پاک کردن تاتوی ابرو چگونه انجام می شود؟

تاتوهای آرایشی مانند تاتوهای ابرو، تاتوی خط چشم و لب، مانند آرایش است و می‌توانند ابزاری دائمی برای ساده تر کردن روند آرایشی‌تان باشد. با اینحال با تغییر فرم و شیوه آرایشی، تاتوهای آرایشی شما تغییر نخواهند کرد و ثابت باقی می‌مانند. در اینجا هر آنچه باید درباره پاکسازی تاتوی ناخوشایند ابرو بدانید، آمده است.

پاکسازی تاتوی ابرو باید توسط یک متخصص پوست حرفه ای یا جراح پلاستیک انجام شود. درمان های خانگی برای پاکسازی تاتوی ابروی می‌تواند بسیار دردناک و غیرموثر باشد. کارشناس های ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی برای پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر آموزش دیده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پاک کردن تاتوی ابرو و رزرو وقت مشاوره در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی با شماره 02145379 تماس حاصل فرمایید.

پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر


موثرترین روش پاکسازی تاتوی ابرو از طریق استفاده از لیزر است. از لیزر برای پاکسازی کامل تاتو استفاده می‌شود و هدف هر جلسه برای حذف هر گونه بقایای جوهر موجود در پوست است. اقدامات لازم برای پاکسازی تاتوهای تزئینی و آرایشی مانند تاتوی ابرو، در دسته پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر قرار می‌گیرد و با توجه به بزرگی این دسته، قسمت های زیادی از بدن و صورت را نیز شامل می‌شود.

چگونگی فرایند پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر؟


چگونگی فرایند پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر؟پاکسازی تاتو و حذف موی زائد با استفاده از لیزر، هر دو فرایندهایی هستند که از روند مشابهی پیروی می‌کنند، بنابراین اگر قبلا حذف موهای زائد با استفاده از لیزر داشته اید، می‌دانید که در پاکسازی تاتو با استفاده از لیزر با چه روبرو خواهید بود. در هر دوی این فرایندها از ابزارهای لیزر دستی که رنگدانه ها را هدف می‌گیرند مواجهیم، با این تفاوت که به جای رنگدانه های مویی، هدفگیری رنگدانه های جوهر در پاکسازی تاتوی ابرو صورت می‌گیرد.

طول موج های لیزر، نور قرمز یا مادون قرمز، حالت طبیعی رنگدانه ها را به هم زده و باعث شکسته شدن و حل شدن ذرات جوهر می‌شود. جلسات پاکسازی تاتو برای پاک کردن هرگونه جوهر موجود روی پوست انجام می‌شود و هر جلسه به محو شدن رنگ ناحیه تاتو شده و روشن تر شدن آن کمک می‌کند. پیشرفت در فناوری های پاکسازی تاتو به معنای دستیابی به پاکسازی کامل و زمانی برابر با نصف آنچه در روندهای قدیمی انجام می‌شد، است.

معمولا از فناوری لیزرهای با طول موج کوتاه برای هدفگیری ابرو استفاده می‌شود. تکرار بالای امواج توسط لیزر به معنای شکسته شدن سریعتر جوهر در نتیجه سطح بالاتر انرژی متمرکز اعمال شده روی پوست است.

چگونگی آماده سازی برای پاکسازی تاتوی ابرو؟


چگونگی آماده سازی برای پاکسازی تاتوی ابرو؟اگر می‌خواهید تجربه بسیار خوبی در پاکسازی تاتوی ابرو داشته باشید، چند کار برای آماده سازی پوست خودتان می‌توانید انجام دهید. از جمله این موارد می‌توان به اقدامات زیر اشاره کرد:

 • از تیره کردن پوست زیر آفتاب یا برنزه کردن چه به صورت طبیعی و چه مصنوعی بپرهیزید. قبل از آنکه در معرض آفتاب قرار بگیرید، از مقدار کافی کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • از تراشیدن یا اپیلاسیون (یا استفاده از موم) در ناحیه تاتو خودداری کنید.
 • از لایه برداری ناحیه تاتوشده خودداری کنید.

فاکتورهای بسیاری در رابطه با سیستم ایمنی بدنتان نیز در اینجا نقش ایفا می‌کنند:

 • رژیم متعادل و سالمی را در دستور کار خود قرار دهید و مطمئن شوید که آبرسانی بدنتان کافی خواهد بود.
 • از مصرف داروهای ضدالتهاب مانند آسپیرین قبل از انجام فرآیند پرهیز کنید، چرا که می‌تواند احتمال خونریزی در حین فرایند را افزایش دهد.
 • اگر دخانیات مصرف می‌کنید، سعی کنید حداقل مدت زمان مابین انجام جلسات پاکسازی تاتو، این کار را نکنید. فرایند بهبود با عدم مصرف دخانیات، سریعتر و ساده تر خواهد بود.
 • اگرچه تمرکز بر این موارد تا جایی که ممکن باشد از اهمیت بالایی برخوردار است، لازم است تا سیستم ایمنی خود را حداقل دو هفته قبل از جلسه اول درمانتان تقویت کنید و پوستتان را آماده کنید.
  علت و درمان پف زیر و بالای چشم

یک تصور غلط و رایج آن است که قبل از جلسه پاکسازی تاتوی ابرو باید ابرو را بتراشید. لازم است تا بیماران چشمانشان را در طول هر جلسه پاکسازی تاتوی ابرو بپوشانند. ما با توجه به نزدیکی ناحیه پاکسازی تاتوی ابرو و چشم، از پوشش های محافظتی چشم مخصوص از جنس فولاد ضدزنگ استفاده می‌کنیم و قبل از شروع جلسه پاکسازی تاتوی ابرو به منظور حداقل سازی درد ناشی از لیزردرمانی، از ژل بی حس کننده موضعی استفاده می‌کنیم.

مراقبت های بعد از پاکسازی تاتوی ابرو


مراقبت های بعد از پاکسازی تاتوی ابرودر ادامه فهرستی از دستورالعمل های مراقبتی ما آمده است:

 • از کرم آنتی باکتریال مطابق گفته متخصص لیزرتان استفاده کنید.
 • باید مراقبت های خاصی در زمان شستن موهایتان انجام دهید. ناحیه لیزرشده را باید تمیز نگاه دارید، اما از اعمال آب پرفشار روی آن خودداری کنید. به علاوه در شستن صورتتان بسیار مراقب باشید و آهسته این کار را انجام دهید.
 • از آرایش کردن روی ناحیه لیزرشده خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث بروز التهاب و طولانی شدن فرایند شود.
 • همچنین تا جایی که ممکن است از قرارگرفتن در آفتاب پرهیز کنید. هر زمان که قصد خروج و قرارگیری در آفتاب را داشتید، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

توجه کنید که اگر جوهر تاتوی ابرویتان حاوی آهن یا فلزات دیگر باشد، احتمال بالایی وجود دارد که به دلیل اکسیداسیون در فرایند لیزردرمانی، تیره تر شود. این می‌تواند برای بعضی ها نگران کننده باشد اما متاسفانه یک روند رایج است.

تاول ناشی از پاکسازی تاتو کاملا طبیعی است و نشانه خوبی از آن است که بدن شما در حال راحت شدن از شر جوهر تاتویی است که دیگر آن را نمی خواهید. از خاراندن تاول ها، در صورتی که شروع به خاریدن کردند، خودداری کنید و اجازه ندهید که این تاول ها سر باز کنند.

این تاول ها باید خود بخود پوسته پوسته شوند و در طول زمان از میان بروند. کندن این پوسته ها قبل از موعد مقرر می‌تواند منجر به بروز زخم شود.

عوارض پاکسازی تاتو با استفاده از لیزر


فرایند پاکسازی تاتو سریع است و تنها کمی درد دارد. با اینحال داشتن کمی عوارض جانبی طبیعی است.

برخی ممکن است شاهد قرمزی، تورم و ایجاد تاول هایی در ناحیه لیزرشده باشند. بعضی مواقع ممکن است شاهد روشن شدن یا تیره شدن موقتی پوست باشید. این عوارض جانبی، بخصوص در ساعات اولیه بعد از انجام لیزر تاتو معمول است اما فروکش خواهند کرد. پوست اغلب افراد، حدودا بعد از دو هفته به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

هزینه پاکسازی تاتوی ابرو با استفاده از لیزر چقدر است؟


هزینه این فرایند با توجه به پارامترهایی از تاتو مانند نوع جوهر و اندازه تاتو متفاوت است. با توجه به اندازه کوچکتر تاتوی ابرو در مقایسه با تاتوی بدن، به جلسات کمتری نیاز خواهد بود. تعداد جلسات نیز ممکن است با توجه به خواسته شما از پاکسازی متفاوت باشد؛ اینکه آیا پاکسازی کامل مورد نظرتان است یا پاکسازی جزئی. پاکسازی های جزئی معمولا در میان افرادی که از کلیت شکل تاتوی خود راضی هستند اما می خواهند شکل آن، ضخامت یا فرم آن را پیش از مراجعه مجدد به تاتو آرتیست خود اصلاح کنند.

  ژل رووفيل (REVOFIL) برای جوانسازی و رفع چين و چروك پوست

روش های خانگی برای پاکسازی تاتوی ابرو


چند روش خانگی برای پاکسازی تاتوی ابرو وجود دارد، اما با اینحال با توجه به برجسته بودن نقش ابرو در صورت، بروز اشتباه روی آن را نمی توان به سادگی مخفی کرد.

لایه برداری با نمک

لایه برداری توسط نمک یک روش خانگی دردناک و تهاجمی است که شامل برداشتن فیزیکی لایه اول و مشهود پوست با مالیدن نمک روی ناحیه تاتوشده می‌شود. این روش ناخوشایند و قدیمی پاکسازی تاتو بسیار خطرناک است و می‌تواند درد بسیار زیاد و جای زخم دائمی را به همراه داشته باشد.

کرم های پاکسازی تاتو

کرم های پاکسازی تاتو گزینه خانگی دیگری برای تاتوی ابرو به شمار می‌رود، اما با توجه به حساسیت ناحیه ابرو و وجود مواد شیمیایی قوی در این کرم ها، می‌تواند منجر به ایجاد سوزش شود. کرم های پاکسازی دارای خواص سفیدکننده ای هستند که می‌توانند مشکلاتی در رنگدانه های پوستی را نیز به همراه بیاورند.

لیمو

استفاده از لیمو به عنوان بهترین روش برای روشن تر کردن تاتو شناخته می‌شود. عامل سفیدکننده آن در نتیجه اسیدهای طبیعی موجود در آن است. مواد پاکساز لیمو، جوهر را کمرنگ می‌کند. با اینحال لیمو نمی تواند به طور کلی تاتو را از بین ببرد و تنها تاتوی ابرو را روشن تر کرده و باعث شود رنگ ابرویتان محو شود.

چرا نباید تاتوی ابرویتان را در خانه پاک کنید؟

روش های پاکسازی خانگی مانند لایه برداری پوست با نمک، کرم های پاک کننده و روش هایی که به تقلید از فعالیت های درمانی حرفه ای انجام می‌شود، مانند پوست‌خراشی (Dermabrasion)، همگی می‌توانند منجر به عوارض جانبی شدیدی مانند سوزش، تورم، خارش، باقی ماندن دائمی اثر زخم، عفونت یا تغییر رنگ پوست شوند. پاکسازی تاتو با استفاده از لیزر برای جلوگیری از آثار مخرب و طولانی مدت توصیه می‌شود.

سوالات متداول


به چند جلسه برای پاک کردن تاتوی ابرو نیاز است؟

پاکسازی آرایش دائمی با توجه به کوچک بودن، سادگی و اینکه رنگ های مختلف و پیچیده ای را شامل نمی شود، به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند. رنگ تیره روی طیف پوست های روشن، سریعترین نتایج را به همراه خواهد داشت. رنگهای دارای بیس قرمز ممکن است قبل از اینکه از بین بروند، کمرنگ شوند. تاتوی قدیمی در مقایسه با تاتوی جدیدتر سریعتر از بین می‌روند. اما به طور کلی می‌توانید انتظار داشته باشید تا پاکسازی تاتوی ابرو حدود پنج جلسه لیزردرمانی به طول بیانجامد.

آیا سالین به کلی تاتوی ابرو را پاک می‌کند؟

پاکسازی تاتو با استفاده از سالین می‌تواند به شکلی موثر جوهر استفاده شده در تاتوی ابرو را پاک کند. گاهی مردم چون شکل تاتوی ابروی خود را دوست ندارند، تصمیم می‌گیرند تا آن را پاک کنند.

آیا لیزر می‌تواند تاتوی ابرو را کاملا پاک کند؟

بله لیزر می‌تواند تاتوی ابرو را کاملا پاک کند. در واقع لیزرها ایمن ترین و موثرترین ابزار پاکسازی تاتوهایی است که دیگر آنها را نمی خواهید.

آیا پاکسازی تاتوی ابرو با لیزر درد دارد؟

پاکسازی تاتو با لیزر بدون درد نیست. بیشتر مردم کمی درد را تجربه می‌کنند، اما اگر توانستید درد تاتو کردن ابرو را تحمل کنید، مشکلی با این فرایند هم نخواهید داشت. به علاوه اینکه زدن تاتو چند ساعت طول می‌کشد، در حالی که پاکسازی آن تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ