آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کاشت ابرو برای مردان

ابروها نقش مهمی در کادربندی صورت مردانه دارند. ژنتیک می‌تواند در ظاهر و پر شدن ابروها نقش داشته باشد. برخی از مردان با موهای پرپشت و فراوان به دنیا می‌آیند، در حالی که برخی دیگر دارای موهای نازک و کم پشت در بالای چشم خود هستند. مردانی که موهای زیادی ابرو ندارند، اغلب با پر کردن ابروهای خود با محصولات آرایشی، آن‌ها را پرتر یا پرپشت‌تر نشان می‌دهند.

ابروها فقط جنبه زیبایی ندارند. با این حال، آن‌ها رطوبت مانند قطرات عرق را از چشمان شما دور می‌کنند.

ریزش موی ابرو به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. برخی داروها، جراحات، شرایط پزشکی یا حتی مصرف بیش از حد برخی ویتامین‌ها ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند.

مردانی که موهای ابروی کمی دارند یا اصلاً موهایشان کم است ممکن است بخواهند ظاهر خود را تغییر دهند. در این موارد، کاشت ابرو می‌تواند گزینه‌ای برای کمک به تغییر ظاهر ابروها و پرتر نشان دادن آن‌ها برای همیشه باشد. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود انجام می‌شود.

در حالی که این روش ساده به نظر می‌رسد، چندین جنبه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از هزینه تا خطرات و عوارض جانبی.  با ما در ادامه همراه باشید تا بدانید که از کاشت ابرو باید چه انتظاری داشته باشید و چگونه تشخیص دهید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

در این مقاله با مزایا، نامزدها، روش و عوارض کاشت ابرو برای مردان آشنا خواهید شد. باید بدانید هر زمان که می‌خواهید عمل کاشت ابرو را انجام دهید باید به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه کنید که درمان‌ها و مدیریت عوارض را می‌داند. خطرات و عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی درمان را کاهش می‌دهد.

مزایای کاشت ابرو برای مردان


مزایای کاشت ابرو برای مردان

اگرچه این یک روش نسبتاً جزئی است، اما کاشت ابرو برای مردان می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر ظاهر کلی آن‌ها داشته باشد. اگر از استفاده روزانه از لوازم آرایشی برای ایجاد فرم ایده آل ابروی خود ناامید هستید، این روش می‌تواند ابروهای حجاری شده‌ای ایجاد کند که نسبت‌های طبیعی صورت شما را افزایش می‌دهد. متخصصان مو می‌توانند ابروهای مردانه را برای زیبایی مردانه بهبود بخشند و اطمینان حاصل کنند که از فرم زیبایی برخوردار هستند.

مزایای اضافی این روش شامل موارد زیر است:

 • ابروهای بیش از حد کنده شده را به طور کامل ترمیم می‌کند.
 • موهای ابرو را در نواحی اسکار پر می‌کند.
 • ویژگی‌های طبیعی شما را برجسته می‌کند و ظاهری برجسته به چشمان شما می‌بخشد.
 • به بیماران تراجنسیتی کمک می‌کند تا ظاهری زنانه داشته باشند.
 • به بیمارانی که به طور طبیعی فاقد موهای ابرو هستند، شکل مشخصی می‌دهد.

چه کسانی ممکن است از کاشت ابرو سود ببرند؟


چه کسانی ممکن است از کاشت ابرو سود ببرند

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است فردی به کاشت ابرو نیاز داشته باشد. برخی از آن دلایل عبارتند از:

 • سوختگی در ناحیه ابرو
 • جای زخم
 • تومورها
 • تریکوتیلومانیا، زمانی که افراد از میل غیرقابل کنترل برای کندن موهای خود رنج می‌برند
 • آلوپسی آره آتا (تثبیت شده)، یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موهای شما می‌شود
 • از دست دادن ابروها یا مژه ها به دلیل کم کاری غده تیروئید (کم کاری تیروئید)

گروه دیگری از مردانی که ممکن است پیوند ابرو دریافت کنند، کسانی هستند که از هیپرویتامینوز A رنج می‌برند. هیپرویتامینوز A وضعیتی است که در آن سطوح سمی ویتامین A در بدن شما وجود دارد.

ریزش مو به دلیل هایپرویتامینوز A همیشه دائمی نیست. در برخی موارد که مردان به دلیل هیپرویتامینوز A دچار ریزش مو شده بودند، پس از کاهش مصرف ویتامین A توسط بیماران اصلاح شد.

تهیه کاشت ابرو برای آقایان


تهیه کاشت ابرو برای آقایان

در ویزیت اولیه، پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می‌‌کند و مشخص می‌کند که آیا برای پیوند ابرو مناسب هستید یا خیر. حداقل یک هفته قبل از عمل، تمام مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه را که می‌توانند خون را رقیق کنند، متوقف کنید. مصرف ویتامین C و ویتامین K یک هفته قبل از کاشت ابرو ممکن است به بهبودی و به حداقل رساندن خونریزی کمک کند. یک محلول تمیزکننده توصیه می‌شود تا بتوانید در حمام قبل از عمل پاکسازی کنید.

روش کاشت ابرو برای مردان


روش کاشت ابرو برای مردان

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو (پلاگ) می‌گیرد. روش واقعی شبیه کاشت موی سنتی است.

گرافت موی ابرو از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش گرفته می‌شود. یک جراح نه تنها موهای فردی، بلکه فولیکول‌های مو را نیز منتقل می‌کند. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که موهای جدید می‌توانند پس از ریزش موهای جدید در ابروهای شما رشد کنند.

ابرو با نظر بیمار طراحی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که نه تنها تقارن وجود دارد، بلکه شکل آن مکمل ساختار صورت و ناحیه چشم فردی است و اهداف بیماران را برآورده می‌کند.

پس از برداشتن گرافت‌های مو، آن‌ها را تا یک ساعت قبل از کاشت توسط جراح در یک محفظه نگهداری با محلول نمکی سرد قرار می‌دهند.

پس از اینکه بیهوشی عمومی به شما داده شد، جراح برش‌های کوچکی در محل‌های اهداکننده فولیکول و همچنین در محل‌های پیوند در ابروهای شما ایجاد می‌کند. کل فرآیند حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد.

ریکاوری کاشت ابرو برای مردان


ریکاوری کاشت ابرو برای مردان

دوره نقاهت برای کاشت ابرو در مردان نسبتا سریع است. پس از انجام عمل، ناحیه باز می‌ماند و پوسته‌ای در اطراف فولیکول‌های تازه پیوند شده تشکیل می‌شود. این پوسته‌ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و باید پس از چند روز از بین بروند. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد.

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در ناحیه وجود داشته باشد. اسپری سالین باید هر 2 تا 3 ساعت استفاده شود. معمولاً پزشک برای شما داروهای مسکن، آنتی بیوتیک‌ها و استروئیدها را تجویز می‌کند که تا پنج روز پس از جراحی از طریق دهان مصرف شوند.

ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل با جراح خود تماس بگیرید.

پس از کاشت اولیه، موهای تازه قرار داده شده می‌ریزند. این طبیعی است. رشد مجدد مو در ناحیه باید حدود 3 ماه پس از جراحی شما شروع شود.

معایب کاشت ابرو برای مردان


با این حال، نکات منفی نیز برای این روش گزارش شده است.  اولین گزینه پرهزینه بودن آن است. همچنین ممکن است چندین ماه طول بکشد تا فولیکول‌های جدید رشد کنند و نتایج کامل را مشاهده کنید. در نهایت، این احتمال وجود دارد که این فولیکول‌های جدید موهای جدید تولید نکنند.

خطرات و عوارض کاشت ابرو برای مردان


خطرات و عوارض کاشت ابرو برای مردان

برخی از عوارض احتمالی کاشت ابرو عبارتند از:

 • برخی از پیوندها به پوست منتقل نمی‌شوند که منجر به رشد موهای تکه تکه می‌شود
 • ناهماهنگی ابروها به دلیل بیهوشی که ابروهای شما را به طور غیر طبیعی در حین جراحی قرار می‌دهد
 • رشد مو در جهات مختلف یا داشتن بافت‌های مختلف

عوارض نادرتر می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • فولیکول‌های ملتهب و عفونی مو (فولیکولیت)
 • جای زخم
 • کبودی و تورم

اکثر کاندیدهای مناسبی که کاشت ابرو انجام می‌دهند اغلب در دو سال اول نتایج خوبی را مشاهده می‌کنند. پس از آن، نتایج ممکن است محو شوند و موها اغلب می‌ریزند. گاهی اوقات نتایج می‌تواند تا سال‌ها پس از جراحی اولیه باقی بماند. اگر کاشت ابرو را انتخاب کردید، برای انجام یک عمل جراحی احتمالی در آینده آماده باشید.

کجا باید این روش را انجام دهید؟


کجا باید این روش را انجام دهید

کاشت ابرو توسط جراحان پوست، زیبایی یا پلاستیک انجام می‌شود. پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی انجام دهد.

این ایده خوبی است که قبل از انجام این روش به دنبال پزشک مناسب باشید. از جراح در مورد اعتبار و تجربه خود بپرسید. در حالت ایده‌آل، آن‌ها همچنین باید مجموعه‌ای از کار داشته باشند تا به شما نشان دهند تا بتوانید مهارت‌های آن‌ها را مشاهده کنید.

مشاوره فرصتی برای شماست تا به مجموعه کاری جراح آینده نگر نگاهی بیندازید و در عین حال برای خود وقت بگذارید تا از آن‌ها سؤال بپرسید. بسیاری از پزشکان مشاوره رایگان ارائه می‌دهند. شما موظف به رزرو این روش نیستید تا زمانی که یک جراح را پیدا کنید که با آن راحت کار کنید.

در نهایت، هرگز نباید این روش را با یک پزشک بی‌اعتبار به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه انجام دهید. این نه تنها می‌تواند منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود، بلکه احتمالاً از کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید دوباره آن را انجام دهید.

اگر در یافتن پزشک مشکل دارید، از یک متخصص پوست بخواهید که توصیه کند. همچنین می‌توانید جراحان پلاستیک معتبر را در منطقه خود جستجو کنید.

هزینه کاشت ابرو برای مردان


هزینه دقیق کاشت ابرو بر اساس چند عامل متفاوت است:

 • جایی که شما زندگی می‌کنید
 • چه تعداد گرافت مورد نیاز است
 • مشخصات جراحی، مانند زمان صرف شده در یک مرکز مراقبتی و بیهوشی مورد نیاز
 • اگر بیمه درمانی دارید
 • اگر بیمه شما تمام یا بخشی از جراحی را پوشش می‌دهد

در صورت داشتن پوشش بیمه‌ای، مسئولیت هرگونه کسر پرداخت یا کسر به عهده شما خواهد بود.

تحلیل


اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نباشید و بخواهید راه حل دائمی‌تری داشته باشید، کاشت ابرو برای مردان ممکن است نتایج طولانی مدتی را ارائه دهد. با این حال، نتایج ممکن است متفاوت باشد، و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این امر حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است. همه گزینه‌های خود را به دقت وزن کنید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید. اگر تصمیم به انجام کاشت ابرو دارید، برای تحقیق و یافتن یک ارائه دهنده معتبر که بهترین کار ممکن را انجام دهد، وقت بگذارید.

سوالات متداول


آیا کاشت ابرو برای مردان دوام دارد؟

کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای کاشت ابرو است. این روش یک عمر طول می‌کشد. بین چهار تا شش ماه پس از جراحی رشد قابل توجهی وجود خواهد داشت. در حدود 10 ماهگی نتیجه نهایی زیبایی را خواهید دید.

آیا کاشت ابرو برای مردان ارزشش را دارد؟

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می‌خواهید یک راه حل دائمی‌تر داشته باشید، کاشت ابرو ممکن است نتایج طولانی مدتی را ارائه دهد. با این حال، نتایج ممکن است متفاوت باشد، و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این امر حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است.

نقاهت پس از کاشت ابرو برای مردان چقدر است؟

دوره نقاهت برای کاشت ابرو بسیار سریع است. به طور معمول بهبود در حدود 14 روز یا کمتر رخ می‌دهد. و رشد موی قابل مشاهده فولیکول‌های موی جدید در عرض 4 تا 6 ماه اتفاق می‌افتد.

کاشت ابرو برای آقایان چقدر طول می‌کشد؟

عمل کاشت موی ابرو معمولاً 3-5 ساعت طول می‌کشد. کاشت ابرو یک عمل در مطب است که با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. نیازی به بیهوشی عمومی نخواهید داشت.

مشاوره رایگان