آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کاشت ابرو به روش SUT چگونه است؟

استفاده از کاشت مو در سال‌ها اخیر برای پر کردن و افزایش حجم ابروهای کم پشت یا ابروهایی که به صورت پراکنده رشد می‌کنند، به کار می‌رود. همچنین، می‌توان از کاشت ابرو برای پنهان کردن ناحیه‌ای که زخمی شده است، استفاده کرد. وجود عوامل مختلفی می‌تواند منجر به ریزش موی ابرو شود، اما شایع‌ترین عامل ریزش موی ابرو، دخالت خود فرد است. زنانی که ابروهای خود را پی‌درپی برمی‌دارند، فولیکول‌های مو در معرض آسیب دائمی قرار می‌گیرند. این اتفاق به دلیل تکراری شدن فرآیند کاشت و برداشت ابروها رخ می‌دهد و در نتیجه، فولیکول‌های مو آسیب می‌بینند و ریزش دائمی موی ابرو رخ می‌دهد. علل دیگر ریزش موی ابرو شامل درمان‌های شیمیایی، ضربه‌های ناشی از تصادفات و سوختگی می‌شوند.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی، خدمات کاشت ابرو به روش SUT ارائه میشود. با کاشت ابرو به روش SUT میتوان کم پشتی یا ریزش ابرو را درمان کرد. حتی افرادی که اصلاً مویی در این ناحیه ندارند، میتوانند با بهره گیری از این روش، ابرویی با ظاهر طبیعی و زیبا داشته باشند. اگر در مورد کاشت ابرو هرگونه تردید یا سوالی دارید می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۳۷۹ با ما تماس بگیرید.

 

 

کاشت ابرو چیست؟


 

کاشت ابرو چیست

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (تارهای مو) به ناحیه ابرو منتقل می شوند. هدف کاشت ابرو این است که موهای جدید از این گرافت ها رشد کنند و حجم موهای ابرو بیشتر شود.

چه کسانی به کاشت ابرو به روش SUT نیاز دارند


دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است فردی به کاشت ابرو نیاز داشته باشد.

برخی از آن دلایل عبارتند از: ‌

 • سوختگی ناحیه ابرو
 • وجود جای زخم در این ناحیه
 • تومورها
 • تریکوتیلومانیا، کندن موی وسواسی یا تریکوتیلومانیا جزو اختلالات کنترل تکانه دسته بندی میشود و عبارت است از کندن مکرر موها که میتواند منجر به از دست دادن مقدار قابل توجهی از مو شود
 • آلوپسی آره آتا (مداوم)، یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موهای شما می شود
 • ریزش ابرو یا مژه به دلیل کم کاری غده تیروئید (کم کاری تیروئید)

گروه دیگری از افرادی که  میتوانند از مزایای پیوند ابرو بهره مند شوند ، کسانی هستند که مبتلا به هیپرویتامینوز آ هستند. هیپرویتامینوز آ، عارضه ای است که در آن میزان ویتامین آ در بدن شما به سطح خطرناکی میرسد.

 

 

کاشت ابرو به روش SUT چیست؟


کاشت ابرو به روش SUT چیست

کاشت ابرو به روش SUT نسخه پیشرفته ی روش FIT است. جراح از دستگاهی برای برداشتن فولیکول ها استفاده می کند و آنها را به ناحیه درمان (ابروها) منتقل میکند.

روش SUT کاشت ابرو


جراح زیبایی برای کاشت ابرو از دستگاه پیوند مو (پلاگ) استفاده می‌کند. در این روش، جراح تارهای مو را همراه با ریشه آن (فولیکول) از نواحی مختلفی از بدن برداشته و به ناحیه ابرو منتقل می‌کند.

پیش از کاشت، فولیکول‌های مو در محلول نمک سرد قرار می‌گیرند تا بهترین شرایط رشد را داشته باشند. عمل کاشت ابرو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در طول آن درد یا ناراحتی حس نمی‌شود.

پس از جراحی، ناحیه کاشت باز می‌ماند و پوسته‌ای در اطراف فولیکول‌های تازه پیوند شده شکل می‌گیرد که بخشی طبیعی از روند بهبودی است و پس از چند روز خودبخود از بین می‌روند.

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در ناحیه کاشت وجود داشته باشد که با استفاده از اسپری سالین و داروهای تجویز شده توسط پزشک کنترل می‌شوند.

پس از کاشت اولیه، موهای تازه کاشت شده می‌ریزند که این وضعیت طبیعی است و رشد مجدد مو در این ناحیه باید حدود ۳ ماه پس از جراحی شروع شود. در صورتی که برخی از فولیکول‌ها رشد نکنند یا موها به شکلی متراکم نباشند، می‌توانید ۹ ماه پس از عمل دوباره به پزشک خود مراجعه کنید تا ناحیه مورد نظر ترمیم شود. این مسئله برای هر فرد متفاوت است و بهتر است با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

 

 

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی بعد از کاشت ابرو به روش SUT چقدر است؟


مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی بعد از کاشت ابرو به روش SUT چقدر است

مدت زمان نیازمند به نقاهت پس از کاشت ابرو با استفاده از روش SUT به طور نسبی کوتاه است. در چند روز اول، ممکن است پوست اطراف ابروهای شما پوسته‌پوسته شود که این وضعیت کاملاً طبیعی است و نباید نگران کننده باشد.

پس از جراحی، بهتر است حدود ۳ هفته از ورزش‌های سنگین خود خودداری کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا عفونت در محل کاشت، باید به جراح خود مراجعه کنید.

بعد از چند هفته، ممکن است شاهد ریزش موهای کاشته شده شوید که نیز کاملاً طبیعی است. موهای جدید در ابروی شما باید در طی چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این مدت، ممکن است نیاز به کوتاه کردن موهای کاشته شده تا به اندازه موهای دیگر ابرو باشند، وجود داشته باشد.

خطرات و عوارض جانبی


کاشت ابرو با استفاده از روش SUT یک روش ایمن برای ایجاد ابروهای پرمو و طبیعی است. این روش دقت بالایی دارد که باعث کاهش احتمال عدم موفقیت در این روش می‌شود. با این حال، همانند هر روش دیگری برای کاشت مو، کاشت ابرو با استفاده از روش SUT نیز ممکن است با برخی عوارض همراه باشد. این عوارض شامل موارد زیر می‌شود:

 • برخی از تارهای مو به درستی پیوند نمی‌خورند که می‌تواند منجر به رشد پراکنده موها شود.
 • ناهماهنگی یا ناهمترازی ابروها به دلیل حالت نامتقارن آنها هنگام بیهوشی.
 • رشد مو در جهات گوناگون یا بافت‌های مختلف.

عوارض نادرتر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت.
 • التهاب و عفونت فولیکول‌های مو (فولیکولیت).
 • باقی ماندن زخم.
 • کبودی و تورم.

اکثر افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند، نتایج مطلوبی را در دو سال اول مشاهده می‌کنند. اما پس از آن، نتایج ممکن است کاهش یابد و موهای ابروها به طور متداول ریزش می‌کنند. گاهی اوقات، نتایج ممکن است سال‌ها پس از جراحی اولیه باقی بماند. اگر انتخاب کاشت ابرو را دارید، باید برای احتمال انجام دادن جراحی‌های بعدی آماده باشید.

 

 

سوالات متداول


هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

قیمت دقیق کاشت ابرو به روش SUT،  به معیارهای فردی شما، متخصص کاشت و منطقه زندگی شما بستگی دارد.

بعد از چه مدتی ابروها پر حجم به نظر میرسند؟

رشد موهای جدید پس از چند ماه شروع می شود و نتایج نهایی تا یک سال پس از عمل پدیدار میشوند.

آیا از موهای بدن خود شخص برای کاشت در ابروها استفاده می شود؟

بله، مقدار کمی مو از سر فرد برداشته می شود و سپس در ناحیه ابروها کاشته می شود. موقعیت ابرو به گونه ای ماهرانه توسط متخصص طراحی شده است که گرافت ها در زوایای و جهت های خاصی از رشد قرار می گیرند تا شبیه ابروی طبیعی خود فرد باشند.

ماندگاری و دوام نتایج کاشت ابرو چقدر است؟

نتایج کاشت مو با استفاده از این روش بین افراد ممکن است متفاوت باشد، اما اکثر بیماران با این روش‌های کاشت مو به نتایج مطلوب و دوام موفق می‌شوند. پس از چند هفته، ممکن است ریزش موهای کاشته شده را تجربه کنید. اما نگران نباشید، این یک بخش طبیعی و عادی از فرآیند است. رشد موهای دائمی جدید باید در طی چند ماه آینده آغاز شود. تصمیم درباره نیاز به کاشت جزئی ابرو برای پرکردن ناحیه یا عدم نیاز به آن، توسط جراح زیبایی شما تعیین خواهد شد.

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از کدام منطقه ی بدن برداشته می شوند؟ 

فولیکول‌های مو یا گرافت‌ها معمولاً از پشت سر (جایی که موهای شما ضخیم‌تر است) برداشته شده و به ابروهای شما منتقل می‌شوند

فهرست مطالب

مشاوره رایگان