آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

میکرودرم و پاکسازی پوست صورت و بدن

میکرودرم و پاکسازی پوست صورت و بدن

پیلینگ مکانیکی صورت یا میکرودرم ابریژن یکی از معروف‌ترین و موثرترین روش‌های درمانی است که برای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به روشن کردن پوست، بازسازی و تولید پوست جدید و ایجاد ظاهری جوان‌تر در صورت کمک می‌کند. با انجام چندین جلسه روش درمانی میکرودرم، نتایج آن بر روی پوست شما باورنکردنی و فوق‌العاده خواهد بود. میکرودرم ابریژن نوعی لایه‌برداری عمیق است که با استفاده از میکرو کریستال‌ها، سلول‌های مرده پوست را برداشته و بافت و لطافت پوست را افزایش می‌دهد. همچنین باعث افزایش تولید کلاژن و سلول‌های جدید می‌شود.

 

لایه‌های تشکیل دهنده پوست


پوست شما از سه لایه تشکیل شده است: هایپودرم، درم و اپیدرم. هایپودرم از سلول‌های چربی و بافت‌های همبند ساخته شده است. هایپودرم عمیق‌ترین و ضخیم‌ترین لایه پوست است. لایه میانی یا درم شامل فولیکول‌های مو و غدد عرق است. لایه بیرونی اپیدرم نامیده می‌شود. خارجی‌ترین سطح اپیدرم از لایه‌ای از سلول‌های مرده پوست تشکیل شده است که به آن لایه شاخی یا استراتوم کورنئوم گفته می‌شود و از سلول‌های زنده زیرین محافظت می‌کند. با اینکه آن‌ها از بافت زیرین محافظت می‌کنند اما این سلول‌های مرده در معرض آسیب‌های بیشتری نسبت به سلول‌های زنده که در لایه‌های زیرین پوست قرار دارند، می‌باشند. بسیاری از لکه‌های ریز، آفتاب سوختگی‌ها و چین و چروک‌ها در استرانوم کورنئوم یا لایه شاخی پوست ایجاد می‌شوند.

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟


در طول درمان به روش میکرودرم، پزشک از ابزار دستی کوچک برای پاشش کریستال‌های ریز روی سطح پوست استفاده می‌کند. این کریستال‌ها اپیدرم را ساییده و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و نهایتاً سلول‌های زنده لایه زیر آن ظاهر می‌شود. سلول‌های جدید به سرعت جای آنها رشد خواهند کرد. این سلول‌های جدید جوان‌تر و سالم‌تر بوده و عیوب کمتری مثل رنگ‌پریدگی و چین و چروک دارند.

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟

چه بیماری‌هایی به کمک روش میکرودرم ابریژن درمان می‌شوند؟


میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مؤثر برای بسیاری از بیماری‌های پوستی است. این روش درمانی برای پاکسازی پوست صورت، دست و قسمت‌های دیگر بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش درمانی میکرودرم ابریژن برای درمان بیماری‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست (از جمله در مناطق حساس اطراف چشم)
 • آفتاب سوختگی، پوست‌های ناهموار و ضخیم
 • پوست‌های خشن و زبر
 • رنگدانه ها و لکه‌های ناشی از افزایش سن
 • پوست‌های بی‌خاصیت، خسته و کم‌آب
 • منافذ متراکم شده و بزرگ شده (جوش‌های سر سفید و سر سیاه)
 • اسکارها مثل اسکار ناشی از زخم‌های جراحی
 • تحریک میکروسیرکولاسیون
 • تجمع بیش از حد سموم در پوست
 • اسکارهای ناشی از آکنه و جای جوش و رفع جوش
 • علائم کشیدگی ملایم پوست
 • رفع خشکی پوست

چه بیماری‌هایی به کمک روش میکرودرم ابریژن درمان می‌شوند؟

پس از درمان


میکرودرم یک روش درمانی کاملاً مؤثر و بدون نیاز به بستری شدن و استراحت است. در واقع شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل میکرودرم به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید و فقط باید از قرار گرفتن در نور شدید خورشید خودداری کرده و از کرم‌های ضد آفتاب با SPF30 یا بالاتر استفاده کنید.

انجام میکرودرم ناراحتی بسیار کمی داشته که اغلب بیماران آن را سوزن سوزنی شدن پوست یا احساس خفیف سوزش توصیف کرده‌اند.

پس از انجام عمل میکرودرم ابریژن ممکن است برخی حساسیت‌ها و قرمزی‌ها روی پوست ایجاد شود که به سرعت از بین خواهند رفت. همکاران ما راهنمایی‌های لازم در مورد روش‌هایی که به بهبود سریع‌تر شما کمک می‌کند و کارهایی را که باید برای حفاظت پوست خود انجام دهید را به شما خواهند کرد.

محصولات متنوع و کامل مراقبت‌های پوستی ما، باعث افزایش درخشندگی پوست و حداکثر شدن اثر میکرودرم ابریژن انجام شده، می‌شود.

اگرچه این روش نسبت به روش‌های درمانی دیگر نظیر لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی کم‌تهاجمی‌تر است اما برای پوست‌های نرمال و سالم که می‌خواهند جوان‌تر، لطیف‌تر و هموارتر به نظر برسند، روشی عالی و فوق العاده است.

مزایای انجام میکرودرم ابریژن


میکرودرم ابریژن برای پوست صورت دارای مزایای زیادی است که در ادامه آورده شده است:

 • قبل از انجام عمل میکرودرم نیازی به آماده‌سازی نیست؛ زیرا این روش درمانی بدون نیاز به هرگونه آماده‌سازی قبلی روی پوست می‌تواند انجام شود، میکرودرم روش درمانی بسیار راحتی است که شما می‌توانید آن را هر زمانی که راحت هستید در برنامه‌های خود قرار داده و انجام دهید.
 • نتایج حاصل از انجام این عمل بلافاصله قابل مشاهده است. به محض اینکه شما کلینیک را پس از انجام میکرودرم ترک می‌کنید، می‌توانید نتایج و تغییرات ایجاد شده در پوست خود را ببینید. این روش اقدامی سریع است و نیازی نیست برای دیدن نتایج آن شما چند روز صبر کنید.
 • عمل میکرودرم ابریژن بسیار راحت و بدون درد است. برخی از روش‌های درمانی که برای پوست به کار می‌روند باعث ایجاد ناراحتی می‌شوند اما میکرودرم ابریژن صورت روشی کاملاً بدون درد بوده که انجام آن برای همه افراد مؤثر است.
 • این روش درمانی برای همه انواع پوست‌ها مناسب است. یکی از مزیت‌های فوق‌العاده این عمل نسبت به روش‌های درمانی دیگر این است که میکرودرم ابریژن برای همه انواع پوست‌ها مناسب است.
 • بهبود جذب محصولات مراقبتی ساخته شده با تکنولوژی‌های بالا برای پوست. اگر شما از محصولات ساخته شده به وسیله تکنولوژی‌های برتر برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنید، میکرودرم ابریژن به پوست شما کمک می‌کند تا این محصولات را بهتر جذب کرده و به نتایج بهتر و بیشتری دست یابید.

مزایای بلندمدت درمان چند جلسه‌ای به روش میکرودرم ابریژن


اگر چه یک بار درمان به وسیله میکرودرم ابریژن باعث می‌شود که شما نتایج و تغییرات را به سرعت در پوست خود احساس کنید، ولی برای دریافت نتایج بهتر باید از چندین جلسه درمان به این روش استفاده کنید. مزایای درمان در چند جلسه به شرح زیر می‌باشد:

 • تمیز کردن منافذ پوست. دیگر لازم نیست نگران منافذ مسدود شده پوست خود باشید زیرا درمان به روش میکرودرم ابریژن تمام منافذ پوست شما را تمیز خواهد کرد و باعث می‌شود پوست شما هموارتر، لطیف‌تر و سالم‌تر شود.
 • سلول‌های جدید پوستی. وقتی که میکرودردم ابریژن به صورت منظم انجام شود، سلول‌های جدید پوستی جای سلول‌های قدیمی را خواهند گرفت و با وجود این سلول‌های جدید، شما احساس و ظاهری بهتر در پوست خود خواهید داشت.
 • پوست هموارتر و لطیف‌تر. در صورت استمرار انجام میکرودرم ابریژن شما از داشتن پوستی هموارتر و لطیف‌تر لذت خواهید برد که دیگر اثری از لکه‌ها و چین و چروک‌ها در آن نخواهد بود.
 • کاهش اسکارها و جای زخم‌ها. اگر شما از وجود اسکارها و جای زخم‌ها روی پوست خود ناراحت هستید، با انجام منظم میکرودرم ابریژن به مقدار زیادی می‌توانید آنها را از روی پوست خود حذف کنید.

نتایج میکرودرم ابریژن


شما در پوست خود احساس همواری و لطافت بیشتری خواهید کرد و حتی پس از یک بار انجام میکرودرم پوست، پوست شما درخشان‌تر می‌شود. برای حصول نتایج بهتر شاید لازم باشد چندین جلسه میکرودرم ابریژن را انجام دهید.

مشاوره رایگان