آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کاشت ابرو به روش SUT چگونه است؟

کاشت مو سالهاست که بمنظور پر کردن و حجم دهی به ابروهای کم پشت یا ابروهایی که به طور پراکنده رشد میکنند استفاده میشود، از طرفی میتوان از کاشت ابرو برای پنهان کردن جای زخم در این ناحیه نیز استفاده کرد. عارضه های مختلفی می‌توانند منجر به ریزش موی ابرو شوند، اما شایع‌ترین علت ریزش موی ابرو، دخالت خود فرد است. زنانی که ابروهای خود را برمیدارند، در معرض آسیب دائمی فولیکول‌های مو هستند، چرا که موها در این حالت به طور مکرر کنده می‌شوند و در نتیجه آسیب به فولیکول مو، این امر باعث ریزش دائمی ابرو می‌شود. سایر علل ریزش ابرو شامل،  شیمی درمانی، ضربه ناشی از تصادفات و سوختگی میشود.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی، خدمات کاشت ابرو به روش SUT ارائه میشود. با کاشت ابرو به روش SUT میتوان کم پشتی یا ریزش ابرو را درمان کرد. حتی افرادی که اصلاً مویی در این ناحیه ندارند، میتوانند با بهره گیری از این روش، ابرویی با ظاهر طبیعی و زیبا داشته باشند. اگر در مورد کاشت ابرو هرگونه تردید یا سوالی دارید می توانید با شماره 02145379 با ما تماس بگیرید.

 

 

کاشت ابرو چیست؟


 

کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (تارهای مو) به ناحیه ابرو منتقل می شوند. هدف کاشت ابرو این است که موهای جدید از این گرافت ها رشد کنند و حجم موهای ابرو بیشتر شود.

چه کسانی به کاشت ابرو به روش SUT نیاز دارند


دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است فردی به کاشت ابرو نیاز داشته باشد.

برخی از آن دلایل عبارتند از: ‌

 • سوختگی ناحیه ابرو
 • وجود جای زخم در این ناحیه
 • تومورها
 • تریکوتیلومانیا، کندن موی وسواسی یا تریکوتیلومانیا جزو اختلالات کنترل تکانه دسته بندی میشود و عبارت است از کندن مکرر موها که میتواند منجر به از دست دادن مقدار قابل توجهی از مو شود
 • آلوپسی آره آتا (مداوم)، یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موهای شما می شود
 • ریزش ابرو یا مژه به دلیل کم کاری غده تیروئید (کم کاری تیروئید)

گروه دیگری از افرادی که  میتوانند از مزایای پیوند ابرو بهره مند شوند ، کسانی هستند که مبتلا به هیپرویتامینوز آ هستند. هیپرویتامینوز آ، عارضه ای است که در آن میزان ویتامین آ در بدن شما به سطح خطرناکی میرسد.

 

 

کاشت ابرو به روش SUT چیست؟


کاشت ابرو به روش SUT چیست

کاشت ابرو به روش SUT نسخه پیشرفته ی روش FIT است. جراح از دستگاهی برای برداشتن فولیکول ها استفاده می کند و آنها را به ناحیه درمان (ابروها) منتقل میکند.

روش SUT کاشت ابرو


جراح زیبایی از دستگاهی برای پیوند مو (پلاگ) استفاده می کند. جراح تارهای مو را همراه با ریشه ی آن (فولیکول) برمیدارد و به ناحیه ابرو منتقل می کند. این تارهای مو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می شود.

هنگامی که فولیکول‌های مو برداشته می‌شوند، قبل از اینکه توسط جراح در ابروهای شما کاشته شوند، آن‌ها را تا یک ساعت در ظرفی با محلول نمک سرد قرار می‌دهند.

کاشت ابرو معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین در طول عمل درد یا ناراحتی حس نمی‌کنید.‌

پس از انجام عمل، ناحیه باز می ماند (پانسمان نمیشود) و پوسته ای در اطراف فولیکول های تازه پیوند شده تشکیل می شود. این پوسته ها بخشی طبیعی از روند بهبودی هستند و پس از چند روز خودبخود از بین میروند.

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در ناحیه ی کاشت وجود داشته باشد. اسپری سالین باید هر ۲ تا ۳ ساعت استفاده شود. معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک‌ها و استروئیدها را برای مصرف تا پنج روز پس از جراحی تجویز می‌کند.

پس از کاشت اولیه، موهای تازه کاشت شده می ریزند و این طبیعی است. رشد مجدد مو در این ناحیه باید حدود ۳ ماه پس از جراحی شروع شود. اگر برخی از گرافت‌ها رشد نکنند یا موها آنطور که باید متراکم نباشند، میتوانید ۹ ماه پس از عمل جراحی، جهت ترمیم ناحیه دوباره مراجعه کنید. این مسئله از فردی به فرد دیگر متغیر است و در این باره باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی بعد از کاشت ابرو به روش SUT چقدر است؟


مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی بعد از کاشت ابرو به روش SUT چقدر است

دوره نقاهت برای کاشت ابرو به روش SUT نسبتا کوتاه است. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن پوست اطراف ابرو خواهید شد، این امر طبیعی است و نگران کننده نیست.

ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل  سریعا با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود. این نیز کاملا طبیعی است. موهای جدید ابروی شما باید طی چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را تا اندازه ی بقیه موهای ابرو کوتاه کنید.

خطرات و عوارض جانبی


کاشت ابرو به روش SUT، یک روش بی خطر برای کاشت موی ابرو است. احتمال عدم موفقیت این روش به دلیل دقت بالای دستگاه مورد استفاده ، کاهش می یابد. با این حال، مانند همه ی روش های کاشت مو، برخی از عوارض در کاشت ابرو به روش SUT نیز وجود دارند. این عوارض عبارتند از: ‌

 • برخی از تار موها به درستی پیوند نمیخورند که این امر منجر به رشد پراکنده مو میشود
 • ناهماهنگی یا ناهمترازی ابروها به دلیل حالت نامیزان آنها هنگام بیهوشی
 • رشد مو در جهات مختلف یا بافت های متفاوت

عوارض نادرتر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • فولیکول های مو ملتهب و عفونی میشوند (فولیکولیت)
 • برجا ماندن جای زخم
 • کبودی و تورم

اکثر افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند اغلب در دو سال اول نتایج خوبی را مشاهده می کنند. پس از آن، نتایج ممکن است محو شوند و موهای این ناحیه اغلب می ریزند. گاهی اوقات نتایج می تواند تا سال ها پس از جراحی اولیه نیز باقی بماند. اگر کاشت ابرو را انتخاب کردید، برای انجام یک عمل جراحی احتمالی در آینده آماده باشید.

 

 

سوالات متداول


هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

قیمت دقیق کاشت ابرو به روش SUT،  به معیارهای فردی شما، متخصص کاشت و منطقه زندگی شما بستگی دارد.

بعد از چه مدتی ابروها پر حجم به نظر میرسند؟

رشد موهای جدید پس از چند ماه شروع می شود و نتایج نهایی تا یک سال پس از عمل پدیدار میشوند.

آیا از موهای بدن خود شخص برای کاشت در ابروها استفاده می شود؟

بله، مقدار کمی مو از سر فرد برداشته می شود و سپس در ناحیه ابروها کاشته می شود. موقعیت ابرو به گونه ای ماهرانه توسط متخصص طراحی شده است که گرافت ها در زوایای و جهت های خاصی از رشد قرار می گیرند تا شبیه ابروی طبیعی خود فرد باشند.

ماندگاری و دوام نتایج کاشت ابرو چقدر است؟

نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر بیماران با این روش‌های کاشت مو به نتایج مطلوب و ماندگاری می‌رسند. پس از چند هفته باید متوجه ریزش موهای کاشته شده شوید. نگران نباشید – این یک بخش عادی و طبیعی از فرآیند است. رشد موهای دائمی جدید باید طی چند ماه آینده شروع شود. این که آیا به کاشت جزئی ابرو جهت پر کردن ناحیه نیاز دارید یا خیر، توسط جراح زیبایی شما تعیین می شود.

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از کدام منطقه ی بدن برداشته می شوند؟ 

فولیکول‌های مو یا گرافت‌ها معمولاً از پشت سر (جایی که موهای شما ضخیم‌تر است) برداشته شده و به ابروهای شما منتقل می‌شوند

مشاوره رایگان