آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ریش هستند؟

در حال حاضر، داشتن ریش‌های ضخیم و پرپشت برای مردان در هر سن و در همه جوانب زندگی، به عنوان یک روند مد مورد توجه قرار گرفته است. ریش داشتن نماد مردانگی، بلوغ و افتخار از مردانگی است. اما متأسفانه، همه مردان قادر به داشتن ریش پرپشت نیستند و دلیل این ممکن است به عوامل ژنتیکی، آسیب دیدگی یا ریزش مو در گذشته برگردد. با این حال، با استفاده از روش پیوند ریش، تقریباً همه مردان می‌توانند ریش پرپشت مورد علاقه خود را داشته باشند که تمام صورت آنها را پوشش دهد. پزشکان با دقت کاندیدهای پیوند ریش را در کلینیک خود بررسی می‌کنند و قبل از انجام این روش، ارزیابی می‌کنند که آیا پیوند ریش برای این افراد مفید و موثر است یا خیر. خوشبختانه، اکثر مردان با شرایط مناسب، قادر به انجام کاشت ریش هستند.

شرایط لازم برای این که تحت عمل پیوند ریش قرار گیرید

در پیوند ریش از همان تکنولوژی که برای کاشت مو به کار برده می‌شود استفاده می‌گردد بنابراین، شما باید موهای زیادی در قسمت اهداکننده داشته باشید که رنگ و بافت آن با ریش‌های شما مطابقت داشته باشد تا بتوانید تحت این عمل جراحی قرار گیرید. به طور عمومی، این موضوع برای بیشتر افراد متقاضی کاشت ریش، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید تحت عمل جراحی کاشت ریش قرار گیرید:

  • لکه‌های طاسی یا موهای نازک در ریش خود داشته باشید
  • به دلیل انجام عمل‌های جراحی در گذشته، سوختگی یا آسیب‌دیدگی‌های دیگر در ناحیه صورت خود اسکارهایی داشته باشید که بخواهید آنها را پنهان کنید
  • فقط تمایل داشته باشید که ریش‌هایی ضخیم‌تر و پرپشت‌تر داشته باشید
  • تمایل داشته باشید که سبیل پرپشت‌تر و ضخیم‌تر داشته باشید
  • تمایل داشته باشید که خط ریش زیباتری داشته باشید

پزشکان همچنین می‌توانند از موهای ریش افرادی که درخواست کاشت مو در سر دارند، برداشت کنند و آنها را در سر آنها پیوند دهند.

بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای را درباره عمل پیوند ریش داشته باشند و بدانند که نتایج این عمل بلافاصله قابل مشاهده نیست. حدود ۳ ماه طول می‌کشد تا موهای کاشته شده در ریش همراه با موهای اصلی شروع به رشد کنند و در این مدت هیچ علامتی از عمل کاشت ریش وجود ندارد.

 موهای کاشته شده در ریش از چه موقع شروع به رشد کردن می‌کنند؟


روش و تکنیک استفاده شده در عمل کاشت ریش بسیار شبیه به روش استخراج واحد فولیکولار (FUE) است که برای عمل پیوند موی سر استفاده می‌شود. این روش ممکن است رایج‌ترین روش کاشت مو در دنیا باشد زیرا یک روش کم تهاجمی برای برداشت و پیوند فولیکول‌های مو است و نتایج آن نیز طبیعی به نظر می‌رسد.

در روش FUE، جراحان موهای اهدایی را با استفاده از یک سوزن مدور به نام “پانچ” از پشت یا کنار سر برمی‌دارند. برای “استخراج” در این روش، واحدهای فولیکول مو از قسمت اهداکننده در یک الگوی پراکنده برداشته می‌شوند تا اسکار ناشی از خط برداشت مو که در روش‌های سنتی باقی می‌ماند، برطرف شود.

برای داشتن ریشی پرپشت، به تعداد زیادی گرافت مو که از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شود نیاز است – بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت. اگر شما فقط تمایل دارید که قسمت‌هایی از ریش که خالی شده است را پر کنید یا ریش بزی خود را ترمیم کنید، به تعداد زیاد گرافت نیاز ندارید.

موهای اهدایی در پیوند ریش چگونه هستند؟ 


زمانی که جراح، موهای اهدایی را استخراج کرد، شکاف‌های کوچکی در ناحیه ریش ایجاد می‌کند. این شکاف‌ها تعیین‌کننده تراکم، جهت و زاویه رشد ریش هستند. دقت و کیفیت این شکاف‌ها نقش مهمی در ظاهر ریش‌های شما دارد بنابراین مهارت جراح و توجه وی به جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است.

عمل پیوند ریش چقدر طول می‌کشد و دوام نتایج حاصل از آن چقدر است؟ 


جراحان موی شما را در کمتر از یک روز پیوند می‌زنند و شما می‌توانید مطب جراح را وقتی که ریش دارید ترک کنید. اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است موهای کاشته شده در مدت دو تا سه هفته پس از عمل ریزش کنند که این امر کاملاً طبیعی است و نگران‌کننده نیست. شما نیازی به تماس با پزشک خود ندارید.

در طول چند ماه پس از عمل، موهای کاشته شده به صورت دائمی شروع به رشد می‌کنند و ریش شما پرپشت می‌شود. هنگامی که ریش شما رشد کرد، آنها حالت طبیعی دارند و مانند ریش‌های اصلی شما بلند می‌شوند. شما می‌توانید آنها را اصلاح، پیرایش و تمیز کنید، همانطور که در گذشته انجام می‌دادید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان