آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هزینه بلفاروپلاستی یا عمل جراحی افتادگی پلک چقدر است؟

بلفاروپلاستی (جراحی افتادگی پلک) جراحی زیبایی برای رفع افتادگی پلک است و موجب احیای زیبایی ظاهری فرد میشود. افراد می توانند با یک جراحی، به نتایج مطلوب و طولانی مدتی برسند. این جراحی هم بمنظور زیبایی و هم بمنظوردرمان افتادگی پلک انجام میشود.

چشم ها یکی از بارزترین و مهمترین عضوهای صورت هستند و در زیبایی ظاهری نقش بسزایی دارند. جراحی افتادگی پلک می تواند چهره شما را سال ها جوانتر نشان دهد. اطلاع از هزینه های جراحی پلک، می تواند از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کند. در صورت تمایل به جوانسازی ناحیه ی چشم در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی و جهت تعیین وقت یا مشاوره  با شماره تلفن 02145379 تماس بگیرید.

چه زمانی به بلفاروپلاستی نیاز دارید؟


با گذشت زمان و افزایش سن، پلک ها، چاق و گوشتی می شوند. وجود بافت های اضافی مانند چربی و پوست اضافی در این ناحیه، باعث پیر جلوه کردن چهره فرد می شود و گاهی اوقات حتی بینایی فرد را نیز محدود می کند.

بلفاروپلاستی با برداشتن این بافت‌های اضافی، باعث سفت شدن ماهیچه‌ها و بافت‌های پلک شده و ظاهری جوان‌تر به چهره شخص داده و بینایی او را نیز بهبود می‌بخشد.

در حین بلفاروپلاستی چه اتفاقی می افتد؟


در ابتدا چشم پزشک بررسی می کند که آیا جراحی برای بیمار خطری دارد یا خیر. سپس بلفاروپلاستی با احتیاط کامل انجام می شود.

در این عمل جراحی، هم وضعیت پلک بالا و پلک پایین اصلاح میشود. بلفاروپلاستی از طریق ایجاد برش های جراحی خارجی در امتداد خطوط طبیعی پوست پلک بالا و پایین، انجام می شود. به طوری که پس از بهبودی برش های جراحی قابل دیدن نیستند. عمل جراحی ممکن است ۱ تا ۳ ساعت طول بکشد. از طریق این جراحی چربی و برآمدگی پوستی ناحیه اطراف چشم شما برداشته می شود.

جراح قبل از عمل، مواردی مانند تقارن ابروها، ساختار عضلات صورت و ساختار استخوانی صورت فرد را در نظر میگیرد و با توجه به این عوامل، میزان پوستی که باید برداشته شود را محاسبه میکند.

 

 

تفاوت بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیست؟


تفاوت بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیستقبل از اینکه به بررسی عمیق خود در مورد هزینه های عمل ادامه دهیم، اجازه دهید برخی از اصول جراحی بلفاروپلاستی را با هم مرور کنیم. بلفاروپلاستی یک جراحی پلک است که می تواند برای اهداف زیبایی و یا درمانی بر روی پلک بالا و پلک پایین انجام شود.

ظاهر سالخورده ، پف زیر چشم و افتادگی پلک را می توان از طریق عمل بلفاروپلاستی اصلاح کرد. همچنین، بسیاری از ناهنجاری های پلک مانند انتروپیون، اکتروپیون و پتوز را نیز می توان از طریق بلفاروپلاستی به طور موثری ترمیم کرد.

به طور کلی تفاوت هزینه قابل توجهی بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین وجود ندارد. هزینه جراحی پلاستیک در نهایت به عوامل بی‌شماری بستگی دارد که بسته به بیمار، ارائه‌دهنده خدمات و محل انجام جراحی، متفاوت است.

 

 

چه عواملی بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر می گذارد؟


چه عواملی بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر می گذارداگر شما هم به بلفاروپلاستی نیاز داشته باشید، زمان آن رسیده است که جنبه های مالی این جراحی زیبایی را در نظر بگیرید. متغیرهای ذکر شده در زیر،  تأثیر زیادی بر هزینه این جراحی دارند. به خاطر داشته باشید، اطلاعات موجود در این مقاله، نوعی راهنمایی کلی است و باید برای اطلاع از میزان دقیق هزینه این جراحی با متخصص خود مشورت کنید.

نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا درک درستی از سؤالات مطرح شده و متغیرهایی که باید هنگام آماده شدن برای مشاوره در نظر بگیرید، پیدا کنید.

پلک بالا در مقابل پلک پایین: همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، به طور کلی تفاوتی در هزینه جراحی پلک بالا و پایین وجود ندارد، اما ممکن است برخی از این جراحی ها، تحت پوشش بیمه قرار نگیرند.

  • جراح/متخصص: انجام جراحی تحت نظر پزشک متخصص و مجرب معمولاً هزینه ی بالاتری خواهد داشت، با این حال، جراحی های بزرگتر احتمالا هزینه ی بیشتری نیز خواهند داشت.
  • متخصص بیهوشی: مانند جراح پلاستیک، میزان تجربه و آموزش جراح نیز روی هزینه تاثیر می گذارد. هزینه ی بیهوشی عمومی به طور قابل توجهی گران تر از بی حسی های موضعی است .
  • محل: به طور معمول قیمت ها در تهران از هر شهر دیگری در ایران بالاتر است. مناطق مختلف در تهران نیز قیمت های متفاوتی دارند. هزینه درمان در مناطق شمالی تهران نسبت به سایر نقاط تهران پرهزینه تر است.
  • بهبودی: بهبودی پس از بلفاروپلاستی به طور قابل توجهی بسته به نوع عمل انجام شده متفاوت است.

انواع بلفاروپلاستی و تاثیر آن بر هزینه جراحی


  • انواع بلفاروپلاستی و تاثیر آن بر هزینه جراحیبلفاروپلاستی پلک بالا: می تواند جراحی زیبایی پلک یا عمل جراحی پلک بالا باشد که هزینه هر دو متفاوت است.
  • بلفاروپلاستی پلک پایین: جراحی پلک پایین برای کاهش پف یا رفع افتادگی زیر چشم بدون برش بافت نرم است. تفاوت هزینه زیادی ندارد.
  • بلفاروپلاستی آسیایی:جراحی پلک برای ایجاد چین طبیعی در پلک افرادی که دارای مونولید هستند. تفاوتی در هزینه آن وجود ندارد.
  • روش های ترکیبی لیفت پلک:ترکیب جراحی پلک بالا و پایین گران تر از لیفت پلک پایین یا بالا است.

هزینه بلفاروپلاستی شامل چه مواردی می شود؟


اکنون که متغیرها و تفاوت‌ها در انواع روش‌ها را می‌دانیم، ممکن است هنوز از خود بپرسید که هزینه ی بلفاروپلاستی واقعاً شامل چه چیزی می‌شود. هزینه جراح که فقط عمل جراحی واقعی را انجام می دهد، اغلب به عنوان «متوسط ​​قیمت» عمل ذکر می شود. این مقایسه دقیقی نیست، اما می تواند کمک کند که این هزینه را به عنوان نرخ ساعتی جراحی یا دستمزد جراح خود در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید، جراح شما علاوه بر حقوق شخصی، هزینه‌های مربوط به کسب‌وکار، مانند اجاره دفتر، کارکنان دفتر، بیمه ، و لوازم پزشکی را نیز دارد.

با اضافه شدن این عوامل ، هزینه کلی جراحی پلک تا حدودی بالا میرود. حضور سایر پرسنل پزشکی در اتاق در حین جراحی یا عمل شما (مانند متخصص بیهوشی، پرستاران و دستیاران جراحی)، ابزار و لوازم پزشکی مورد استفاده در طول عمل شما (مانند سوزن، گاز استریل، روپوش، دستکش و غیره)، داروهای قبل، حین و بعد از عمل جراحی (مانند آرام بخش ها، مسکن ها و آنتی بیوتیک ها) و هزینه استفاده از اتاق عمل یا عمل بیمارستان یا مرکز را نیز باید در نظر بگیرید.

 

 

آیا بیمه بلفاروپلاستی را پوشش می دهد؟


اکثر شرکت های بیمه، جراحی پلک بالایی را در صورت لزوم از نظر پزشکی پوشش می دهند، به این معنی که عارضه ی پلک بالا، دید فرد را مسدود می کند. اکثر بیمه نامه ها، هزینه ی جراحی های زیبایی را پوشش نمی دهند. جراحی پلک پایین نیز معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد زیرا پف زیر چشم و چین و چروک این ناحیه، مانع دید فرد نمی شوند.

مشاوره رایگان