آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هزینه بلفاروپلاستی یا عمل جراحی افتادگی پلک چقدر است؟

بلفاروپلاستی (جراحی افتادگی پلک) جراحی زیبایی برای رفع افتادگی پلک است و موجب احیای زیبایی ظاهری فرد میشود. افراد می توانند با یک جراحی، به نتایج مطلوب و طولانی مدتی برسند. این جراحی هم بمنظور زیبایی و هم بمنظوردرمان افتادگی پلک انجام میشود.

چشم ها یکی از بارزترین و مهمترین عضوهای صورت هستند و در زیبایی ظاهری نقش بسزایی دارند. جراحی افتادگی پلک می تواند چهره شما را سال ها جوانتر نشان دهد. اطلاع از هزینه های جراحی پلک، می تواند از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کند. در صورت تمایل به جوانسازی ناحیه ی چشم در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی و جهت تعیین وقت یا مشاوره  با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس بگیرید.

چه زمانی به بلفاروپلاستی نیاز دارید؟


با گذشت زمان و افزایش سن، پلک ها، چاق و گوشتی می شوند. وجود بافت های اضافی مانند چربی و پوست اضافی در این ناحیه، باعث پیر جلوه کردن چهره فرد می شود و گاهی اوقات حتی بینایی فرد را نیز محدود می کند.

بلفاروپلاستی با برداشتن این بافت‌های اضافی، باعث سفت شدن ماهیچه‌ها و بافت‌های پلک شده و ظاهری جوان‌تر به چهره شخص داده و بینایی او را نیز بهبود می‌بخشد.

در حین بلفاروپلاستی چه اتفاقی می افتد؟


در ابتدا چشم پزشک بررسی می کند که آیا جراحی برای بیمار خطری دارد یا خیر. سپس بلفاروپلاستی با احتیاط کامل انجام می شود.

در این عمل جراحی، هم وضعیت پلک بالا و پلک پایین اصلاح میشود. بلفاروپلاستی از طریق ایجاد برش های جراحی خارجی در امتداد خطوط طبیعی پوست پلک بالا و پایین، انجام می شود. به طوری که پس از بهبودی برش های جراحی قابل دیدن نیستند. عمل جراحی ممکن است ۱ تا ۳ ساعت طول بکشد. از طریق این جراحی چربی و برآمدگی پوستی ناحیه اطراف چشم شما برداشته می شود.

جراح قبل از عمل، مواردی مانند تقارن ابروها، ساختار عضلات صورت و ساختار استخوانی صورت فرد را در نظر میگیرد و با توجه به این عوامل، میزان پوستی که باید برداشته شود را محاسبه میکند.

 

 

تفاوت بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیست؟


تفاوت بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیست

لطفاً قبل از بررسی جزئیات هزینه‌های مربوط به جراحی بلفاروپلاستی، اجازه دهید برخی اصول این جراحی پلک را مرور کنیم. بلفاروپلاستی یک فرایند جراحی است که برای اهداف زیبایی و یا درمانی روی پلک بالا و پلک پایین انجام می‌شود.

این جراحی قادر است بهبودی در ظاهر پوست پلک، کاهش پف زیر چشم و برطرف کردن افتادگی پلک را به ارمغان آورد. همچنین، ناهنجاری‌هایی مانند انتروپیون، اکتروپیون و پتوز نیز می‌توانند از طریق بلفاروپلاستی به طور موثری درمان شوند.

در کل، تفاوت قابل توجهی در هزینه بین بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین وجود ندارد. هزینه جراحی پلاستیک در نهایت به عوامل بسیاری بستگی دارد که شامل بیمار، ارائه‌دهنده خدمات و مکان انجام جراحی است و در هر مورد ممکن است متفاوت باشد.

 

 

چه عواملی بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر می گذارد؟


چه عواملی بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیر می گذارد

اگر نیاز به بلفاروپلاستی دارید، حالا زمان آن است که به جنبه های مالی این جراحی زیبایی توجه کنید. متغیرهای مختلفی وجود دارند که بر هزینه این جراحی تأثیر می‌گذارند. باید به یاد داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در این مقاله تنها به عنوان راهنمای کلی ارائه شده‌اند و برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌ها، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

نکات زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا درک درستی از سؤالات و متغیرهایی که باید در نظر گرفته شوند را پیدا کنید:

۱. پلک بالا در مقابل پلک پایین: عموماً تفاوت معنی‌داری در هزینه بین جراحی پلک بالا و پلک پایین وجود ندارد، با این حال، برخی از این جراحی‌ها ممکن است تحت پوشش بیمه قرار نگیرند.

۲. جراح/متخصص: انجام جراحی تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه معمولاً هزینه بالاتری دارد، هرچند جراحی‌های بزرگتر احتمالاً هزینه بیشتری دارند.

۳. متخصص بیهوشی: مانند جراح پلاستیک، تجربه و آموزش متخصص بیهوشی نیز بر هزینه تأثیر می‌گذارد. هزینه بیهوشی عمومی به طور قابل توجهی گران‌تر از بی‌حسی‌های موضعی است.

۴. مکان: به طور معمول، قیمت‌ها در تهران از سایر شهرهای ایران بالاتر است و در داخل تهران نیز، مناطق مختلف قیمت‌های متفاوتی دارند. هزینه درمان در مناطق شمالی تهران نسبت به سایر نقاط تهران پرهزینه‌تر است.

۵. بهبودی: بهبودی بعد از بلفاروپلاستی به طور قابل توجهی بسته به نوع عمل انجام شده متفاوت است.

انواع بلفاروپلاستی و تاثیر آن بر هزینه جراحی


انواع بلفاروپلاستی و تاثیر آن بر هزینه جراحی

  • بلفاروپلاستی پلک بالا: می تواند جراحی زیبایی پلک یا عمل جراحی پلک بالا باشد که هزینه هر دو متفاوت است.
  • بلفاروپلاستی پلک پایین: جراحی پلک پایین برای کاهش پف یا رفع افتادگی زیر چشم بدون برش بافت نرم است. تفاوت هزینه زیادی ندارد.
  • بلفاروپلاستی آسیایی:جراحی پلک برای ایجاد چین طبیعی در پلک افرادی که دارای مونولید هستند. تفاوتی در هزینه آن وجود ندارد.
  • روش های ترکیبی لیفت پلک:ترکیب جراحی پلک بالا و پایین گران تر از لیفت پلک پایین یا بالا است.

هزینه بلفاروپلاستی شامل چه مواردی می شود؟


با آشنایی با تفاوت‌ها و متغیرهای مربوط به انواع روش‌های بلفاروپلاستی، احتمالاً سوالاتی درباره هزینه‌های این جراحی دارید. در واقع، هزینه بلفاروپلاستی شامل چه مواردی است؟ هزینه جراح، که تنها به هزینه واقعی عمل جراحی اختصاص دارد، معمولاً به عنوان “هزینه عمل” معرفی می‌شود. این مقایسه دقیقی نیست، اما می‌تواند به شما کمک کند تا این هزینه را به عنوان نرخ ساعتی جراحی یا دستمزد جراح خود در نظر بگیرید. باید به خاطر داشت که جراح علاوه بر دریافت حقوق شخصی، هزینه‌های مربوط به کسب‌وکار خود را نیز دارد، از جمله اجاره دفتر، پرسنل دفتر، بیمه و تجهیزات پزشکی.

با اضافه شدن این عوامل، هزینه کلی جراحی پلک به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. حضور سایر کادرهای پزشکی در اتاق عمل یا سالن جراحی شما (مانند تخصصی در بیهوشی، پرستاران و دستیاران جراحی)، استفاده از ابزار و تجهیزات پزشکی در طول عمل (مانند سوزن‌ها، گازهای استریل، پوشش‌ها، دستکش و غیره)، داروهای مصرفی قبل، حین و بعد از جراحی (مانند ضدآرامش، مسکن‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها) و هزینه استفاده از اتاق عمل یا سالن جراحی در بیمارستان یا مرکز، همگی باید در نظر گرفته شوند.

 

 

آیا بیمه بلفاروپلاستی را پوشش می دهد؟


اکثر شرکت های بیمه، جراحی پلک بالایی را در صورت لزوم از نظر پزشکی پوشش می دهند، به این معنی که عارضه ی پلک بالا، دید فرد را مسدود می کند. اکثر بیمه نامه ها، هزینه ی جراحی های زیبایی را پوشش نمی دهند. جراحی پلک پایین نیز معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد زیرا پف زیر چشم و چین و چروک این ناحیه، مانع دید فرد نمی شوند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان