاده از بوتاکس توصیه می‌کنند که از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنند. همچنین بایستی در زمان خارج شدن از منزل از کرم ضد آفتاب با کیفیت بالا استفاده شود. همچنین بهتر است افراد از کلاه لبه‌دار استفاده کنند و از خارج شدن از منزل در ساعات اوج تابش نور خورشید خودداری کنند.

مراقبت کافی از پوست 

مراقبت کافی از پوست برای افزایش تأثیر و ماندگاری بوتاکس

مراقبت کامل از پوست سبب افزایش مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس می‌شود. مراقبت و محافظت از پوست تنها به استفاده از محصولات آرایشی و زیبایی محدود نمی‌شود؛ بلکه به این منظور بایستی کلیه موارد مرتبط با مراقبت از پوست در نظر گرفته شوند. این مطلب شامل استفاده از محصولات آرایشی و محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا و همچنین استفاده از رژیم غذایی سالم و نوشیدن مایعات نیز می‌شود. برخی از محصولات آرایشی به حفظ تعادل طبیعی پوست کمک کرده و سبب افزایش میزان ماندگاری بوتاکس نیز می‌شوند.

آب‌رسانی به پوست 

تأمین آب بدن به افزایش میزان ماندگاری بوتاکس کمک می‌کند. 70 درصد وزن بدن از آب تشکیل شده است و اشخاص بایستی جهت بهبود عملکرد کلی بدن خود، به اندازه کافی آب مصرف کنند. جهت آب‌رسانی به پوست و جلوگیری از بروز چین و چروک و خطوط ظریف بر روی پوست بایستی به مقدار زیاد آب نوشیده شود. به این منظور بهتر است مصرف مواردی ماند نوشیدنی‌های سرد و قهوه کاهش داده شود چرا که این نوشیدنی‌ها بر کاهش میزان آب بدن تأثیر دارند. به علاوه، توصیه می‌شود که مصرف آب و چای سبز افزایش داده شود (آنتی اکسیدان موجود در چای سبز، سبب جوان‌سازی پوست و کاهش بروز چین و چروک بر روی پوست می‌شود).

استفاده از رژیم غذایی سالم 

بدون استفاده از رژیم غذایی مناسب و سالم، افزایش ماندگاری بوتاکس امکان‌پذیر نمی‌باشد. در واقع مصرف مواد غذایی سالم تأثیر مستقیمی بر سلامت پوست و افزایش مدت زمان تأثیر بوتاکس دارد.  به این منظور توصیه می‌شود که مصرف مواد غذایی ناسالم خصوصاً مواد غذایی فرآوری شده و غذاهای شیرین کاهش داده شود. به علاوه، مصرف مواد غذایی حاوی سبزیجات پربرگ جهت افزایش تأثیر و دوام بوتاکس بایستی افزایش داده شود.

  توصیه های قبل از کاشت مو برای کاهش عوارض

مصرف مکمل روی (زینک) 

بر طبق تحقیقات انجام شده، روی بر مدت زمان تأثیر و دوام بوتاکس تأثیر مستقیمی دارد. بسیاری از افراد دچار کمبود روی هستند و در نتیجه توصیه می‌شود به منظور افزایش ماندگاری بوتاکس، از مکمل روی استفاده شود.

کاهش میزان استرس 

استرس بخش طبیعی از روند زندگی محسوب می‌شود. با این حال، نحوه واکنش به استرس به طور منفی بر نحوه زندگی و سلامت عمومی افراد تأثیر می‌گذارد.

همه افراد در جامعه در معرض استرس مرتبط با مسائل تحصیلی، شغلی، مالی و یا مسائل عاطفی قرار دارند با این حال عدم توانایی کنترل این استرس می‌تواند منجر به ترشح هورمون‌هایی در بدن شود که سبب تسریع روند سالخوردگی می‌شوند و بر نتیجه تزریق بوتاکس و میزان ماندگاری این روش درمانی تأثیر می‌گذارند. بنابر این جهت افزایش مدت زمان تأثیر و دوام بوتاکس افراد بایستی استرس را در زندگی خود کنترل کرده و آرامش خود را در موقعیت‌های مختلف حفظ کنند. استفاده از روش‌های رفع استرس مانند یوگا به این منظور بسیار سودمند هستند.

ورزش 

ورزش و فعالیت جسمانی سبب بهبود سلامتی جسمی و ذهنی می‌شود. تحرک همچنین باعث حفظ تناسب اندام و رفع استرس شده و در به تعویق انداختن سالخوردگی پوست مؤثر است. به این منظور، جهت افزایش میزان ماندگاری بوتاکس، ورزش‌های مختلف از جمله تمارین ورزشی ایروبیک یا استفاده از وزنه بسیار مفید می‌باشند.

خودداری از قضاوت در مورد نتیجه تزریق بوتاکس 

خودداری از قضاوت در مورد نتیجه تزریق بوتاکس

معمولاً برخی از متقاضیان پس از استفاده از روش تزریق بوتاکس، به شکلی افراطی ظاهر خود را مورد ارزیابی قرار داده و در مورد نتیجه درمان قضاوت می‌کنند. پزشکان همیشه توصیه می‌کنند که افراد از قضاوت در مورد نتیجه درمان خودداری کنند. ارزیابی بیش از حد نتیجه درمان و بررسی ظاهر صورت در آینه به طور ناخودآگاه سبب تقویت برخی از عضلات صورت شده و در نتیجه تأثیر و دوام بوتاکس کاهش پیدا می‌کند.

 

 

قطع مصرف سیگار 

نیکوتین با تنگ کردن رگ‌های خونی، در خون‌رسانی به پوست اختلال ایجاد می‌کند. در نتیجه از رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به پوست جلوگیری می‌شود. به همین منظور مصرف سیگار هر چه سریع‌تر بایستی متوقف شود و با پزشک در ارتباط با نحوه قطع  مصرف سیگار مشورت شود.

خودداری از ایجاد چین و چروک در صورت 

ایجاد چین و چروک در صورت و یا اخم کردن می‌تواند باعث ایجاد خطوط و چروک‌های جدید شود. به همین دلیل بایستی از ایجاد حرکات در صورت خودداری شود. به این منظور افراد بایستی از حالات مختلف صورت خود آگاه باشند و عضلات صورت خود را در زمان مورد نیاز در حالت شل و ریلکس قرار دهند.

استفاده منظم از تزریق بوتاکس 

پزشک استفاده منظم از روش تزریق بوتاکس را به متقاضیان توصیه می‌کند. در واقع استفاده مرتب از این روش درمانی با جلوگیری از کاهش تاثیرات بوتاکس و با کمک به پوست در حفظ تولید کلاژن به افزایش مدت زمان تأثیر و ماندگاری بوتاکس کمک می‌کند. البته استفاده از این روش به میزان بیش از حد باعث می‌شود که پوست به تزریق بوتاکس مقاوم شود.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ