آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

پروتز، بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل و چربی

لب یکی از احساسی‌ترین و جذاب‌ترین نقاط صورت است. با افزایش سن، لب‌ها، همه یا بخشی از ظاهر سالم و خوش‌فرم خود را از دست می‌دهند و دو طرف دهان نیز دچار افتادگی و چین و چروک‌های عمودی می‌شود. در برخی موارد نیز، به دلیل مسائل ژنتیکی، افراد ممکن است به طور طبیعی لب‌هایی نازک و لب کوچک داشته باشند. هدف از برجسته و حجیم کردن لب، بازگرداندن حالت طبیعی، جذابیت و افزایش نسبی منطقه‌ی دهان است. این عمل باید تا حد ممکن، به‌صورت غیرتهاجمی و از طریق تزریق ژل و تزریق چربی به لب انجام شود.هزینه تزریق ژل به لب و چربی به لب برای هر فردی بسته به خذمات انجام شده متفاوت است.

 

 

بزرگ و برجسته کردن لب چگونه است؟


عمل بزرگ کردن یا برجسته کردن لب، روشی سرپایی است که از تکنیک‌های متنوعی برای بهبود ظاهر لب‌ها استفاده می‌کند. موادی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند هم موقت و هم دائمی باشند که بصورت انواع پروتز لب ، ژل و چربی به لب تزریق می‌شوند. افرادی که خواهان لب‌هایی پرتر و خوش‌فرم‌تر یا پوشاندن خطوط عمودی و چین و چروک‌های پیرامون لب‌ها موسوم به خطوط افراد سیگاری خود هستند، بدنبال روشی برای بزرگ کردن لب‌های خود می‌گردند. عمل بزرگ کردن لب می‌تواند ظاهر لب‌های خشک و بیش از حد نازکی که بر اثر افزایش سن، سیمایی پیر، ناراحت و عصبی به افراد می‌دهد را بهبود بخشد.

 

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای بزرگ کردن لب­‌های خود هستند؟


اگر هر یک از موارد زیر شما را نگران کرده است،  شما می‌توانید کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بزرگ کردن لب باشید:

  • لب‌های شما همیشه نازک بوده و موقع لبخند به نظر می‌رسد که کاملاً ناپدید می‌شوند.
  • همانطور که شما مسن‌تر شده‌اید، لب‌های شما نازک‌تر شده و توپری خود را از دست داده‌اند.
  • شما در مورد ظاهر لب‌های خود احساس خجالت می‌کنید.
  • داشتن لب‌های توپرتر به برقراری توازن در چهره‌ی شما کمک می‌کند.

مشاوره


در  طول مشاوره‌ی اولیه، پزشک، ارزیابی کاملی از لب‌ها و توازن چهره‌ی شما به عمل خواهد آورد. در صورتی که انجام عمل بزرگ کردن لب برای شما مناسب باشد، توصیه‌هایی را متناسب با نگرانی‌تان به شما ارائه می‌دهد و روش مناسب انجام این عمل را برای شما تعیین خواهد کرد. عکس‌هایی قبل از عمل گرفته خواهند شد و هرگونه خطرات بالقوه یا عوارض ناشی از این عمل نیز مورد بحث قرار خواهند گرفت.

روش‌های بزرگ و برجسته کردن لب


بزرگ کردن لب از طریق تزریق ژل

تزریق ژل حجم دهنده لب، به منظور جایگزینی حجم از دست رفته‌ی ناشی از فرایند پیری در لب صورت می‌گیرد و معمولاً به عنوان روشی غیر تهاجمی در عمل بزرگ کردن لب استفاده می‌شود.

فرآیند تزریق ژل

هرچند، با هدف کاهش میزان درد تا حد ممکن و تسریع و تسهیل انجام کار، عمل تزریق ژل به لب به کمک یک سوزن باریک و ظریف صورت می‌گیرد، لیکن بسیاری از مردم در مورد درد ناشی از تزریق به لب نگرانند. این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود و تقریباً 15 الی 20 دقیقه طول می‌کشد تا تزریق ژل به لب انجام شود. متخصصان حرفه‌ای ما نواحی مورد نیاز برای انجام تزریق در لب‌ها و پیرامون آن‌ها را تعیین می‌کنند و پرکننده‌ی مناسبی را تا زمانی که توپری مطلوب شما حاصل شود، تزریق می‌کنند. بسته به مورد یا اهداف شخصی بیمار، پزشک می‌تواند مواد پرکننده را برای رسیدن به ظاهری دلخواه، مستقیماً به لب‌ها یا نواحی اطراف دهان تزریق کند.

 

 

پس از تزریق ژل

اغلب مقداری تورم در 24 ساعت نخست پس از تزریق ژل لب مشاهده می‌شود و گاهی نیز بیماران دچار کبودی می‌شوند. هرچند استراحت مطلق پس از این عمل مورد نیاز نیست، لیکن به بیماران توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین در 24 ساعت نخست خودداری کنند. لب‌ها پس از دو هفته به شکل ایده‌آل خود خواهند رسید و این شرایط تا یک سال ادامه خواهد داشت. اکثر افراد به انجام اصلاحاتی کوچک در فواصل 6 ماهه نیازمند هستند.

بزرگ و برجسته کردن لب از طریق تزریق چربی

امروزه، بدلیل نتایج چشمگیری که تزریق چربی در افزایش حجم و پری اعضای بدن بیماران داشته است، بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق چربی اغلب در عمل برجسته کردن لب بکار برده می‌شود.

فرایند تزریق چربی

اولین قدم شناسایی قسمت‌هایی از بدن است که دارای چربی اضافه هستند. ران، باسن و شکم معمولاً مناطقی هستند که برای برداشت چربی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی که چربی از این مناطق برداشته شد، یک فرایند تصفیه را طی خواهند کرد. آخرین گام، آماده‌سازی چربی‌ها برای تزریق به میزان دلخواه به لب‌هاست. این روش، روشی طبیعی و کارآمد در انجام عمل برجسته کردن لب است. نتایج این عمل برای طولانی مدت (سه سال) ماندگار خواهد بود و اصلاحات کوچکی گاه‌به‌گاه برای حفظ برجستگی لب نیاز خواهد بود.

پروتز لب با تزریق چربی یک عملیات سرپایی کوچک است، که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش می‌تواند همراه با سایر روش‌ها انجام شود. کبودی و تورم اولیه بیشتر بیماران 7 الی 10 روز پس از عمل، بهبود خواهد یافت.

مزایای برجسته و بزرگ کردن لب


برخی از مزایای برجسته کردن لب عبارتند از:

  • بدون اتلاف وقت و نیاز به استراحت طولانی مدت
  • عمل برجسته‌کردن لب می‌تواند پیری لب‌ها را بهبود بخشد و یا حجمی را به لب‌هایی که بطور طبیعی ناز هستند، اضافه کند.
  • عمل برجسته کردن لب می‌تواند چین و چروک و خطوطی را که بر اثر افزایش سن در اطراف دهان ایجاد می‌شوند را بهبود بخشد.
  • روش‌های موقت و دائمی زیادی برای برجسته‌کردن لب‌ها وجود دارند.
  • بسیاری از روش‌های بزرگ و برجسته کردن لب بسیار سریع هستند و زمان استراحت بسیار کمی را برای بهبودی نیاز دارند.

نتایج


فرآیندهای غیرجراحی تزریق ژل و چربی که برای بزرگ کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نتایج قابل‌توجهی خواهد داشت که می‌تواند با ایجاد لب‌هایی پرتر، بزرگ‌تر، جذاب‌تر و خوش‌فرم‌تر به بیماران کمک کند.

مشاوره رایگان