آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

ژل پروفایلو چیست؟ رفع چین و چروک صورت، دست و گردن با پروفایلو

پروفایلو به عنوان یک درمان انقلابی برای جوانسازی و اصلاح پوست است که مستقیماً بر روی سستی پوست و تغذیه سلول‌ها تاثیر می‌گذارد. این ماده باعث استحکام و هیدراتاسیون پوست می‌شود.

پروفایلو یکی از بالاترین غلظت‌های اسید هیالورونیک در این صنعت را دارد، بنابراین به آن این امکان را می‌دهد که نه تنها باعث تقویت و هیدراتاسیون پوست شود، بلکه سستی و شلی پوست را نیز بهبود ببخشد. این گزینه عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که می‌خواهند نتایج طبیعی با حداقل دوره نقاهت یا ناراحتی داشته باشند.


پروفایلو چگونه کار می‌کند؟


پروفایلو چگونه کار می‌کند

اسید هیالورونیک (HA) یک ترکیب طبیعی موجود در پوست است. پوست جوان به طور مداوم از طریق این قند طبیعی از درون مرطوب می‌شود. این ماده برای تأمین رطوبت، ساختار و حجم پوست، آب را جذب کرده و در ساختار خود نگه می‌دارد. میزان HA در پوست با افزایش سن به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد و باعث خشک شدن پوست و از بین رفتن حجم آن می‌شود و در نتیجه چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست ظاهر می‌شوند. همچنین نیروی جاذبه پوست را به سمت پایین می‌کشد و در نتیجه چین خوردگی و افتادگی پوست ایجاد می‌شود.

در ژل پروفایلو، اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم به آرامی از ساختار ترکیبی HA آزاد می‌شود و در سراسر اپیدرم پخش می‌شود و هیدراتاسیون پوست را فراهم می‌کند.

اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا در ژل پروفایلو یک معماری پایدار اسید هیالورونیک در درم را فراهم می‌کند. این ماده باعث افزایش حجم پوست می‌شود. “اثر لیفت” پروفایلو باعث افزایش سطح کلاژن نوع I و III در فیبروبلاست و کلاژن نوع IV و VII در کراتینوسیت‌ها می‌شود.

این ماده منجر به بهبود کیفیت پوست و هیدراتاسیون پوستی در درم و اپیدرم می‌شود. همچنین افزایش تولید اسید هیالورونیک درون‌زا و الاستین موجود در پوست باعث جوان‌تر شدن پوست می‌شود. پروفایلو به تنهایی قابل استفاده است و همچنین در ترکیب با سایر درمان‌های زیبایی نتایج عالی خواهد داشت.

 • پروفایلو به شلی / افتادگی پوست می‌پردازد
 • باعث تقویت و آبرسانی پوست می‌شود
 • پیری و بافت سست را اصلاح می‌کند

این ماده با فیلر پوستی چقدر متفاوت است؟


این دو روش تزریقی ممکن است شبیه به نظر برسند زیرا هر دو از اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند اما در واقع مقادیر متفاوتی از این ماده پوستی را ارائه می‌دهند. در فیلر پوستی تنها بخشی از آن از اسید هیالورونیک است، در حالی که پرفایلو تقریباً به طور کامل از آن ساخته شده است. همچنین نتایج آن‌ها نیز از این نظر متفاوت است که پروفایلو بر بهبود کیفیت کلی پوست و ظاهر شما تمرکز دارد و فیلر پوستی یک منطقه درمانی خاص را تقویت می‌کند. هنگامی که فیلر پوستی تزریق می‌شود، معمولا در جایی که قرار داده شده است باقی می‌ماند و آن را به یک درمان مناسب برای تقویت لب و گونه‌ها تبدیل می‌کند. اما پروفایلو در یک مکان نمی‌ماند بلکه به مناطق اطراف خود حرکت می‌کند، ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد اما ساختار آن را تغییر نمی‌دهد یا به هیچ وجه ویژگی‌های صورت را تقویت نمی‌کند. این درمان به تقویت سطح رطوبت در پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کند تا به سستی و بافت پوستی از درون کمک کند.

چگونه روش درمانی خود را انتخاب کنم؟


انتخاب روش درمانی به نتایج مورد نظر شما و به آنچه که می‌خواهید توجه کنید بستگی دارد. اگر پوست شما در یک منطقه خاص حجم خود را از دست داده است و دوست دارید جوان سازی چشمگیرتری داشته باشید، ممکن است پرکننده‌های پوستی گزینه بهتری برای شما باشد. از آنجا که فیلرها ظاهر ویژگی‌های خاص صورت و مناطقی را که به آن‌ها تزریق شده است تغییر می‌دهند، می‌توانند بهبود و افزایش حجم موفقی را انجام دهند. اگر توجه شما به این موضوع است که پوست نازک شما می‌تواند با افزایش کلی کیفیت، درخشش و لطافت خود را بدست آورد (منظور ما از خاصیت ارتجاعی و توانایی برگشت آن است)، پس ممکن است پروفایلو بهترین گزینه برای شما باشد.

پروفایلو در مقابل مرطوب کننده‌ها و کرم‌ها


بسیاری از شرکت‌های لوازم آرایشی و بهداشتی از کلاژن در محصولات خود استفاده می‌کنند تا به افزایش حجم و خاصیت ارتجاعی پوست شما کمک کنند. کلاژن نوعی پروتئین پوستی است که وظیفه کشسانی، لطافت و حجم در پوست شما را بر عهده دارد و همچنین یک مولکول بسیار بزرگ است. مولکول‌های کلاژن موجود در محصولات موضعی معمولاً بسیار بزرگ هستند تا در لایه بالایی پوست نفوذ کنند، بنابراین به اعماق لازم نمی‌رسند تا واقعا چهره پیر و خسته  شما را تغییر دهند. به طور مشابه، اسید هیالورونیک نیز در محصولات موضعی استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک قادر است بیش از 1000 برابر وزن خود آب را در خود نگه دارد و از این طریق به هیدراتاسیون پوست کمک می‌کند، اما وزن مولکولی آن‌ها اغلب توسط محصولات موضعی پوست صورت غفلت می‌شود و نمی‌توان آن را به لایه‌های عمیق تر پوست رساند. محصولات موضعی نفوذ درمان‌های تزریقی مانند پروفایلو را ندارند، بنابراین نمی‌توانند تغییرات مؤثری را در دراز مدت داشته باشند. پروفایلو برای بهبود ظاهر زیبایی و سلامت داخلی پوست، لایه‌های عمیق‌تر پوست را هیدراته می‌کند، در حالی که مرطوب کننده‌های موضعی روی سطح پوست می‌نشینند و قادر به نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر نیستند.

چه مناطقی می‌توانند با پروفایلو درمان شوند؟


 • صورت
 • گردن
 • اسلحه
 • دست‌ها
 • دکولته
 • شکم
 • زانو


در جلسه مشاوره چه اتفاقی می‌افتد؟


در طول جلسه مشاوره، پزشک یک تاریخچه دقیق پزشکی از شما خواهد گرفت که به او کمک می‌کند تشخیص دهد که آیا پروفایلو محصول / درمانی مناسب برای شما است و آیا به شما در دستیابی به نتایج مورد نظر شما کمک می‌کند یا خیر. در طی این جلسه در مورد خطرات احتمالی و توصیه‌های مربوط به مراقبت‌های بعدی بحث شده است و به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا این شکل از روش تزریقی برای شما مناسب است یا خیر. همچنین ممکن است شما نیاز به ارزیابی چهره به چهره داشته باشید تا تعداد جلسات لازم برای شما تعیین شود.

درمان پروفایلو برای صورت


درمان پروفایلو برای صورت

درمان پروفایلو می‌تواند به اصلاح موارد زیر کمک کند:

پروفابلو با جوان سازی، تحریک تولید کلاژن و الاستین و آبرسانی پوست، پوست را تقویت و درخشان می‌کند.

روش تزریق


روش تزریق

کرم بی‌حسی موضعی می‌تواند در صورت لزوم قبل از تزریق در مناطق مورد نظر اعمال شود، پوست با محلول مناسبی تمیز می‌شود.

پزشکان متخصص باتجربه پوست شما را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند تا از مناسب بودن این روش برای شما اطمینان حاصل کنند و روش، مزایا و خطرات را قبل از عمل کاملاً توضیح می‌دهد.

سرنگ پروفایلو با استفاده از تکنیک اختصاصی Bio Aestheic Points (BAP) به نقاط دقیقی از پوست شما که در زیر مشاهده می‌کنید تزریق می‌شود:

تکنیک BAP باعث انتشار بیشتر در نواحی مالار و زیر مالار می‌شود و نقاط تزریق به طور خاص و با توجه به آناتومی صورت بیمار اینتخاب می‌شود که شامل 5 نقطه در هر سمت است. تزریق ملایم و آهسته حداکثر راحتی را در طول درمان فراهم می‌کند. در بعضی از مناطق که احتمال کبودی زیاد است، می‌توان از سوزن‌های مخصوص بلانت (کانول) استفاده کرد. پس از تزریق، این محصول به دلیل غلظت بالای HA و ماهیت منسجم آن بلافاصله شروع به پخش شدن می‌کند. در مجموع 10 تزریق انجام می‌شود، 5 تزریق به هر طرف صورت یا 10 تزریق به ناحیه گردن.

توصیه‌های بعد از تزریق چیست؟


توصیه‌های بعد از تزریق چیست؟

پس از تزریق به شما مشاوره کلامی و کارت مشاوره داده می‌شود. شما نباید 24 ساعت پس از درمان آرایش کنید. به مدت 7 روز بعد از درمان باید از گرمای شدید یا سرمای شدید خودداری کنید.

سوالات متداول


چه کسی برای این درمان مناسب نیست؟

 • هرکسی که به هر یک از مواد موجود در پروفایلو حساسیت داشته باشد (اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی تشکیل دهنده پوست است، بنابراین شما به این ماده حساسیت ندارید)
 • عفونت پوست در محل تزریق
 • درمان پروفایلو برای برخی از افراد با بیماری‌های خودایمنی خاص منع مصرف دارد
 • اگر باردار هستید، تصمیم به بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید (مشخص نیست که آیا پروفایلو می‌تواند برای فرزند متولد نشده شما مضر باشد یا خیر)

دوران نقاهت این درمان چقدر است؟

دروان نقاهت این روش درمانی بسیار کم است. قرمزی و تورم بعد از درمان عموماً طی چند ساعت یا حداکثر تا یک روز فروکش می‌کند.

به چند جلسه درمان نیاز دارم؟

برای دستیابی به حداکثر نتیجه توصیه می‌شود 2 جلسه (یک ماه از هم فاصله داشته باشد) تزریق را انجام دهید. اما اگر مشکلات پوستی شما شدید باشد، جلسه سوم می‌تواند 2 ماه بعد از جلسه دوم انجام شود.

برای حفظ نتایج، هر 6 ماه یک جلسه درمانی توصیه می‌شود.

چقدر طول خواهد کشید تا نتایج درمان را مشاهده کنید؟

چقدر طول خواهد کشید تا نتایج درمان را مشاهده کنید؟

نتایج معمولاً پس از دو جلسه درمان، با فاصله زمانی یک ماه بین آن‌ها مشاهده می‌شود. استحکام، الاستیسیته و کیفیت کلی بهبود یافته پوست پس از دو جلسه درمان قابل مشاهده است. جلسات ترمیمی بسته به میزان اصلاح مورد نیاز، سن و سبک زندگی شما هر 6-12 ماه لازم است. پزشک شما در طول جلسه مشاوره اولیه شما یک برنامه درمانی کامل را برای شما تهیه می‌کند.

چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟

بعد از گذشت تنها یک دوره از تزریق پروفایلو، که شامل دو جلسه با فاصله چهار هفته است، مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که یک هیدراتاسیون شدید را در پوست خود مشاهده کنند. این درمان باعث درخشش پوست می‌شود و خطوط ریز از بین می‌رود و متوجه پوستی نرم و صاف‌تر خواهید شد. حتی برای مشتریانی که پوست بسیار چروک دارند، بهبود بافت غیرقابل انکار است. در مواردی که به ترمیم بیشتری نیاز است، می‌توان تزریق را بعد از شش ماه تکرار کرد.

ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است؟

نتایج حاصل از درمان پروفایلو اغلب تا شش ماه طول می‌کشد اما نتایج می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد.

آیا انتظار می‌رود که در محل تزریق پروفایلو توده‌هایی ایجاد شود، و مدت زمان حضور آن‌ها چقدر است؟

 بعد از تزریق پروفایلو این احتمال وجود دارد که توده‌های موضعی در نحل تزریق تشکیل شود. این توده‌ها معمولاً طی 4-6 ساعت پس از درمان فروکش می‌کنند اما می توانند تا 24 ساعت دوام بیاورند. این توده‌ها در تمام افراد ایجاد نمی‌شوند و اگر شما تحت درمان بوده‌اید و نگران این موضوع هستید با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا مردم می‌توانند متوجه شوند که من “درمانی انجام داده‌ام”؟

معمولاً مردم نمی‌توانند متوجه شوند که شما کاری روی پوست خود انجام داده‌اید. اما این موضوع بستگی به شرایط پوستی در حال درمان و نتیجه مطلوب دارد. پروفایلو به طور قابل توجهی می‌تواند باعث افزایش لطافت پوست شود. افزایش تراکم بافت در پوست برخی از بیماران قابل توجه خواهد بود. اکثر بیماران می‌گویند که همه متوجه جوان شدن پوست آن‌ها می‌شوند اما کم‌تر پیش می‌آید که سوال کنند آیا کاری روی پوست خود انجام داده‌اند یا خیر.

آیا تزریق پروفایلو عوارض جانبی به همراه خواهد داشت؟

اسید هیالورونیک به خوبی توسط پوست تحمل می‌شود. تنها عوارض جانبی گزارش شده کبودی و تورم خفیف در محل تزریق است. این عوارض معمولاً در مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند و به سوزن مرتبط هستند نه محصول.

آیا این روش درمانی بی‌خطر است؟

از دیدگاه ایمنی، پروفایلو کاملاً با محیط زیست سازگار است. به این دلیل که از اولتراپوره، اسید هیالورونیک طبیعی ساخته شده است و بدون افزودن مواد اتصال دهنده شیمیایی تثبیت می‌شود. این امر باعث کاهش خطر بروز عوارض جانبی می‌شود. همچنین این محصول جوایز متعددی را نیز کسب کرده است.

چگونه تشخیص دهم که عوارض ایجاد شده روی پوست من طبیعی است یا اتفاق جدی رخ داده است؟

عوارض رایج بعد از درمان شامل قرمزی خفیف، تورم جزئی و کبودی احتمالی است. منطقه درمان ممکن است حساس به لمس باشد و همه این اثرات طبیعی است و طی چند روز فروکش می‌کند اما ممکن است تا یک هفته ادامه یابد. هر روز همه چیز باید کمی بهبود یابد و منطقه تحت درمان باید طبیعی‌تر به نظر برسد و احساس بهتری داشته باشد.

عوارض جانبی جدی بسیار نادر است اما اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، لطفاً سریعاً با کلینیک تماس بگیرید، یا اگر چند ساعت پس از تزریق رخ داد از پزشک کمک بگیرید:

 • تورم که با گذشت زمان بدتر می‌شود
 • افزایش درد و شدیدتر شدن آن به مرور زمان
 • احساس گرما در پوست، افزایش قرمزی و افزایش آن به مرور زمان
 • در روز درمان یا روز بعد از آن، پوست در نزدیکی ناحیه درمان یا در کنار بینی رنگ پریده / سفید یا خاکستری به نظر می‌رسد
 • افزایش درد در این منطقه
 • به طور کلی در روزهای بعد از درمان احساس ناخوشایندی می‌کنید

مشاوره رایگان