آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هایفوتراپی: لیفت و کشیدن پوست بدون جراحی

هایفوتراپی

بسیاری از ما افزایش سن و پیری را مرتبط با خطوط ریز و چین و چروک روی صورتمان می‌دانیم، اما این تنها چیزی نیست که نشان‌دهنده‌ی سن ما می‌باشد. بعد از 30 سالگی هم مردان و هم زنان شروع به از دست دادن کلاژن که سبب جوانی، طراوت و نرمی پوست می‌شود، می‌کنند. فرایند طبیعی پیر شدن می‌تواند به معنی شل شدن و افتادگی پوست در اطراف محدوده گردن و گونه و افتادگی ابرو باشد. اگر آمادگی انجام جراحی پلاستیک را نداشته باشید، پیشنهاد ما هایفو تراپی که یک درمان بدون احتیاج به جراحی جهت جوان‌سازی پوست است، می‌باشد. هدف ما کمک به شما جهت به عقب بازگرداندن زمان و از بین بردن افتادگی گونه و چانه و پلک که نشان‌دهنده‌ی پیری است و نیز اثراتی که افزایش سن و جاذبه بر گردن و سینه شما می‌گذارند، می‌باشد. اگر سفت کردن و کشیدن پوست صورت و گردن بدون احتیاج به جراحی و بدون نیاز به دوران نقاهت را در اندیشه دارید، هایفوتراپی پاسخ شما می‌باشد.

کاندیدهای مناسب جهت انجام هایفوتراپی


فردی که دارای افتادگی پوست، خط فک و گونه‌ی شل و آویزان، پلک‌های افتاده و خطوط خنده عمیق است می‌تواند از خدمات پزشکی جهت دستیابی به نتایج موثر بهره‌مند شود. افرادی که دارای شل‌شدگی خفیف تا متوسط پوست هستند بهترین کاندید جهت انجام این نوع درمان هستند. هایفوتراپی جهت لیفتینگ صورت بطور شگفت‌انگیزی برای افرادی که دارای پوست کاملاً بالغ یا در حال بلوغ می‌باشند، موثر است. احتمالاً زنان بالای 50 سال و مردان بالای 55 سال بهترین کاندیدها برای این درمان می‌باشند.

تاثیرات هایفوتراپی


 • تاثیر اصلی درمان در نرمی و سفت شدن پوست است. گونه‌ها، خط فک، لب‌ها، گردن و تمامی صورت بهبود پیدا می‌کنند. پوست پس از درمان مجدداً جذبه و زیبایی خود را بدست می‌آورد.
 • هایفوتراپی سبب تحریک ایجاد کلاژن‌های قوی در پوست می‌شود. کلاژن قدرت خود جهت مقابله با جاذبه که موجب کشیده شدن پوست به سمت پایین می‌گردد را باز می‌یابد. هیچ گونه عوارض هایفوتراپی درازمدت در اثر این درمان وجود ندارد.
 • پوست سرشار از پروتئین‌های جدیدی که در کلاژن شکل گرفته‌اند، می‌شود. این امر سبب افزایش سلامت شده و فواید سلامتی دیگری نیز دارد.
 • چشم‌ها بازتر و روشن‌تر می‌گردند. چروک‌های کنار چشم از طریق این روش جدید پزشکی به بهترین شکل درمان می‌شوند.
 • ابروها به خوبی کشیده می‌شوند. همچنین از شکل و طول مناسبی برخوردار می‌گردند.
 • خطوط ریز، اثرات زخم، نشانه‌های پیرشدگی، چین و چروک‌ها و منافذ پوست موجود بر روی صورت بوسیله هایفوتراپی کاهش می‌یابند.
 • روشن‌ و درخشان‌تر شدن پوست، دیگر کاربرد هایفوتراپی است. حالت کلی پوست تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند و خاصیت ارتجاعی و نیروی خود را باز می‌یابد. با تعداد جلسات بیشتر درمان می‌توان از کیفیت عالی پوست لذت برد.

مزایای هایفوتراپی


 تعدادی از مزایای هایفوتراپی در ادامه آورده شده است:

 • هایفوتراپی جهت لیفتینگ پوست صورت و نواحی گردن روشی طبیعی کشیدن پوست است.عوارض هایفوتراپی ناچیز است و درمانی منحصر بفرد می باشد.
 • تنها بافت‌های پیر و آسیب‌دیده هدف این روش درمانی بوده و بافت‌های اطراف تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند.
 • بدون جراحی است، بنابراین این تقبل هزینه هایفوتراپی  درد زیادی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. جایگزین مناسبی برای افرادی که خواهان کشیدن پوست خود بدون جراحی هستند، می‌باشد.
 • بعد از درمان، سطح اعتماد به‌نفس بیماران افزایش می‌یابد و با راحتی بیشتری می‌توانند خود را معرفی کرده و نمایش دهند. تغییر قابل توجهی در رفتار و طرز برخورد بیماران ایجاد می‌شود.
 • پوست نرم‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد. پوست اضافه برداشته می‌شود. از شل‌شدگی و افتادگی پوست به بهترین شکل جلوگیری می‌گردد. همچنین پوست از نظر کیفیت بهبود پیدا کرده و سالم‌تر می‌شود.
 • در نهایت، بیماران خود را جوان‌تر حس می‌کنند و از سن خود راضی هستند. پوست بالغ با پوستی جوان جایگزین می‌شود.

 

 

روش انجام هایفوتراپی


اصل اساسی در پس امواج فراصوتی متمرکز با شدت بالا، نیروی مغناطیسی می‌باشد و در آن از سیستم فراصوتی آزموده و مطمئن استفاده می‌شود. این تکنولوژی شامل هایفوتراپی بوده که بوسیله آن انرژی گرمایی به داخل پوست تابانده می‌شود. این انرژی فراصوتی غیرتهاجمی میزان گرمای کمی در ناحیه‌ی هدف قرار گرفته‌ی پوست ایجاد می‌کند. گرمای تولید شده توسط امواج فراصوتی به عمیق‌ترین لایه‌های پوست رسیده و بافت‌های آسیب‌دیده را برای همیشه نابود می‌کند.

سلول‌های پوست تحریک شده و در کنار جوان‌سازی بافت به تولید کلاژن می‌پردازند. با انجام این کار، پوستی که بالغ شده است به سختی تلاش می‌کند تا درخشندگی، روشنایی و طروات خود را نگه دارد. با کمک انرژی گرمایی بافت‌های بالغ و پیر می‌میرند، شلی و افتادگی پوست کاهش می‌یابد و بیماران از پوستی با کیفیت فوق‌العاده که احتمالاً در جوانی خود از آن لذت می‌بردند، بهره‌مند می‌شوند. در موارد شدید از شل‌شدگی و افتادگی پوست، هایفوتراپی همراه با ترد لیفت (لیفت با نخ نامرئی) – یک روش بدون احتیاج به جراحی- انجام می‌پذیرد تا نتایج بهتر و موثرتری بدست آید.

روش انجام هایفوتراپی

پس از هایفوتراپی

بیمارانی که از افزایش کلاژن تازه بهره‌مند شده‌اند حتی تا بعد از یک سال شاهد نتایج آن خواهند بود. هرچند این مدت برای هر بیماری متفاوت بوده و بستگی به وضعیت پوست دارد. بیماران همچنین نیاز به اقدامات نگه‌دارنده پس از یک سال دارند تا بتوانند نتایج حاصله را حفظ نمایند. اقدامات درمانی تکمیلی جهت ترمیم در آینده توصیه می‌شود تا بتوان همگام با فرایند پیر شدن پیش رفت. هرچه بیمار بیشتر علائم پیرشدگی را از خود نشان دهد، اقدامات درمانی بیشتری جهت ترمیم نیاز می‌باشد.

مدت زمان درمان

زمان مورد نیاز جهت اعمال امواج فراصوتی متمرکز با شدت بالا بر حسب محدوده‌ی تحت پوشش قرار گرفته متغیر است. در یک لیفت کامل صورت که شامل کشیدن خطوط فک، گونه‌ها، لب‌ها، ابروها و پیشانی می‌باشد حدود 45 تا 60 دقیقه وقت صرف می‌شود. در حالیکه یک لیفت موضعی صورت ممکن است حدود 30 دقیقه بطول بیانجامد. هیچ دوران نقاهتی وجود ندارد و بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از درمان به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

نتایج

در ابتدا بیمارانی که تحت هایفوتراپی قرار می‌گیرند شاهد تاثیرات فوری آن خواهند بود. اگرچه برای لیفت شدن و سفت شدن نهایی، دو تا سه ماه نیاز است تا بتوان نتایج را بصورت برجسته و کامل مشاهده نمود. دلیل آن این است که تعویض کلاژن بالغ و پیر با کلاژن‌های محکم و الاستیک زمان‌بر است. با فرایند ساخت کلاژن‌ها بعد از گذشت 6 ماه از درمان نیز می‌توان همچنان بهبودهایی را مشاهده نمود.

جهت انجام هایفوتراپی برای پوست تنها یک جلسه نیاز است. هرچند، تعداد جلسات بستگی به واکنش بدن به اقدامات پزشکی و زمان مورد نیاز برای فرایند ساخت کلاژن نیز دارد. بیمارانی که بیش از یک جلسه هایفوتراپی را انجام می‌دهند از مزایای بیشتر این روش بهره‌مند می‌شوند.

مشاوره رایگان