مزوتراپی مو: تقویت مو و رفع کم پشتی موی سر

مزوتراپی برای ریزش مو  یک تکنیک با نتیجه طولانی است که در پزشکی، مخصوصاً برای درمان و مقاصد زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد آسان و با عوارض جانبی بسیار کم که معمولاً نتایج بسیار امیدوارکننده ای را ارائه می‌دهد. امروزه این داروها عمدتاً در درمان‌های زیبایی برای مقابله با مشکلاتی مانند سلولیت ، آکنه یا چروک یا برای درمان جوان سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در عین حال یک مکمل عالی برای تقویت مو بعد از کاشت مو است .

اما مزوتراپی مو چیست و چگونه در درمان مشکلات مویی استفاده می‌شود؟ در سطرهای بعدی نه تنها مزوتراپی مو را توضیح می‌دهیم بلکه نحوه انجام آن ، چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت و چرا گزینه ای است که هنگام فکر کردن در مورد راه حلی برای مشکلات ریزش مو باید در نظر بگیرید.

درمان‌های مزوتراپی چگونه عمل می‌کنند؟


مزوتراپی برای رفع ریزش مو یک روش درمانی برای مقابله با طاسی است که شامل تزریق زیر پوستی با میکرو تزریق‌های داخل پوستی – کم تر از 4 میلی متر از سطح پوست – دوزهای بسیار کمی از ترکیبات از جمله داروها ، عناصر کمیاب ، ویتامین‌ها ، تنظیم‌کننده‌های هورمونی ، اسیدهای آمینه ، گشاد کننده عروق و غیره است. مزوتراپی رشد مو را تحریک می‌کند و بنابراین به عنوان یک روش برای پیشگیری و درمان طاسی استفاده می‌شود.

این مواد و مواد مغذی تزریق شده با سوزن در مزوتراپی برای مو ، که بسته به ناحیه تحت درمان و هدف درمان متفاوت است، در بازسازی سلول تحریک کننده پوست سر عمل کرده و به فولیکول‌های پیوند شده جهت ریشه کردن درست در پوست سر کمک می‌کند، همچنین به رشد آن‌ها نیز کمک می‌کند.

بعد از عمل کاشت مو ، از مزوتراپی برای رشد مجدد مو در ناحیه کاشته شده استفاده می‌شود ، زیرا باعث تقویت و تسریع رشد فولیکول‌های جدید می‌شود. با این وجود ، این روش همچنین می‌تواند به عنوان یک درمان مستقل و بدون پیوند مو قبلی مورد استفاده قرار گیرد و از ریزش مو قبل از انجام عمل جراحی مو جلوگیری شود.

فرایند درمان مزوتراپی شامل تکنیک تزریق مواد مغذی سالم به مزودرم (یک لایه ضخیم در زیر اپیدرم است که به عنوان پیوندی بین بافت‌های پوست و لایه چربی‌ها ایجاد می‌شود) پوست سر است. با این حال ، این فرایند درمانی با کمک تزریق ویژه ای انجام می‌شود ، که مواد مغذی مایع غنی را از طریق فرآیند سوراخ و تزریق  در هر قسمت از ناحیه پوست طاس وارد می‌کند. در نتیجه ، جذب حداکثر مواد مغذی توسط فولیکول‌های مو باعث می‌شود پوست سر از گردش خون مناسب و تعادل هورمونی مناسب برخوردار باشد و این امر به تقویت و رشد مجدد مو کمک می‌کند.

مزایای درمان مزوتراپی شامل چه مواردی می‌باشد؟


مزایای درمان مزوتراپی شامل چه مواردی می‌باشد؟

 • مهم‌ترین مزیت درمان مزوتراپی این است که نتایج کاملاً چشمگیر است ، که پوست سر را با استفاده از مواد مغذی ضروری ، ویتامین‌ها (که در ناحیه طاس یک بیمار تزریق می‌شوند) جوان‌سازی می‌کنند و به رشد مجدد مو کمک می‌کنند.
 • به عنوان یک روش غیر تهاجمی، درمان مو با مزوتراپی تقریباً بدون درد است.
 • هیچ زمان بستری قابل توجهی برای این درمان لازم نیست. شما به راحتی می‌توانید بلافاصله پس از این درمان به برنامه کاری منظم خود برگردید.
 • نتایج درمان مزوتراپی کاملاً چشمگیر است. یک بیمار به سرعت و به راحتی از شر مشکل طاسی به صورت جزئی یا کلی خلاص خواهد شد.
 • این روند بسیار ارزان تر از روش جراحی است.
 • جدای از این ، درمان نیازی به جراحی ندارد.
 • زمان بهبودی این درمان نیز نسبتاً کوتاه است. به سختی 4 یا 5 روز طول می‌کشد تا نتیجه حاصل شود.
  تای پلاستی چیست؟ مزایا و مراحل لیفتینگ ران ها با عمل جراحی

چه کسانی می‌توانند از مزوتراپی مو استفاده کند؟


چه کسانی می‌توانند از مزوتراپی مو استفاده کند؟

مزوتراپی برای افرادی که علائم زیر را تجربه می‌کنند قابل استفاده است:

 • ریزش موی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) ، شروع زودرس درمان مؤثرترین روند در مردان است.
 • کشش آلوپسی (ریزش مو به دلیل کشش یا کشیدن)
 • آلوپسی آرئاتا (Sycosis Vulgaris)
 • ریزش مو پس از زایمان
 • ریزش مو به صورت انتشاری (انتشار ریزش مو ، بیشتر در زنان)
 • برخی از بیماری‌های پوستی سر (پسوریازیس ، گلسنگ ، درماتیت سبورئیک و غیره)
 • شروع زودرس درمان در مردان مؤثر است.
 • بیمارانی که موهای ضعیفی دارند یا پوست طاسی در پوست سر وجود دارد واجد شرایط هستند می‌توانند برای این درمان مراجعه کنند.
 • افرادی که از وضعیت سلامت مطلوبی برخوردار هستند می‌تواند با این روش درمانی پیش بروند.
 • بیمارانی که می‌توانند کمی درد مربوط به تزریق و سوراخ شدن جزئی پوست را تحمل کنند.

قبل از تصمیم گیری مبنی بر انجام مزوتراپی برای ریزش مو ، ارزیابی صحیح در مورد مناسب ترین روش درمانی بسیار مهم است و به دنبال یک مرکز تخصصی باشید که متخصصان باتجربه ای این روش را برای شما ارائه دهند.

این روش چگونه انجام می‌شود؟


این روش چگونه انجام می‌شود

برای انجام این روش ، پوست باید تمیز و خشک باشد. علی رغم ایجاد ناراحتی بسیار کم، قبل از شروع تزریق میکرو در منطقه تحت درمان، گاهی اوقات از ژل بی حسی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. این تزریقات بسیار سریع و با فاصله حدود 2 سانتی متر بین هر تزریق انجام می‌شود.

در مورد نگرانی‌های مربوط به تعداد تزریق ، بسته به هر بیمار و وضعیت پوست سر و مو متفاوت است. هر جلسه 15 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد و معمولاً یک جلسه تنها شامل 30 تا 40 تزریق است. علاوه بر این ، بسته به هر مورد ، تعداد و تناوب جلسات متفاوت است: به طور معمول ، نتایج پس از جلسه 3 یا 4 آشکار می‌شوند.

 

 

با استفاده مزوتراپی برای ریزش مو چه نتیجه ای معمولاً حاصل می‌شود؟


با استفاده مزوتراپی برای ریزش مو چه نتیجه ای معمولاً حاصل می‌شود؟

مزوتراپی مو در تحریک بافت‌های مو ، بازسازی سلول‌های اپیدرم و فعال کردن گردش خون بسیار مؤثر است. این روش به عنوان یک درمان مکمل در بیمارانی که برای تقویت موهای پیوند زده خود تحت عمل پیوند مو قرار گرفته اند، بسیار مفید است. اما ، به عنوان درمانی برای جلوگیری از طاسی ، نتایج مزوتراپی مو در مراحل اولیه روند ریزش مو مؤثرتر است.

در هر صورت ، نباید فراموش کنیم که مزوتراپی طاسی الگوی مردانه را درمان نمی‌کند. اما پس از عمل کاشت مو بسیار مفید و توصیه می‌شود ، زیرا پوست سر را تغذیه و مرطوب می‌کند ، باعث ترمیم سلول‌ها و افزایش جریان خون می‌شود، فولیکول‌ها را تقویت می‌کند ، تعادل هورمونی را بهبود می‌بخشد و عفونت‌ها را از بین می‌برد و باعث می‌شود موهای ما سالم تر و روشن تر شود.

مراقبت‌های بعدی


 • پس از انجام روش درمانی مزوتراپی ، فرد باید از شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل پیروی کند.
 • ورزش و نرمش منظم نیز باید بعد از این درمان انجام شود.
 • مصرف مواد غذایی نامناسب نباید بعد از این روش درمانی انجام شود.
 • برای 48 ساعت بعد از درمان باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری شود.
  7 راه بزرگ کردن آلت تناسلی مردان و افزایش طول آلت

حداقل 8 ساعت بعد از مداوا با مزوتراپی ، حداقل شستن یا استحمام سر انجام نشود.

 • واکنش‌های آلرژیک ممکن است بعد از این درمان ایجاد شود. از این رو ، توصیه ای است که باید توجه داشته باشید و با پزشکان خود به اشتراک بگذارید ، زیرا بی دقتی شما را به مشکل بزرگی سوق می‌دهد.
 • باید حداقل برای 48 ساعت و حداقل سه بار در روز ژل آرنیکا مصرف کنید. این کار به حل مشکل کبودی کمک می‌کند. باید از مصرف الکل خودداری کرد. این کار در کنترل سموم کبدی کمک می‌کند.
 • مراقب باشید ، به خصوص هنگام استفاده از مواد شیمیایی مینوکسیدیل ، زیرا بعضی اوقات به دلیل حساس بودن پوست ، پوست نمی‌تواند یک بار دوز سنگین این ماده را تحمل کند. این یک توصیه است که همیشه با حداقل دوز در یک زمان شروع کنید و به تدریج دوز را با توجه به بازده خود افزایش دهید.

عوارض جانبی مزوتراپی چیست؟


از آنجایی که این تکنیک روی سطوح درم انجام می‌شود ، مزوتراپی برای مو تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد و همه آن‌ها موقتی هستند ، و هیچ خطری برای سلامتی ما نشان نمی‌دهد. در برخی موارد ، برخی از عوارض جانبی درمان مو مزوتراپی می‌تواند درد خفیف در ناحیه تزریق شده ، خارش ، التهاب یا سردرد جزئی باشد.

برای جلوگیری از این عواقب ، پزشکان معمولاً استفاده از کرم‌های ضد التهابی را بعد از هر جلسه توصیه می‌کنند. علاوه بر این ، بعد از انجام جلسه درمانی، بیمار باید از مکان‌های مرطوب مانند سونا یا استخرها خودداری کند. همچنین برای محافظت از منطقه تحت درمان در معرض تابش مستقیم خورشید استفاده از کرم‌های ضد آفتاب بسیار توصیه می‌شود.

سوالات متداول


مواد تشکیل دهنده تزریق مزوتراپی چیست؟  

تزریق مزوتراپی ترکیبی از ویتامین‌ها ، مواد معدنی ، آنزیم‌ها ، عصاره‌های گیاهی ، اسیدهای هیالورونیک است. مخلوط محلول بسته به نیاز بیمار و اثر مورد نظر متفاوت است.

قبل از مشاهده نتایج چند جلسه درمانی مورد نیاز است؟ 

یک چرخه درمانی بسته به اندازه منطقه مورد نظر و نتایج مورد نظر ، می‌تواند به حداقل 4 و به اندازه 10 درمان یا بیشتر نیاز داشته باشد. به دنبال آن هر 6 تا 12 ماه بسته به سطح درمان جهت حفظ نتایج مطلوب، این روش باید تکرار شود.

آیا درمان‌های مزوتراپی دردناک است؟  

در این روش حداقل ناراحتی وجود دارد ، اما اگر بیمار به سوزن‌ها حساس باشد ، یک مسکن خفیف و یا از بی حسی موضعی مانند کرم بی حس کننده استفاده موضعی می‌شود.

مزایای درمان مزوتراپی چه مدت تداوم می‌یابد؟  

خوب ، این امر بستگی به وضعیت بیماری ریزش مو فرد دارد. بعضی اوقات ، بیمار بعد از 6 ماه نیاز به درمان نگهدارنده دارد یا بعضی اوقات شاید بعد از 1 سال. با این حال ، این درمان نیاز به مراقبت و اقدامات احتیاطی بعد از عمل نیز دارد.

چه کسانی کاندیداهای خوبی برای مزوتراپی نیستند؟ 

زنان باردار ، زنان شیرده ، مبتلایان به بیماری ایمونولوژیک ، مبتلایان به سرطان ، مبتلایان به دیابت ، و کسانی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، افراد مناسبی برای انجام مزوتراپی نیستند.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ