میکرونیدلینگ صورت و بدن: هزینه و مزایا

زمانی که پوست جوان است بدن مقدار زیادی کلاژن برای حفظ سفتی، لطافت و خاصیت ارتجاعی پوست می‌سازد. با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش یافته و کلاژن موجود در پوست تحلیل می‌رود. کلاژن یک پروتئین ساختاری است که به عنوان چهارچوب پوست عمل می‌کند بنابراین با افزایش سن، پوست ما شروع به شل شدن کرده و چین و چروک‌هایی که نشان‌دهنده علائم پیری در پوست بسیاری از افراد است ایجاد می‌شوند.

میکرونیدلینگ پوست صورت و بدن

خوشبختانه، بدن هنوز در پیری توان تجدید کلاژن و ترکیبات ضروری دیگر پوست را دارد و برای این کار فقط به کمی کمک و تشویق نیاز دارد. بسیاری از روش‌های درمانی عالی، غیر جراحی و کم تهاجمی برای پوست وجود دارد که می‌تواند تولید کلاژن را افزایش داده و آر علائم افزایش سن بکاهد. یکی از این روش‌های درمانی میکرونیدلینگ است که یک فرایند مؤثر تدریجی در جوان‌سازی پوست صورت است.

 

بیماری‌های پوستی زیادی وجود دارد که می‌تواند به کمک روش میکرونیدلینگ درمان شود. برخی از این بیماری‌ها عبارتند از جای جوش، اسکارهای پس از عمل جراحی، خطوط و چین و چروک‌های جزئی، چین و چروک‌های اطراف چشم. اگر شما به هر یک از مشکلات مذکور مبتلا هستید و دنبال راهی برای جوان‌سازی پوست خود هستید می‌توانید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی در جلسه مشاوره‌ای که با شما خواهند داشت، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای بازگرداندن ظاهر جوان پوست شما را تعیین خواهند کرد.

برای مطرح کردن سؤالات خود و دریافت مشاوره در خصوص میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

تاثیر میکرونیدلینگ

تاثیر میکرونیدلینگ

تاثیر میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ چیست؟

در روش درمانی میکرونیدلینگ پوست از ابزاری با سوزن‌های ریز استفاده می‌شود که روی پوست صورت کشیده شده و واکنش‌های طبیعی بهبوددهنده پوست را تحریک می‌کند. سوزن‌ها بسیار ریز هستند و تحریک و اثر آنها به سختی قابل درک است اما پوست با تولید بافت جدید که باعث جوان‌سازی می‌شود به این جراحات واکنش نشان می‌دهد. از آنجا که این سوزن‌ها پوست را به صورت یکنواخت تحریک می‌کنند، بافت‌ها در یک فرایند ضد پیری جامع همزمان شکل خود را بازمی‌یابند.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟


در ادامه تعدادی از مزایای میکرونیدلینگ آورده شده است.

 • تحریک گردش جریان خون و تولید کلاژن
 • کم‌هزینه‌تر بودن نسبت به سایر روش‌های درمانی بازسازی پوست
 • قابل انجام روی همه انواع پوست شامل پوست‌های رنگی
 • قابل انجام در همه نقاط پوست سر، صورت و بدن مانند پوست‌های نازک اطراف چشم‌ها، دهان و گردن
 • زمان بستری شدن کوتاه
 • بروز ناراحتی‌های جزئی
 • حصول نتایج طبیعی
  ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟ راه های افزایش اثر دیسپورت

مشکلاتی که به کمک روش میکرونیدلینگ برطرف می‌شوند


میکرونیدلینگ می‌تواند مشکلات پوستی را رفع کنید که برخی از آنها عبارتند از:

انجام این فرایند برای چه کسانی مناسب است؟


میکرونیدلینگ یک روش درمانی بی‌خطر و مؤثر است. به هر حال انجام این عمل برای همه افرادی که به دنبال نتایج ضد پیری هستند مناسب نیست. کاندیدهای مناسب برای انجام فرایند میکرونیدلینگ بزرگسالانی هستند که از لحاظ سلامتی وضعیت خوبی دارند و با کیفیت پایین پوست خود مبارزه می‌کنند، علائم و نشانه‌های اولیه پیری در چهره آنها نمایان شده است و به دنبال روش‌های ظریف اما با نتایج عالی با انجام عمل‌ها و فرایندهای کم تهاجمی هستند. بیماران باید در مورد نتایجی که می‌تواند بدون مداخلات جراحی حاصل شود واقع‌بین باشند. انجام این فرایند برای افراد زیر مناسب نیست:

 • افرادی که در سه ماهه گذشته آکوتان مصرف کرده‌اند
 • افرادی که زخم‌ها، بریدگی‌ها و ساییدگی‌های باز روی پوست خود دارند
 • افرادی که در سال گذشته پرتو درمانی انجام داده‌اند
 • افرادی که به عفونت‌ها، بیماری‌های پوستی مبتلا بوده و در ناحیه تحت درمان ویروس هرپس پیچیده داشته باشند.
 • افرادی که باردار بوده یا بچه شیر می‌دهند

 نحوه انجام فرایند میکرونیدلینگ


 نحوه انجام فرایند میکرونیدلینگ

دستورالعمل قبل از انجام فرایند میکرونیدلینگ

 • شش ماه قبل از انجام میکرونیدلینگ مصرف آکوتان را قطع کنید
 • از 3 روز قبل از انجام این فرایند از مصرف رتینوئیدها، انتی بیوتیک های موضعی، لایه‌بردارها و قرار گرفتن در شرایطی که باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود بپرهیزید
 • برای به حداکثر رساندن نتایج فرایند به مدت 4 تا 6 هفته به توصیه‌های مراقبت پوستی عمل کنید
 • 3 روز قبل از میکرونیدلینگ از نور پالسی شدید / لیزر اجتناب کنید
 • 5 روز قبل از لایه‌برداری از اپیلاسیون، کرم‌های موبر و الکترولیز استفاده نکنید
 • پوست از لوسیون، روغن، آرایش، دئودورانت، پودر، عطر و کرم ضد آفتاب پاک شده باشد
 • تغییرات زیادی اخیراً در پوست ایجاد نشده باشد مانند شکست یا خشکی یا آفتاب‌سوختگی پوست

نحوه انجام میکرونیدلینگ

قبل از شروع فرایند میکرونیدلینگ، پوست با مواد بیحس کننده موضعی بیحس می‌شود تا از درد و احساس ناراحتی در بیمار جلوگیری شود. 45 دقیقه تا یک ساعت قبل از شروع فرایند پوست بیحس می‌شود. زمانی که بیحسی انجام شد، پزشک دستگاه درمارولر را روی پوست بیمار به حرکت درمی‌آورد. این فرایند باعث ایجاد سوراخ‌های ریزی در لایه‌های پوست شده و تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می‌کند که می‌تواند تا یک سال ادامه داشته باشد. پس از انجام فرایند میکرونیدلینگ هیچ اسکار یا کبودی به جا نمی‌ماند. زمانی که فرایند به پایان رسید، محلول رشد دهنده روی محل تحت درمان استعمال شده تا جوان‌سازی پوست را تحریک کند. در نهایت، یک سرم آرام‌کننده برای کاهش ناراحتی‌های پس از عمل به کار برده می‌شود. میکرونیدلینگ حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. از دیگر روش های درمانی میکرونیدلینگ، درماپن نیز موثر می باشد.

  پروتز باسن: عمل بزرگ کردن باسن با پروتز

 پس از میکرونیدلینگ

پس از اتمام فرایند، پوست کمی قرمز و سفت شده و به لمس حساس می‌شود. بیشتر این مشکلات تا یکی دو ساعت پس از عمل از بین رفته و تا 24 ساعت پس از عمل به طور کامل بهبود می‌یابند. سه روز بعد، کسی متوجه نخواهد شد که شما روی پوست خود عملی انجام داده‌اید. بیماران بلافاصله پس از اتمام فرایند متوجه براق شدن پوست خود می‌شوند. تغییرات قابل‌مشاهده چند روز یا چند هفته پس از انجام این فرایند دیده می‌شود نتایج تا 6 ماه پس از درمان ارتقا یافته و کلاژن تولید می‌شود. برخی از بیماران برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به یک جلسه درمانی در سال نیاز دارند. به هر حال برای بیشتر بیماران توصیه می‌شود که 2 تا 3 جلسه با فواصل 6 تا 8 هفته‌ای انجام شود..

 دوران نقاهت و بهبودی


24 ساعت پس از اتمام درمان از محصولات مراقبت پوستی که فاقد چربی نیستند استفاده نکنید. واکنش‌های التهابی پوست بسیار کوتاه بوده و ظرف چند ساعت از بین می‌روند. رنگ قرمز متمایل به صورتی پوست هم حداکثر 12 تا 48 ساعت باقی می‌ماند. برای کاهش قرمزی قابل توجه، توصیه می‌شود که پس از انجام فرایند از اسید هیالورانیک استفاده شده و پوست با کرم‌های ضد آفتاب بر پایه روی محافظت شود. استفاده از آرایش‌های معدنی پس از میکرونیدلینگ صورت توصیه می‌شود.

 نتایج


 معمولاً مشتریان 6 تا 8 هفته پس از انجام این فرایند، نتایج را مشاهده خواهند کرد و این روند تا یک سال ادامه پیدا خواهد کرد. با وجود بهبودی بسیار زیاد پوست که در طی یک جلسه درمانی قابل مشاهده است، معمولاً به مشتریان توصیه می‌شود که این جلسات درمانی در سه جلسه با فواصل 6 تا 8 هفته‌ای ادامه داده شود تا بهترین نتایج دست یابند. «برای کاهش اسکار، به طور متوسط 3 تا 6 جلسه توصیه می‌شود.» در نهایت، توصیه می‌شود که بیماران در منزل از کیت‌های میکرونیدل در بین جلسات درمانی استفاده کنند تا نتایج بهتر شده و حفظ شوند. روش های دیگری همچون هیدرودرم و آبرسان پوست نیز می تواند برای دستیابی به همین نتایج استفاده شود.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی


میکرونیدلینگ یک روش غیر جراحی بی‌خطر بوده که البته با برخی عوارض میکرونیدلینگ همراه است. برخی عوارض میکرونیدلینگ عبارتند از سوزش، خارش و سفتی پوست.

هزینه


هزینه انجام فرایند میکرونیدلینگ به عوامل زیر بستگی دارد:

 • شدت بیماری پوستی
 • اجرت پزشک
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
 • محل جغرافیایی
مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ