آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

پروتز باسن: عمل بزرگ کردن باسن با پروتز

پروتز باسن از چند سال گذشته به یک روش معمول تبدیل شده است که در آن انتخاب‌های بسیار خوبی برای زنان و مردان برای تغییر شکل باسن و لیفت آن‌ها فراهم می‌شود. داشتن باسن گرد و محکم‌تر برای خانم‌ها و دختران یک مسئله بسیار مهم است زیرا به عنوان سمبل زنانگی و زیبایی هرچه بیشتر آن‌ها و افزایش عزت نفس در نظر گرفته می‌شود.

انواع روش‌های بزرگ کردن باسن 


پروتز باسن می‌تواند باسن را بزرگ کند یا شکل آن را تغییر دهد و حالت گردتری به آن بدهد. بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی یا ایمپلنت باسن یا حتی با ترکیبی از هر دوی آن‌ها انجام می‌شود. تزریق چربی روشی است که در آن چربی را از ناحیه‌ای از بدن که بیمار می‌خواهد از آن خلاص شود برمی‌دارند و آن را درون بافت‌های باسن تزریق می‌کنند. در حالی که پروتز باسن ابزاری هستند که از سیلیکون برای کاشت در باسن استفاده می‌شوند.

معمولاً پزشک مطابق مورد خاص بیمار مناسب‌ترین روش را انتخاب می‌کند. علاوه بر مقدار چربی موجود در بدن فرد که به بافت‌های باسن منتقل می‌شود تا شکل آن بهتر شود، اندازه و شکل باسن نقش مهمی در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب روش مناسب دارد. همچنین برای انتخاب روش مناسب بزرگ کردن باسن باید از قابلیت ارتجاعی و کیفیت پوست استفاده شود.

مزایای پروتز باسن


 • شکل و اندازه باسن را بهبود می‌بخشد: پروتز باسن می‌تواند عضلات سرینی فوقانی را تقویت کند، یک باسن گرد زیبا به شما می‌دهد و زیبایی کامل را برای باسن شما ایجاد می‌کند.
 • طراحی مجدد باسن: اگر باسن نامتقارن دارید و از شکل باسن خود راضی نیستید، می‌توانید با استفاده از پروتز باسن آن را زیباتر و متقارن کنید.
 • بزرگ کردن باسن: بزرگ کردن باسن می‌تواند راه حل خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که از داشتن باس خیلی کوچک رنج می‌برند. در این روش ایمپلنت سیلیکونی باسن بافت‌های عضلات سرینی را به شکلی پر می‌کند که باسن شما به طور متقارن شود و ظاهر پشت شما بسیار زیباتر و جذاب‌تر جلوه کند.
 • پروتز باسن می‌تواند برای کسانی که از چاقی رنج می‌برند بسیار مفید باشد، به این ترتیب که چربی را از ناحیه باسن خارج می‌کنند که به نوبه خود به گردن شدن باسن کمک می‌کند.
 • پروتز باسن همچنین می‌تواند توده‌ها یا جوش‌ها را از باسن خارج کرده و شکل مطلوبی به آن بدهد.
 • بهبود شکل باسن می‌تواند جذابیت بدن فرد را بهبود بخشد و اعتماد به نفس او را افزایش دهد.

آیا پروتز باسن برای شما مناسب است؟


وراثت، گرانش و روند پیری طبیعی بر شکل و موقعیت باسن تأثیر می‌گذارد. پروتز باسن می‌تواند به تقویت یا تنظیم آنچه طبیعت، وراثت و زمان نمی‌توانند انجام دهند کمک کنند. برخی از مزایای پروتز باسن عبارتند از:

 • بهبود شکل، اندازه و ظاهر باسن
 • ایجاد تعادل جذاب‌تر در باسن نسبت به بقیه بدن
 • زیباتر شدن و افزایش جلوه لباس
 • بهبود احساس شخصی و بهبود اعتماد به نفس

اگر به دلیل کم بودن حجم باسن از ظاهر پشت خود ناراضی هستید، پروتز باسن ممکن است روشی ایده‌آل برای دستیابی به جذابیت بیشتر باشد در صورتی که:

 • در سلامت عمومی خوبی قرار داشته باشید، بدون هیچگونه مشکل پزشکی جدی که ممکن است خطرات شما را در حین عمل افزایش دهد
 • مورد یک باسن صاف و بدون شکل که نامتناسب با بقیه بدن شماست و از طریق ورزش به تنهایی قابل افزایش نیست آگاه باشید
 • سن شما 18 سال یا بالاتر است

آماده شدن برای عمل


مانند تمام جراحی‌های پلاستیک، شما باید مراحل خاصی را برای آمادگی برای عمل جراحی پروتز باسن انجام دهید. به عنوان مثال، داروهای خاص و مکمل‌های گیاهی می‌توانند خطر خونریزی شما را افزایش دهند، بنابراین لازم است که پزشک را در مورد تمام داروهایی که اکنون مصرف می‌کنید مطلع کنید. از آنجا که شما قادر به رانندگی نخواهید بود، باید برنامه‌ریزی کنید تا یک دوست یا یکی از اعضای خانواده شما را از بیمارستان به منزل منتقل کند. در روزهای منتهی به عمل جراحی به شما دستور داده می‌شود كه لباس فشرده‌سازی، مسكن‌های ضد درد، یک بالش نرم و سایر مواد مورد نیاز را بلافاصله پس از عمل تهیه کنید.

روش پروتز باسن چیست؟


پروتز باسن می‌توانند ظاهر باسن را بزرگ کرده و به گونه‌ای شکل داده شود که به نوبه خود باعث جذابیت بیشتر بدن می‌شود. پروتز باسن بر اساس قرار دادن سیلیکون در داخل یا بالای عضلات سرینی است که شامل دو عضله می‌باشد. عضله سرینی بزرگ و عضله سرینی متوسط که توسط یک لایه چربی پوشانده شده است.

وقتی صحبت از بزرگ کردن باسن می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد بیهوشی است که از هرگونه درد جلوگیری می‌کند که ممکن است در طول عمل جراحی اتفاق بیفتد. معمولاً پزشک با توجه به وضعیت بیمار، آرام‌بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی را انتخاب می‌کند.

پس از آن، جراح برشی را در هر دو طرف باسن ایجاد می‌کند، از بالا به سمت پایین شروع می‌کند و سپس شروع به وارد کردن نوع خاصی از سیلیکون به داخل باسن می‌کند که فقط برای باسن ساخته شده است. سیلیکون در داخل یا بالای بافت‌های عضلات سرینی هر دو طرف قرار می‌گیرد. سرانجام، جراح این برش‌ها را بخیه می‌زند و بیمار می‌تواند طی چند ماه نتایج نهایی جراحی را ببیند.

بهبودی

بلافاصله بعد از عمل بزرگ کردن باسن، طبیعی است که مقداری تورم، درد و کبودی را تجربه کنید. برای چند روز اول به شما توصیه می‌شود که به پهلو یا شکم دراز بکشید و از نشستن خودداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ فشاری بر روی باسن تازه جراحی شده شما وجود ندارد. اگرچه پس از انجام عمل باید از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید اما پزشک شما را تشویق می‌کند که در اسرع وقت در اطراف خانه قدم بزنید تا یک روند بهبودی مطلوب را طی کنید.

بعد از گذشت حدوداً دو هفته، می‌توانید بنشینید. با این وجود، برای اطمینان از محافظت از باسن خود، همیشه باید از بالش نرم استفاده کنید. علاوه بر این، پزشک به احتمال زیاد به مدت 8 هفته شما را مجبور به پوشیدن لباس فشرده‌سازی می‌کند. نتایج عمل تقریبا بعد از 6 هفته، پس از فروکش کردن تمام تورم بعد از عمل، قابل مشاهده خواهد بود.

خطرات


مانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی مرتبط با پروتز باسن نیز وجود دارد. اگرچه نادر است اما به طور کلی این خطرات شامل عوارض بیهوشی، خونریزی، عفونت، اختلال ترمیم زخم، زخم‌های ناخوشایند و تجمع مایعات در زیر پوست است. علاوه بر این، بافت اسکار ممکن است در اطراف ایمپلنت ایجاد شود که نیاز به اصلاح دارد. پزشکان برای به حداقل رساندن این خطرات دقت بسیار زیادی به خرج می‌دهند تا بیماران با روشی ایمن و عاری از عارضه، عمل پروتز باسن را انجام دهند و اندام موردنظر خود را بدست آورند.

سوالات متداول 


چه چیزی در این عمل دخیل است – کاشت ایمپلنت از چه مواردی ساخته شده و در کجا کاشته می‌شود؟

مهمترین عنصر برای جراحی موفقیت‌آمیز در پروتز باسن ، الف) انتخاب اندازه و شکل مناسب پروتز و ب) قرار دادن پروتز در داخل یا زیر عضله سرینی بزرگ است. اگر هر دوی این موارد به درستی انجام شود، بیمار دارای یک باسن طبیعی و دارای تناسب اندام طبیعی خواهد بود که در تمام عمر با او خواهد بود. … برخلاف روش تزریق چربی مانند لیفت باسن برزیلی (با نام مستعار “BBL”) که در طی 12 تا 14 ماه پس از عمل آب می‌شود.

در چه شرایطی توصیه می‌شود که جراحی انجام نشود؟

فقط در صورت داشتن مشکلات پزشکی و بهداشتی و جلوگیری از انجام هرگونه عمل جراحی انتخابی نباید عمل پروتز باسن را انجام داد، حداقل تا زمانی که فرد توسط پزشک مراقبت‌های اولیه تضمین سلامتی خود را بازیابد. اکثر پزشکان عمل پروتز باسن را در انواع، اشکال، اندازه و سن بیماران از 15 تا 71 سال به اهداف بازسازی و زیبایی با موفقیت و بسیار ایمن انجام داده‌اند.

آیا پروتز می‌افتد؟ آیا شکل پروتز با گذشت زمان تغییر می‌کند؟ (باسن، شانه‌ها، سینه‌ها و غیره)

در واقع دقیقاً مانند کاشت سینه، پروتز باسن معمولاً در ابتدا بالا و صاف است و سپس با افزایش تورم و شل شدن عضلات، ایمپلنت در جای خود فرو می‌رود و باسن بسیار طبیعی‌تر و گرد می‌شود. اگرچه به مرور ظاهر باست بهتر می‌شود، اما این روند معمولاً 6 تا 7 ماه طول خواهد کشید.

مشاوره رایگان