آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

پروتز باسن: عمل بزرگ کردن باسن با پروتز

پروتز باسن از چند سال گذشته به یک روش معمول تبدیل شده است که در آن انتخاب‌های بسیار خوبی برای زنان و مردان برای تغییر شکل باسن و لیفت آن‌ها فراهم می‌شود. داشتن باسن گرد و محکم‌تر برای خانم‌ها و دختران یک مسئله بسیار مهم است زیرا به عنوان سمبل زنانگی و زیبایی هرچه بیشتر آن‌ها و افزایش عزت نفس در نظر گرفته می‌شود.

انواع روش‌های بزرگ کردن باسن 


پروتز باسن یک روش جراحی است که برای تغییر اندازه یا شکل باسن و ایجاد حالت گردتر در آن استفاده می‌شود. این فرآیند می‌تواند از طریق تزریق چربی، استفاده از ایمپلنت باسن یا ترکیبی از این دو روش انجام شود. در روش تزریق چربی، چربی از ناحیه‌ای از بدن جدا شده و سپس در بافت باسن تزریق می‌شود. از طرفی، پروتزهای باسن از موادی مانند سیلیکون ساخته شده‌اند و برای کاشت در باسن استفاده می‌شوند.

انتخاب روش مناسب بزرگ کردن باسن معمولاً بستگی به مورد خاص بیمار دارد و پزشک معالج باید با توجه به مقدار چربی موجود در بدن فرد، اندازه و شکل باسن، قابلیت ارتجاعی و کیفیت پوست، روش مناسب را انتخاب کند. این امور نقش مهمی در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب روش مناسب بزرگ کردن باسن دارند.

مزایای پروتز باسن


 • شکل و اندازه باسن را بهبود می‌بخشد: پروتز باسن می‌تواند عضلات سرینی فوقانی را تقویت کند، یک باسن گرد زیبا به شما می‌دهد و زیبایی کامل را برای باسن شما ایجاد می‌کند.
 • طراحی مجدد باسن: اگر باسن نامتقارن دارید و از شکل باسن خود راضی نیستید، می‌توانید با استفاده از پروتز باسن آن را زیباتر و متقارن کنید.
 • بزرگ کردن باسن: بزرگ کردن باسن می‌تواند راه حل خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که از داشتن باس خیلی کوچک رنج می‌برند. در این روش ایمپلنت سیلیکونی باسن بافت‌های عضلات سرینی را به شکلی پر می‌کند که باسن شما به طور متقارن شود و ظاهر پشت شما بسیار زیباتر و جذاب‌تر جلوه کند.
 • پروتز باسن می‌تواند برای کسانی که از چاقی رنج می‌برند بسیار مفید باشد، به این ترتیب که چربی را از ناحیه باسن خارج می‌کنند که به نوبه خود به گردن شدن باسن کمک می‌کند.
 • پروتز باسن همچنین می‌تواند توده‌ها یا جوش‌ها را از باسن خارج کرده و شکل مطلوبی به آن بدهد.
 • بهبود شکل باسن می‌تواند جذابیت بدن فرد را بهبود بخشد و اعتماد به نفس او را افزایش دهد.

آیا پروتز باسن برای شما مناسب است؟


وراثت، گرانش و روند پیری طبیعی بر شکل و موقعیت باسن تأثیر می‌گذارد. پروتز باسن می‌تواند به تقویت یا تنظیم آنچه طبیعت، وراثت و زمان نمی‌توانند انجام دهند کمک کنند. برخی از مزایای پروتز باسن عبارتند از:

 • بهبود شکل، اندازه و ظاهر باسن
 • ایجاد تعادل جذاب‌تر در باسن نسبت به بقیه بدن
 • زیباتر شدن و افزایش جلوه لباس
 • بهبود احساس شخصی و بهبود اعتماد به نفس

اگر به دلیل کم بودن حجم باسن از ظاهر پشت خود ناراضی هستید، پروتز باسن ممکن است روشی ایده‌آل برای دستیابی به جذابیت بیشتر باشد در صورتی که:

 • در سلامت عمومی خوبی قرار داشته باشید، بدون هیچگونه مشکل پزشکی جدی که ممکن است خطرات شما را در حین عمل افزایش دهد
 • مورد یک باسن صاف و بدون شکل که نامتناسب با بقیه بدن شماست و از طریق ورزش به تنهایی قابل افزایش نیست آگاه باشید
 • سن شما ۱۸ سال یا بالاتر است

آماده شدن برای عمل


مانند سایر عمل‌های جراحی زیبایی، برای آمادگی قبل از جراحی پروتز باسن باید مراحل خاصی را طی کنید. به عنوان مثال، برخی داروها و مکمل‌های گیاهی می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند، بنابراین لازم است که به پزشک خود درباره تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید اطلاع دهید. همچنین، زیرا قادر به رانندگی نخواهید بود، باید برنامه‌ریزی کنید تا یک دوست یا یکی از اعضای خانواده شما را از بیمارستان به خانه برگرداند. در روزهای قبل از عمل، به شما دستور داده می‌شود که لباس فشرده‌سازی، مسکن‌های ضد درد، یک بالش نرم و سایر مواد مورد نیاز را بلافاصله پس از عمل آماده کنید.

روش پروتز باسن چیست؟


پروتز باسن یک روش جراحی است که می‌تواند ظاهر باسن را بهبود بخشیده و به شکلی شکل داده شود که زیبایی بیشتری به بدن اضافه کند. این روش بر اساس قرار دادن سیلیکون در داخل یا بالای عضلات سرینی انجام می‌شود، که شامل دو عضله، عضله سرینی بزرگ و عضله سرینی متوسط (که توسط یک لایه چربی پوشانده شده است) می‌باشد.

در این روش، ابتدا بیمار زیر بیهوشی قرار می‌گیرد تا از هرگونه درد و ناراحتی در طول عمل جراحی جلوگیری شود. سپس، جراح برشی را در هر دو طرف باسن ایجاد می‌کند، از بالا به سمت پایین شروع می‌کند و سپس نوع خاصی از سیلیکون را به داخل باسن وارد می‌کند که به طور اختصاصی برای باسن طراحی شده است. این سیلیکون در داخل یا بالای بافت‌های عضلات سرینی هر دو طرف قرار می‌گیرد. در انتها، جراح برش‌ها را بخیه می‌زند و بیمار می‌تواند در طی چند ماه نتایج نهایی جراحی را مشاهده کند.

بهبودی

بلافاصله پس از عمل بزرگ کردن باسن، احتمالا تورم، درد و کبودی را تجربه خواهید کرد. برای چند روز اول، توصیه می‌شود که دراز بکشید و از نشستن خودداری کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ فشاری بر روی باسن تازه جراحی شده وجود ندارد. هرچند پس از جراحی باید از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید، اما پزشک شما را تشویق می‌کند که در اسرع وقت در اطراف خانه قدم بزنید تا فرآیند بهبودی مطلوب را طی کنید.

تقریباً دو هفته پس از جراحی، می‌توانید بنشینید. با این حال، برای حفاظت از باسن خود، همیشه باید از بالش نرم استفاده کنید. همچنین، پزشک احتمالاً به مدت ۸ هفته شما را ملزم به استفاده از لباس فشرده‌سازی خواهد کرد. نتایج جراحی تقریباً پس از ۶ هفته، پس از کاهش تورم و ورم پس از جراحی، قابل مشاهده خواهد بود.

خطرات


مانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی مرتبط با پروتز باسن نیز وجود دارد. اگرچه نادر است اما به طور کلی این خطرات شامل عوارض بیهوشی، خونریزی، عفونت، اختلال ترمیم زخم، زخم‌های ناخوشایند و تجمع مایعات در زیر پوست است. علاوه بر این، بافت اسکار ممکن است در اطراف ایمپلنت ایجاد شود که نیاز به اصلاح دارد. پزشکان برای به حداقل رساندن این خطرات دقت بسیار زیادی به خرج می‌دهند تا بیماران با روشی ایمن و عاری از عارضه، عمل پروتز باسن را انجام دهند و اندام موردنظر خود را بدست آورند.

سوالات متداول 


چه چیزی در این عمل دخیل است – کاشت ایمپلنت از چه مواردی ساخته شده و در کجا کاشته می‌شود؟

دو عامل اساسی برای داشتن یک عمل جراحی پروتز باسن موفقیت‌آمیز وجود دارد. اول، انتخاب اندازه و شکل مناسب پروتز و دوم، قرار دادن پروتز در داخل یا زیر عضله سرینی بزرگ.

اگر این دو مورد به درستی انجام شوند، بیمار می‌تواند باسنی طبیعی و تناسب اندامی طبیعی داشته باشد که به او در طول تمام عمر همراهی می‌کند. این متداولاً برای جلوگیری از تغییر شکل و جذب پروتز بهتر است.

در مقابل، روش تزریق چربی مانند لیفت باسن برزیلی (به عنوان مثال، با نام مستعار “BBL”) در طول ۱۲ تا ۱۴ ماه پس از عمل تغییر شکل می‌کند و نیاز به مراقبت های بیشتری دارد.

در چه شرایطی توصیه می‌شود که جراحی انجام نشود؟

فقط در صورت داشتن مشکلات پزشکی و بهداشتی و جلوگیری از انجام هرگونه عمل جراحی انتخابی نباید عمل پروتز باسن را انجام داد، حداقل تا زمانی که فرد توسط پزشک مراقبت‌های اولیه تضمین سلامتی خود را بازیابد. اکثر پزشکان عمل پروتز باسن را در انواع، اشکال، اندازه و سن بیماران از ۱۵ تا ۷۱ سال به اهداف بازسازی و زیبایی با موفقیت و بسیار ایمن انجام داده‌اند.

آیا پروتز می‌افتد؟ آیا شکل پروتز با گذشت زمان تغییر می‌کند؟ (باسن، شانه‌ها، سینه‌ها و غیره)

در واقع دقیقاً مانند کاشت سینه، پروتز باسن معمولاً در ابتدا بالا و صاف است و سپس با افزایش تورم و شل شدن عضلات، ایمپلنت در جای خود فرو می‌رود و باسن بسیار طبیعی‌تر و گرد می‌شود. اگرچه به مرور ظاهر باست بهتر می‌شود، اما این روند معمولاً ۶ تا ۷ ماه طول خواهد کشید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان