آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ریش هستند؟

امروزه، داشتن ریش‌های ضخیم و پرپشت بین مردان در همه سنین و در تمام جوانب زندگی مد است. داشتن ریش نشانه مردانگی، بلوغ و غرور نسبت به مردانگی است. متأسفانه، همه افراد ریش پرپشت ندارند که دلیل آن ممکن است عوامل ژنتیکی، آسیب‌دیدگی یا ریزش مو در گذشته باشد.پیوند ریش تقریباً به همه مردان این امکان را می‌دهد ریش پرپشت مورد علاقه خود را داشته باشند که تمام صورت آنها را پوشش دهد. پزشکان به دقت کاندیدهای پیوند ریش را در کلینیک خود مورد معاینه قرار داده و قبل از انجام این عمل از این که پیوند ریش برای این افراد مفید و مؤثر است اطمینان حاصل می‌کنند. خوشبختانه، بیشتر مردان، شرایط کاشت ریش را دارند.

شرایط لازم برای این که تحت عمل پیوند ریش قرار گیرید

در پیوند ریش از همان تکنولوژی که برای کاشت مو به کار برده می‌شود استفاده می‌گردد بنابراین، شما باید موهای زیادی در قسمت اهداکننده داشته باشید که رنگ و بافت آن با ریش‌های شما مطابقت داشته باشد تا بتوانید تحت این عمل جراحی قرار گیرید. به طور عمومی، این موضوع برای بیشتر افراد متقاضی کاشت ریش، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر شرایط زیر را داشته باشید می‌توانید تحت عمل جراحی کاشت ریش قرار گیرید:

  • لکه‌های طاسی یا موهای نازک در ریش خود داشته باشید
  • به دلیل انجام عمل‌های جراحی در گذشته، سوختگی یا آسیب‌دیدگی‌های دیگر در ناحیه صورت خود اسکارهایی داشته باشید که بخواهید آنها را پنهان کنید
  • فقط تمایل داشته باشید که ریش‌هایی ضخیم‌تر و پرپشت‌تر داشته باشید
  • تمایل داشته باشید که سبیل پرپشت‌تر و ضخیم‌تر داشته باشید
  • تمایل داشته باشید که خط ریش زیباتری داشته باشید

پزشکان همچنین ممکن است از موهای ریش افراد متقاضی کاشت مو در سر برداشته و به سر آنها پیوند بزنند.

بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به عمل پیوند ریش داشته باشند و بدانند که نتایج حاصل از انجام این عمل بلافاصله قابل مشاهده نیست. حدود 3 ماه طول می‌کشد تا موهای کاشته شده در ریش همراه با ریش‌های اصلی شروع به رشد کنند، در این مدت هیچ علامتی از کاشت ریش وجود ندارد.

 موهای کاشته شده در ریش از چه موقع شروع به رشد کردن می‌کنند؟


روش و تکنیک مورد استفاده در عمل کاشت ریش بسیار شبیه روشی است که برای عمل پیوند موی سر به کار برده می‌شود – استخراج واحد فولیکولار (FUE). شاید این روش رایج‌ترین روش کاشت مو در دنیا باشد زیرا یک روش کم تهاجمی برای برداشت و پیوند فولیکول‌های مو است و نتایج آن نیز طبیعی به نظر می‌رسد.

جراحان در روش FUE موهای اهدایی را با استفاده از یک سوزن مدور به نام “پانچ”از پشت یا کنار سر برمی‌دارند. برای “استخراج” در روش FUE، واحدهای فولیکول مو از قسمت اهداکننده در یک الگوی پراکنده برداشته می‌شوند تا اسکار ناشی از خط برداشت مو که در روش‌های سنتی باقی می‌ماند برطرف شود.

برای داشتن ریشی پرپشت، به تعداد زیادی گرافت مو که از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شود نیاز است – بین 2500 تا 3000 گرافت. اگر شما فقط تمایل دارید که قسمت‌هایی از ریش که خالی شده است را پر کنید یا ریش بزی خود را ترمیم کنید به تعداد زیاد گرافت نیاز ندارید.

موهای اهدایی در پیوند ریش چگونه هستند؟ 


زمانی که جراح، موهای اهدایی را استخراج کرد، شکاف‌های کوچکی در ناحیه ریش ایجاد می‌کند. این شکاف‌ها تعیین‌کننده تراکم، جهت و زاویه رشد ریش هستند. دقت و کیفیت این شکاف‌ها نقش مهمی در ظاهر ریش‌های شما دارد بنابراین مهارت جراح و توجه وی به جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است.

عمل پیوند ریش چقدر طول می‌کشد و دوام نتایج حاصل از آن چقدر است؟ 


جراح، فولیکول‌های موی شما را در کمتر از یک روز پیوند میزند و شما مطب جراح را در حالی که ریش دارید ترک خواهید کرد اما خود را برای ریزش این موها در مدت دو تا سه هفته پس از عمل کاشت آماده کنید. این ریزش جای نگرانی ندارد و نیازی به تماس با پزشک نیست. ریزش این موها کاملاً عادی و قابل انتظار است. پس از چند ماه، این موها دوباره به صورت دائمی رشد کرده و ریش شما پرپشت خواهد شد.زمانی که ریش شما رشد کرد، حالتی طبیعی داشته و مانند ریش‌های اصلی شما بلند می‌شود. شما می‌توانید آنها را اصلاح، پیرایش و تمیز کنید همان طور که در سال‌های گذشته این کار را انجام می‌داده‌اید.

مشاوره رایگان