آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

پاک کردن تاتوی ابرو چگونه انجام می شود؟

تاتوهای آرایشی مانند تاتوهای ابرو، تاتوی خط چشم و لب، مانند آرایش است و می‌توانند ابزاری دائمی برای ساده تر کردن روند آرایشی‌تان باشد. با اینحال با تغییر فرم و شیوه آرایشی، تاتوهای آرایشی شما تغییر نخواهند کرد و ثابت باقی می‌مانند. در اینجا هر آنچه باید درباره پاکسازی تاتوی ناخوشایند ابرو بدانید، آمده است.

پاکسازی تاتوی ابرو باید توسط یک متخصص پوست حرفه ای یا جراح پلاستیک انجام شود. درمان های خانگی برای پاکسازی تاتوی ابروی می‌تواند بسیار دردناک و غیرموثر باشد. کارشناس های ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی برای پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر آموزش دیده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پاک کردن تاتوی ابرو و رزرو وقت مشاوره در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی با شماره ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر


موثرترین روش پاکسازی تاتوی ابرو از طریق استفاده از لیزر است. از لیزر برای پاکسازی کامل تاتو استفاده می‌شود و هدف هر جلسه برای حذف هر گونه بقایای جوهر موجود در پوست است. اقدامات لازم برای پاکسازی تاتوهای تزئینی و آرایشی مانند تاتوی ابرو، در دسته پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر قرار می‌گیرد و با توجه به بزرگی این دسته، قسمت های زیادی از بدن و صورت را نیز شامل می‌شود.

چگونگی فرایند پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر؟


چگونگی فرایند پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر؟

حذف تاتو و موهای زائد با استفاده از لیزر دو فرایند مشابه هستند و از روش‌های مشابهی برای حذف رنگدانه‌ها استفاده می‌کنند. اگر تا قبل از این تجربه حذف موهای زائد با لیزر را داشته‌اید، مطمئناً با روش حذف تاتو با لیزر آشنا هستید. در هر دو فرایند از دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود که به رنگدانه‌ها هدف می‌گیرند، با این تفاوت که در حذف موهای زائد، هدفگیری به رنگدانه‌های مویی و در حذف تاتو، هدفگیری به رنگدانه‌های جوهر انجام می‌شود.

لیزر با طول موج قرمز یا مادون قرمز استفاده می‌شود که باعث اختلال در رنگدانه‌های طبیعی پوست می‌شود و منجر به شکستن و حذف ذرات جوهر می‌شود. جلسات حذف تاتو با هدف حذف هر نوع جوهر موجود بر روی پوست انجام می‌شود و هر جلسه به تدریج رنگ ناحیه تاتو را پاک می‌کند و پوست را روشن‌تر می‌کند. پیشرفت‌های صورت گرفته در فناوری‌های حذف تاتو به معنای دستیابی به نتایج بهتر و کاهش زمان مورد نیاز نسبت به روش‌های قدیمی است.

به طور معمول، از لیزرهای با طول موج کوتاه برای رسیدن به نتایج دقیق‌تر در حذف ابروهای تاتو استفاده می‌شود. تکرار بالای امواج لیزر به معنای شکستن سریعتر جوهر و افزایش انرژی متمرکز روی پوست است.

چگونگی آماده سازی برای پاکسازی تاتوی ابرو؟


چگونگی آماده سازی برای پاکسازی تاتوی ابرو؟اگر می‌خواهید تجربه بسیار خوبی در پاکسازی تاتوی ابرو داشته باشید، چند کار برای آماده سازی پوست خودتان می‌توانید انجام دهید. از جمله این موارد می‌توان به اقدامات زیر اشاره کرد:

  • از تیره کردن پوست زیر آفتاب یا برنزه کردن چه به صورت طبیعی و چه مصنوعی بپرهیزید. قبل از آنکه در معرض آفتاب قرار بگیرید، از مقدار کافی کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
  • از تراشیدن یا اپیلاسیون (یا استفاده از موم) در ناحیه تاتو خودداری کنید.
  • از لایه برداری ناحیه تاتوشده خودداری کنید.

فاکتورهای بسیاری در رابطه با سیستم ایمنی بدنتان نیز در اینجا نقش ایفا می‌کنند:

  • رژیم متعادل و سالمی را در دستور کار خود قرار دهید و مطمئن شوید که آبرسانی بدنتان کافی خواهد بود.
  • از مصرف داروهای ضدالتهاب مانند آسپیرین قبل از انجام فرآیند پرهیز کنید، چرا که می‌تواند احتمال خونریزی در حین فرایند را افزایش دهد.
  • اگر دخانیات مصرف می‌کنید، سعی کنید حداقل مدت زمان مابین انجام جلسات پاکسازی تاتو، این کار را نکنید. فرایند بهبود با عدم مصرف دخانیات، سریعتر و ساده تر خواهد بود.
  • اگرچه تمرکز بر این موارد تا جایی که ممکن باشد از اهمیت بالایی برخوردار است، لازم است تا سیستم ایمنی خود را حداقل دو هفته قبل از جلسه اول درمانتان تقویت کنید و پوستتان را آماده کنید.

یک تصور غلط و رایج آن است که قبل از جلسه پاکسازی تاتوی ابرو باید ابرو را بتراشید. لازم است تا بیماران چشمانشان را در طول هر جلسه پاکسازی تاتوی ابرو بپوشانند. ما با توجه به نزدیکی ناحیه پاکسازی تاتوی ابرو و چشم، از پوشش های محافظتی چشم مخصوص از جنس فولاد ضدزنگ استفاده می‌کنیم و قبل از شروع جلسه پاکسازی تاتوی ابرو به منظور حداقل سازی درد ناشی از لیزردرمانی، از ژل بی حس کننده موضعی استفاده می‌کنیم.

مراقبت های بعد از پاکسازی تاتوی ابرو


مراقبت های بعد از پاکسازی تاتوی ابرو

در ادامه، فهرستی از دستورالعمل های مراقبتی برای پس از جلسات لیزر آمده است:

۱. از کرم ضد باکتریایی استفاده کنید که متخصص لیزر شما توصیه کرده است.
۲. هنگام شستن موهایتان، ناحیه‌ای که لیزر شده را تمیز نگه دارید، اما از استفاده از آب با فشار زیاد بپرهیزید. همچنین، هنگام شستن صورتتان، بسیار ملایم عمل کنید.
۳. از استفاده از آرایش در ناحیه‌ی لیزر شده خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث التهاب و تاخیر در فرایند بهبودی شود.
۴. هر چه ممکن است، از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کنید. اگر قرار است به بیرون بروید، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

توجه کنید که اگر جوهر تاتوی ابروی شما حاوی آهن یا فلزات دیگر باشد، احتمالاً در فرآیند لیزردرمانی تیره‌تر می‌شود. این ممکن است برای بعضی افراد نگران‌کننده باشد، اما این یک روند طبیعی است.

تاول‌هایی که از پاکسازی تاتو ناشی می‌شوند، نشانه‌ای از این است که بدن شما در حال از بین بردن جوهر تاتویی است که دیگر نمی‌خواهید. از خاراندن تاول‌ها خودداری کنید، زیرا این ممکن است منجر به زخم شود. این تاول‌ها باید خودبخود پوسته پوسته شوند و در طول زمان از بین بروند. هرگونه کندن آنها ممکن است منجر به زخم شود و باید اجتناب شود.

عوارض پاکسازی تاتو با استفاده از لیزر


فرایند پاکسازی تاتو سریع است و تنها کمی درد دارد. با اینحال داشتن کمی عوارض جانبی طبیعی است.

برخی ممکن است شاهد قرمزی، تورم و ایجاد تاول هایی در ناحیه لیزرشده باشند. بعضی مواقع ممکن است شاهد روشن شدن یا تیره شدن موقتی پوست باشید. این عوارض جانبی، بخصوص در ساعات اولیه بعد از انجام لیزر تاتو معمول است اما فروکش خواهند کرد. پوست اغلب افراد، حدودا بعد از دو هفته به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

هزینه پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر چقدر است؟


هزینه این فرایند با توجه به پارامترهایی از تاتو مانند نوع جوهر و اندازه تاتو متفاوت است. با توجه به اندازه کوچکتر تاتوی ابرو در مقایسه با تاتوی بدن، به جلسات کمتری نیاز خواهد بود. تعداد جلسات نیز ممکن است با توجه به خواسته شما از پاکسازی متفاوت باشد؛ اینکه آیا پاکسازی کامل مورد نظرتان است یا پاکسازی جزئی. پاکسازی های جزئی معمولا در میان افرادی که از کلیت شکل تاتوی خود راضی هستند اما می خواهند شکل آن، ضخامت یا فرم آن را پیش از مراجعه مجدد به تاتو آرتیست خود اصلاح کنند.

روش های خانگی برای پاکسازی تاتوی ابرو


چند روش خانگی برای پاکسازی تاتوی ابرو وجود دارد، اما با اینحال با توجه به برجسته بودن نقش ابرو در صورت، بروز اشتباه روی آن را نمی توان به سادگی مخفی کرد.

لایه برداری با نمک

لایه برداری توسط نمک یک روش خانگی دردناک و تهاجمی است که شامل برداشتن فیزیکی لایه اول و مشهود پوست با مالیدن نمک روی ناحیه تاتوشده می‌شود. این روش ناخوشایند و قدیمی پاکسازی تاتو بسیار خطرناک است و می‌تواند درد بسیار زیاد و جای زخم دائمی را به همراه داشته باشد.

کرم های پاکسازی تاتو

کرم های پاکسازی تاتو گزینه خانگی دیگری برای تاتوی ابرو به شمار می‌رود، اما با توجه به حساسیت ناحیه ابرو و وجود مواد شیمیایی قوی در این کرم ها، می‌تواند منجر به ایجاد سوزش شود. کرم های پاکسازی دارای خواص سفیدکننده ای هستند که می‌توانند مشکلاتی در رنگدانه های پوستی را نیز به همراه بیاورند.

لیمو

استفاده از لیمو به عنوان بهترین روش برای روشن تر کردن تاتو شناخته می‌شود. عامل سفیدکننده آن در نتیجه اسیدهای طبیعی موجود در آن است. مواد پاکساز لیمو، جوهر را کمرنگ می‌کند. با اینحال لیمو نمی تواند به طور کلی تاتو را از بین ببرد و تنها تاتوی ابرو را روشن تر کرده و باعث شود رنگ ابرویتان محو شود.

چرا نباید تاتوی ابرویتان را در خانه پاک کنید؟

روش های پاکسازی خانگی از جمله لایه برداری پوست با نمک، استفاده از کرم های پاک کننده و روش های تقلیدی از فعالیت های درمانی حرفه ای مانند پوست‌خراشی (Dermabrasion)، ممکن است عوارض جانبی شدیدی نظیر سوزش، تورم، خارش، باقی ماندن دائمی اثر زخم، عفونت و تغییر رنگ پوست به دنبال داشته باشند. بهتر است برای پاکسازی تاتو از روش لیزر استفاده کنید تا از آثار مخرب و طولانی مدت جلوگیری شود.

سوالات متداول


به چند جلسه برای پاک کردن تاتوی ابرو نیاز است؟

با توجه به اندازه کوچک، سادگی و عدم وجود رنگ‌ها و طرح‌های پیچیده، پاکسازی آرایش دائمی نیاز به تعداد کمتری جلسه دارد. برای پوست‌های روشن، حذف رنگ تیره باعث بهبود سریعتری می‌شود. رنگ‌های دارای پایه قرمز ممکن است قبل از حذف کامل، کمی کمرنگ شوند. تاتوهای قدیمی نسبت به تاتوهای جدیدتر به طور کلی سریعتر حذف می‌شوند. با این حال، به طور کلی برای پاکسازی تاتوی ابرو، ممکن است حدود پنج جلسه لیزر درمانی لازم باشد تا به نتایج مطلوب برسید.

آیا سالین به کلی تاتوی ابرو را پاک می‌کند؟

پاکسازی تاتو با استفاده از سالین می‌تواند به شکلی موثر جوهر استفاده شده در تاتوی ابرو را پاک کند. گاهی مردم چون شکل تاتوی ابروی خود را دوست ندارند، تصمیم می‌گیرند تا آن را پاک کنند.

آیا لیزر می‌تواند تاتوی ابرو را کاملا پاک کند؟

بله لیزر می‌تواند تاتوی ابرو را کاملا پاک کند. در واقع لیزرها ایمن ترین و موثرترین ابزار پاکسازی تاتوهایی است که دیگر آنها را نمی خواهید.

آیا پاکسازی تاتوی ابرو با لیزر درد دارد؟

پاکسازی تاتو با لیزر بدون درد نیست. بیشتر مردم کمی درد را تجربه می‌کنند، اما اگر توانستید درد تاتو کردن ابرو را تحمل کنید، مشکلی با این فرایند هم نخواهید داشت. به علاوه اینکه زدن تاتو چند ساعت طول می‌کشد، در حالی که پاکسازی آن تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان